Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Green_Army 2009. aug. 24. Creative Commons License 1696

honosítást az önkormányzatnál kell kezdeni, ott felvilágosítanak.

amugy pedig itt tájékozódj: www.bevandorlas.hu

Előzmény: Törölt nick (1695)
Törölt nick 2009. aug. 24. Creative Commons License 1695
sziasztok,most fogom megcsináltatni a lakcimkártyát,hol adják ki az elsöt?mert nm a kerületi önkormánytanál :(,és utánna mit kell intéznem?mikor kérhetek honositást?letartozkodásit,itt élek már 8 éve:
köszönöm a segitséget.
Üdv.mindenkinek
Vica1221 2009. júl. 30. Creative Commons License 1694
http://www.muresonline.ro/hu/acte_necesare/acte_necesare.asp
A mult héten voltam én is a lakossági nyilvántartóban.A párom kettős állampolgár és lejart az itteni román buletinje.Megkérdeztem milyen íratokra van szükség az uj személyihez? Nos kell: születési bizonyitvány,a házassági hiteles román fordítása,az utlevele,és egy honapnál nem régebbi igazolás mely szerint a lakás ahol lessz az idiglenes itteni bejelentett címe az valoban az én nevemen van,kb 60RON büntetésre számíthat amiert nem ujítatta meg idejében! De le is töltheted a innen magyar és román nyelven is,azt a nyomtatványt amit be kell adnod:
http://www.kezdi.ro/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=10&Itemid=69&lang=hu#5
ha nem találod 5/2 nyomtatvány.Örülök ha segithettem.
Te pedig segíteni tudsz nekem,hasonlo cipőben járok én is erdélyi vagyok és magyarorszagra megyek férjhez,nem emlékszel véletlenül mikor le adtad a születési bizonyitvanyodat lefordíttatva, és a konzulátuson kialított papirt a polgármesteri hívatalba,kértek e még mást ezen kívül? Köszi a segítséget. Éva
Előzmény: Szoom (1692)
robertut 2009. júl. 23. Creative Commons License 1693

Ha magyar vagy, akkor nem :)

Egyébként odaát megmondják, hogy mi kell az új buletin-hez. A házassági papírt vidd magaddal, esélyes, hogy azt le kell fordíttasd román nyelvre hivatalosan, és csak az után fogadják el.

Előzmény: Szoom (1692)
Szoom 2009. júl. 23. Creative Commons License 1692
A házasságot Magyarországon kötöttük minden papírom megvan reg. kártya lakcim kártya minden csak a lánykori nevemen,mert azóta nem voltam otthon viszont azt mondták a bevándorlási hivatalba mikor adták a kártyát h ha haza megyek akkor cseréljem ki a buletinomat a házasság utáni nevemre és utána majd ők is kicserélik az EGT kártyámat meg lakcím kártyámat.
Csak azt nem tudom h mi kell a buletin cseréhez!?!
Ja és állampolgárságot nem 5 év itt tartozkodás után lehet kérni?
Ne haragudjatok a sok kérdés miatt:):):)
Köszönöm válaszaitokat!!
Előzmény: robertut (1690)
Szoom 2009. júl. 23. Creative Commons License 1691
Élőszőr igen buletint akarok:)Csak nem tudom h a házassági anyakönyvi kivonaton meg lakcím kártyán kívül kell-e más?meg h kb mennyibe kerül?JA meg véleményem szerint útlevelet magamnak fölösleges csináltatnom!Szerinted??
Másodszor meg azért kérdeztem h útlevélen kívül kell-e más mert hallottam olyat h a gyerek csak magyar állampolgár én meg csak román ezért éppen vehetik gyerek rablásnak szerintetek hihető??
(Amugy ezt azért furcsállom mert az anyakönyvi kivonatba benne van h én vagyok az anya)de nem tudom esetleg nem tudod h hol tudok erre rákérdezni?
Köszönöm szépen h válaszoltál:)))

Előzmény: Green Army (1689)
robertut 2009. júl. 23. Creative Commons License 1690

Szerintem: ha a házasságot Romániában kötöttétek, akkor azt be kell jelenteni a magyarországi lakcímetek szerinti Anyakönyvi Hivatalban. Ezután igényelheted a magyar állampolgárságot, a megszokott módon (bevándorlási hivatal > reg kártya + lakcim kartya > állampolgarsagi kerelem, etc) és akkor lesz magyar személyid, az új adatokkal. Elvileg a buletin-edben már a házasság utáni adatok kell szerepeljenek.

