Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

xpkiller 2009. aug. 25. Creative Commons License 4355
Köszönöm a válaszokat!!
(mint írtam, a kertünkben, tehát nem közterület)
Nagykapuhoz kellene kivinnem a villanyt, csak közben át kell mennem a belső járda alatt is..

TNX! még 1x!
Előzmény: lalibatyo (4352)
kutszikla 2009. aug. 25. Creative Commons License 4354
Gyári kútfúrógépek,cölöpözőgépek, bérelhetők kezelővel.
tel:0620/428-0780
zorromoto 2009. aug. 24. Creative Commons License 4353
Üdv.

De igen mi beszéltünk ma telefonon. holnapi nap szeretném fixálni hogy ki jön majd hozzánk.
Előzmény: Törölt nick (4346)
lalibatyo 2009. aug. 24. Creative Commons License 4352
Jó az ötlet csak vascsővel és rövidebb darabokból toldva. Ha nem alattomos és törmelékes a talaj akkor cucálva fog menni bő vízzel. Chegeuara intelmeire kellene figyelni azért.
Előzmény: xpkiller (4342)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 4351

helló Lalibátyó

Azért nem írtam rá mert dolgozom egyébként meg telefonon lebeszéltem az illetővel elvileg szerdára ~

Előzmény: lalibatyo (4349)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 4350

Jó szerencsét Béla !

Eger sajnos nem az ideális kútfúróhelyek egyike, az biztos. A környékbeli hegyek és dombok lejtőtörmeléke a várható vizadó réteg. Amelyek zöme sajnos részben kötött, vagy kötetlen keménykőzetek elegye. Vegyesen osztályzatlanul gránit és mészkő törmelékes murva, de nagy darabok is találhatok benne. Amúgy sok vizet tartalmaznak, nem véletlen, hogy a helyi vizműkutak java része csak  8 - 15 méter mély. Az ezt követő 2. dik vizadó az helyszintől függően 40 m. és max. 65 méter között van. A karszt pedig  - 165 m. től 240 m. térszinttől függően. A vizadó rétegek közötti kőzetek általában palakövek, homokkövek vagy kövületes agyagmárgák, amelyek szivósan nagyon tömörek, tehát nehezen fúrhatóak. Feltételezhető, hogy a csattogó kövek szó eredete is a nehezen fúrhatóságból alakúlt ki, mert a fúrószerszám nem tud folyamatosan forogni, hanem akadozva, úgymond "csattogva" halad. Remélem kicsit tudtam segiteni, szerencsés kútfúrást !  Üdv.  Freddy 4

Előzmény: Törölt nick (4348)
lalibatyo 2009. aug. 24. Creative Commons License 4349
Így igaz ! Béla is képes ezt megcsinálni,csak azt hittem nem érdekel azért nem írtál rá. Ami a tarifát illeti a haverjaim is ez körül gondolják mert tudják mivel jár. Ami engem illet továbbra is maradok az íróasztalomnál.
Előzmény: Törölt nick (4347)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 4348
Freddy 4

Jószerencsét Feribá

Nem tudja véletlenül, hogy Eger Kisasszony utca Kisasszonytemető környékén milyen mély kutak vannak?

Valamint, hogy az ami nem tufa, nem agyag, és a helyiek csattogónak hívnak az mi lehet?

Üdvözlet jóegésszség
Kácsor Béla
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 4347
kollégák és hobbisták :)

Gyál tarifa? 125mm átm zárt talp homokszitás kút 9ezer Huf métere anyagos.
aki olcsóbb az csak dolgozik null szaldósan, nem akarok kartelezni lehet versenyezni.
de ne húzzuk a tulaj idejét :)
Soxor voltunk ott 3. brigád aki befejezte a munkát.

