Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.07 0 0 4503
Az egészben az a röhejes, hogy ez a téma egy ilyen filléres alkatrészen áll, vagy bukik. Le merném fogadni, hogy a porszívó előállítását cakk-pakk 150 forinttal emelné meg:)
Nem baj, nem szégyen a jobb ötletet lemásolni. Hátha egy electrolux-mérnök is olvas minket:













Két ilyen van a csőben, egy a fejnél, egy meg ott, ahol a cső csatlakozik a gégecső/markolat kombóhoz.
Egyszerű, kb 0.3 mm vastag rugóacél, kellően széles ahoz, hogy ne tudjon mellette fals levegőt szívni.
De szerintem ne igyunk annyira előre a medve bőrére, majd ha 5 év múlva is ilyen lelkesen nyilatkozok a porszívóról, akkor jöhet a baráti vállonveregetés:)


Előzmény: Nyekurity_ (4502)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.07 0 0 4502
Na akkor rugaszkodjunk neki még egyszer, tiszta vizet a fejekbe! :)

 

A téma az fc9170 csőcsatlakozásának minősége volt, amit tündérlala-3 irigyelt. Erre Te úgy reagáltál, hogy na jó, de az fc9170 kétszerannyiba került, mint a Ti porszívótok. Én meg erre megjegyeztem, hogy az AEG T2 csőcsatlakozásai is reteszeltek, noha nem került kétszerannyiba, sőt kevesebbért vettem, mint a 6440-es topicporszívó mostani ára.

 

Erre Te úgy válaszolsz, hogy: „Azt írta, (mármint Mekklászki topiktárs, hogy) 45e volt. (mármint a Philips fc9170) A miénk meg 23e. (vagyis az Electrolux ZCX 6205) Szerény számításaim szerint ez kb. kétszerannyi.” Helytálló a megállapítás? Helytálló, miután a 45e a 23e-nek közel a kétszerese.

 

Az AEG T2-t én nem egészen 25 eFt-ért vettem. Az Electrolux ZCX 6440 fogyasztói árát az olcsóbbat.hu oldal jelenleg 26-27 eFt körül adja meg. Ezért írtam, hogy AEG T2 nem került kétszerannyiba, sőt kevesebbért vettem, mint a 6440-es topicporszívó mostani ára. Helytálló ez a megállapítás is? Úgy vélem helytálló, mert az én szerény számításaim szerint a 25 ezer, az a 26-27 ezernél kevesebb.

Előzmény: Teaway (4501)
Teaway Creative Commons License 2009.02.07 0 0 4501
Azt írta, 45e volt. A miénk meg 23e. Szerény számításaim szerint ez kb. kétszerannyi.
Előzmény: Nyekurity_ (4499)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.07 0 0 4500
"Forró, lassan folyó csapvíz alatt öblítse le a HEPA 13 szűrő redőzött felét.

Na ez is az egyik gondom, hogy most akkor melyik oldalát kell a víz alá tartani????"

 

De lala, az istenért, ezt NEM a 6205-ról írják, hanem a Philips kezelési útmutatójából való... én ebből semmit nem vonatkoztatnék a Te porszívódra! (Nem is beszélve a szűrő "megfelelő" szögben tartásáról ...)

 

Egyébként pedig tényleg snassz, nem is érti az ember, hogy egy amúgy jó minőségű porszívónál Elektroluxék pont a csőillesztést rögzítő kallantyún takarékoskodjanak.

Előzmény: tunderlala-3 (4496)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.07 0 0 4499
Téged sem szeretnélek idegelni, de a szintén "összepattintós csövű” AEG T2 nemhogy nem került kétszerannyiba, de nominálértéken kevesebbért vettem, mint a 6440-es topicporszívó mostani ára.
Előzmény: Teaway (4493)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4498
Lefényképeztem nektek, hogyan illeszkedik össze:
ez a stift tartja a helyéna szívófejet:




A csövek összenyomott:




és széthúzott állapotban:








Előzmény: tunderlala-3 (4495)
Teaway Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4497
"Fogalmam sincs, mit ír a használati útmutató a hepa mosásáról, meg kéne keresnem"

Ne keresd meg, mert semmit se ír róla.
Előzmény: tunderlala-3 (4496)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4496

még most, ötödik éves korukban is a rugós reteszek finom klattyanásával ugranak a helyükre...