Ha a házasságot Magyarországon kötöttétek, akkor "csak" az állampolgárságok kell kérned. Hívd fel, vagy menj be minden papíroddal az Anyakönyvi Hivatalba, és kérdezz rá konkrétan a Te esetedre.

Már kérhetsz személyi igazolványt a kicsinek is, úgy tudom, nemrég lépett érvénybe ez a törvény is. Az Okmány Irodában kérdezz rá.

Green Army 2009. júl. 23. Creative Commons License 1689

1. ha román állampolgár vagy, akkor ugye buletint akarsz cserélni?

2. csak utlevél kell szerintem

Előzmény: Szoom (1688)
Szoom 2009. júl. 23. Creative Commons License 1688
Sziasztok!
Segitsetek ha tudtok mert nem találok sehol választ a kérdéseimre vagy lehet h nem jó helyen keresem:(
Szoval 1 kérdésem az lenne h romáén állampolgár vagyok de magyarországon élek(férjnél vagyok)személyit szeretnék cserélni mert bár több mint 3 éve házasok vagyunk még minden papirom a lánykori nevemen van most szeretném kicsreélni és tudni szeretném h mi kell hozzá??
A 2 kérdésem pedig h a kislányommal szeretnék haza utazni aki magyar állampolgár és azt szeretném tudni h milyen papirok kellenek ahoz h az országbol kivigyem utlevélen kivűl:)
Segitségeteket előre is köszönöm:)
robertut 2009. júl. 17. Creative Commons License 1687
Hát passz, elégé ritka eset vagytok, esetleg hívjátok fel telefonon a budapesti román konzulátust. A gyerek állampolgársági ügyének kapcsán is rá lehetne kérdezni, hogy mi a határidő, amikor be kell vigyétek a papírjait.
Előzmény: Vica1221 (1686)
Vica1221 2009. júl. 16. Creative Commons License 1686
A párom volt az anyakönyvvezetőnél megkérdezni hogy szerintük mire van szükségünk.Azt mondtak neki ,hogy innen a lakossági nyilvántartóbol kell egy igazolás amely szerint nem voltam még házas vagyis hajadon vagyok.Elmentem és kértem volna ha adtak volna ugyanis én nem itt születtem és bár kérelmezhetem de azonnal nem tudjak ki álítani,csak több hét várakozással.Az interneten böngészve én ugy értelmeztem hogy a Budapesti konzulátuson kiadott papirban ez is szerepel.Ti mit tudtok erről? Jövő héten megyek Budapestre fordíttatni a papirjaimat ,nem szeretnek meg egyszer fordulni azert mert nincs meg minden,várjam még be ezt az igazolást?
Ezt találtam:"Külön megemlítendők a román állampolgárok, részükre Romániában nem adnak ki megfelelő tanúsítványt, kiállítják viszont az igazolást a magyarországi külképviseletek
Budapesten és Szegeden"
Vica1221 2009. júl. 14. Creative Commons License 1685
Bocsi de a másik névvel nem engedett be a rendszer :) nagy.vicus
Vica1221 2009. júl. 14. Creative Commons License 1684
Nagyon szépen köszönjük a segítséget.
Nagyváradi vagyok a párom Gyöngyösi. Egyenlőre ott fogunk letelepedni ,de én reménykedem benne ,hogy még haza jövünk, mert erdetileg ő is erdélyi és ez a föld haza vár...Nem gondoltam ilyen komlikált dolog férjhezmenni és ez csak a kezdet,addig míg állampolgár leszek én is van utánavaló járás bőven:) Köszike Éva
robertut 2009. júl. 14. Creative Commons License 1683

Addigis:

