Keresés

Részletes keresés

medvegyu Creative Commons License 2009.03.19 0 0 890
Többszörös teljesítős díjazás lesz, számítok rá, hogy sok többszörös teljesítő lesz, ha már szóbakerült, az eddigi teljesítők harmada többszörös teljesítő is egyúttal, ez az arány talán még javulni is fog idővel.
Előzmény: Joeyline (869)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.19 0 0 889
Köszi, örülök, hogy tetszik!

Achátra, meg gyűjthető ásványokra gondoltam. Csak éppen a csiszolás nem egyszerű, meg egy csiszolt achátra fura lenne festeni, csiszolatlanra meg még inkább.
De ha valaki tud segíteni csiszolás ügyben, akkor szóljon!

Az a terv, hogy lesz kb. 30 komolyabb kidolgozású festés, amit olyan ember fest, akinek komoly gyakorlata van ecsetkezelésben, festésben. Ebből jut majd a dobogósoknak és a sokszoros teljesítőknek.



(A kétnyelvűsítésen dolgozom, csak meglepően sok technikai problémába futottam bele az oldalunk content managere kapcsán, de hamarosan lesz előrelépés.)
Előzmény: carlos80 (873)
solkima Creative Commons License 2009.03.19 0 0 888
...Fókuszban az idegenhonos fajok terjedésének visszaszorítása, valamint az őshonos fajok visszatelepítése áll.
...az egykor kopár hegyoldal fásításakor ide ültetett, mára túlérett 100 éves feketefenyô állomány helyére csertölgy, a molyhos tölgy kerül.


Lehet, hogy 20 év múlva nem a Fenyőgyöngye, hanem a Tölggyöngye környékén fogunk rohangászni (lehet, hogy én már ritkábban fogok arrajárni, ha egyáltalán)?
Szeretem a fenyőket, szertek tűlevélszőnyegen futni. Akkor még kihasználom azt a kis időt.
Előzmény: lükepék (882)
harzol Creative Commons License 2009.03.19 0 0 887
Mióta Pestszentlőrincen a kedves Pilisi Parkerdő letarolta a fél erdőt és most az akácot hagyja felnőni nem igazán hiszek az ilyen nyilatkozataikban.
Abban az esetben azt a választ adták, hogy csak ritkítják az erdőt, mert túl sűrű. Hát most az 500 méterenként 1 fa tényleg elég ritka.

Számomra a napnál is világosabb volt a pestlőrinci esetben, hogy a faanyag a lényeg. Reméljük a HHH-n valóban jó cél vezérli őket.
olipapa Creative Commons License 2009.03.19 0 0 886
több hete, naponta tapasztalom a fakitermelést a Budai hegyekben. Pont gondolkodtam rajta a minap, hogy megkérdem már a favágóktól mire fel ez a nagy vágás. Mondjuk olyan egyszerű és hasznos lenne, ha legalább az emberek által sűrűbben látogatott pontokra az erdőgazdaság kitenne egy kis rövid ismeretőt, hogy mi és miért folyik. Most csak annyi van, "hogy vigyázat, fakitermelés!"

Még év elején találtam ezt, akit esetleg érdekel a HHH ökológiai története.
solkima Creative Commons License 2009.03.19 0 0 885
Köszi a gyors és kimerítõ választ :)
Előzmény: lükepék (882)
lükepék Creative Commons License 2009.03.19 0 0 884
további info: http://www.parkerdo.hu/erdok_kezelese meg úgy általában a www.parkerdo.hu
Előzmény: solkima (881)
lükepék Creative Commons License 2009.03.19 0 0 883
ja bocs, a 3. számból van: http://www.ohegy.hu/letoltes/uj.pdf
Előzmény: lükepék (882)
lükepék Creative Commons License 2009.03.19 0 0 882
Helyszínbejárás a Hármashatár-hegyen

Kovács András a Pilisi Parkerdô Zrt. képviselôje helyszíni bejárásra hívta meg Egyesületünket
a Pilisi Parkerdô területén történô, erdészeti beavatkozások helyszíneire. A bejáráson részt vett
Piroch Zsuzsa és Piroch Rezsô, valamint Zsigó György növényvédelemmel foglalkozó társunk.
Az elôzetes ismertetést, az erdészeti beavatkozások tervezett színhelyeit Lomniczi Gergely, a Pilisi
Parkerdô Zrt. kommunikációs vezetôje és Dr. Boda Zoltán, a Budapesti Erdészet vezetôje mutatta
be. Errôl számol be alábbi cikkünk.

