Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fricike46 2009.05.21 08:45:55 © 10539

Sziasztok medizőőők !

Örömmel jelentem elkészűltünk az idei szezonra..

Ha nem zavar benneteket a büszkeségünket megmutatom, mellyet gyakorlatilag kedvesemmel csináltunk,(még a famunkát is) bár néha be kellett segíteni a gyerekeknek is...szóval családi welnes.

Nos pénteken mediavató party...jönnek a barátok...oszt jó lesz.Mi inkább éccakai fürdőzők vagyunk,mi ezért meleg csapvízzel engedtük fel ennnyit áldoztunk azért a kényelemre a medence fedést az idén csináltuk,remélem védeni fog mindentől ma kerül fel a bubis takaró,debiben talált a kedvesem egy óccsó boltot,igaz vékonynak tünik a bubis fólia de ha 3x is kell cserélni a nyáron akkor is 1 eft,már a technikáját is kitaláltam ha kell majd azt is lefotózom...csináltunk éccakai világítást is nagyon hangulatos,ott ücsörgünk esténként és filmezünk (naon jóóóó) ja a medivel szenben van egy óccsó projector is...hu...ez már luxus...nem baj megdolgoztunk érte.

hzolee 2009.05.21 08:27:41 © 10538
mi is ezzel húzzuk a medencéző kollégát, de csak viccből, és közben nagyon jól tudjuk, mekkora meló. én egy lapátot nem mozdítanék meg, az biztos.
Előzmény: lac1 (10536)
lac1 2009.05.21 08:09:06 © 10537
Eh, én éppen tegnap mostam át a homokot... Basszus, mennyire habzott az első adag víz...!
Előzmény: Nonamona (10535)
lac1 2009.05.21 08:08:02 © 10536
Én SEM engedek senkit a medencémbe. A gyerekeknek is meg van mondva, hogy ez nem közfürdő.
Amúgy pontosan az az egyik indokom amit Te is írtál, hogy kettő barátomon kívül SENKI nem segített, de még csak meg sem kérdezte. Így aztán nekem könnyítették meg a dolgom.
Amúgy egy jó kis történetet tudnék kanyarítani, hogy a munkahelyemen mit is mondtak arról, hogy mekkora "burzsuj" vagyok, mert süllyesztett betonmedencém van...
Előzmény: Nonamona (10534)
Nonamona 2009.05.21 07:45:10 © 10535

Ne izgulj, én tavaly a túlmelegített vizemet locsoltam ki a kertbe, és pótoltam azt pótoltam a csapról, meg amikor kimosom a homokot, az mind a tujákra, füre, növényekre megy. Azóta a duplájára nőttek!!!

Ne vedd elő a nagybőröndöt!

Előzmény: paljoc (10521)
Nonamona 2009.05.21 07:34:50 © 10534

Azért elég hülyén néznék ki az uszodában, ha előkapnék egy olyan spricnit, és minden karcsapás után/előtt fújnék magam körül egyet, hogy dögöljenek a gombák,spórák, egyéb előlények. :-))

Én bevallom böcsülettel rettenetesen disznó tudok lenni. Mindenki a mi medencénket próbálja kipécézni, hogy fürödjön benne. Bezzek amikor állítottuk, senki sem akart jönni, hogy hoppá, azt a 6 m3 földet hordjuk már együtt. Így én nem engedek senkit a medibe. Így az biztos nem lesz gombagyár. Akiket meg esetleg tényleg muszály beengednünk, akkor én úgysem megyek bele a vízbe, és este jöhet a sokkoló klórozás!!!! Úgyhogy itt biztos nem lehet fertőzést kapni. De esetlegesen ajánlom a BVSC-uszodát a KÖJÁL figyelmébe.

Előzmény: lac1 (10525)
Piki Patos 2009.05.21 01:55:56 © 10533
Extra volt a leírás! GRATULA !!!
Kb így is cselekedtem tavaly... Annál a 5 kőrös futás résznél egy jó nagyot nevettem :) mert én is így csináltam:) / az ember felfogja h mire is vannak a fizika törvények és ha még alkalmazni is tudja :) /
Ja csak annyi még, h köszi a múltkori válaszodért!
Kellemes lubickolást!
Előzmény: Blue_Sky_007 (10527)
kaukázusi férfi 2009.05.21 00:57:23 © 10532
Sziasztok!