Lalibátyó sírva kérlek :)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 4346
zorrómoto

Ez nem az a gyáli kút amit elvileg le is telefonoztunk

üdv
Kácsor Béla
Előzmény: zorromoto (4332)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 4345
lalibátyó

engem is lehet ajánlani, :)
Előzmény: lalibatyo (4334)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 4344
hpsityu

auchan vagy tesco áruházban kapható rezgőmembrános szivattyú kb: 9000FT

azt leengeded, ha tudod fentről hígitod slagról és egy két nap alatt letisztul
Előzmény: hpsityu (4337)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 4343
xpkilleer

szia
kútfúrócuccal biztosan nem, mint villanyszerelő írom a technikát:
Út alatt (közterület, utca) ebben az esetben közműegyeztetés köteles.
Ez után két munka gödör a fúrandó rész két végére, és vannak erre készített gépek amellyel ez kivitelezhető. a kútfúrók függőlegesen dolgoznak és hosszú a fúrószár min 2m
hát így nagyjából ennyi
Előzmény: xpkiller (4342)
xpkiller 2009. aug. 24. Creative Commons License 4342
Kedves Kútfúró Szakik!

Szeretném megkérdezni - olvasva a kútfúrási technikákról - hogy lehetséges-e járda, út alatt egy csövet átvezetni vizes fúrási technikával.
Házunk kertjében kéne az autóbeálló betonja és egy belső járda alatt vezetéket átvinnem, és arra gondoltam, hogy vmi KPE csövet dugnék át úgy, hogy közben slagról vizet nyomnék bele.
Amit nem tudok, hogy illeszkedve kössem rá a slagot a KPE-re, de akkor hol távozik a kimosott föld? Vagy legyen sokkal kisebb átmérőjű a slag, és beledugva az előretolandó csőbe, a kettő között ki tudna folyni a kimosott föld a vízzel?
Szerintetek ez így kivitelezhető?
Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!!
egygonosz 2009. aug. 24. Creative Commons License 4341

84m3/óra max!! vízszivattyú ts 8/8 t83/1 kismotorfecskendő, 1 981 gyártású

eladó öntözésre is alkalmas képen látható 1981 es ts 8/8 t83/1
kismotorfecskendő 14 üzemórával ( tűzoltó szivattyú )

!!!ÖNFELSZÍVÓ!!!

8/8= 800l/perc 8bár nyomáson 80m magasra 1,5m szívómélységből 48m3/óra...

1,5m szívómélységből talajszintre szivattyúzás 1400l/perc 84m3/óra

max szívó mélység 7,5m

!!!NDK technika szinte minden trabant wartburg alkatrész kompatibilitás!!!
mai napig rendszeresítve van a tűzoltóságoknál alkatrész,szervíz bárhol fellelhető

motor: 1100cm3 otto motor
2 ütemű 2 hengeres kényszer vízhütéses(szívóágból kapja)
20kw 28Le
szivattyú:
kétlépcsös centrifugál szivattyú(hátrahajló lapátos)
gázsugár légtelenítő(üzemmód választó karral)
szívó csatlakozó: 1db 110mm es "A" (kicsit több mint 4")
nyomó csatlakozók: !!!2db!!! 75mm es "B" (3")

össz súly: 120 kg kihuzható fogantyúk(2 ember vígan : )

ÁR:70 ezer a szezonvégi kiárusítás miatt:)

és nagyon kellene a pénz!!!

tom30 2009. aug. 24. Creative Commons License 4340

Sziasztok!

Eger környékén tud valaki kútásót ajánlani?

Köszi!

Tamás

lalibatyo 2009. aug. 23. Creative Commons License 4338
Olvass vissza! Mondjuk az 1903 as hozzászólás környékére. Aztán pár hónapja még linket is raktunk fel ahol videón is láthatod.
Előzmény: hpsityu (4337)
hpsityu 2009. aug. 23. Creative Commons License 4337
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni, kérem aki tud nekem segíteni , válaszoljon néhány jó tanáccsal!!
Arról lenne szó, hogy egy frissen fúrt kút- ami kb 33 méter mély és az átmérője kb 135 mm- és a vízszint az kb 9 méteren van , de kb 20 méter lebegő iszap van benne, ezt az iszapot hogyan ,mivel lehet kiszedni a kút aljáig???
Erre kérnék segítséget,ötletet, esetleg rajzot, vagy fényképes illusztrációt megköszönném.
Előre is köszönöm!!
hpsityu
hpsityu 2009. aug. 23. Creative Commons License 4336
Helló szép napot!!
zorromoto 2009. aug. 23. Creative Commons License 4335
Akkor megköszönném ha kapnék egy elérhetőséget.
Előzmény: lalibatyo (4334)
lalibatyo 2009. aug. 23. Creative Commons License 4334

Ismerek egy profi csapatot azok hárman fél nap alatt lenyomnak egy ilyent 20 méterig védőcsövesen iszapolóval de nekem kavicshoz nincs cuccom és nem is tervezem hogy megtanuljam.

