Keresés

Részletes keresés

Jtoti Creative Commons License 2009.04.06 0 0 8072
A SBK -ben nemleges a válasz a kérdésedre.
Privát beszélgetések kapcsán Margóval és Julival hasonló.
A Nőnapi előadáson F Dózsa K. is ezt mondta Andrássyval kapcsolatban.
A privát véleményem az, hogy nagyon nehéz a téma. Tudjuk abban a korban a férfiaknak mindent lehetett. De...
A férfiak csak azokért a nőkért rajongtak a végsőkig akiket nem igen kaphattak meg.
AZok akik vágyaikat kielégítették, lásd Ferenc Józsefnek Anna N. anyagilag támogatta, de nem becsültem semmire. Így voltak a színésznőkkel is.

Elgondolkodtató azonban, hogy miért Katerina S.-nak miért írt olyan tisztelettel és rajongással a császár, ez egy egészen más viszony volt, szerintem Ő is inkább a együtt reggelizésbe, sétáknál és pletykálkodásban volt a partnere.

Szóval vissza térve az eredeti kérdéshez, szerintem, nem., nem volt ez olyan fontos számára mármint a testi része a dolognak, jobban vágyott a rajongásra és ezt megkapta. Férfiaktól nőktől, magyaroktól , a közvetlen környezetétől, rokonaitól stb.
A férje végül is egész életébe imádta mégis megcsalta, szerintem nem volt túl jó véleménnyel a férfiakról.
Előzmény: Édesmama (8070)
Jtoti Creative Commons License 2009.04.06 0 0 8071
Sziasztok!
A Rózsáim a kert különböző részein vannak általában vörösek, van ami rózsaszín a szélei vörösek. és vannak halvány rózsaszínűek, de egyik sem fehér. Csak a képen látszik annak
Nem gondoltam hogy ennyi rózsa rajongó van közöttünk. Azt már nem is merem ideírni, hogy milyen rózsa mániám van. de majd közkívánatra néha beteszek egy két rózsás dolgot a lakásomból, mert hát bent is minden rózsa. Lehet már sok is.
De tudjátok hogy van ez olyan mint a maci egy volt gyerekkoromból azóta csak azt kapok ajándékba, vagy rózsás holmit. Off
Előzmény: amália96 (8057)
Édesmama Creative Commons License 2009.04.06 0 0 8070

Szia Ádám! A Sisi galéria biztos, hogy nincs nyitva 7-ig, mert én ugyan ott lakom a Mrgit körúton, gyakorlatilag sosem találtam még nyitva, mert én 9-6-g dolgozok. Szóval, ha ki is nyit, tuti 6 előtt bezár :( Amúgy szerencsés vagy, én nem takláltam ennyire kedves fogadtatásra, amikor legutóbb ott jártam.. Nekem kicsit furcsa volt a hölgy... Biztos a nemednek szólt a fogadtatás ;)

 

Kicsit régebbi téma:

Titánia, a Szőgyén-Wittembach Hubert által írt Frenc József szerelmeiről írtál múltkor, hogy sikerült megszerezned? Mert azt én nemrég olvastam ki, és azért voltak benne elég durva történelmi ferdítések. Például, hogy Sisit és Lajost szeretőkként ábrázolta, valamint, hogy Andrássy saját unokahúgátz vette feleségül... A második kötetről inkább vagyok jó véleménnyel, bár azért ott is éreztem néha úgy, hogy a történelem veszített a regényességgel vívott harcban. Például arról én nem sokat tudok, hogy Marie Larish szerelmes volt-e Rudolfba, de hogy ő lett volna az a lány, aki Rudolfot férfivá avatja (bár ez a könyv szerint végül meghíusult, mert Rudolf nem tudta mit kell csinálni) hát nem tudom... Nekem az is kicsit erős volt, hogy Marie bemószerolta Sisit Rudolf előtt, hogy viszonya van Bay Middleton-nal, mire Rudolf rátámadt az anyjára, és gyakorlatilag megtagadta őt.

Egy szó mint száz, regénynek nagyon olvasmányos, és izgalmas könyv, de történelmileg elég hullámzó.

 

Apropó, ha már szóba jöttek Sisi "szeretői", bár inkább hívjuk őket hódolóknak, érdekelne, nektek mi a véleményetek ezekről a dolgokról? Szerintetek lehetséges, hogy ezek testi viszonyok is voltak?

