Keresés

Részletes keresés

Hibiszkusz Creative Commons License 2009.09.20 0 0 63714

Köszönöm a részletes ismertetőt, hálás vagyok.  :)

H.

Előzmény: zratkay (63713)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63713
Itt reszletezi az oliva olajak kozotti elterest, az extra light az ugyanannyi mint a canola, de sokkal dragabb :((.

Meg soha nem probaltam "rice bran" olajat, de keresni fogom es ki fogom probalni.

Előzmény: zratkay (63712)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63712
A palmaolaj jobban birja a hot mint az oliva, a palmanak 230°C/445°F k a "smoke point"-ja, az olivae meg 190°C/375°F.
Lehet sutni az olivaban is, de alacsonyabb hofokon.

Magasabb hofokon (230°C/445°F)
Safflower oil
Canola oil (marketed as "rapeseed oil" or, sometimes, simply "vegetable oil" in the UK)
Rice bran oil
Sunflower oil
Soybean oil
Peanut oil (marketed as "groundnut oil" in the UK)
Sesame oil
Corn oil
Mustard oil
Palm oil

Kozepes hofokon (190°C/375°F):
Grape seed oil
Almond oil
Olive oil
Walnut oil
Előzmény: joy (63710)
joy Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63711

Biztosan nagyon finom lett, én a vérnarancs szörpöt nem kedvelem.

:o)

Nekem túl szimes, szagos, émelyítő.

Előzmény: sans souci (63703)
joy Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63710

Megosztott a közvélemény, mint minden zsiradékkal.

http://www.elestar.hu/elelmiszer-lexikon/zsirok-olajok/

 

"...Szója-, repce-, mogyoróolajat, pálmazsírt. A tapasztalat érdekes, mivel a gyakorlat azt mutatta, hogy közel azonos sütési tulajdonságaik vannak, nincsenek jelentősnek mondható eltérések.
A német nyelvterületeken elsősorban pálmazsírt használnak olyannyira, hogy kapható olyan fritőz is, ahol a pálmazsír-olvasztás, külön funkció. Jómagam is sokat dolgoztam pálmazsírral, a tapasztalatom az, hogy nem találtam nagy különbséget közte és az egyéb étolajak között, ha az árat és az időbeli felhasználhatóságot tekintjük. Az étolajak és a pálmazsír is 180°C-ig hőtűrők, csak az a baj, hogy túlságosan hosszú ideig vannak ezen a hőmérsékleten. (A többszöri szűréssel növelhető az élettartam.)
Részemről maradtam a napraforgóolajnál. A pálmazsír, valóban hosszabb ideig felhasználható, de magasabb az ára, a finomított napraforgóolajat gyakrabban cserélem, mégiscsak magyar termék és árban is ugyanott vagyok
..."

Forrás:

http://www.borvacsora.info.hu/index.php?option=com_mycontent&task=view&id=313&Itemid=88

 

Ezt klinikai gyakkorlók is megerősítették. Csak akkor szabad használni pálmazsírt, ha biztosított a tökéletes hőtartás /max 180 oC/ és a rendszeres szűrés.

Ha valakinek szuper hőszabályzós sütőberendezése, és olcsó beszerzési forrása van, akkor jó.

Túlhevítésre épp olya rosszul reagál, int az olíva olaj.

A fritőzök többsége /amit én láttam mind/160-22 oC között szabályozható, azaz megégeti a pálmazsírt.

:o(

Előzmény: Hibiszkusz (63702)
sans souci Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63709
Még nem hűlt le, de azért belekóstoltunk. Nem olyan, mint a nápolyi (ott is elég gyér választék volt dutyfreeben, azért egy limoncellot elhoztam), de kezdetnek nem rossz. A babapiskóta olyan gyors megoldás lett, nem azzal tervezem hosszú távon, meg nagyon kell a barna szín is bele.
Cointreau 10-ért nagyon jó vétel lenne, én ezt az üveget pár éve karácsonykor engedtem meg magamnak, valamihez nagyon akartam, többször szemeztem vele a boltban, mire erőt vettem magamon. El is dugtam egy időben, mert az uram rákapott. Szinte soha nem iszik, de ha mégis koccint, akkor csak likőrfélékkel hajlandó, ez meg különösen ízlett neki.
Előzmény: Zitka (63708)
Zitka Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63708

Amarettot azért nem tennék bele, mert nekem az a tiramisu "védjegye". :-)

 

A cointreau nem rossz ötlet.... :-) A piros színhez esetleg egy kis grenadine...? Már ha van otthon...

 

OFF: Jajj, képzeld el, feltétlenül akartam venni cointreau-t a dutyifríben :-) -  a héten két napot  Bukarestben voltam. Kifelé ugye nem jó, mert akkor hogyan hozom visszafelé kézipoggyászban... Gondoltam, sebaj, majd hazafelé Bukarestben. Na most én még ilyen reptéri üzletet SEHOL a világon nem láttam: nem volt alkohol. Semmilyen! :-O :O :-O 

A ferihegyiben 10 EUR a félliteres cointreau, az auchanban meg 4400 ft. :-(

ON

 

tojáshabosan még nem ettem, de aki szereti, biztos finom. :-)  Én rendes piskótával ettem többször is, a babapiskóta megintcsak olyan tiramisus, nem?

