Keresés

Részletes keresés

john_milton Creative Commons License 2009.11.01 0 0 249
Repcsi van naponta. Hajóval több átszállás, és sok idő. A busz felejtős.
Előzmény: quasimodo_. (247)
okinayab Creative Commons License 2009.10.31 0 0 248
Én ugy tudom busszal lehet menni onnan Vientiennebe.
Előzmény: quasimodo_. (247)
quasimodo_. Creative Commons License 2009.10.30 0 0 247

sziasztok

tud nekem valaki választ adni arra, hogy laosz pakxe városból van-e valami járat kambodzsa fővárosába. (hajó, busz)

okinayab Creative Commons License 2009.10.29 0 0 246
Sztem ha nincs sok időtök,Vietnámot most hagyjátok ki.Várd meg míg tényleg kíváncsi leszel rá:) Kambodzsát viszont javaslom nagyon! Ott tényleg meleg van,nincs gond az időjárással.Onnan meg esetleg Koh Chang?Nekünk nagyon bejött.Rengeteg a sziget a környéken,és nagyon sok hajókirándulásos lehetőség van.
Laoszban elvileg csak reggel és este van hűvösebb,nappal jó az idő,legalábbis én ezt vettem ki az olvasottakból.Én már nagyon várom!
Az a helyzet,hogy 2-3 hét nem sok,túl sok progit nem érdemes rászervezni,akkor állandóan csak utaztok.
Borneó biztos külön is megér egy "misét",de ugy tudom az tényleg nagyon esős februárban.
Előzmény: hatton (245)
hatton Creative Commons License 2009.10.29 0 0 245

Sajnos semmi nem biztos,februárban szeretnénk menni,2,de lehet 3 hétre.

1.terv:Bangkok,onnan át hanoi,halong bay,aztán le saigonba,útközben talán megállni valahol félúton.Saigonból fel kambodzsába,PP,aztán SR.Onnan tovább phuket-phiphi.Ehhez kell 3 hét.

2.terv:Talán itt jönne képbe malajzia,de csak KL,és langkawi mehetne,mert februárban zárva van perhantian,azt mondják a taman-negara is,és a nyugati borneói rész is nagyon esős.Akkor van a monszun.U.h okosabb lenne malajziát 3 hétben csak önmagában megnézni.Ahogy nézegettem,nagyon meleg helyek vannak ott,és rengeteg látnivaló.Vétek lenne végigrohanni.Eddig nem izgatott,de épp most van arra egy ismerős is,járja a térséget,azt mondja thaiföld messze alulmarad.(mondjuk ő a nyugati részt járta be).

3.Laoszt bevenni a tervbe,BK,aztán ahogy Te is írtad Laosz,majd onnan le Kambó,és PP-ből átrepülni phuket-phiphi(thaiföld nyugati oldalát meg szeretném nézni).Ez is 3 hét.

 

Laoszt délután a travel chanelen nagyon sokat mutatják(16-17 óra között),igazi hátizsákos hely,inkább túrázós fajta,de hogy igazán élvezze az ember,jó idő kell hogy legyen februárban,ezért kérdeztem mi újság arrafelé.

 

Lehet BK/thaiföld az etalon,de eddig Vietnámot "tanulmányozva" nekem tényleg nem tűnik eddig nagy durranásnak.Városonként 2-3 látnivaló...

 

Vietnám és Laosz verseng,de sajnos egyelőre a fő kérdés a pénz!

 

Boccs a sok Off-ért!

Előzmény: okinayab (244)
okinayab Creative Commons License 2009.10.29 0 0 244
Még képlékeny a dolog.Jan.7-én indulunk Kairón át Bangkokba.Ott egy nap pihi,azután Ayuttaya.Ott is egy alvás és irány Chiang Mai,talán vonattal.Ott 3 nap,benne egy kétnapos dzsungeltúra.Aztán elbuszozunk a határig,és átmegyünk Laoszba.A Mekongon 2 nap alatt elhajózunk Luang Prabangig,ott pár nap,Vang Viengben is néhány,attól függ hogy tetszik.Utána átrepülnénk Hanoiba.ott 2-3 nap a Halong Bay,aztán 2-3 Sapa.Eddig kb megvan,utána kóborlunk Thaiföldön,ott is ahol voltunk,ott is ahol még nem.De az is lehet hogy Vietnám után Langkawi Malaziában,ott a Sky Bridge vár már ránk :)
és onnan át Thaiföldre.Még majdnem minden flexibils.Sőt,minden rugalmasan változhat.
Ti? Mikor mentek és mik a tervek? Ahogy olvasgatlak,nálatok sem biztos még semmi...
Előzmény: hatton (242)
tomzolka Creative Commons License 2009.10.29 0 0 243

Hali!

 

Nincs még semmi konkrét, mert még nem terveztem meg az útvonalat, de ha lesz időm, szerintem csinálok egy blogot vagy valami weboldalt,ahol bemutatnám merre szeretnék menni,ha valaki kedvet kap,akkor tudjon csatlakozni.

Én február max március körül szeretnék menni,mikor itt még rossz idő van.

