Keresés

Részletes keresés

maya40 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12342
Szívemből szóltál, ami a büszkeséget illeti. A fűző, a nem t'om milyen frizura, akkor is ha a nő utálja, a másféle öltözködési stílus....
Szerintem az ilyen pasik direkt önbecsülés nélküli nőket keresnek, akire aztán ráhúzhatják a saját beteg matricájukat.
Ha arra gondolok, hogy a nők mennyit küszködtek az önálló döntés jogáért, és akkor vannak ilyen szánalmas véglények, akik bármit megtesznek egy hímnemű kedvéért.
Előzmény: s_titánia (12341)
s_titánia Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12341

Sziasztok!

 

Cathie Jung-nak valóban ekkora a dereka, nem Photoshop kép, ő a Guiness World Records által is bejegyezett legvékonyabb derekú nő a világon. Évekkel ezelőtt láttam róla pár dokumentumfilmet, volt egy sorozat az RTL klubon "Hihetetlen, de igaz!" címmel, ebben is szerepelt, valamint egyszer a Fókuszban is volt szó róla.

 

Nekem sem tetszik, nagyon groteszk, eldeformálódott lett az alakja, a 38 centi sokkolóan kevés, mérjétek csak le egy mérőszalaggal.

 

És ami a legszomorúbb, hogy a férje orvos!!! Mégis ő volt, aki bíztatta, hogy kezdje el fűzni magát, mert ha jól emlékszem a riportból, az anyja vagy nagyanyja (mármint a férfinak) is fűzte magát, és ez megmaradt neki ilyen gyerekkori emléknek. Biztos erre izgul fel (már elnézést.)

Szerintem ez nagyon beteg gondolkozás, de akkor is az, ha a fűzéstől eltekintünk. Az lenne a normális, hogy elfogadjuk a másikat olyannak, amilyen, nem? Ha már vele akarja leélni az életét. De a nő az igazán hülye, amiért nem mond nemet. Az ilyen nőket soha nem tudtam sajnálni, akikben nincs annyi büszkeség, méltóság, önállóság, hogy bármit megtesznek magukkal csak a férjük kedvéért.

Birby Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12340
istenem....miért csinálta ezt magával?miért jó ez neki?tudja valaki???
(én undorítónak találom)
Előzmény: SzMarika (12337)
szmel Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12339
Az OFF-ba teszek fel róla videót, továbbra is csúnyának találom...
Előzmény: szmel (12338)
szmel Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12338
szia Marika:)

Az igazat megvallva szerintem ocsmány. Nem volt érdemes ennyire befűznie magát.

(bár nekem a kép nagyon photoshopnak tűnik.)

Titánia, képszakértőnk???

Off: még mindig szörnyű rossz az idő, múlthéten még ujjatlanban jártunk, most meg télikabát kell:(((

szmelanyu
Előzmény: SzMarika (12337)
SzMarika Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12337
Ennek a nőnek 38cm a dereka. Sisié 50-es volt. A képkeresőbe írjátok be a nevét Cathie Jung találtok róla videót is.
maya40 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12336
Nagyon köszönöm, pont ez az, amit kerestem. Sajnos nem tudok németül, ezért amikor megváltozott a kereső lap, bezárult előttem a kincsesbarlang.

Vannak új Rudolf képek, Jtoti irány kutatni.
Előzmény: synnadene (12333)
s_titánia Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12335

Még kettő (számomra eddig ismeretlen) szép fotó Romyról.

Az első nekem különösen tetszik, olyan elegáns rajta, és olyan szép az a ruha, imádom az ilyen hímzett, bő ujjakat.

 

 

s_titánia Creative Commons License 2009.10.15 0 0 12334

Néhány érdekesség eBay-ről:

 

1. Sisi és Diana együtt egy 1996-os újság címlapján (úgy látszik már akkor is szívesen hozták össze őket)

 

2-3. Sisi-s Euro eleje és háta (jó lenne, ha majd nálunk is Sisi lenne az Eurón ;))) Habár azt hiszem ez csak egy olyan limitált emlékkiadás, mint nálunk az Aranyágas 50 Ft-os volt. Akkor is jó lenne, ha majd Ő lenne valamelyik érmén :)))

 

4. Romy-s régi képeslap (én eddig ennek csak a mosolygós változatát láttam)

 

synnadene Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12333
Egy szép kép Amáliáról(1865-1912) a férjével, Wilhelm von Urach herceggel



Egyébként Amália az első unokatestvére volt anyai ágon Mária Jozefának, Ottó főherceg feleségének.