Előzmény: sans souci (63695)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63707
... jajj de szivesen jonnek a ceges bulidra ...
Előzmény: úrnő (63705)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63706
Igaz, nem vagyok elelmiszer vegyesz, csak haziasszony :)).

Attol fugg, mennyit es milyen suruseggel eszel belole. Most eppen vitatkoznak rajta, hogy mennyire artalmas :)).

"Palmitic acid,CH3(CH2)14COOH or hexadecanoic acid in IUPAC nomenclature, is one of the most common saturated fatty acids found in animals and plants. As its name indicates, it is a major component of the oil from palm trees (palm oil and palm kernel oil). The word palmitic is from the French "palmitique", the pith of the palm tree. Palmitic acid was discovered by Edmond Frémy in 1840, in saponified palm oil.[3] Butter, cheese, milk and meat also contain this fatty acid. [4]"

Ha a palma olaj karos, akkor a vaj is, sajt is, tej is, es husok... no meg csokolade...

Marad: mertek...

(Fat that occurs naturally in living matter contains varying proportions of saturated and unsaturated fat. Examples of foods containing a high proportion of saturated fat include dairy products (especially cream and cheese but also butter and ghee), animal fats such as suet, tallow, lard and fatty meat, coconut oil, cottonseed oil, palm kernel oil, chocolate, and some prepared foods.)

Előzmény: Hibiszkusz (63702)
úrnő Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63705
Rajta! Egyik sem ördöngősség. A "vulkánt" kifejezetten lustáknak fejlesztették ki. Ma is megsütöttem, és mellé egy nagy adag zserbót, mert holnap céges "buli" lesz, és oda viszem.
Előzmény: gőzgombóc (63701)
úrnő Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63704
Szívesen, máskor is!
Előzmény: sans souci (63700)
sans souci Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63703
Nem volt itthon málnaszörp, kikevertem egy pici Countreau-t vérnarancsaromával a szín miatt, kicsit hígítottam vízzel, nekem ízlett, úgyhogy összeraktam ezzel és kandírozott citrusmixszel, csak babapiskótával most, de legközelebb sütök barna és sárga piskótát és a sárgából csinálom a pirosas réteget, így lesz több színem. A krém szép sárga és a tetejére sütöttem a habot, holnapig ki kell hűteni. Nagyon kíváncsi vagyok!
Előzmény: joy (63697)
Hibiszkusz Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63702

Kedves errejáró élelmiszer-vegyész-tudós barátainktól kérdezem: egészséges-e a pálmazsir?

Ma - szokásomhoz hiven - a szombati piacozás során beálltam a kedvenc lángosomoshoz reggelizni :)  Látom ám, hogy a nagy tepsibe, amiben sül a lángos, két-három fehér "golyót" tesznek.

Megkérdeztem, hogy mi az és azt feleték,hogy pálmazsir, amiben sütik a lángost.

Elképedtem, mert azt hittem, hogy sima naprafogó olajat használnak. Erről még nem hallottam.....   mi a véleményetek??

 

H.

gőzgombóc Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63701
Nagyon gusztusosak a süteményeid, én is ki fogom őket próbálni:)!
Előzmény: úrnő (63699)
sans souci Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63700
Köszönöm, lementettem.
Előzmény: úrnő (63699)
úrnő Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63699
Vulkán szelet

Hozzávalók:
25 dkg liszt, 25 dkg cukor, 5 tojás, 1 cs. sütőpor, 2 evőkanál kakaó, 1 dl olaj, 1 vaníliás cukor, 2 vaníliás pudingpor, 8 evőkanál cukor, 1 liter tej.

Elkészítés:
A két pudingport hagyományos módon, 8 kanál cukorral és 9 dl tejjel megfőzzük. Hagyjuk teljesen kihűlni.
A lisztet, sütőport, kakaót, 1 dl tejet és olajat összekeverjük. A tojások sárgáját cukorral, vaníliás cukorral kikeverjük, hozzáadjuk a lisztes masszát, és a tojás fehérjék felvert habját. Kivajazott, lisztezett tepsibe öntük, beleszaggatjuk a kihűlt pudingot, kb. 40 perc alatt készre sütjük.
Előzmény: úrnő (63626)
úrnő Creative Commons License 2009.09.19 0 0 63698
Kijevi szelet
Hozzávalók: 25 dkg margarin, 4 tojás, 20 dkg + 10 dkg cukor, 1 csomag sütőpor, 50 dkg lisz, tejföl, 20 dkg dió.
Krémhez: 2 csomag vaníliás puding, 5 dl tej, 25 dkg margarin, 20 dkg cukor, 2 csomag vaníliás cukor.
Elkészítés: A 25 dkg margarint 4 tojássárgájával és 20 dkg cukorral habosra keverjük, beledolgozzuk az 50 dkg lisztet az 1 csomag sütőport és kb. 3 evőkanál tejfölt. A tésztát 4 részre osztjuk. A 4 tojásfehérjét felverjük 10 dkg cukorral, a lapokat megkenjük vele, megszórjuk a durvára vágott dióval és zsírozott sütőlemezen megsütjük.
A krémhez a 2 csomag vaníliás pudingport 5 dl tejben megfőzzük, kihűtjük. A 25 dkg margarint, a 20 dkg cukrot és a 2 csomag vaníliás cukrot habosra keverjük, és a teljesen kihűlt pudinggal összekeverjük, majd megtöltjük a lapokat.