A Thai topicot szoktad olvasni?

Én 3-4 hétre mennék ki és az útvonal függ,hogy mi lenne a desztináció BP-ről.

Most van pl. 114 ezer körül Budapest-Hong-Kong,ha azzal mennék ,akkor 1-2 nap Hong-Kong, onnan át Macaó kommpal és onnan pedig vagy Bangkok vagy Kuala Lumpur vagy pl. Kambo valamelyik városa. Ha Kuala lenne,akkor 1-2 napra levonatozni Szingapúrba,majd vissza Kuala és onnan tovább Kambo, Angkor megtekintése 2-3 napban. Onnan lehetne menni Laoszba, ott is eltölteni 5-6 napot és utána pl elmenni Chiang Mai vagy vissza Bangkok és le délre fürödni és napozni és nyaralni. Phi-Phi-re mindenképp megyek,mert az örök hely marad számomra.

1-1 nap utazás, 2 nap Hong-Kong,1 nap Macaó, 1 nap Kuala, 2 nap Szingapúr, 1 nap Kuala, 2 nap Angkor, 5-6 nap Laosz, 1-2 nap vissza Thai pl Bangkok vagy Chiang Mai és onnan le a többi napra délre.Ahogy számolom 3 hét nem elég, kell a 4 :)

Így is nagyon mozgalmas lenne,de azt hiszem brutál élményekkel gazdagodna az ember. Szállás semmi extra, legyen tiszta és olcsó, persze nem valami igénytelenség,de akciósan és okosan 500-1000 THB-ért éjjelente simán el lehet lenni 2 főnek. Repjegyeket meg akciósan megvenni összehangolva.

 

Előzmény: Borsee (240)
hatton Creative Commons License 2009.10.29 0 0 242

majdnem mindegyik ázsia topikban összefutunk:)Mi az útiterv?

Én már meg vagyok kavarodva...

Előzmény: okinayab (239)
hatton Creative Commons License 2009.10.29 0 0 241

Laoszban februárban milyen az idő?Lehet lecserélném vietnámmal a menetrendet,mert ott északon elég gáz az idő.Mi a helyzet laosszal.Ha mennék mindenképp megmártóznék az ottani tavakban,stb..

 

Borsee Creative Commons License 2009.10.27 0 0 240
szija...láttam hogy esetleg partnert keresel Laoszba való úthoz:) noha semmi konkrét nincs, ami megfelel, mert nekem úgyis csak jövő nyártól lenne alkalmas...de nagyon szívesen elmennék, mostanság ez, és Kambodzsa nagyon izgatja a fantáziámat:)
B.
Előzmény: tomzolka (234)
okinayab Creative Commons License 2009.10.22 0 0 239
Sikerült! Találtam még ott jónéhányat amit érdemes megnézni,most böngészek még.Jók a képeid!
Igyekszem majd élni a jótanácsokkal,ha jut eszedbe még valami,ne feledd megirni,előre is kösz.
mr gabor Creative Commons License 2009.10.22 0 0 238
hi, probald ugy h ezen az oldlon oldalt valaszd ki laos mappat es ot lesznek: http://www.flickr.com/photos/corelaboratory/

jotanacsok: shakeket (rarmod-ot mindenkepp, laoi gyumolcs csak itt terem) es baguette szendvicseket semmikepp se hagyd ki!! vangviengben a bucket bar nevu helyet keruld el nagyivben ha nem akarsz 3 napig alkoholmergezessel fetrengeni a bambuszkunyhodban. vientiennebe csak vizumot csinalttni menj, amugy hagyd ki, nagyon unalmas.
Előzmény: okinayab (237)
okinayab Creative Commons License 2009.10.21 0 0 237
Bocs,én voltam az előző is.
Előzmény: Festettmadár (236)
Festettmadár Creative Commons License 2009.10.21 0 0 236
Nem késtél el a visszajövetellel,jan.első felében megyünk.
Addig is minden tanácsot kösz,jegyezve van!
A képeket sajna sehogy nem birtam behozni,pedig igencsak érdekelne:(
Előzmény: mr gabor (235)
mr gabor Creative Commons License 2009.10.21 0 0 235
hi, bocs elfelejtettem visszajonni :)
a hatarnal (chang kok asszem) vard meg a helyieket szallito ladikot , ne azt amivel a tursitak mennek, ugyanoda megy mindketto elemeleetileg, de azert kerdezz ra ott.
vangvieng: mindenkepp berelj motorkat vagy bringat, adnak hozza terkepet es ugy mar konyu lesz a dolgod. a blue lagoon kihagyhatatlan, mi ket napot toltotunk el csak ott. rengeteg barlang van a kornyeken, atom tavakkal a belsejukben. fej/zseblampa, turacipo alapfelszereles.
a szallasrol annyit h jobban jarsz ha a folyo tuloldalan keresel valamit, egyebkent sem kerulmnek sokba a bamboo kunyhok a kornyeken de ott meg az atlagnal is olcsobb.
par kep a helyrol: http://www.flickr.com/photos/corelaboratory/sets/72157618160091705/?photo_deleted=3536005794
Előzmény: okinayab (227)
tomzolka Creative Commons License 2009.10.20 0 0 234

Én társas lény vagyok, ha egyedül vágnék neki,akkor nem érezném jól magam, ezért fogok keresni valakit magammellé, valami vicces figurát,aki hasonlóan gondolkodik mint én.