Link az ÖNB képekhez
Talán ezzel megtalálod az ÖNB képeit és a letöltéseket...
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12332
Egyszer vhol olvastam, hogy állitólag Rudolffal volt viszonya, vagy Rudolf akart tőle vmit...
Előzmény: Birby (12328)
maya40 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12331
maya40 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12330
Amália Károly Tivadar - Gackel - legidősebb lánya volt, az első feleségétől Zsófia szász hercegnőtől az egyetlen gyereke. Sajnos magyar nyelven nem igen találni róla semmit.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Károly_Tivadar_bajor_herceg

http://hu.wikipedia.org/wiki/Zsófia_szász_királyi_hercegnő

http://en.wikipedia.org/wiki/Duchess_Amalie_in_Bavaria
Előzmény: Birby (12328)
Hofburg Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12329
Tudom, hogy gáz, de én ezen a képen Mária Valériát sem bírom felismerni. Szerintem egyik sem hasonlít rá. Úgyhogy én nyertem, mert én nem csak 1 embert nem ismerek fel, hanem 2-t!:))))
Előzmény: synnadene (12324)
Birby Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12328
jók a képek....valaki tudna erről a csajról írni valamit...pontosan ki volt stb.vagy valami oldal címet ahol lehet róla olvasni valamit...valakinek van még róla képe?
Előzmény: synnadene (12324)
maya40 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12327
Jtoti írtam neked mailt!
Előzmény: Jtoti (12325)
maya40 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12326
Synnadene nem tudod véletlenül, hogy kell belépni az ÖNB archívumba? Régebben gond nélkül tudtam letölteni tőlük, de az elmentett linkem egyszerre csak egy tök ismeretlen helyre vitt be és azóta se találok vissza oda, ahonnan le lehetett tölteni a képeket.
Annyira sajnálom, olyan sok jó képük van és az se zavar, hogy logósak.
Előzmény: synnadene (12324)
Jtoti Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12325
Hát most még aztán még bonyolultabbá vált a dolog, két számomra becsült intézmény, Gödöllői Királyi Kastély, és egy nemzeti könyvtár (több mint negyven éve voltam könyvtáros a szívem oda is húz egy kicsit) nehéz a dolog, de szerencsére, nem kell eldöntenem, én már a kedves támogatásotokkal visszanyertem lelki egyensúlyomat.

Az az ügyes montázs ellenben egyértelművé teszi szerintem mindenki számára, ha nem is az arc alapján, hogy az a testesebb hölgy Idával, és az a filigrán szép tartású kép Erzsébetről, Irmával, nem lehet azonos személy.

Előzmény: synnadene (12324)
synnadene Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12324

A bécsi Nemzeti Könyvtár szerint:
Valéria és Amália



Szerintem is Amália van a képen

Még egy kép róluk (Illustrierte Wiener Zeitung)

Édesmama Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12323

Jópofa, hogy pont a Hamann könyvet említed, hiszen abban igenis szerepel olyan kép, aminek nem tisztázott az eredete. Az ominózus képről beszélek, amit már mi is itt kiveséztünk, ahol állítólag Sisi ül Idával. Most hipp-hopp csak ezt a verziót találtam meg, amin pont azt elemzik, kire hasonlít jobban az ülő hölgy (azt hiszem pont te szúrtad be annak idején).

 

Amikor Brigitte Hamann-tól rákérdeztek Gödöllőn, hogy mi a véleménye erről a képről, határozottan az ellen foglalt állást, hogy ez Sisi lenne, és az is kiderült, hogy semmilyen ráhatása nem volt arra, hogy milyen képek kerültek bele a magyar kiadásba. A kiadó pakolta bele a képeket, úgy látszik minden utánajárás nélkül. Így viszont abba a kellemetlen helyzetbe hozták a könyv szerzőjét, hogy mindenki neki tulajdonítja a képek válogatását, és adott esetben egy ilyen hibásan belekerült kép (vagy akár képaláírás) egész más megvilágításba kerül, sőt az írót és a könyvet is minősíti.

Mindezzel a szóáradattal csak azt akarom mondai, hogy sajnos előfordul, hogy nem az író rakja bele a képeket a könyvbe, vagy nem ő írja a képaláírást, hanem a kiadó magához ragadja a lehetőséget, és sajnos néha elront ezzel egy jó és gondos munkát.

Szóval Jtoti ne csüggedj! :) Neked legalább volt tipped! Én csak annyira emlékeztem, hogy Valériának volt egy A betűs unokatestvére, akit nagyon szeretett, és biztos ővele van a képen is :)

Előzmény: s_titánia (12321)
Jtoti Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12322
Sziasztok!

Persze, hogy nem ilyen negatív a megítélésem a könyveket illetően, hiszen egész életemben hozzájuk fordultam minden helyzetben, egyszerű eligazításért ill. információért, lelki támogatásért, különböző területeken szerezhető tudásom megalapozásáért, és ha lehet ma még gyakrabban "fogyasztom" őket.(heti több könyv)

Csak csalódottságomban, hogy egyszer hallatom a hangom egy évben, akkor sem kellett volna, írtam ilyen pesszimista hangvétellel.

Azért, mint mindig, nagyon díjazom Titánia bölcsességedet, amivel minden "problémásabb" hozzászólót és hozzászólást lerendezel.
Ettől olyan színvonalas és korrekt ez a FÓRUM, nincs indulat tisztázott minden félreértés. Ettől szeretünk ennyien, naponta annyi időt egymás olvasásával eltölteni!