Nemrég tudtam meg, hogy van ilyen medencés fórum. Visszaolvastam pár hónapot és úgy döntöttem regisztrálok. 3 nyáron át volt egy 3,6-os felfújható peremes medencénk, de elfáradt. Tavaly már föl sem állítottuk, mert mikor hazatértünk nyaralásból a fagyos, esős magyar júliusba, mire megjött a jó idő, már alig volt pár hét a nyárból. Remélem most fürdőzés szempontjából szerencsésebbek leszünk.

Első szezonban nem sok tapasztalatom volt a vegyszerezés tekintetében, hallgattam a sógoromra, hogy nem kell különösebb feneket keríteni a dolognak, jó az vegyszer nélkül is. Természetesen bezöldült, használhatatlanná vált. Következő szezonban ráéreztem a csínjára, kristálytiszta volt a víz egész végig, egy feltöltéssel, de sokat kellett foglalkozni vele, egyébként nem volt gondunk vele, a gyerekeknek sem.

Most tovább szeretnék lépni egy új medencével. Olyat néztem ki, mint amit legutóbb Amira baba vett: fémvázas 457x122. Ezenkívül homokszűrőt is vennék, mert az a papíros, az nagyon nem jön be, látni sem szeretnék ilyet még egyszer. Viszont kérdeznék:

-index27: Jól értem, te vettél ebből a metrós homokszűrőből? Ez ugyanaz, amit a wetro árul 39K-ért?

-Mi a különbség a 4-es és 6-os váltószelep között? A metrós milyen? Kell a 6-os egy ilyen mobil medencéhez?

-Alaplapra szerelve. Ez mennyire fontos? Fölborulhat?

-Ha nem süllyesztett medencét használok, akkor hová teszem a homokszűrőt? Csak úgy mellé, vagy kell neki akna? Végül is csak ideiglenesen áll a medence.

-A 457x122-es fém vázas medencének, ha jól számoltam 15 tartóoszlopa van. Valaki írta, hogy jobb lett volna, ha tesz alájuk valamit. Ti mit tennétek alájuk? Egy-egy burkolókövet?

-A telepítésnél a talajra rakás sorrendje: simított földfelület-valamilyen fólia(vagy geotextília?)-lépésálló nikecell- homok- újabb fólia- medence. Ez így jó? Vagy változtassak a sorrenden?

-Mivel lehet vágni ezt a nikecellt, vagy micsodát?

Egyelőre ennyi kérdésem lenne. Előre is kösz, ha tud valaki segíteni.
cserella 2009.05.21 00:37:32 © 10531
tökjó lett,
ez tetszik a legjobban :
" Fürdés után kb 5 gyors kört kell futni a medencében körbe-körbe, hogy a víz „forogjon”, utána kb 5 perc múlva a szemetet a medence közepéről ki lehet halászni (oda gyűlik) "
tényleg nagyon hasznos, ez már a rutin ;)
Előzmény: Blue_Sky_007 (10527)
cserella 2009.05.21 00:35:30 © 10530
sziasztok !!

van itt valaki aki meg tudja mondani, hogy
450-es / 90 mély mediben mennyire kell kinyitni az úszó vegyszeradagolót ha kombitabletta kerül bele? (természetesen a kezdeti vegyszerezés után)

köszönettel!

jó fürdőzést mindenkinek!
lac1 2009.05.20 22:37:31 © 10529
12?

Hmmm.... van fényképed?

(ez csak vicc volt)
Előzmény: edit1121 (10518)
lac1 2009.05.20 22:34:53 © 10528
Semmi baja nem lesz egytől. Amikor a kölykek kilocsálták a vizet a mediből, attól lett igazán szép "ződ".
Előzmény: paljoc (10517)
Blue_Sky_007 2009.05.20 22:42:47 © 10527

Összeszedtem egy pár dolgot, megpróbáltam tematikusan, hátha segít az újaknak, kevesebb kérdés merül fel.

Mit vegyél:

Klóros fertőtlenítés esetén:

• Gyorsklór (általában granulátum) 1 kg elég
  • Tartósklór (kis vagy nagy tabletta formában), lehetőleg kombinált 1 kg elég
  • Ph mínusz (általában elég, nem szokott kelleni Ph plussz) 1 kg elég
  • Valamilyen mérőeszköz (papír alapú, elektromos, indikátor folyadékos a Ph és a klórszint mérésére)
  • Algaölő (szerintem nem kell, főleg ha kombinált tablettát veszel)
  • Úszó klóradagoló (vagy valami ami vegyszer álló és nem süllyed el)

Alternatív esetén (pl. UV-C sugárzással rásegített fertőtlenítés)

Ugyanaz, mint klórosnál, csak a használata esetén kb. 9/10-el kevesebb vegyszer kell.