Meghiszem hogy várod én is várom már,hogy mehessek,pedig még semmi konkrét nincs.

Előzmény: okinayab (233)
okinayab Creative Commons License 2009.10.12 0 0 233
Hát ez tényleg gond,de sose legyen nagyobb gondod!
Nekem még 3 hónap /már annyi se/ de fejben már állandóan Laoszban barangolok...
Előzmény: tomzolka (232)
tomzolka Creative Commons License 2009.10.11 0 0 232

Én mennék,de egyenlőre még társ sincs,akivel nekivágjak.

 

Előzmény: okinayab (231)
okinayab Creative Commons License 2009.10.08 0 0 231
Na mizujs,senki nem jön Laoszba?
okinayab Creative Commons License 2009.09.29 0 0 230
Hát,nem vagyunk egyformák /meg az utjaink sem/.A többi rész nem ennyire negativ,sőt!
Előzmény: beeex (229)
beeex Creative Commons License 2009.09.28 0 0 229
Elolvastam ezen a hátizsákon a Luang Namtha-ról szóló útleírást. Ritkán akadok ki, de ezen kiakadtam. Kár hogy nem lehet ide csúnya szavakat írni, mert ki moderálják.
De mia xxxxnak megy valaki ilyen országokba, ha végig szenvedi az egészet? Ha semmi nem jó neki? Ha mindent fikázik? Elmegy olyan országokba, amik kulturálisan és gazdaságilag olyan messze van Európától, mit vár? Járjon az ilyen Ausztriába.
És ezt sikerült berakniuk útleírásnak. Én ugyan ezen az úton mentem végig, de egész másnak láttam. Fantasztikusan izgalmasnak minden percét.
Előzmény: okinayab (228)
okinayab Creative Commons License 2009.09.27 0 0 228
Megvan a válasz,a hátizsák.com-on találtam egy baró leirást.
Előzmény: okinayab (227)
okinayab Creative Commons License 2009.09.26 0 0 227
Vang Viengben ill.környékén mit nem szabad kihagyni?
Előzmény: mr gabor (225)
okinayab Creative Commons License 2009.09.26 0 0 226
Kösz!Vientienna kihuzva /már máshonnan is ez jött le,most ráerősitettél/
Szóval helyieknek szánt csöves ladikkal is eljuthatok a határtól Luang Prabangig? Erről tudnál bővebben?
Előzmény: mr gabor (225)
mr gabor Creative Commons License 2009.09.26 0 0 225
hey, en a 4000szgetet kihagytam legfokeppen azert mert akivel talalkoztam utkozben az mind aztmondta h nem eri meg lemenni. sztem ha eszakon turazgatsz vang viengbe ugorj le mindenkepp, vientianne abszolut hanyagolhato. ha pedig a mekongon akarsz lehajokazni vard meg mig a turistahajo elmegy es a helyieknek szant csoves ladikkal menj, olcsobb es garantalt elmennyel leszel gazdagabb :)
Előzmény: okinayab (211)
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 224
Kösz,rájuknéztem,cimet jegyeztem.Ugy látom,rengeteg a lehetőség,csak idő,pénz és vállalkozó szellem kell hozzá.Meg nekünk januárra meleg holmi,netán túrabakancs:)
Előzmény: beeex (223)
beeex Creative Commons License 2009.09.16 0 0 223
Nem tudom, szerintem írjál emilt arra a linkre amit lejjebb beraktam, mindent tudnak, nagyon professzionális (ami hát Laoszra nem jellemző annyira) volt az egész, a staff kedves és nagyon segítőkész. Amúgy meg nyáron nagyon meleg volt, hátizsákkal esőben abban párában és melegben nagyon idegenlégiós hangulata volt a gyaloglásnak a dzsungelben. Nyáron mindig meleg van télen mindig hideg van soha nincs jó idő mindig esik az eső.

Amúgy Laoszban sokkal melegebb volt mint Thai-ban, én is ChiangMaiba mentem onnan, és sokkal hűvösebb volt mint Luang Namthaban.
Amúgy északon a Thai -Laoszi határnál a Mekong Laoszi oldalon lévő kisvárosból folyamatosan mennek buszok egyenesen luang namtha ba, úgy 6 óra az út.
itt a link még1x
Előzmény: okinayab (216)
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 222
Ezaz!!!!
Ki fogjuk próbálni januárban!!!!
Előzmény: jedilovag (221)
jedilovag Creative Commons License 2009.09.16 0 0 221

jaja, old world charm! fent a teraszon este kibjó hangulata van - kicsit dekadens, gyarmatosítós, na! és lehet, hogy fehér volt a bor is :DD

 

 

 

Előzmény: okinayab (220)
okinayab Creative Commons License 2009.09.16 0 0 220
Na persze a vacsora volt vörösborral leöblitve..
Előzmény: okinayab (219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!