Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

snepf 2009.10.05 Creative Commons License 44582

http://kepfeltoltes.hu/091005/_h_z_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/091005/_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vastag cserépléc keret a ház váza, egy raklapon van, alul, felül és oldalt hőszigetelt, a cserép alatt tetőfólia. A gipszkarton a fa kerethez van csavarozva, kívül meg lambéria. Igaz olyan a súlya, hogy két felnőtt bírja odébb tenni. Természetesen téglákon áll.

Hőfüggöny nem volt, mert leszedte, de azóta már szobakutya, tavaly télen csöves macska aludt benne, igaz a használt paplan még benne van.

Előzmény: Topi328 (44578)
lükepék 2009.10.05 Creative Commons License 44581
Függönynek egy darab szőnyeg?
Előzmény: Topi328 (44576)
barvivien 2009.10.05 Creative Commons License 44580

megtaláltam a hőfüggöny konkrátan PVC szallagfüggöny:)))

De házi megoldást így sem tudok.:(

Előzmény: barvivien (44579)
barvivien 2009.10.05 Creative Commons License 44579

Házi barkácsban hőfüggöny...hm.....szerintem olyan linóleumos a z állaga de azon meg nem biztos hogy hajlandó lesz eb közlekedni mert nem átlátszó.......

Én sokat agyaltam már házilag mivel lehetne pótolni de sajna nem jöttem még rá:((

Topi328 2009.10.05 Creative Commons License 44578
köszi, akkor marad a hungarocell. a sarkoknál Te hogyan oldottad meg az illesztést?

Esteleg örülnék, ha készítenétek képet, ha nem nagy kérés.

mert ha az osb-hung.-gipszkarton olyan széles, hogy nem fedik egymást, meg is sértheti a kuttyot, nem?

neked van hőfüggönyöd?én mindenképpen házilag akarok csinálni, lécre szegelve.
Előzmény: snepf (44577)
snepf 2009.10.05 Creative Commons License 44577
Üveggyapot felejtős.. irritációt is okozhat ha kihullik annak a pora.
Topi328 2009.10.05 Creative Commons License 44576
Ó, nagyon köszi a tippeket mindenkinek!

Én kívülről akarom szigetelni.GYörgyi, tudom, hogy nektek szép a ház, de szerintem ne belülről vegyél egy 10-10 centit.
én ma utánajárok, hogy mennyibe kerülne, ha gipszkartonnal fedném be.
Amit nem tudok, hogy az illesztési pontoknál (a sarkokra) mit tegyek?van ilyen sarokelem, amit fel lehet szegelni?vagy fémet hajlíttassak és azt tegyem oda?
én amúgy körbe akarom megcsinálni, alul, felül, oldalt.
házilag hőfüggönyt miből lehet csinálni?Milyen anyagot vegyek hozzá?

én azt hiszem, a hétvégén ezt meg is barkácsolom, mert ha ilyen rohamosan hűl az idő, nem akarom , hogy fázzon a kis drága.

a másik hogy szerintetetk az üveggyapot vagy a hungarocell jobb szigetelő?van árban ezek közt különbség?

Előzmény: barvivien (44561)
snepf 2009.10.05 Creative Commons License 44575

Saját vadásztársaság és a fácánnevelő telep környéke..

Igen szoktam vele vadászni.. nagyon jó kis gyakorlás, hogy a felreppenő madarak után nem futhat. 

Előzmény: Darth Bane (44574)
Darth Bane 2009.10.05 Creative Commons License 44574
Uhh...

És hol voltatok, ahol ennyi fácán volt?

Vadászni jársz vele?

Előzmény: snepf (44573)
snepf 2009.10.05 Creative Commons License 44573

Azért engedtem neki, hogy egy picit megkergesse őket... :)

http://kepfeltoltes.hu/091004/_90_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: Darth Bane (44570)
barvivien 2009.10.05 Creative Commons License 44572

Charlie sem akart bemenni először....

Kb októberben novemberben raktam fel a függönyt és ebnek nem tetszett így a középső szallagot vagy mit felhajtottam és úgy hagytam ey napot.......

így megszokta eb és mikor lehajtottam újra már nem volt gond:)

Előzmény: Döme-Ádám (44566)
barvivien 2009.10.05 Creative Commons License 44571

És ha megfordítod a lécet?

