Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

pitti Creative Commons License 2009.04.20 0 0 5992
Szia Minisator, hol lehet venni alufelniket, olyant, mint a középső képen látni, feltennék én is az Albira...
Előzmény: misinator (5990)
pitti Creative Commons License 2009.04.20 0 0 5991

Sziasztok, kérdésem lenne:

Albi gyertyákat milyen időközönként cseréltetek??

Az enyémben (1.2 , 16 szelepes, Dinamic) 20 ezernél cseréltünk, de nem kellett volna a szerelő szerint. El is tettem, egyszer pótnak.

Most a 40 ezresre megyek, nem néztem még meg, de lehet most sem kellene.

Szóval mennyit ment el nektek 1 garnitúrával? (norm. városi közlekedés, néha kirándulás volt.

Üdv: Pitti.

misinator Creative Commons License 2009.04.20 0 0 5990
Üdv miku68!
Sok szerencsét, jó egészséget az AUTÓ-hoz!

Szerintem akkor tapasztalhatsz ingadozást, amikor olyan alacsony fordulatszámon is használgatod a motort /gáz-gurulás-fékkel játszadozva/ amikor már - a betanítottsága okán - úgy itéli meg a motorvezérlés, hogy ebből akár még lefulladás is lehet!
Minden tipusnál van egy konkrét fordulatszám, ahol lemotorfékezéskor gázt ad a vezérlés, ez változó: régi Nissan Primera 1.6: 1100-1200, Góf IV 1.4-1.6, új Jetta 1.6:1200-1300, ugyanez klímával 1300-1400, "ózon"karburátoros 2107 Lada és FIAT ALBEA:1500-as fordulat
Ezért nem csoda Mau, hogy V.-dikben 62 alatt már nem akar motorfékezni. az már érdekes, hogy fékre lépve mégis belehet neki határozni...

Más:
Albea-tali: tavaly már polémiáztunk róla, hogy Miskolc-Lillafüred környékén lehetne - részemről és PW részéről és szervezésünkben az ezévit megtartani.
Ezt a vállalásunkat most is szivesen és lelkesen tartjuk!

Megint más:
Robi barátom új felniket "szerelt" az Albimra:-)
Előzmény: miku68 (5982)
mancs53 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 5989
SZIA GABESZ.


érdekelne engemet is a Fiat Punto dísztárcsa ha még persze megvan.

adnám az email cimem ird meg létszives mennyi az ára ,s milyen állapotban van. ill. ha aktuális az elérhetőségedet is.
köszönöm.
további szép napot.


Gábor
mancs53 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 5988
SZIA GABESZ.


érdekelne engemet is a Fiat Punto dísztárcsa ha még persze megvan.

adnám az email cimem ird meg létszives mennyi az ára ,s milyen állapotban van. ill. ha aktuális az elérhetőségedet is.
köszönöm.
további szép napot.


Gábor
Előzmény: Gabesz1981 (4130)
milot Creative Commons License 2009.04.19 0 0 5987
Szia. A féktárcsa vastagsága újonnan 20 mm ,a min. vastagsága pedig 18.2 mm A fékdobba pedig ha jól emlékszem belülre bele van ütve a max. belső átmérő ami a kopáshatár.
Előzmény: Mauzliman (5986)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.18 0 0 5986
PW,

megkérdeztem egy szakit is, hátha az én ótószerelő tudományom elavult már ,de ő is 3 mm körülire mondta a minimális fékbetétvastagságot elől, és kb. 3-4 mm-es kopást a hűtött tárcsáknak. Úgyhogy kezdhetek utánajárni asszem, mit, hol mennyiért kell majd beszereznem:-)
Előzmény: Törölt nick (5983)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.18 0 0 5985
miku,

sőőőt ,olyat is tapasztalhatsz, hogy mész motorfékkel mondjuk 5.-ben 60-nal és az autó nem akar motorfékezni, csak pár másodperc után kapcsol be a motorfék üzemmód:-)
Én olyankor kis féket nyomok és máris a motorfék is beindul:-)
1.4 8V Dynamic 2006
Előzmény: miku68 (5982)
zaza77 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 5984
Üdv az albeások körében, soha nagyobb "gondod", ne legyen....-)

Az általad leírt fordulatszám ingadozás, teljesen normális jelenség ilyen a vas elektronikája.
Sőt itt a fórumon volt már róla szó, de tapasztalhatsz még érdekesebbet is mondjuk ha másodikban emelkedőn lassú tempónál elveszed a gázt, vagy csak alapjáraton indulsz...:-)
Előzmény: miku68 (5982)
miku68 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 5982
Nos üdv Minden Albeásnak és a Többi Fiatosnak is!
Március 25-én köszöntem be ide, egy Albea reményével. Majdnem három hét lett, mire megkaptuk. Valami rohadt lassú pénzintézet csigázott, mert ujonnan hiteles volt és mire...
Szóval sejtitek. A lényeg, hogy egy hete használom,csúcs ami benne van,de persze a csacsi után (!) van ami hiányzik is. Ugye érdekes? Persze ez itt nem Szamara fórum, de mégis érdekes.
Árgus szemekkel lessük, hogy mi nem olyan rajta, hát eddig egy fontosabb észrevétel van, és ez a következő: első sebesség, csusztatott kupplung, óvatos manőver.És akkor néhány másodperc után, a motor fordulata elkezd lengeni (hintázni) anélkül, hogy a gázpedállal játszana az ember. Csupán arra lennék kiváncsi, hogy ez szerintetek hiba-e és ezért érdemes e elvinni valahova (és hová) ?
Amúgy igazán szerethető autó, igen gyorsan meg lehetett szokni a HL (?High Luxe?) kényelmi dolgokat.