Előzmény: Csabi_Adam (8054)
snim Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8069
Nagyon szívesen. Én fel is veszem. Az meg lemaradt, hogy RTL KLUB.
Előzmény: alminar (8068)
alminar Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8068
Köszi Snim, szerintem belenézek majd.
Előzmény: snim (8067)
snim Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8067
Egy kis tévéműsor ajánlat Nektek. Az egyik esti műsorelőzetesben figyeltem fel rá, hogy kedden /7-én/ a XXI. század című műsorban politikusfeleségekről lesz szó. Köztük az egyik Erzsébet királyné. A kezdési idő 23.20.
Ancsi* Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8066
Off

Szia Amália!

Én kb. két hete láttam a Munkácsy-kiállítást Szekszárdon.
Nagyon szép képek, érdemes megnézni. Egész más így élőben.
A szalonképek közül az egyiket el tudnám képzelni a nappalimban: "Apa születésnapjára" :)
Előzmény: amália96 (8059)
PanniF1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8064

a puzzle online játék. rákattintasz és darabokra hullik. :-))

 

voltam ma már itt?

 

Sziasztok!

Előzmény: maya40 (8063)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8065
Hű de mit találtam. Ezt nézzétek meg!

KÖNIG LUDWIG II. - EIN EWIG





Az utólsó kép tisztára Gyűrűk Ura helyszín. A középsőn meg olyan cuki.
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8063
Helyesbítek: A puzzle-t valószínűleg meg lehet venni. De a memóriakártyás játék tökjó. És van bajor királyi korona papírból, le lehet tölteni és ki lehet nyomtani. Aztán kivág, összeragaszt és lehet uralkodni.
Előzmény: maya40 (8062)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8062
Ismetek ezt az oldalt?

A "Kinder- und Jugendseiten" link alatt gyerekjátékok vannak, memóriakártya és minipuzzle. És gondolom a bajor történelemről is van némi anyag.

II. Lajos


Ez a kép frenetikus, annak ellenére is lenyűgöz, hogy szegény Lajos már finoman szólva sem az a férfias szépség rajta.
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8061
A Petőfi Csarnoknál lévő bolhapiac. Könyvek terén is igazi kincsekre lehet bukkanni. ajánlom mindenkinek!

Most utánaolvastam ennek a Rudolf albumnak Az egyik aukciósház 17ezerért hirdeti.
És rátaláltam egy Pesthez közeli településre, Bérre, ahol kiállítottak egy olyan példányt, amit Ferenc József és Erzsébet aláírtak. Látta már valamelyikőtök?
http://www.kronika.matav.hu/2004maj/Ber.htm
Előzmény: alminar (8046)
s_titánia Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8060

Szia!

 

Köszi a képeket! :) Az utolsót még így egész alakban nem láttam, mert ami nekem van, azon csak derékig látszik, úgyhogy volt köztük újdonság :)

