Keresés

Részletes keresés

Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1105

Terep Ötvenes / Százas első fele
Bejártuk.

Mivel az engedélyek megjöttek, és -balazs- / larzen a verseny honlapján is elérhetővé tette az itinert több se kellett nekünk belevágtunk.

 

OT kékvirág, akibacsi, szasza, JB** és én verődtünk ismét bandába, hogy teszteljük az útvonal követhetőségét, futhatóságát, frissíthetőségét és nem utolsósorban élvezhetőségét...

 

Azt kell, mondjam, hogy utóbbit csak a Bakonyi Bivaly nehezítette (nem kicsit) ui, beépített Kinizsisként, minden fűszálba belekötött. Hiába, a Gerecsében még az is szebben nő :-). Nem baj, mivel árgus szemmel figyelte az amúgy hibátlanul megtervezett és nagy többséggel, demokratikusan megszavazott útvonal minden egyes milliméterét, már pontosan tudjuk, hogy hol kell szalagozni, jelzést erősíteni, szárító homokot felszórni, pallót fektetni, liftet építeni, árkot ásni, mentőt rendelni. És hol kell a rendezőknek a versenyzők lába alá vetődni, hogy drága terepfutóink cipellője száraz maradjon... (Ez utóbbit "álomarcú" rendezőtársunk gyakorolta is, de magunk között: "van még mit csiszolni rajta", oly annyira, hogy szasza egyszerűen egy orrba rúgással díjazta a halovány kísérletet :-)

 

Én a fotós szerepét vállaltam magamra, és noha igen céltudatosan, csak a kritikusabb és jelentősebb részleteket kaptam le, finoman szólva nehezen emészthető mennyiség sült el a kezemből... most faragom.

 

Ketten a csapatból félliteres kulaccsal indultunk, a többiek puttonnyal estek neki a távnak. Előbbi bizonyult jobb döntésnek.

Bejáráshoz a kinyomtatott itiner, és térkép elég, így az útvonal jól követhető a táv nagy részében.

Írtam egy kis szöveges itinert, de ahhoz a feltöltött fotók is kellenek. Még dolgozom rajta. Majd jön.

 

Elöljáróban: megegyeztünk, hogy jó kis útvonal lett, látványos elemekkel, szép panorámákkal, száguldós szakaszokkal és kemény feladatokkal. Nagy hőség esetén népszerűek lesznek a piliscsabai, piliscsévi, dobogókői (?), dömösi, és pilisszentlászlói kék nyomós kutak. A Prédikálószék pedig nyugodtan vállalhat unokatestvérséget a Bovine-nal. Kisebb, rövidebb, könnyebb, de azért „olyan” :-)

 

Folyt. Köv.

Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1104
Látom résen vagy!

Igen igen, ez lett a végleges. Piros oda, kék vissza.
Előzmény: runner42- (1101)
-balazs- Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1103

Én már a végeredményt is tudom. :-)

http://www.mattmahoney.net/barkley/

Előzmény: olipapa (1102)
olipapa Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1102
3 kör után a Barkley-n ez az állás:
Andrew Thompson 30:51:33
DeWayne Satterfield 35:55:50
Byron Backer 37:40:39
runner42- Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1101
A kiírásban azt látom, hogy Pap-rét felé van a vissza. Akkor viszont Psztlászló - Visegrád Piros, vissza kék, nem?
Előzmény: Lúdtalp (1038)
SütőLászló Creative Commons License 2009.04.07 0 0 1100

Halihó!

Kösz az infót. közben már leveleztem is egy illetékessel, aki arra buzdított, hogy hosszú távon kifizetőtőbb megvenni (legalább a dugókákat), mert egyre több az ütközés a kölcsönzések során.

Üdv,

Laci

Előzmény: Elm (1090)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1099
De. Sajnos a képek ellenére nem sikerült élvezni, de kizárólag szubjektív okból, maga az útvonal szerintem tökéletes volt. Még az utolsó 20 km is tartogatott pár érdekességet, pedig attól a szakasztól már nem reméltem túl sokat.
Előzmény: DJ_RushBoy (1098)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1098
Csak nem a Telekin jártál?
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (1097)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1097
Terepfutás közben, szintén telefonnal. A helyszínt talán nem szükséges megneveznem. :)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1096
"Most vettem észre, hogy valaki már fehér szigetelőszalaggal is elkezdte jelölni a bokrokat. Csak éppen a rendes jelzés hiányzik."