Beszúrok Nektek egy linket, ami egy lengyel szerviz könyv, a villamos részét eékezdtem foditgatni, nem tudom lesz-e belőle valaha is valami.

<a href="http://rapidlibrary.com/index.php?q=manual+fiat+palio" target="_blank">Lengyel nyelvü 258 oldalas könyv</a>
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.16 0 0 5981
PW,

Most néztem meg, a hűtött tárcsáknál max összesen 3,5-4 mm-t engednek kopásnak, na én most épp ott tartok...A betétek meg szerintem még kibírnak egy bő 5-6000 kmt, mert max 3-3,5 mm kopóréteg van rajtuk. Namármost akkor lecseréljem, vagy ne?:-)))
Előzmény: Törölt nick (5980)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.15 0 0 5979
PW,
Az a baj, hogy az első tárcsák is eléggé el vannak kopva, kb 2 mm-es válla van kivül-belül. A betétek meg - ha ésszerű használatot feltételezve évi 15 ezret mész, velem ellentétben - akkor ki kéne bírniuk 5 éves koráig, na de én hajtom, ezért nálam fő a biztonság, érti?:-)))

A hátsókat a dobok leszerelése után mérlegelem, hogy cseréljem-e vagy kibírják 2011 02.hóig, de nem valószínű:-)))
Előzmény: Törölt nick (5978)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.15 0 0 5977
misinator,

Most, hogy téligumi csere volt, megnéztem az első fékek állapotát, még van rajta max 3-3,5 milliméter ferrodor volt még a betétn és szép kis vállas már a tárcsa is. Ebből következtetőleg azért a hátsók se bírják szerintem ki 80-nál tovább, és ha már nekiállok ,akkor mindent renoválok, elvégre napi 100 km-eket megyek vele...Meg a lányom is hurcolom kéthetente...
Előzmény: misinator (5976)
misinator Creative Commons License 2009.04.15 0 0 5976
Szia Mau!

Állapotfelmérés alapján, vagy csak úgy érzetre számítasz a - végül is komplett - cserére?
Előzmény: Mauzliman (5975)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.15 0 0 5975
Én itt vagyok, sőőőőt,

Kérdeznék is:-)
Lassacskán, így 70000 km felé ki kellene a fékeimet cserélnem,dobostul, tárcsástól, fékbetétestől, elől-hátul. Hol kapok én alkatrészt hozzá? Valakinek valami bejáratott helye van-e? Új kasznis Albea, 2007-es:-)

Előre is köszi:-)
Mau
misinator Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5974
KOPKOPKOP

Van itthon valaki!?
misinator Creative Commons License 2009.04.07 0 0 5972
Sziasztok!

Ma fel ment bennem a pumpa!

Valami eltévelyedett alak írt a népitéletbe, ronda és igénytelen török szekér címmel!
Sokat tudnék habot sodró szájjal írni a bennem megfogalmazódott ...gondolatokról...
de aztán az adatlapban megnéztem az előző és következő "autóit".
Volt mindkettőhöz szerencsém eleget.... Na ezzel el is vesztette előttem a beszámíthatóságát...HUHH...



A tali nem rajtam múlik.
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.03 0 0 5970
Puk,
Igen, ez a csavar néz a kesztyűtartó felé, a másik pedig a felső él legelején van, ha jól emlékszem, de ha milliárd százalékra akarok menni, akkor petrvs kolléga a tutit meg tudja mondani, az ő szakhozzászólása alapján szedtem ki én is, de úgy emlékszem, hogy a másik csavar a ház tetején van, de ha mégsem ,akkor a felső élhez közel és ugyanolyan állású mint a fényképen, tehát az is a kesztyűtartó felé néz:-)
Előzmény: puk65 (5969)
puk65 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 5969

Szia !

 

Mivel engem is érdekel ez a pollenszürű csere téma a leirásod alapján bebújtam a műszerfel alá.

 

Megnéztem az általad leirt négyzet alakú fedelet, melyen az oldalsó csavart meg is találtam. A tetején tapogattam, de ezidáig a másik csavart nem találtam meg.

 

A biztonság kedvéért lefényképeztem a fedelet, lécci tekintsd meg, hogy erről van e szó ? Ha igen a felső csavar kb. hol helyezkedik el ?  

 

ÜdvMindenkinek !