Február 4-én és 5-én, szemerkélô esôben,
civil szervezetek, önkormányzatok és a helyi
média képviselôivel közösen, három helyszínen
tartott bejárást a Pilisi Parkerdô Zrt. Az eseménysor
aktualitását a Társaság néhány napon
belül induló, erdô rehabilitációval kapcsolatos
programja jelentette, amelyrôl a részt vevôk
igazi terepi viszonyok között kaptak tájékoztatást.

A február derekán induló projekt keretében
a Pilisi Parkerdô Zrt., a kezelésében lévô
erdôségek több mint száz pontján kezdi meg
legjelentôsebb természetvédelmi fejlesztését,
az Európai Unió támogatásával. Mindezt hosszú
szakmai elôkészítés után teszi. Fókuszban az
idegenhonos fajok terjedésének visszaszorítása,
valamint az ôshonos fajok visszatelepítése áll.

Az egymásra épülô munkafolyamatok nyomán
a most érintett területek mintegy 10 év múlva
érik el azt az állapotot, amikor az erdôsítések a
külsô szemlélô számára is érzékelhetô különbséget
mutatnak majd az egykori idegenhonos
és a visszaállított ôshonos erdôk között.

A fakitermeléssel kezdôdô munkálatok a
Hármashatár-hegy 9 helyszínét érintik. Ennek
során az egykor kopár hegyoldal fásításakor ide
ültetett, mára túlérett 100 éves feketefenyô állomány
helyére csertölgy, a molyhos tölgy
kerül. A területeteket a szokásos csemetemennyiség
kétszeresével ültetik majd be, amit 8-10
évig kell ápolni ahhoz, hogy az elérje az embermagasságot.
Aki ma a Gréti ösvényen felsétál az aszfalt
útig, már láthatja az út másik oldalán, a 15 évvel
ezelôtt készült próba-telepítést.

forrás: http://www.ohegy.hu/letoltes/2009/09-02.pdf
Előzmény: solkima (881)
solkima Creative Commons License 2009.03.19 0 0 881
Manapság a Fenyõgyöngye, Árpád-kilátó környékén futkosók tapasztalhatták a területen pár hete folyó intenzív fakitermelést.
Ma reggel a kék úton "futóiskoláztam" a frissen kivágott fenyõtörzseken.
Nagyon remélem, hogy mindez nem gazdasági megfontolásból történik, hanem inkább "túl öreg, beteg (?)" az erdõ és frissíteni kell. Ki tudja?
tempietto Creative Commons License 2009.03.19 0 0 880
Én a statisztikákat is elolvasom néha: leggyorsabb, legöregebb, legszebb stb. teljesítők.......örökranglista ilyesmi.
A képeket mindig megnézem, na de úgy igazán végigfényképezve az útvonal a versenyző nézőpontjából 40-50 képpel, ilyent sajnos ritkán látni.
Előzmény: carlos80 (876)
Fat Creative Commons License 2009.03.19 0 0 879
Ja, és a díjazás (ha van), az 1-3. v. 1-6. helyezettnek, ill. érdemes megemlíteni, ha a résztvevők kapnak vmilyen tárgyjutalmat (póló, kulacs, fejlámpa stb.).
Előzmény: carlos80 (878)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 878

Köszi!

 

Folyamatosan frissítgetem.