És a hőfüggöny a ház felöli oldalán van? akkor nem ál el:))

Én tavaly aggódtam ebért hogy olyan nagy hidegek vannak így két függöny volt felrakva elcsúsztatva, az eggyik belülről a másik kívűlről....reggel mikor mentem ki ebhez párás volt a belső függöny:)szóval jól be tudott fűteni:))

Előzmény: czaltikgyörgyi (44565)
Darth Bane 2009.10.05 Creative Commons License 44570
Szia!

Ez jó kép nagyon :o)

Nagyjából az enyém is ilyen; kivéve, ha macskáról van szó...

:o)

http://www.demonbonnie.hu
Előzmény: snepf (44567)
Darth Bane 2009.10.05 Creative Commons License 44569
Szia!

Ez jó kép nagyon :o)

Nagyjából az enyém is ilyen; kivéve, ha macskáról van szó...

:o)

www.demonbonnie.hu
Előzmény: snepf (44567)
Döme-Ádám 2009.10.04 Creative Commons License 44568
Remélem, hogy nagyon..... mármint örültél, mikor Carlos meghozta a vacsira valót!
Egyébként Döme is minden alkalommal összeszed a Lupán 1 döglött halat, s hozza boldogan pillanatok alatt, mi még épp csak kikászálódtunk az autóból.

Remélem nem kiabálom el: nálunk nincs a stabilitással gond. Erre felénk más probléma van, a fiatal korra is áthúzódó alkalmi süketség (más néven: szelektív hallás) nevű gyermekbetegség......s sajnos egészségügyi szakemberként sem találtam még meg a megfelelő gyógymódot, pedig nagyon igyekszem gyúrni a határozottságra és keménységre!
Előzmény: Eni79 (44557)
snepf 2009.10.04 Creative Commons License 44567
Döme-Ádám 2009.10.04 Creative Commons License 44566
De igen. Én is egyetértek Vivivel, a hőfüggöny nagyon jó, s mi is lécre szereltük, így könnyebb föl-le szerelni, nem megy oly hamar tönkre. Az, hogy nem fedi a bejáratot tökéletesen nem baj (nálunk alul is maradt pár centi rés), legalább tud szellőzni kicsit a benti levegő, amit azzal "fűt fel", hogy belihegi+ saját testhője.

Nálunk Döme először nem mert bemenni a házba mikor felkerült a függöny. Majd nehezen betuszkoltam a házába. A férjem kb. 1 óra múlva jött haza, s boldogan újságolta, hogy Dömi végre bent van a kuckójában. Miután én is kiörömködtem magam kimentem, s rájöttem, hogy a kutya azért van bent, mert nem mer kijönni..... a ház hátsó részében lélegzet visszafojtva feszít. No, ekkor megbeszéltük, hogy nem harap a függöny, s ettől kezdve boldogan mászkált ki-be, ott töltötte az egész telét.
Előzmény: czaltikgyörgyi (44565)
czaltikgyörgyi 2009.10.04 Creative Commons License 44565
De ha a hőfüggönyt lécre szögelem akkor az minimum 2cm-re (ha 2 cm vastag a léc) el fog állni a háztól,és akkor nem zár le teljesen.
Vagy nem?
Előzmény: barvivien (44561)
czaltikgyörgyi 2009.10.04 Creative Commons License 44564
Van itthon gipszkartonunk.Hungarocell is,5-ös.Van "üveggyapot" is amit a tetőtér szigeteléséhez használtunk.De az is 5-ös.
De ha felrakom az 5-ös hungarocellt,vagy az 5-ös üveggyapotot+ a 2cm vastag gipszkartont akkor nem vesz el sok teret a kutyától?
..és ezt fix-re ,szóval nem kivehetősre csináltad?Mivel ragasztottad meg?

Én csak az alját gondolom és a 4 oldalát szigetelni.
A tetőrészen nem.
Azt olvastam ,hogy a hungarocell nem szellőzik egyáltalán.