Aktív oxigén esetén (by nyárimádó):

• Aktív oxigén granulátum (Pool Master)
  • Aktív oxigén aktivátor folyadék
  • Ph mínusz
  • Valamilyen mérőeszköz

(Vödörben a por alapú granulátumot feloldom vízzel és beleöntöm a medibe ( ebben már benne van algaölőtől kezdve minden, a gyártó által). Ezután ugyanezt csinálom az aktivátorral. A két anyag a vízben aktiválja egymást. Kb 1 órát forgatom, így jól elkeveredik, meg a leírásban is az van, hogy 1 órán át ne menjünk bele. )

Greenpeace fanok:

Töltsd föl természetes (kút) vízzel és élvezd.

A felállítás technológia sorrendje a következő (az én fejemben) a puhafalú medencéknél:

1.      Legnaposabb és legszélvédettebb hely kiválasztása

2.      A föld legyen jó minőségű alatta (ne fosóhomok pl)

3.      SZINTEZÉS!!! középre egy karó leütve (a medi mértani középpontjához), arra egy öles léc (ami a sugárnál egy kicsit nagyobb, had ne számoljak) ezt szépen körbeforgatva, úgy hogy a léc egyik vége mindig a cöveken legyen, rajta egy vízszintező, a talajt kivízszintezni

4.      Ezt csak úgy szabad, hogy nem töltesz, hanem elveszed a földet ahol magasabb, vagyis a karót addig kell leütni, hogy a terület legalacsonyabb részénél legyen a léc vízszintben (vagy úgy jársz, mint tavaly egy páran, vagyis elkezd dőlni a medence)

5.      Utána aljtalajtakaró fóliát (rossz padlószőnyeg stb) rá

6.      Medi rátesz, eligazít

7.      Peremet felfújni, utána lehet lepermetezni algaölővel a medi belsejét (szerintem nem fontos)

8.      Vizet bele ereszteni (mondjuk csapvizet, okokat a topikban)

9.      Folyamatosan, egyszerre egy keveset, akkor még ki lehet oldalról a ráncokat igazítani, majd ha megvan, mehet az összes víz bele

10.  Egy Ph mérés (ott van a topik címe alatt a pontos leírás) Ph beállítás, úszó adagolóba a klórtabi

11.  Közben be lehet kötni a gépészetet is (árammal vigyázni, a konnektor magasabban legyen a vízszintnél, Fi relé, fröccsenő víz ellen védett konnektorokkal)

12.  ÉLVEZNI!

13.  Utána napi és heti karbantartás van a terhelés, időjárás függvényében.

14.  Ha van szkimmer használni, ha nincs a szokásos körbe körbe sétálással a hordalékot középre gyűjteni, majd kiszedni

15.  Ph-t legalább két-három naponta mérni, a klórt szintén, a mérésekből lehet tudni, mennyire nyisd ki az úszóadagolót (ezt innen nem tudom megmondani), mennyi Ph mínuszt adj neki, a dobozon lévő táblázat alapján.

Napi karbantartás:

• Lebegő szemetet lehalászni a tetejéről
  • Fürdés után kb 5 gyors kört kell futni a medencében körbe-körbe, hogy a víz „forogjon”, utána kb 5 perc múlva a szemetet a medence közepéről ki lehet halászni (oda gyűlik)

Heti (3 napi) karbantartás:

• Szűrő tisztítása
    • Medence kiporszívózása
    • A víz kb 5%-ának lecserélése
    • Ph és klórszint mérése, beállítása
    • Úszó klóradagoló töltése szükség szerint

Trükkök, amivel munkát spórolsz, tisztán tarthatod, és fontos lehet:

• A kifúvónyílásra lehet tenni egy 90 fokos könyököt, amivel a víz magától mozgásba jön, és a vegyszer keveredése folyamatos, nem lesz pangó rész, nehezebben algásodik
      • Erre szükség szerint lehet varrni F5 típusú anyagból (keress rá a neten „alapanyagok F5”) zsákot, ami szinte mindent kiszűr, amit a papírszűrő nem (0,1 mikronig), ennek használata csak akkor, ha lebegő szennyeződés van (ezt használva általában nem kell pelyhesítő sem)
      • Skimmer (levélcsapda) használata az úszó lebegő szennyeződések ellen (kis szivattyú teljesítménynél kis hatásfok)
      • Legyen mindig lábmosó, amiben gyakran cserélsz vizet
      • Fürdés előtt zuhanyozzon, aki belemegy
      • Ha nem fürdesz, takard le (védd a vízfelszínt a portól, madárkakitól)
      • Minél melegebb a víz, annál nehezebb egyensúlyba tartani a vízminőséget
      • Javasolt az életvédelmi relé (FI) beszerelése a villanyhálózatba
        Hát röviden ennyi. Köszönöm a figyelmet és jó nyarat.
      lac1 2009.05.20 22:27:08 © 10526
      A horgászokkal vigyázni kell, én egyszer horogba léptem.
      Előzmény: BodeCRX (10494)
      lac1 2009.05.20 22:17:31 © 10525
      A gomba? Hiszen azt mutatja a reklám, hogy van valami spray, befújod párszor, és kész.
      Amúgy lekopogom, de nemhogy gomba, de semmilyen betegségem nem volt az életemben. Persze fogász, meg jogosítványhosszabbítás, meg a szokásos kötelező gyerekbetegségek, de ezt leszámítva semmi. Se törés, se ficam, se fejbevarrás...
      Velem állati jó üzletet csinál a társadalombiztosítás...
      Előzmény: Nonamona (10488)
      Blue_Sky_007 2009.05.20 21:51:11 © 10524

Tavaly már beszélgettünk róla.

Nem kell (szabad) kétségbeesni.

Olyan mint a gyógyszerek mellékhatásait leíró tájékoztató, ha elolvasod, már abba belehalsz, pedig még be sem vetted. :-)

Nem ördöngösség a vízkezelés.

Ha gond van, nem kapkodni, hanem mérni, kérdezni.

Racionálisan, egyszerűen rendbehozható minden (általában).

Csomó apró dolog van, amivel lehet a "katasztrófa" szituációk bekövetkezési valószínűségét csökkenteni.

Tudom, hogy nehéz dolog, de ha van időd olvasgass bele a topikba, főleg a nyári tavalyi beírásokat.

Előzmény: liz79 (10522)
      dasziszi2 2009.05.20 21:46:10 © 10523

Üdv!

Ha valakit érdekel van egy 360-as Intex márkájú medencetakaróm. Nem az a kis gagyi zörgős, amit adnak a készletben, hanem ami erős vastag (gumiszerű) anyagból van. Kb 10x volt használva tavaly, de most egy 550-est állítottunk, és ezzel nem tudok mit kezdeni. Várom rá az ajánlatokat, akár cserét is. Mi Pest- megyében vagyunk Bp-től délre 80 km.

liz79 2009.05.20 21:30:27 © 10522

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mégegyszer Mindenkinek.

Megvan a medence, megvannak a vegyszerek, most elolvastam a vegyszerkezelési kézikönyvet, és kezdek rosszul lenni....:-)))) de majd lesz valahogy...

jó éjt

paljoc 2009.05.20 20:41:29 © 10521

A kérdés arra irányult, hogy a vegyszeres medencevíz nem árt-e a növényeknek, amivel locsoltam!

/mosogatást gép végzi, inkább fürdök egyet! :-)/

Előzmény: nyárimádó (10519)
      nyárimádó 2009.05.20 20:34:01 © 10520
      Szia edit 1121!
      12 éves? Isten hozott. Azért anyuval beszélj, hogy a konektor a medencétől mennyi távolságra legyen, meg Ő is becsatlakozhatna néha, hogy minden rendben legyen. Azután, ha már beletanultatok ( ráéreztek a trükkökre), már csak a barátok miatt fogtok feljárni ide, meg az élményeket elmesélni. Nem lesz gond, itt jó a csapat és segítőkész.
      Na nyomás leckét írni!!! :))
      Szia
      Előzmény: edit1121 (10518)
      nyárimádó 2009.05.20 20:27:35 © 10519
      A növények elbírnak ( kiültetett) most ebben a szárazságban 20 mm-t is. A füvet meg ha tehetném elárasztanám jó tocsogósra. A búza, kukorica meg elbírna 40-50 mm-t most.
      Ne csomagolj, inkább menj mosogatni ! :)) Bocs, de látom ki az Úr a házban.:))
      Előzmény: paljoc (10517)
      edit1121 2009.05.20 20:05:52 © 10518
      Kösszi mindenkinek a jó tanácsokat!Reméljük jólessz!
      Azért ha valakinek van még ezzel kapcsolatba tippe nyugodtan írja meg!
      Am.a téma:hogyan tartsuk meg a medence tisztaságát(vegyszerezéssel)??