Szerintem a BHTCS szigetelőszalagjait láthattad. Volt pár "okos" turista aki így próbálta megtalálni a csúcsokat hogy az előző napokon bejárta, és kitette a szigetelőszalagokat.
Előzmény: medvegyu (1095)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1095
Ma hazafelé kocogtam egy kicsit és megdöbbenve tapasztaltam, hogy egy hét kényszerű kihagyás alatt turbó üzemmódba kapcsolt a tavasz.
A héricsek nemcsak előbújtak, de már tikkadásnak indultak a szokatlan forróságtól, a Csúcs-hegy oldalban pedig már kankalin nevetett rám. Köves-bércen pedig fürtös gyöngyikék nyomulnak.

Mivel nem kora reggel jártam arra, még szembetűnőbb volt, hogy mennyi borzalmas szalagozás és szemét van a hegyoldalban. Most vettem észre, hogy valaki már fehér szigetelőszalaggal is elkezdte jelölni a bokrokat. Csak éppen a rendes jelzés hiányzik. A kék sáv szinte teljesen le van kaparva a Csúcs-hegy oldalában, néhol a fákat durván megsértve, a kéreg alá nyúlva kaparták le a jeleket. Vajon ki és miért csinál ilyet?

Most pedig jöjjön egy kis tavasz progressz válogatás, telefonnal készült képek a munkábajárós futóútvonalamon, bocs a minőségért. Persze mindenki evvel talákozott az elmúlt napokban, de gondoltam megörökítem itt a fórumban.


Február 17., itt még nyoma sincs a tavasznak

Ez már március 26, majdnem ugyanott

Kicsit lejjebb már jönnek a keltikék a déli oldalban

Két nappal később leánykökörcsin köszönt reggel a HHH-n

De még hóvirág is van

Leánykökörcsin az Újlaki hegyen mindig van

Mai hőperzselte héricsek

Odvas keltike lepte el a Csúcs-hegy oldalát
J a a t Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1094

 

 na király!

 pedig reméltem hogy, végre ott előre mehetek, mert tudom az utat....:)

Előzmény: -athosz- (1086)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1093
Köszi! A tuhu szerint 1259m, ami nagyon hasonló.
Bár nekem gyanús, hogy több lesz, ha nagyfelbontású térképen kiszámoljuk.

Ha szerdán mész, mentek, lécci teszteljétek az itinert, nemrég frissítettem a 115-höz valót, hamarosan a többi távé is kész lesz.


Előzmény: csanya. (1076)
csanya. Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1092
Szerdán Mátra? Na?
vajonmerre Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1091
Szuper! Meglátom addig ki tudok-e törni a középszerűségből.
Előzmény: manbo (1072)
Elm Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1090
Az http://mtfsz.hu oldalon van felul egy sportident legordulo menu. Leiras, uzemeltetok, infok. Szerintem ott megtalalod, vagy ahhoz kontaktot, aki tud neked segiteni.

Megvenni szvsz nagyon draga, nem egyszerubb lenne csak berelni az esemenyre?
Előzmény: SütőLászló (1089)
SütőLászló Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1089

Üdv Mindenkinek!

 

Egy kis segítséget kérnék!

 

Lehet, hogy tudok szerezni egy kis pályázati pénzt dugókára a No megállj csak! túrához.
Nem tudjátok hol lehetne megvenni a cuccot?