Topi:a hőfüggöny marad,jól lezár ha -15 C van,viszont ha máshol azért szellőzik a ház-
-akkor nincs gond vele.Kétszer megmutatod neki,hogyan tud bemenni-bedugod a fejed ,utána a kutya is tudni fogja.Mi gyakoroltuk ezt.Bemenni,és kijönni.Egyszerűen kihívod jutival.

Jó szolgálatot tesz,ha süvít a szél,-bár a mi kutyaházunk is fedett teraszon van,és D-nek néz a bejárata.De mégis jó az a hőfüggöny ha nagyon hideg van.Nem drága,valami 2200 Ft és 3 méretben lehet kapni.Fressnapf.

Sokan a szalmára esküsznek,a pléd azért nem jó,mert átnedvesedik ha havas bundával megy be a kutya,és nehezen szárad meg.

Már arra is gondoltam,hogy felfordítom a házát,és alulra a hungarocellt kívülről teszem rá.,akkor nem kell bevonni semmivel,legalább ezen a helyen.

Ha nagyon hideg volt Gina a házában aludt mindig,éjszaka és nappal is.Ha bedugtam a kezemet jó meleg volt odabent.Mondjuk ha kint - 12C akkor bent kb. 5-6 C.
De idén is meg fogom majd mérni.
snepf 2009.10.04 Creative Commons License 44563
Nekem gipszkarton van a szigetelés tetejére csavarozva.. hihetetlenül egyszerű a szerelése..
Előzmény: czaltikgyörgyi (44559)
barvivien 2009.10.04 Creative Commons License 44562
Charlienak van egy labi barátnője ő is nagyon félős:(
Hozzá se lehetett érni....
Nála kipróbálták a (lehet lehurrogni a csibészeltetést)
A kutya 2 hónapig háttal ült a csibészeltetéskor......majd egy év alatt oda jutott hogy bátorságott meratett a többi kutyától és ő let elegügyibb:)
Evvel csak azt akartam mondani hogy nem reménytelen a dolog:)
Jó Lafi soha nem lesz olyan bátor mint Charlie de nem fut már világgá egy séta alatt:)
Előzmény: sere (44553)
barvivien 2009.10.04 Creative Commons License 44561
Nekünk a kutyaházban az építkezésből megmaradt szigetelés van.Barkácsáruházban lehet kapni belőle jó vékonyakat is 2-3 cm vastagságúakat, ez van lefaragva és rajta osb lap alul felül oldalt mindenhol:)
Az ajtón pedig hőfüggöny van( bár cserére szorul de hát már 2 éves a hőfüggöny)
De így tavaly mínusz 10-15 fokban Charlie meleg fülecskével és meleg bundával jött ki belőle....
Abszolút nem fázott Charlie. mikor kijött eb a házból és én benyúltam a házba hogy milyen az idő kellemes volt odabent, befűtött magának:)
Volt azért bent neki takaró szőnyeg, de azt csak -10 fok alatt hagyta bent magának.
A szigetelést le tudjátok otthon vágni magatoknak simán, az osb lapot meg ha megméritek le tudjátok vágatni akár barkács áruházban is.(bár mi otthon ügyködtük meg.
És bár az osb lap kezelve van mi azért még le lazúroztuk:)
És szerintem az mindenképp fontos hogy a ház alját és oldalát is szigeteljétek hogy arra fele se szökjön el a meleg:)
Ja a hőfüggönyt meg érdemes nem csak magában rászögezni haen felrekni egy lácre és a lécet fel szögelni...stabilabb lett nekünk így:)
Ennyi jutott eszembe hirtelen:)

Előzmény: Topi328 (44560)
Topi328 2009.10.04 Creative Commons License 44560
Hát ez egyszerűen hihetetlen!!!!!én is pont ezért bújom most a netet, hogy mit lehetne tenni!!!!nekünk fedett helyen vana kutyaház, de csak sima osb, nincsen szigetelve.
szerintem én az osb fölé fogok tenni nikecellt, amit bevonok egy másik anyaggal(a neten most fenyő lambériát használnak.) szóval nekem is ez okoz most fejtörést.
a ház belsejébe pedig egy puha rongyszőnyeget gondoltam tenni...

a hőfüggöny milyen?szilikonból van, és fel kell szegelni az ajtóra?én több helyn is olvasta, hogy sokszor nem oylan jó, mert a levegőt sem engedi cserélődni a házikóba.nem tudom. itt a többieket is kérdezem, hogy használtok-e az ajtóra vmilyen függönyt,nem zavarja a kutyát?
Előzmény: czaltikgyörgyi (44559)
czaltikgyörgyi 2009.10.03 Creative Commons License 44559
Sziasztok!