Előzmény: Fat (877)
Fat Creative Commons License 2009.03.19 0 0 877

Így hirtelen: öltöző, zuhanyzó, parkolási lehetőség.

Kösz a hasznos munkát.

Előzmény: carlos80 (876)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 876

Hali!

 

Újra próbálkozom, de most már bontva.

 

Összegyűjtöttem, hogy szerintem milyen információk szerepelhetnek egy verseny honlapján, akinek van hozzá kedve, várom a javaslatait.

 

http://www.carlos80.tar.hu/terepfuto_verseny_javaslatok_honlap.doc

 

Üdv, Carlos

carlos80 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 875

Köszi szépen!

 

Felraktam.

 

A Göcsej Ultra eredményei a terepfutas.lap.hu Hírek dobozból letölthetők.

 

 

Üdv, Carlos

Előzmény: walkingman (874)
walkingman Creative Commons License 2009.03.19 0 0 874

Szia Carlos!

Küldtem mailt!

Előzmény: carlos80 (873)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 873

Csak gratulálni tudok az ötlethez!

 

A helyezetteknek se kell feltétlenül kupa vagy érem, ha van saját ötletetek. Én pl biztos jobban örülnék egy egyedi festett kőnek, mint egy szabvány serlegnek. Az igazi előrelépés lenne a díjazásban, ha minden verseny a saját maga egyediségét vinné bele a díjazásba.

 

Ha már helyi nevezettességek. Bizonyára te is tudod, hogy a Mátra achátnagyhatalom. A környék bányáiban ingyen lehet gyűjteni őket és egy jókora darabból kijön az összes helyezett díja (elég gyakori, tehát nem kell órákig keresni). Esetleg abból lehetne faragni valamit, vagy lapot csiszolni és arra festeni.

 

Üdv, Carlos

 

ui: a Göcsej ultra eredményeivel én sem találkoztam, pedig kerestem egy ideig és próbáltam publikussá tenni.

 

Nem a lapomat akarom reklámozni, nem is azért készült, hanem hogy az ilyen közérdekű információk felkerüljenek. A híreim ezerévesek, mert jószerivel csak boltajánlók linkjei érkeznek....

 

A szervezőket itt szeretném megkérni, hogy próbálják minél hamarabb elkészíteni az eredménylistákat.

 

Ugyanitt megemlíteném, habár egyesek szerint fölösleges az ötletelgetés...

 

2008-ban, a terepfutás világában rekordot szereztünk, ugyanis mi rendelkezünk az egy főre jutó utmb kvalifikációs versenyek legmagasabb arányával. Mondjuk az nem baj, hogy közel annyi versenyünk van, ahány induló, de a versenyek többsége szerintem a kívánt szint alatt van. Pl nincs angol honlapjuk (csóri franciák izzadtak is, amikor ki kellett bogarászniuk, hogy hol is rejtőzik az eredménylista, amit én is alig találtam, bár majd idén megemlítem, hogy tanuljanak meg magyarul).

 

A másik tanács, ajánlás, ha már kilépünk a nemzetközi porondra, akkor legyen a rendezvény is nemzetközi szintű, na ebben segít az ötletelgetés.

 

 

Előzmény: medvegyu (861)
kutyA Creative Commons License 2009.03.19 0 0 872
A www.gocsejtajfutas.hu site-ról van szó? És ha igen, be is vannak linkelve valahova az eredmények? Se kézzel (kb. teljes fabejárás), se google-val nem találom ottan :-(

Be tudnál dobni esetleg egy pontos linket?

Köszi!
Előzmény: zalai ASZFALTSZAGGATÓ (859)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.19 0 0 871
Balázs, nincs 1800 barátom.
Ha arra az 1800 ismerősre gondolsz, a tudodhonnan, akkor abban Te is benne vagy, Veled is beszélgethetek.