Már aludtam rá egyet, és belátom, ha Ripka, akkor én is "tévedhetek", hiszen ahogy mondtad, nyilván Ő is ugyanúgy rossz információkra alapozva írt, nekünk, lást Mariona hozzászólását, dolgunk azért ezeket kiigazítani.
Előzmény: s_titánia (12321)
s_titánia Creative Commons License 2009.10.14 0 0 12321

Jtoti, ezért még ne gondold, hogy nem hiteles egy könyv. Én is sokszor találok elírást ebben-abban a könyvben, a fényképek alatti dátumok változnak a legtöbbször, de néha a családi fotókon szereplő személyek nevét is rosszul írják. Szerintem még a Hamann könyvben is találnánk hasonló "hibát", de ez nem azt jelenti, hogy nem hiteles egy könyv.

 

A Ripka könyv úgy tudom eredetileg régi (ami Gödöllőn kapható, az egy új kiadása), és régi könyveknél fordulnak elő a leggyakrabban ilyen hibák, mert ha a szerzőnek rossz adatok voltak megadva (pl. egy fotó hátoldalára tévedésből nem annak a személynek a nevét írták, aki a képen szerepel), akkor nem igen volt lehetősége ellenőrizni ezt.

 

Előzmény: Jtoti (12320)
Jtoti Creative Commons License 2009.10.13 0 0 12320
Sziasztok!

Akkor a Te információd a biztos gondolom. Azzal együtt, nagyon érdekes a dolog!
Sokat nem érnek ezek szerint a könyvek sem (mondom ezt mint könyvtáros)
mivel ezt a képet én a RIPKA FERENCZ: GÖDÖLLŐ A KIRÁLYI CSALÁD OTTHONA
c. könyvében találtam meg a 67-k oldalon.
Mivel emlékeztem rá hogy valamelyik könyvemben van és rákerestem.
Mit mondjak erre! Egész jó kis könyvnek tartottam, kedves írásaival és sok képével, de most nagyon megingattál!
Előzmény: Mariona (12318)
maya40 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 12319
Auersperg Aglája hercegnő későbbi gróf Kinsky Ferdinándné




























Ha jól emlékszem a vége felé Festetics grófnő már neméppen szeretettel emlegeti a hölgyet, hanem mint jó példát arra, mivé teszi az udvar az ártatlan lelkeket.
Előzmény: Mariona (12318)
Mariona Creative Commons License 2009.10.13 0 0 12318
Szia!

Megkérdezhetem, hogy hol találtad a fotót??
A képen Mária Valéria mellett Auersperg Aglája hercegnő (1868–1919) látható, (későbbi gróf Kinsky Ferdinándné) aki a kis főhercegnő legjobb barátnője volt, nagyon sokszor vendégeskedett a gödöllői kastélyban. Aglája Festetics Mária grófnő rokona volt, az udvarhölgy többször említi naplójában is! (Ez a fotó kinn van másolatban a Gödöllői Királyi Kastély Erzsébet királyné emlékkiállításának 2. szobájában)
Mariona
Előzmény: Birby (12309)
amália96 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 12317
Kedves Fórumozok!
Járt már valaki a gyulai Elizabeth Hotelben?
Véletlenül találtam rá keresgélés közben ezt írja a Hotel névadójáról:

,,Kastélyjellegű szállodánk egyik épületét az Almásy-család építette 1905-ben. A másik szárnyat 30 évvel később, 1934-ben adták át. Ebben működött az Erzsébet Szeretetház, melyet a szájhagyomány szerint az Almásy-családnál gyakran vendégeskedő Erzsébet királynéról neveztek el. Szállodánk neve is ezt az emléket őrzi.,,

(Furcsa,hogy hány helyen találkozhatunk szeretett királynénk nevével nem ?)

A.
Édesmama Creative Commons License 2009.10.13 0 0 12316
Halihó! :)

Feltöltöttem a szombati képeket a képtárra! :)

http://www.kep.tar.hu/sisi-forum
maya40 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 12315
Olvasom a Mexikó császárnéját, eszméletlen jó könyv. Nagyon izgalmas könyv. nem tudom, mennyire hiteles, de nagyon kritikus a hangnem, amiben íródik, ezért annak tűnik. Persze azok,akik kritikátlanul rajonganak Sisiért, nem fogják szeretni, mert róla is elég keményen ír, csakúgy, mint Ferenc Józsefről, Zsófiáról, de még a regény főszereplőiről, Charlotte-ról és Miksáról is. Senki nem ússza meg, mindenkiről leszedi a keresztvizet.
panka91 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 12314

Én is szívből gratulálnék, ha csak utólag is! :)

Mostanság nagy a hajtás a fősulin, ezért vagyok ritkábban. VAnnie, nagyon tetszettek az órarendek, ügyes vagy!

Tegnap volt Miksa névnap és ezalkalomból megemlékeznék Sisi imádott apjára és legkisebb öccsére, Mapperlre (Miksa Emanuel):

Apja (Maximilian Joseph) és öccse

Birby Creative Commons License 2009.10.13 0 0 12313
akkor beteszek róla pár képet....
mindkét képen balra az első

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!