Egyre hidegebbek a reggelek,esték........
Azon tűnődöm,hogy lassan ki kellene találnom a kutyaház téli belsejét.........
Fából van,de vékonyka fenyőfa.Hőfüggöny az van,ha jön a fagy,de mit tegyek belülre?Tavaly ugye hungarocell darabok voltak benne alul,oldalt körben.....meg mindenféle takaró,báránybőr.......
Az idén én nem merem a hungarocellt betenni borítás nélkül oldalra,Gina tutti kiszedné.Amikor kicsi volt,nem nyúlt hozzá,csak akkor hordta ki őket az udvarra amikor már melege volt,és akkor én ki is vettem ezeket.

Mérete 101 X 83 X 87 cm.(szerintem ez külső méret)
Ti mit csinálnátok a helyemben?
Eni79 2009.10.03 Creative Commons License 44558

Jaj nehéz ügy ez. Mondjuk némi rálátásod kell legyen mert kölyökorától nálatok volt, gondolom képzésbe meg 1 éves kor előtt nem volt fogva... Egy 1 éves kutyának meg ha nagyon gázos az idegrendszere, az azért már mutatkozik...

Nem tudom. Ha addig is vittétek ki terepre (ha nem is képezni csak sétálgatni, futtatni...) és addig ilyet nem produkált, akkor ez bizony képzési dolog. Azt tudnod kell, a pointer kemény dió. Nem egy "magyar vizsla", aminél ha jó a genetika, nincsen vészesen sok dolgod.  Más a jelleme. Említett ismerősnek pointere van, 4 éves... És a srác nem kezdő. Én láttam dolgozni azt a kutyát... Mondjuk versenyzik is vele a Zsolti, ehhez tényleg kell a 100%-os fegyelem, de az a kutya bizony rendesen a helyére van téve. Beszéltem is vele erről, de mondta is h kőkemény meló volt. Talán még a német vizsla lehet ilyesmi kemény dió ha belenyúl az ember.

Viszont ha a Bella genetikája nem 100%-os, vagy csak ő egy softosabb (és ezalatt nem ideggyengeséget értek sure, hanem azt hogy finomabb lelkű, mint például nekem a Carlos) kutya, nos ebben az esetben sikerülhet olyannyira megtörni a kutyát, hogy ilyen legyen. Egy pointer be sem érik rendesen 2-3 éves kora előtt...

Nem tudom. Mindenesetre az egy dolog, hogy lehet hogy nem fogsz vele vadászni, ettől még élhet boldog életet, de ismerve hogy mekkora a "szabadságigénye", hogy mekkora a terület lekeresési ösztönigénye, mindenképpen ki kéne vinni területre, azonban ez ahogy írod gázos. Megmondom őszintén így a leírtak alapján kemény meló lesz. Ez a kutya biztosan javítható, de csak nagyon lassan, fokozatosan haladva, és teljes koncentrációt igényel. (Azaz nem kisbabával babakocsiban vagy másik kutyával. Bár a másik kutya ha az fegyelmezett még jól jöhet segítségként, afféle mankóként az elején... A még nem tényleges meló előtt.)

Lehet hogy a területet (értsd idegen nem otthoni környezet) társítja egyfajta stresszforrással. (Ha a képző részéről kapott negatívumot (akár elektromost, csúzlit, esetleg pár oldalbarúgást, kb ezek a fő fegyelmi eszközök, ja meg a fülharapás a kényszerapportnál...) akkor ezeket kell benne feloldani pozitív megerősítéssel. Majd ha ez feoldásra került akkor jutalmazós, és nem teljesítés esetén enyhe! büntetéses megoldással.)

Nehéz ügy... Kezelni mindenesetre kellene, ha nem a is munka miatt hanem a jobb együttélés reményében. Meglátjuk...