Ezzel van gondom mégis honnan tudok ilyen igazolást beszerezni? Miért nem jo a személyimben lévő cím,ha ott lakom hisz a saját lakásom?
- ha Magyarországon fogtok lakni, akkor a Magyarországi címről kell egy igazolás. Azt a Bevándorlási hivatalban kérheted, pl. a párod Magyarországi lakására bejelentkezhetsz, és megkapod a lakcímkártyát, kb. 2-3 hét múlva küldik. Lásd http://www.bevandorlas.hu/

Mennyi idő kb a papirok leforditása?
- A fordítások ideje és ára a http://www.offi.hu/ -n olvasható, vagy kattints ide:
http://offi.supportal.hu/_Images/szolgaltatasok/000000173_arak-png-20090715.png.jpg_orig.jpg

Mennyi időt kell várni jováhagyásra,miután leadtunk minden szükséges iratot elbirálásra? - Menjetek be a bejelentett magyarországi lakcímetek szerinti Anyakönyvi Hivatalba (Önkormányzat), és ott kérdezzetek utána. Minden ilyen kérdésre tudnak választ adni.

A páromnak van munkahelye de nekem kezdetben nem biztos hogy lessz.Jogos vagyok e betegellátásra ő utána vagy csak ha én is fizetem magam után a biztosítás összegét?
- szerintem nem, csak ha külön szerződést kötsz az OEPpel. Lásd: http://www.oep.hu/ Viszont az EU-s egészségügyi kártyát, amit romániában kérhetsz a CNAS-től, azt itt 6 hónapig úgy tudom elfogadják. Úgyis kérned kell, a Bevándorlási hivatal kéri.

Ha találok munkát akkor még mindég müködik a régi rendszer hogy az itteni konzulátuson kell kérnem munkavállalási engedélyt ? Rám is vonatkozik?
- Nem kell már munkavállalási engedély, a korábban említett Bevándorlási hivatalban kapott regisztrációs kártyáddal simán vállalhatsz munkát.

Kb mennyi idő mig megkapom a magyar állampolgárságot? Az édesapám 1941-ben magyar időben egy Bihar megyei kis faluban magyar állampolgárnak született,ez segíthet e abban hogy hamarabb megkaphassam az állampolgárságot?
- igen mindenképp, ha ezt tudod papírokkal igazolni, akkor az állampolgáráság kérelmétől számítva kb. másfél év, míg hívnak, hogy letedd az eskűt. Mutasd meg a papírokat erről az említett anyakönyvi hivatalban, megmondják pontosan mit és hogyan.

A közös gyerekünk kaphat e román állampolgárságot is én utánam?
- Igen, a Budapesti román konzulátusra be kell menni a román útleveleddel, és az itteni születési papírokkal a kórházból.

Előzmény: robertut (1682)
robertut 2009. júl. 14. Creative Commons License 1682

Kérdések:

- hol laksz, hol élsz?

- a párod hol lakik, hol él?

- hol szándékoztok letelepedni a házasságkötés után?