De nem szoktam a neten beszélgetni, nem járok fel chat-elni, mert (már több éve) értelmetlennek tartom.
Fórumokra járok, ahol adott témában véleményt cserélek másokkal, illetve megosztom azokat az információkat amit én tudok. Itt pl az útkijelölés kérdése volt az, amit nem lehetett annyiban hagyni, mert kezdett egy nagyon rossz irányba menni, amelynek hátterével valószínűleg sokan nem voltak tisztában.

Nem emléxem, hogy bármikor azt mondtam volna, hogy elvből nem húzok futócipőt, egyszerűen tisztában vagyok a fizikai képességeimmel, és nem futok. Nekem nem menne, kifulladnék.
Előzmény: -balazs- (839)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.19 0 0 870
A teljességhez azt mindenképp érdemes tudni, hogy az MSTSZ-t 1990-ben elsősorban a teljesítménytúrázás országos szövetségeként hívták életre. Azonban talán az akkoriak is sejtettek már valamit előre, hogy nem teljesítménytúrázó szövetségként, hanem sportturisztikai szövetségként nevezték el magukat, ugyanis ebbe többminden is beleférhet, mint ahogy az idő bizonyította is ezt, mert pl igény mutatkozott a terepfutásra is.

Tavaly a struktúraváltás is megtörtént a vezetésben: mint lentebb írták már, az SZTE tagja, Nád Béla a terepfutó szakági alelnök a szövetségben.

Jómagam gyalogos vagyok, nem akarok beleszólni a terepfutók szakmai dolgába (ide csak azért írtam eredetileg, mert az útjelzésekről volt szó, abban pedig azért elég jól otthon vagyok), de kérdezem én: nem lenne e hatékonyabb, ha az azonos sportban lévők összefognának? Ez pedig szerintem legeredményesebben a sportági szakszövetségben történhet.

Mint sportszakembernek, gondolom, nem kell magyaráznom Neked, hogy milyen rögös út vezet addig, amíg a bíróság ráüti a hitelesítő bélyegzőjét a sportági szakszövetségi státusz elnyeréséhez. Ez már ki van járva, be lehet szállni a közös hajóba.
Előzmény: olipapa (851)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.19 0 0 869
Pedig jó lenne.
Többen is vagyunk, akik érdekeltek a kérdésben.
Előzmény: medvegyu (867)
szucsati Creative Commons License 2009.03.18 0 0 868
Akkor legalább te megtaláltam, én nem. Merre keressem?
Előzmény: DJ_RushBoy (862)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 867
Hát ez nehéz kérdés.
Újat mindenesetre nem fogunk gyártani belőle.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (865)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 866
Igen, azt terveztem, hogy teljesítés éve, teljesítés száma, esetleg helyezés első három helyezettnél rá kéne hogy kerüljön a célban.
Plusz szeretném, hogy legyenek részletesebb kidolgozású kövek, a nagyon sokszoros teljesítőknek, meg az első háromnak.
Előzmény: olipapa (864)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 865
Ettől függetlenül ilyet kaphat azért, aki megdolgozik érte? :)
Vagy ez már múzeumi darabnak minősül?
Előzmény: medvegyu (861)
olipapa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 864
tök jó, nekem tetszik!

Évjárat lesz rajta picike számokkal?
Előzmény: medvegyu (861)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.18 0 0 863

Szia Ráspoly,

Már egy ideje nem én kezelem se a honlapon a hireket se a Kupa ügyeit. Próbálok utánajárni a dolognak és remélem a hiányzó dolgok felkerülnek.

Előzmény: DJ_RushBoy (858)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.03.18 0 0 862
Inkább mailben küldd már el pls, mert a honlapon nem lehet kibogozni, vagy csak én nem tudom. Thanxx!
Előzmény: zalai ASZFALTSZAGGATÓ (859)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 861
Ide is írom, hátha valaki nem olvassa a teljesítménytúra topikot

Az új Mátra 115-ön egyedi díjazást fogunk adni, a korábbi kitűző helyett mátrai patakköveket gyűjtünk és arra festünk.
Most elkészültek az első munkadarabok.

Írjatok véleményt, ötleteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!