Előzmény: Mauzliman (5961)
szilvi1.toth Creative Commons License 2009.04.03 0 0 5968
Sziasztok!
Mindenkinek nagyon köszönöm a részletes leírást a pollenszűrő cseréhez! :)
Szilvi
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.03 0 0 5967
PW, nem is Rád gondoltam, ne aggódj:-)))

Évente egyszer kibírnék egy ilyen utazást asszem, meg rég jártam már arra, felétek. Még talán, mikor az eljegyzésem volt, Füzéren, meg Hollóháza környékén voltam:-)
Előzmény: Törölt nick (5966)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.03 0 0 5964
Aki PLUSZBAN beleszólt a leírásomba, az:



KAPTYA BE:-DDDDDDDDD

Mikor lesz Albea találkozó???? Erről regéljen az illetékes, ott Miskóccc környékén:-DDDD
petrvs Creative Commons License 2009.04.03 0 0 5962

"ha valaki szeretné kiegészíteni, akkor meghajlok előtte:-))"

 

...előtte ki kell nyitni az anyósajtót, a dolog végeztével pedig célszerű becsukni...asszem.

 

:-DDD

 

p

Előzmény: Mauzliman (5961)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.03 0 0 5961
Szilvi, megpróbálom...

A férjed fogja magát és befekszik az anyósülés padlójára. Sréhen felfelé néz, ahol lát egy hosszúkás, téglalap alakú képződményt ( kb. akkora, mint egy kisebb Toffifee-s doboz:-) ), az utastér ventillátor beömlő műanyag házánál, a középkonzol mögött. Ezen a téglalap házon belül van betuszkolva a pollenszűrő, a hosszabbik oldalával vízszintesen, állított állapotban, melyet úgy lehet cserélni, hogy a szűrőház fedelét le kell venni, mégpedig úgy, hogy 2 db kis lemezcsavar fogja, melyeket csillagcsavarhúzóval kell levenni. Az egyik csavar a kesztyűtartó felé néz, és elég rövidnyelű csavarhúzóval lehet kitekerni. Ez volt a könnyebbik csavar. A másik fent van, a szűrőház tetején, amihez nagyon kicsi nyelű csavarhúzó és igen ügyes, vékony kéz kell. Azt a csavart nem látja majd a férjed semmilyen szögből sem, mert az a műszerfal teteje felé néz. Csak kitapogatni lehet...Ha ez is sikerül, akkor le kell pattintani a két csavar által megszabadított fedelet a pollenszűrő házáról, és ki tudjátok húzni belőle a szűrőt, a kesztyűtartó felé. Ha jól emlékszem, akkor nem fog úgy kijönni, hogy csak kihúzod, hanem kicsit hajlítani kell, betenni szintén, de nem fog megtörni a szűrő, annyira nem hajlik meg a beszerelésnél:-)

Asszem ez a menete, ha valaki szeretné kiegészíteni, akkor meghajlok előtte:-))

Mau
Előzmény: szilvi1.toth (5960)
szilvi1.toth Creative Commons License 2009.04.03 0 0 5960
Mauzliman,
Ezt a nemes feladatot meghagyom a férjemnek. Szerintem neki ez testhezállóbb feladat lesz. Nagyon rendes vagy, hogy felajánlottad a pendrive megoldásos módszert, ami kivitelezhető is lett volna, mert szoktunk Budaörsre járni. Azonban sikerült letöltenem Puk által megadott címről.
Igaz, hogy most már megvan a könyv, de nagy kérés lenne, ha röviden vázolnád a pollenszűrés menetét?
Szilvi
Előzmény: Mauzliman (5956)
puk65 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 5959

 

 Szivesen ...

Előzmény: szilvi1.toth (5958)
szilvi1.toth Creative Commons License 2009.04.02 0 0 5958
Puk!
Nagyon köszönöm. Már le is töltöttem.
Előzmény: puk65 (5955)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.02 0 0 5957
puk,

ezaz igen:-)))
Előzmény: puk65 (5955)
Mauzliman Creative Commons License 2009.04.02 0 0 5956
Szilvi, van hozzá kézikönyv, bár nekem is csak fénymásolt példány, de van egy webpage, itt a fórumon meg is találod valahol, ahol le tudod Te is tölteni. De asszem ,a z otthoni gépemen megvan, viszont akkora méret, hogy átmailozni nemigen fogom tudni...Olyan 50 Mb körül van, ha jól emlékszem...De ha Fejér megyei, vagy Budaörs környéki vagy, meg tudjuk oldani egy pendrive segítségével:-)
A pollenszűrőt én magam, otthon cseréltem ki, de nőgyógyász kéz kell hozzá:-)) Bár, Te nő vagy,ugyebár:-D
Előzmény: szilvi1.toth (5954)
puk65 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 5955

 Szia !

 

 Ha minden igaz innen letöltheted a kézikönyvet.

 

 http://www.mediafire.com/?sharekey=d4eda68dfc446d508c9e7c56ba37815f0644d209d8d9748e

 

 ÜdvMindenkinek !

 

 

Előzmény: szilvi1.toth (5954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!