Előzmény: nagy.vicus (1681)
nagy.vicus 2009. júl. 13. Creative Commons License 1681
A párom magyar állampolgár én erdélyi magyar vagyok.Szeretnénk összeházasodni Magyarországon csak épp nem tudjuk hol kezdjük el.Ha valaki mostanság keresztül ment ezen és tudna nekünk segíteni szívesen vennénk:)
Olvastam a neten ,hogy kell a Budapesti konzulátustol valami igazolás hogy nincs akadálya a házasságunknak,a születesi bizonyitvany másolata,és valami lakcim igazolás.Ezzel van gondom mégis honnan tudok ilyen igazolást beszerezni? Miért nem jo a személyimben lévő cím,ha ott lakom hisz a saját lakásom?
A konzulátuson ki adják egy nap alatt az igazolást? Ezt is fordittatni kell?
Mennyi idő kb a papirok leforditása?
Mennyi időt kell várni jováhagyásra,miután leadtunk minden szükséges iratot elbirálásra? Mindez a lagzi időpontja miatt szeretném tudni,ugyanis mindent hónapokkal előtte le kell foglalni.
A páromnak van munkahelye de nekem kezdetben nem biztos hogy lessz.Jogos vagyok e betegellátásra ő utána vagy csak ha én is fizetem magam után a biztosítás összegét? Ha találok munkát akkor még mindég müködik a régi rendszer hogy az itteni konzulátuson kell kérnem munkavállalási engedélyt ? Rám is vonatkozik?
Kb mennyi idő mig megkapom a magyar állampolgárságot? Az édesapám 1941-ben magyar időben egy Bihar megyei kis faluban magyar állampolgárnak született,ez segíthet e abban hogy hamarabb megkaphassam az állampolgárságot?
A közös gyerekünk kaphat e román állampolgárságot is én utánam? Ugyanis nehezemre esik elmenni,de későbbiekben szeretnénk haza jönni....Köszönöm előre is a segítségeteket. Éva
Hevő 2009. márc. 30. Creative Commons License 1680
A regisztrációs igazolást nem ragasztják be az útlevélbe, az egy külön kártya. Nem is tudnák beragasztani, mert EU-s állampolgárok nem is kell, hogy útlevéllel rendelkezzenek, elég a szemályi (buletin) is. A honosítási eljárás ügyintézése tényleg egy év, de általában annál tovább tart az egész, mert még a köztársasásági elnöki hivatalban is ülnek rajta egy-két hónapot, az önkormányzatban is, úgyhogy közelebb van a másfél évhez.
Előzmény: robertut (1679)
robertut 2009. márc. 28. Creative Commons License 1679

Világos, köszi!

Még egy kérdés: mi történik, ha a külföldi útlevél, amiben már benne van a regisztrációs (tartózkodási) kártya, a honosítási kérelem beadása után lejár? Tehát mondjuk az eskütétel előtt valamikor - úgy tudom bár 1 évet kell várni, túl is csúszhat, ezért fennáll a veszély.

Előzmény: Hevő (1678)
Hevő 2009. márc. 28. Creative Commons License 1678

A BÁH honlapjáról letölthető nyomtatványokat minden gond nélkül be lehet adni, ha a többi iratot mind viszed vele együtt (lakásra, megélhetésre vonatkozó igazolásokat), akkor általában egy órán belül kiadják a regisztrűációs igazolást.

A honosítási kérelmet akkor lehet beadni a magyar felmenőkkel rendelkezőknek, ha már a lakcímkártyát kiküldik (ezt nem a BÁH csinálja, úgyhogy több hét szokott lenni).

Előzmény: robertut (1675)
robertut 2009. márc. 27. Creative Commons License 1677

Most látom, a másik weboldalukon ez jó: http://www.bmbah.hu/ugyintezes_eljarasrend.php

A www.bevandorlas.hu -n valami nem stimmel.

Előzmény: Green Army (1672)
robertut 2009. márc. 27. Creative Commons License 1676
Bocsi, nem tudom miért lett ekkora a betűméret.
Előzmény: robertut (1675)
robertut 2009. márc. 27. Creative Commons License 1675
4. Saját magamnak válaszolok (lásd: http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/6341BE82A39FE209E040A8C0CB3254DE) Sajnos ez olvasható:

2007. április 1-jével az eltartott hozzátartozó, mint ellátásra jogosultságot keletkeztető státusz megszűnt, ezért ezt követően a Magyarországon biztosított külföldiek egyéb jogcímen ellátásra nem jogosult közeli hozzátartozói a regionális egészségbiztosítási pénztárnál kötött megállapodás alapján válhatnak egészségügyi ellátásra jogosulttá.

Sebaj, majd ha állampolgár lesz, akkor automatikusan rendeződik az ügy.

Az 1.-3. kérdésekre még várom válaszaitokat, előre is köszönöm.

Előzmény: robertut (1674)
robertut 2009. márc. 27. Creative Commons License 1674

Köszönöm! További kérdéseim:

1. Az alábbi linkről (BAH) letölthető Regisztrációs kártya.pdf nyomtatványt bármikor kitöltve, be lehet adni? Azonnal ki is adják a kártyát? A "36. A lakcímre való bejelentkezés jogalapja:" ponthoz egy bérleti szerződés, vagy használatbavételi szerződés kell?