Megjegyzés:
Én 3 lapot sütöttem nagy tepsiben.
Nem vaníliás krémmel, hanem karamellessel töltöttem meg, amit a következőképpen főztem:
15 dkg kristálycukrot megpirítottam, 5 dl tejjel felengedtem (óvatosan, mert felhabzik!), állandóan kevergetve felolvasztottam benne a karamellt, majd 5 evőkanál liszttel besűrítettem, sűrű péppé főztem, majd kihűtöttem. 25 dkg vajat habosra kavartam 15 dkg porcukorral, majd kanalanként hozzáadtam a karamelles masszát.

Ugyanezen süti javított-bővített kiadása, amikor a lapokra a hab alá még barack lekvárt is kennek. Azt nem próbáltam. Még….
Előzmény: úrnő (63626)
joy Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63697

Ne, ne, vérnarancsot ne használj, félreviszi az ízeket!

A málnaszörp, és az amaretto mandulaíze együtt utánozhatatlan ízcsoda.

Előzmény: sans souci (63695)
joy Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63696

A cayenne bors nem azonos a feketeborssal.

Sokkal drasztikusabb.

A koriander valóban más ízvilágot produkál, épp azért használom.

:o)

Előzmény: rollller (63680)
sans souci Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63695
Mivel az alkörmös a piros szín miatt kell bele, régen ételfesték volt, ezt a likőrt meg gondolom elég nehéz beszerezni, talán a málnaszörp egy kis alkohollal dúsítva kiválthatná, nem? Vagy esetleg vérnarancsaroma? Az jobban harmonizálna ízvilágában a kandírozott narancshéjjal.
De, alkohol kell bele, ez biztos...akkor meg inkább cointreau. Úgy érzem, hogy ebből nagyon finomat lehet kihozni akár amarettoval, akár cointreauval nyomulok holnap, csak azt kell eldöntenem mennyire ragaszkodjak a piros réteghez.
A rászárított tojáshab viszont megkoronázza, azt le nem hagyom.
Előzmény: Zitka (63689)
Zitka Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63694
nem hozzávaló, hanem a "trifle" -t fordítja így. Tkp. a zuppa inglese majdnem megegyezik az angol trifle-vel, onnan is ered a neve.
Előzmény: Dalit (63692)
Zitka Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63693

Jaaaa..... :-)  Bocs, azt hittem, én említettem volna azt, hogy "apróság".

 

Bevallom, csak átfutottam a magyar fordítást, mert eredetiben olaszul jobban értem. :-D

 

 

Előzmény: Dalit (63692)
Dalit Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63692
A magyar fordításban szerepelt egy csomósor, mint hozzávaló.
Előzmény: Zitka (63691)
Zitka Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63691
???
Előzmény: Dalit (63690)
Dalit Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63690
És mi az az apróság?
Előzmény: Zitka (63689)
Zitka Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63689

Hát azért nem annyira.... :-)

Hol olvastál málnaszörpről? Ez a piros az alkörmös nevű likőr. A puding elég rossz fordítás, mert a "crema pasticceria" egy minőségi,  finom, főzött, tojásos vaníliakrém.

Előzmény: ágika1 (63688)
ágika1 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63688
Akkor ez csokoládé és vanilia puding málnaszörpös babapiskótával?
Előzmény: Zitka (63687)
Zitka Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63687
ITT  a google fordítás, lehet mosolyogni. :-)
Előzmény: Zitka (63686)
Zitka Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63686

Ebbe a gasztroblogba már máskor is beleakadtam, nagyon jól néz ki pohárban. :-)

 

http://ricette.giallozafferano.it/Zuppa-inglese.html

 

 

Előzmény: florentine (63685)
florentine Creative Commons License 2009.09.18 0 0 63685
Ha félted a poharat, teheted vízfürdőbe, akkor nem éri nagy hő. Bár úgy tippelem, nem lenne semmi gond, ha csak a habnak kell egy kicsit rásülnie, akkor nem kell túl melegre állítani a sütőt.
Kicsi kerámia- vagy üveg formák pohár helyett?
Előzmény: sans souci (63682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!