Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick 2009. ápr. 5. Creative Commons License 24
Messze nem így van. Nekem sok ismerősöm kapott ilyet. A cigány ismerőseim nem nagyon vannak, vagy aki igen, az tagadja, hogy az, mert kivakaródzott.
Előzmény: Törölt nick (20)
ninive_8 2009. ápr. 5. Creative Commons License 23
a nyitóban szocpol-ról van szó....
Előzmény: BigBacon (21)
ninive_8 2009. ápr. 5. Creative Commons License 22
a szocpol-ban az volt az igazságtalan, hogy olyanok is saját ingatlanhoz jutottak, akik nem rendelkeztek munkaviszonnyal... semmit nem tettek a közösbe...
Előzmény: zotya-DUB (18)
BigBacon 2009. ápr. 5. Creative Commons License 21

"szerintem a szocpol nem igazságos"

Én nem a szocpolt kérdeztem igazán, hanem a szoszpolt :-)

Előzmény: ninive_8 (13)
bogel 2009. ápr. 5. Creative Commons License 19
Félszocpol: ott nem épül semmi.

Szocpol: a méltányolható lakásigényt támogatja, mondjuk ingatlanonként átlag 20%-kal (nem Budapestből kell kiindulni). Ha valóban csak 10-15% esik vissza az építés - többel fog, de nem a szocpol miatt - akkor az állam jól jár.

A szocpolcsalás meg már ipari méreteket öltött, sorra épülnek vidéken a szocpol+fészekrakó házak, amiket 1,5 millióért felépítenek a szomszéd ház bontott anyagából, majd a következő telken újra felépítik ugyanabból az anyagból, lelépve a hitellel meg a fele szocpollal.
Előzmény: Törölt nick (12)
zotya-DUB 2009. ápr. 5. Creative Commons License 18
eleve minek sajat lakas? foleg valakinek erejen felul. Na az az igazi "luxus"...
Törölt nick 2009. ápr. 5. Creative Commons License 17
Nem tudom. (Én nem kaptam ilyet, meg semmilyet. Mindent saját erőből, de ettől nem vagyok a jó elrontója.) Ki kéne számolni, mivel járna jobban az állam, a társadalom és ez nem csak anyagi kérdés. Ma sem lehet csak az. Ha nem születnek gyerekek, hamar becsukhatjuk a kaput.
Előzmény: ninive_8 (13)
Magic Horse 2009. ápr. 5. Creative Commons License 16
töröljék. A kamattám. már neccesebb, mert a magas piaci forinthitelkamatok mellett az egyetlen alternatíva volt a devizahitelekkel szemben, de ha egyszer nincs lóvé, akkor nincs.
Előzmény: BigBacon (-)
II. Olefin 2009. ápr. 5. Creative Commons License 14
Ugyanaz lesz a másikban is, már csak az egyensúly kedvéért is.
Előzmény: ninive_8 (11)
ninive_8 2009. ápr. 5. Creative Commons License 13
szerintem a szocpol nem igazságos...
állandóan arról papolnak, hogy a magyar munkaerő nem mobilis, a szocpol pedig pont röghöz kötés...

egy kisebb mértékű adókedvezmény lenne az igazságos...
mondjuk építésianyagokra, szakmunkaóradíj...
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick 2009. ápr. 5. Creative Commons License 12
Viszont minden ilyen dolognak vannak összefüggései. Tíz-tizenöt százalék építőipari termelés visszaesésnek mennyi az áfa, szja, tb tartalma? Mennyivel kevesebb munkanélkülinek kell segélyt, keresetpótlót, tb-t fizetni. Lehet, jobb, ha mégiscsak van ilyen támogatás? Összegében és összességében? (Nem állítom, kérdezem.) És akkor a társadalompolitikai hatásokról még nem is beszéltünk.
Előzmény: Törölt nick (8)
ninive_8 2009. ápr. 5. Creative Commons License 11
a kutya itt van elásva...
lassan látjuk mi van a mérleg egyik serpenyőjében (elvonások), de hogy mi lesz a másikban... arról még egy szó sem esett...
Előzmény: bogel (6)
ninive_8 2009. ápr. 5. Creative Commons License 10
mi nem igényeltük...
10 évig nem kötöm le magam egy lakáshoz sem....
Előzmény: Törölt nick (8)
bogel 2009. ápr. 5. Creative Commons License 9
Amnéziás tetszik lenni? 0rbán az adókedvezményt nyomatta, nem a szocpolt. Persze azóta vérkomcsi lett.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick 2009. ápr. 5. Creative Commons License 8
Olyan ajándék pénz a gyerekek után ház,lakás építés,vásárlás esetén.
1 gyerekre 900 ezer,második után 1 millió 500 ezer,a harmadik után 1 millió400 ezer,a negyedik után 800 ezer,a többi után 200 ezer forint ajándék.
Használt lakás vásárlásakor csak az 50 % jár.
Előzmény: bogel (3)
vinkel 2009. ápr. 5. Creative Commons License 7
Anno mi sem kaptunk szocpolt és elvoltunk anélkül is. Lett ház is meg lakás is. Csak dolgozni kellett érte, hétvégén meg szabadság alatt meg mindig mikor volt idő rá. No szoli, no fitnes no sör ,,,melcsi, az volt.
bogel 2009. ápr. 5. Creative Commons License 6
Megemelik a középső kulcs határát, és a különadót kvázi megszüntetik (1 millával emelik a sávot, 2% emelik a felső sávot, 4% különadó eltűnik). Megfelelően magas jövedelem mellett megtérül a szocpol pár év alatt.

De Bajnai gondolom ezt még újragondolja.
Előzmény: ninive_8 (2)
Törölt nick 2009. ápr. 5. Creative Commons License 5
Mexűnik a népesség egy csoportjában kialakult jelszó:

Aki nem dug,ne is egyék.
Törölt nick 2009. ápr. 5. Creative Commons License 4
Majd a zorbán visszaadja.
bogel 2009. ápr. 5. Creative Commons License 3
Mi a szösz a szoszpol?
ninive_8 2009. ápr. 5. Creative Commons License 2
ezzel mennyivel csökken majd az szja?
Törölt nick 2009. ápr. 5. Creative Commons License 1
,,Egyesek szerint a lépésnek legfőbb ideje, hiszen elfogadhatatlan, hogy az állam alanyi jogon dobáljon milliókat lakásvásárlásra, ...."

No,ez itt a lényeg.
ninive_8 2009. ápr. 5. Creative Commons License 0
sz0cp0l
BigBacon 2009. ápr. 5. Creative Commons License topiknyitó
?