2. Értettem, világos

3. Gyakorlatilag a regisztrációs kártya kézhezvételétől azonnal be is lehet adni a honosítási kérelmet? A honosítási procedura ugyanolyan, mint 2007 előtt?

4. A Taj kártyát hol lehet kérni? Ugyanott, a Teve utcában? Az eü-i ellátást igy vagy ugy rendezni kell - mint eltartott, rendezhető?

Előzmény: Green Army (1671)
robertut 2009. márc. 27. Creative Commons License 1673
Köszönöm! Sajnos ezen a linken ami található, az arab és az oroszon kívül, nem érhető el. Csak címek vannak, nem lehet kattintani semmire (kattintani lehet, de nem történik semmi :-) )
Előzmény: Green Army (1672)
Green Army 2009. márc. 26. Creative Commons License 1672
Előzmény: robertut (1670)
Green Army 2009. márc. 26. Creative Commons License 1671

1. regisztrációs kártya kell, ez helyettesíti a tartózkodási engedélyt, határozatlan időre szól

2. felesleges mivel a regisztrációs kártya határozatlan időre szól

3. Az ittlakás időtartamára való tekintet nélkül kérheti honosítását az, aki magát magyar nemzetiségűnek vallja és felmenője magyar állampolgár volt, vagy aki visszahonosítását kéri.
tehát a regisztrációs kártya kiadás után, már másnap be lehet adni. (ha megvannak a papirok)

4. Taj kártyát is lehet rögtön kérni, amint van bejelentett cime, az eü-i ellátást igy vagy ugy rendezni kell (eügyi ellátásra való jogosultság)

Előzmény: robertut (1670)
robertut 2009. márc. 25. Creative Commons License 1670

Sziasztok! Mi már régebben kaptuk meg az állampolgárságot, és estünk át a különféle procedúrákon (tartózkodási/munkavállalási > letelepedési > állampolgárság). Akkor is sokat segítettetek ezen a fórumon, még egyszer köszönöm... Azóta változtak a szabályok.

Édesanyámat szeretném áthozni, eltartással (már nyugdíjas odakint). A végső cél, hogy ő is megkapja majd az állampolgárságot. Pár gyorskérdésem van:

- kell-e még tartózkodási engedély, vagy elég csak a regisztrációs kártya (nem nagyon értem mi ez a regisztrációs kártya, a mi időnkben ilyen nem volt)

- mikor lehet kérni a letelepedést, mennyi idő után, mi az előfeltétele (kell-e egyáltalán letelepedés?)

- mikor lehet kérni állampolgárságot, mennyi idő után, mi az előfeltétele?

- mindezek alatt, hogyan és mikor kérhető TAJ kártya (nincs munkáltató, én tartanám el)

Előre is köszi a válaszokat!

FLencsi 2009. márc. 19. Creative Commons License 1668
Sziasztok fórumozók Segitsetek nekem abban vagy ne talán van köztetek aki a renszerváltás után jött át és telepedett le Magyarországon. Mi 1990-ben költöztünk át azóta itt élünk és dolgozunk .Én Romániában elértem az öregségi nyugdijkorhatárt.Tehát onnan járna nekem a ledolgozott évek -17év-után a résznyugdij. Tavaly már elmehettem volna csökkentett összegü előrehozott öregségi nyugdijba. Ugy értesültem hogyha ott elmegyek nyugdijba és itt szeretnék tovább dolgozni akkor a megkérés időpontjától az itt ledolgozott éveket nem számitják bele a magyar szolgálati évekbe. Ha valaki hasonló cipőben jár vagy ha tud valamit a nemzetközi nyugdijról legyen szives irjon. Kedveségét előre is köszönöm. Maradok tisztelettel Flencsi.
FLencsi 2009. márc. 19. Creative Commons License 1667
Szia mi is erdélyi magyarok vagyunk és kettős állampolgárok. Semmi hátrányuk nem származhat a kettős állampolgárságból.
Green Army 2009. márc. 19. Creative Commons License 1666

hátránnyal biztos hogy nem jár...

egyelőre pl. jó dolog ha valaki mondjuk ingatlant akar vásárolni és az adott ország állampolgára...

Előzmény: andrea., (1665)