 

Üdv,

Sütő Laci


 

medvegyu Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1088
Ha így folytatjuk,szándékosan sem fogtok tudni eltévedni a Mátra 115-ön :-)!
Jelzésfestő hétvégénkről bővebben
Előzmény: -athosz- (1086)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1087
A gond sajnos az, hogy már most is zavar. Nemhogy a futásban, de még a 3-4 km-nél hosszabb távú gyaloglásban is.
Előzmény: ganki (1080)
-athosz- Creative Commons License 2009.04.05 0 0 1086
Én is terepen voltam. Mátra115 útvonalán irtottuk a kökényest, épp csak sávokat nem festettünk. Jelzést festettünk/tereltünk/helyreraktunk. Fotógépet vittem ugyan, de erőm nem volt elővenni...

Galagonyás-bérc/Kénes-forrás útvonal vak sötétben, holdvilágnál is teljesíthető azt garantálom!
Előzmény: Lúdtalp (1084)
hegy_kukac Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1085
Szeretettel várunk minél többeket

távolabbról is a

PanoráMaratonra

Sopronba

április 18-án!

 

(( Nem vagyok a szervezésben teljesen járatlan,

de az utóbbi hetek rávilágítottak, hogy a „nulladik” rendezésre valóban szükség van.

Komoly problémáim vannak a táv pontosításával.

Kevés volt kölcsönkérni egy GPS eszközt egypár alkalomra,

tereptapasztalat és feldolgozási tapasztalat híján. ))

 

A legjobb méréseim a legjobban sikerült Google Earth előrajzolásomat erősítették meg.

 Ebből az derült ki, hogy 14 és fél km a kör, a 42,2 km-hez az utolsó körön változtattam.

Gyertek, és nézzétek végig az útvonalat!

 

Én már április19-én azon töröm majd a fejem, mit javítsak 2010-re.

 

Minden helyszíni kritikáért előre is hálás vagyok!

 

hegy@

Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1084

Úgy úgy! Vérzik is a szívem, hogy meg kell szűrjem az ellőtt 230 képet - minden darabja megismételhetetlen kompozíció...

4 kedvenc:


A_csapat

Vadállókövek

Mászós_kaptató

Kilátás_Prédikálószékről

Előzmény: norb29 (1083)
norb29 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1083
Mi is voltunk a melegben futni. Azt találtuk ki hogy Máriaremetéről indulunk és a Kisrigóban ebédelünk. Azért útközben útbaejtettünk 1-2 kocsmát, jártunk Dömösön és megérintettem a Vadállóköveket. Szép nap volt és jó volt az ebéd is.
lpr Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1082
Nekem is a Sportkórházban volt "szerencsém" megismerni. Valóban kézsebész és nagyon kedves.
Előzmény: ganki (1081)
ganki Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1081
De talán megpróbálhatod azt a doktornőt, aki decemberben engem műtött. Ő elvileg kézsebész, de ha jól tudom, a sportkórházban is dolgozik, hátha elvállalja a lábad.
Dr. Kovács Rita 30/999-6539
Előzmény: ganki (1080)
ganki Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1080
A gangliont ma már nem szívják csak úgy le, mert visszatöltődik. Ki szokták a burokkal együtt operálni. Ha nem zavar futás közben, inkább a Mátrabérc után operáltasd meg. Kb. 2 hét mire újra cipőt tudsz húzni.
Előzmény: Törölt nick (1078)
csanya. Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1079
Most jöttem meg a futásból. Frankó meleg van odakünn. Kissé magasabb volt a pulzusom a szokottnál. El is határoztam, hogy az eddigi heti egy Rudas gőz helyett kétszer megyek, és a heti egy úszó edzés utáni szaunázás idejét is megnövelem.
A futó edzéseim is próbálom napközben ( lehetőleg délben ) abszolválni. Remélem a Mátra 115-ön lesz vagy 35 fok.-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.04 0 0 1078
Egy elérhető sportorvos érdekelne. A bal lábamban a belső oldalán lábfej-feszítő ínhüvelyben keletkezett egy ganglion. Amennyire tudom, ennek az a gyors kezelése, hogy leszívják a folyadékot. Mivel három hét múlva MátraBérc, jó lenne minél előbb eljutni a dokihoz.
csanya. Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1077
Köszi. Megyek.
Előzmény: manbo (1072)
csanya. Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1076
Kisnána - Kékes 1248 m szint. Távot én nem mértem.
Előzmény: medvegyu (1064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!