 

~~~~

 

Az a manga stílusú Sisi-Ludwig rajz szerintem tündéri, nekem nagyon tetszik :)))

 

 

Előzmény: Birby (8055)
amália96 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8059
Off:

Nem tudom ki mennyire, érdeklődik a festőművészet felé…

Ha valakit érdekel Munkácsy képei Győrben július 5-ig megtekinthető egy kiállítás róla akit érdekel szóljon írok neki róla bővebben.

Jó éjszakát mindenkinek!!!!

amália96 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8058
Szmel gratulálok a 8000. hozzászóláshoz!
Előzmény: szmel (8031)
amália96 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8057
Jtoti!!!

Gyönyörűek a rózsáid!!!

El se tudom dönteni, hogy a fehér vagy a vörös szebb....

$$$$$$$$$$

Virágokhoz kapcsolódva valahol azt olvastam, hogy Erzsébet a havasi gyopár kedvelője is volt nem csak az ibolyáé.

Mert erre hasonlít a híres fejdísze is.

Erről lehet valahol bővebben olvasni ???
gyopár
Előzmény: Jtoti (7989)
amália96 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8056
Nem tudom hogy ismeritek-e ezt a képet hát elégé vicces és modern feldolgozás rólunk:
Előzmény: maya40 (8035)
Birby Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8055
titánia küldök képet.ez mindenem:)bár nem hiszem h neked ezek még nincsenek meg.


Előzmény: s_titánia (8037)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8054
Szia!Igen a Margit körúton van(4,6 os villamos margithíd budai hídfő megállótól, kb 2 perc séta arra az irányba amerre megy tovább a villamos).Úgyvan hogy 1 helységben van a kiállítás meg a rigiségüzlet:)Még 1x mondom nagyon szép,érdemes elmenni megnézni:)Valaki tud még a fővárosban valami Sisihez kötendő helyet?Mert olyan jó idő van és a következő héten szeretnék "csavarogni"Ha van még aki így van vele mehetünk együt is:)Sziasztok:)
Előzmény: Gombóc Artur78 (8043)
Csabi_Adam Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8053
Szia!Hát szerintem újra kinyitottak mert kivolt írva a nyitvatartás(nem emlékszem rá de talán 10-19 ig) Aztán nemtudom, lehet hogy szerencsémre nyitva voltak aznap:)
Előzmény: bernadett17 (8036)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8052
Upsz Wowo kétszer ment be. Bocsi!
Előzmény: maya40 (8051)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8051
Wowo - Carolina von Welden(1.)

Falk Miksa(2.)

Helena Vetsera(3.)

Rosa Albach-Retty Romy Schneider apai nagymamája, szintén színésznő(4.)


Egy kis vegyes saláta képekből.
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8050
Nem mintha sokkal okosabb lennék, én még mindig nem tudom, a többi ki volt, pedig próbáltam rákeresni a nevekre. Lehet persze, hogy túlspilázom és nem feltétlenül volt Rudolf környezetében mindenki jelentős személyiség.
Előzmény: alminar (8048)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8049
Csatlakozom a hódolathoz.
Tim Burtontól én az Ollókezű Edwardot szeretem a legjobban és amit a Batmanből kihozott....
Azt az előkelő arisztokratikus figurát, amit ő Michael Keatonnal létrehozott, azóta se tudta überelni senki.
Csak miatta bírtam végignézni az Álmosvölgyet is. Pedig általában nem bírom a horrort, ha látványosan jelenik meg.
Ja és miatta szeretem meg Johnny Deppet, akiről megállapítottuk, hogy jól el tudná játszani Lajosunkat.
Na csak visszajutok végre a témához.
Előzmény: Ancsi* (8039)
alminar Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8048
Köszi szépen, én kérdeztem ezt a képet. :))
Előzmény: maya40 (8047)
alminar Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8046
Huha, ez egy elég speciális bolhapiac lehetett, mindenesetre ügyes vagy, hogy ilyen jó könyveket találtál. :))
Előzmény: Gombóc Artur78 (8044)
maya40 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8047
Csanády, Artur von (29.12.1853)
Giesl von Gieslingen, Arthur Frh (19.06.1857 - 03.12.1935)
Orth, Johann (1852 - 1890)
Rudolf, Krprz von Österreich (1858 - 1889)
Wurmbrand-Stuppach, Hugo Gf (1839 - 1904)





Valamelyiktek kérdezte ezt a képet, most végre megtaláltam újra a hozzátartozó adatokkal együtt. azt nem tudom biztosan, hogy Rudolfon és Jánoson kívül melyik név kihez tartozik. először úgy emlékeztem, hogy a kép szélén Rudolf mögött áll a több életrajzi könyvben is megemlített Giesl Artúr, Rudolf szárnysegédje, de a képhez tartozó leírás szerint ő a másik férfi aki Rudolf székére könyököl.
alminar Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8045
Májusban lesznek előadások idén....:) Szóval ebben az időszakban szokott lenni Elisabeth, én tavaly június végén láttam.
Előzmény: Gombóc Artur78 (8042)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8044
Voltam ma a bolhapiacon, ahol két könyvet is találtam, sajnos meglehetősen borsos árakon. Az egyik egy Rudolf emlékalbum 12ezer forintért, nagyon érdekes és ritka példány. A másik pedig egy párbajokról szóló könyv, ami szerint Rudolf és Ferenc Ferdinánd egyszer párbajra készültek egymás ellen. Ti tudtok erről vmit? Én azt hittem, ők nagyon jóban voltak egymással....
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 8043
Csabi Ádám!
Ez a Margit körúton van? Azt hittem, hogy az csak egy régiségkereskedés.
Előzmény: Csabi_Adam (7992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!