Előzmény: zorromoto (4332)
gödörásó 2009. aug. 23. Creative Commons License 4333
Szép napot!
zorromoto 2009. aug. 23. Creative Commons License 4332
a talajréteg kb úgy néz ki hogy 1.2m-ig fekete föld majd jön egy sárgásabb homok majd finom sóder egészen 4-5m-ig. innentől kezdve megjelenik a víz ahol színtén finom sóder kisebb és közepes kavicsokkal vegyítve.(természetesen volt benne 1-2 nagyobbacska kavics is. Ez ment 7.5mi-ig ahol is az említett beszakadás történt.Mi egy kezdetleges állvánnyal ,és saját készítésű dobfúróval majd a vízben iszapolóval dolgoztunk.Sajna az emberi kapacitás ill. erő elfogyott .Mellesleg elvagyok csúszva mert a kert füvezését kellene már csinálnom.
Szerintem ez egy profi csapatnak nem nagy történet.

Szóval várnám továbbra is az ajánlatokat is.

Annyit még hogy jelenleg szinte minden járműfajtával be lehet állni a kertbe.
Előzmény: lalibatyo (4325)
lalibatyo 2009. aug. 23. Creative Commons License 4331
Én már hallottam olyant hogy több "vékony" kút ért egy "vastagot". Persze túl közel egymáshoz nem fog működni a dolog. De keresgélj hátha lesz valaki.
Előzmény: Törölt nick (4330)
Tibcike79 2009. aug. 23. Creative Commons License 4329

Köszi lalibatyo,tovább próbálkozom!!!

Üdv.Tibi

lalibatyo 2009. aug. 23. Creative Commons License 4328
Az érdekes mert Gyálon kavicsbánya is van. Vagy esetleg attól nagyon messze ahol más a talaj (fent).  Egyszer beígértem segítséget Gyálra ( ha nem kavics) aztán kiderült hogy mégis az.
Előzmény: Törölt nick (4326)
lalibatyo 2009. aug. 23. Creative Commons License 4327

Az egész alapvetően az iszapszivattyún no és a hajtóművön múlik. Nehezen tudom elképzelni hogy nem önjáró géppel vízöblítéssel ekkora furatot meg lehessen csinálni, ha esetleg mégis akkor nagyon komoly elektromos csatlakozási lehetőség kell. Amúgy minek ekkora furat mert ez már nagyon vastag béléscsövet is elbír, ill 100 méternél mélyebb és igen nagy hozamú kutak esetén szoktak ekkorát fúrni.

Valami bővebbet esetleg megtudhatnánk az okokról, esetleg a helyszínt nagyjából ?

Előzmény: Törölt nick (4324)
lalibatyo 2009. aug. 23. Creative Commons License 4325

Ez szerintem csak sóderkizárással fog menni az meg nem egyszerű (mindenkinek).

Jól gondolom hogy sóderba kell fúrni ?

Előzmény: zorromoto (4323)
zorromoto 2009. aug. 23. Creative Commons License 4323
Sziasztok.

1 heti kínlódás után úgy döntöttem hogy rábíznám egy profira a kutam kifúrását.Annyi a könnyítés hogy a vízig színte le van már fúrva 160-as fúróval.Sőt már lent is volt a 110-es pvc 7-8 méteren ,de egy rossz döntés miatt beleszakadt kb 1 m a csőből.Mi kézzel fúrtunk ,tehát így is kivitelezhető .Szerintem kb 10 méter környékére lemenni.110-es vagy 125 ös csövet szeretnék letenni.A helyszín gyálon lenne.

Nagyjából erre szeretnék ajánlatot kérni.

e-mail :zorrosv@c2. hu vagy a nagyizoli@gmail.hu -ra.

akár már hétfőtől.

köszönöm.
lalibatyo 2009. aug. 22. Creative Commons License 4322

Én is :)

A töbit holnap ! Jó éjt Mindenkinek !

Előzmény: nagy007 (4321)