Mi elég olcsón kifogtuk a medencét!Asziszem 23.000 Ft. volt.Medence (450 cm,90 cm),Medence fedő,Szűrő.
      Ez minden benne volt a 23.000 Ft-ba.Szerintem olcsó!De am.nem nyár elején vettük hanem Tél vagy Tavasz nemtom!
      A szűrő nem nagyon sokat ér!

Amúgy szólok én egy 12 éves lány vok,de amiket irkáltatok megmutatom anyának és olyan fajta vegyszert fog venni!
      Már nagyon várom,hogy felálítsuk a medencét!Anyával azt beszéltük meg,hogy Június 12. fogjuk.ÓÓÓÓÓÓÓÓ teljen elfele ez az iskola és legyen 12.Siess dátum!!xD

Akkor ha még tudtok várok tanácsokat!

Csőcső
      paljoc 2009.05.20 20:03:23 © 10517

Kicsit tölteni akartam a medibe, mert már szörcsögött a szivattyú, nem ment elég víz a szkimmerbe! Úgy is felejtettem, úgyhogy jól teli szaladt!

Meglocsoltam mindent a kertben a jól beállított medivízzel, vetemény, virágok stb...

Ha odavesznek a növények, jaj nekem, mondta az asszony! Kezdjek csomagolni???

Blue_Sky_007 2009.05.20 19:24:43 © 10516

Ezek nagyon szép megfigyelések, csak csalókák.

Van egy kollégám, aki 5 C fokig rövid újjú pólóban és ingben mászkált, mert állította, hogy a szervezete ehhez hozzá van szokva, mert már régóta "stresszeli" a fiziológiás rendszerét, és ez növeli az ellenálló képességét.

Most volt fél éve a szívműtéte, örülhet, hogy életben maradt. Hogy van-e köze egymáshoz a kettőnek, a fene tudja, de az orvosok azt mondták, ha nem vált életmódot meghal hamarosan. (50 éves)

Minden tekintetben igazat adok abban, hogy a szervezet immunrendszerének fontos szerepet kell adni, de nem szabad elfelejteni, hogy az kevés.

"Krisztus előtt 50.000 évvel az afrikai ősember átlagéletkora alig haladta meg a 20 esztendőt."

A középkorban 36-45 év.

Ma olyan 68-70 év.

Pedig azok aztán természetközeliek voltak nem???? Se klór, se atom, se csernobil se intex gumibili medence. :-)

Előzmény: BodeCRX (10512)
      medimami 2009.05.20 16:46:29 © 10515

M betű -vel kezdődik végül is, de őt Makarska-nak hívták én is csodáltam és sajnáltam őket, de én nem vagyok a süllyesztett medi híve, az már sokkal több pénzt felemészt, és sokkal több törődést igényel, talán ha nyugdíjjas leszek!

Az a felhúzható tető a gőzölgő medencével valamelyik előző hozzászólásban elgondolkoztatott:)

Előzmény: nyárimádó (10511)
      nyárimádó 2009.05.20 16:29:58 © 10514

Na elmentem haza, a rossz mai kezdet után elég jót trécseltünk.

Viszlát holnap!

nyárimádó 2009.05.20 16:25:55 © 10513
      Az, egy horgásztó. Egy részén tilos horgászni, ahol a halak tudnak szaporodni. Na mindegy...
      Előzmény: BodeCRX (10508)
      BodeCRX 2009.05.20 16:23:46 © 10512
      Családban van két gyerek akiket teljesen másképp nevelnek... Egyiknek volt egy kis medencéje és vittünk a macskának haza törpeharcsát. Beraktuk a medencébe és együtt fürödtek. :-) Mi már pulóverben voltunk, mert hideg volt este. Ennek a srácnak soha semmi baja... A másik pici kora óta csak "Tupperes" edényből ehet. Állandóan beteg. Szóval nem szabad félteni, ott fenn figyelnek rájuk...
      Előzmény: nyárimádó (10509)
      nyárimádó 2009.05.20 16:22:56 © 10511

Pedig rád emlékeztem. A gyönyörű süllyesztett medi, és a terméskövezett járda alá bemosott a víz. Ja és szép volt a parkosítás is. A biztosítóval küzdött valaki a fórumon.

Bocs

Előzmény: medimami (10507)
      Nonamona 2009.05.20 16:22:54 © 10510

Persze, mert ezt is kisajátítottátok magatoknak! Miért nincsenek jóképű sellőfiúk? Felülértékelném a halakhoz való viszonyomat a kedvükért!!!! (A búvárok itt nem jöhetnek számításba, előre szólok!!!)

Na szép pancsolós estét Nektek, megyek, mert vár a 28 fokos medenkém!

Előzmény: BodeCRX (10504)