Eni79 2009.10.03 Creative Commons License 44557

Hahaha, igen, ezzel egyetértek, ember fejére tudnak nőni seperc alatt... :DDDDD

Azé nem kell szerénykedni, nincsen az a kutya annyira elrontva... Fegyelemből meg mindíg lehet tanulni valamit. Tapasztalatom szerint a legjobb kutya is maximum 99%-os... :DDD

Nekem a Szénási azt mondta, majd talán a 8. kutyám lesz olyan 80%-os... (És nem csak nekem, mindenkinek, hahaha) Így is van. Mindíg okosabb lesz az ember, és mindíg van mit elcseszni. De hát ettől szép az élet.

Tegnap kivittük kutyákat futni/minimál tréninggel. A Nagy Dunához vittük őket, hagy szaladjanak meg csobbanjanak egy jót. Kib@szott döglött hal, Carlos persze azonnal kiszúrta. Mondtam neki NEM! Oké, kutya otthagyta. Ezt még eljátszottuk vagy 3X, mentünk tovább... Már el is felejtettem a halat, mikor 1/2 percre elfordultam a kutyáktól, ennyi idő elég volt ennek a kormosképűnek hogy sprinteljen a halért, majd vágtázva anyám beapportírozza nekem. Szerinted mennyire örültem neki? :DDDDDDD

Itt feladtam... Viszont jó hír is van, az utóbbi pár alkalommal egyátalán nem ugrott be (víznél sem), úgy tűnik kezdjük visszatenni a stabilitást... ellenben Kyra tegnap szépen beugrott, férjem meg a cigivel a szájában nem volt a helyzet magaslatán, így elsprintelt a kb 60 méterre kirakott apportért, Carlos meg aki pont akkor lett indítva szintén, mondjuk a feka hamar lehagyta és behozta az apportot így végül nem lett sikerélménye a Kyrának ellenben begyűjtött egy beszélgetést a férjemmel, na ezek után már ült mint a cövek. :DDDD

Előzmény: Döme-Ádám (44555)
Döme-Ádám 2009.10.02 Creative Commons License 44556
Secperc!
Nagyon szívesen, máskor is! Nekem is nagyon tetszik, főleg ahogy vigyorog, azért is tettem be.
Ha lesz 1 csöpp időm, majd írok mail-t.

Berrynek további gyógyulást, hidd el ha lassan is, de rendbe jön, most már jó kezekben van!!!
Előzmény: secperc (44548)
Döme-Ádám 2009.10.02 Creative Commons License 44555
Aha, az, s ezzel a nézésével tud ledönteni a lábamról, s hajlandó vagyok az összes lurkóságát és önfejűségét elnézni!.....ezért is tartunk a fegyelemmel ott, ahol már rég nem kellene. Én már csak bonvivánnak szólítom, akkora színész!

A Ti padlókövetek egy sokkal mintásabb széria lehet, sajnos nekünk már nem jutott a fekete díszítésűből!!!!
Előzmény: Eni79 (44545)
nettomazsola 2009.10.02 Creative Commons License 44554
az en szetterem tenyleg felt a sajat arnyekatol! egyszer eszrevette, h követi es rohant elöle! azt hittem sosem all meg.
maskor meg a szobaban egett gyertya, a falon mozogtak az arnyekok, mikor meglatta nyüszitve bevonult az agy ala es 2 napig!! nem jött ki. mikor ki akartuk szedni harapott.
stb
8 hetes koratol volt nalam, szüleit ismertük, tenyesztöt ismertük, 3x - 4x voltunk naluk mielött elhoztuk. gordon szetter volt szegeny, tehat nem is tultenysztett divatkutya.
sere 2009.10.02 Creative Commons License 44553

A saját árnyékától is fél, ha valamitől megijed, támad. Udvaron belül semmi baja. (még vadászik is, állja a verebet, egeret, ha meg esetleg elkap valamit, egy szóra behozza)

Kegyetlen szar, még ilyet nem is láttam. Nem merem vinni sétálni, de így meg csak rosszabb lesz. (én csak babakocsival tudok sétálni, és féltem a gyerekeket) Szerintem tutira van valami veleszületett idegrendszeri baja, nem létezik, hogy egy kutyát ennyire gallyra lehet vágni.

Előzmény: Eni79 (44538)