Áááááááááááá :p :p :))))))))

 

Fogalmam sincs, mit ír a használati útmutató a hepa mosásáról, meg kéne keresnem....nah, tessék, most le leszek bacarintva.:s :D

 

 

3       _Forró, lassan folyó csapvíz alatt öblítse le a HEPA 13 szűrő redőzött felét.

Na ez is az egyik gondom, hogy most akkor melyik oldalát kell a víz alá tartani????:o

Nálam mindkét oldal "redőzött".:p Úgyhogy én mindkét oldalról átmostam vízzel.:D

Előzmény: Nyekurity_ (4494)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4495
Jóóó, azt tudom, de azért senki ne mondja, hogy egy normálisabb csőillesztés annyira megdobta volna az árát....max. pár ezer Ft pluszt tett volna hozzá, és akkor mindjárt van egy minden igényt kielégítő faca kis porszívód...most meg az agyvérzés kap el, amikor lépten-nyomon széthull a cső.:s :((((
Előzmény: Teaway (4493)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4494

"...az összepattintós csőért pedig külön irigyellek!:)"

 

nem szeretnélek idegelni, de az AEG T2 tartozékai, még most, ötödik éves korukban is a rugós reteszek finom klattyanásával ugranak a helyükre...

 

"Szerintem is max. a 4 mosás reális egy mosható hepánál."

 

Típusa válogatja. Az fc9174 HEPA szűrője négyszer mosható, az AEG T2-é akár százszor. A 6205 Hepa szűrőjének moshatóságáról mit ír a Te porszívód használati leírása?

 

"Arról nem írnak, hogyan kell mosni? Értem ez alatt, hogy csak a vizet átfolyatni rajta, vagy be is lehet áztatni? Ha igen, akkor csak sima vízbe, vagy mosószeresbe is lehet?"

 

Erről ugyan nem ír az útmutató, de nem hinném, hogy tanácsos lenne a szűrőt beáztatni. Az fc9174 kézikönyvében szó szerint az alábbiak olvashatók: 

 

Mosható Ultra Clean Air HEPA 13 szűrő

Félévente tisztítsa ki a mosható Ultra Clean Air HEPA 13 szűrőt. Az Ultra Clean Air HEPA 13 szűrőt egfeljebb négy tisztítás után cserélje ki.

1 Nyissa fel a szűrőrácsot (ábra 28).

2       _Vegye ki a mosható HEPA 13 szűrőt (ábra 29).

3       _Forró, lassan folyó csapvíz alatt öblítse le a HEPA 13 szűrő redőzött felét.

A szűrőt redőzött felével felfelé tartsa úgy, hogy a víz a redőkkel párhuzamosan folyjon, olyan

szögben, hogy kimossa a redők közül a szennyeződést (ábra 31).

180°-kal forgassa el a szűrőt, és engedjen rá vizet az ellenkező irányból is (ábra 32).

Folytassa, amíg a szűrő teljesen tiszta nem lesz.

Soha ne tisztítsa a mosható szűrőt kefével (ábra 33).

Megjegyzés: Tisztítás után a szűrő ugyan nem kapja vissza eredeti színét, de szűrőteljesítménye helyreáll.

4        _Alaposan rázza le a vizet a szűrő felületéről. Legalább két óráig hagyja száradni, mielőtt visszatenné a porszívóba.

5 Tegye vissza a szűrőt a készülékbe. Csukja be a szűrőrácsot és nyomja meg az alsó sarkait, amíg a helyükre nem pattannak (ábra 30).

 

A szövegrészben említett hivatkozások a leírás szemléltető ábráin láthatók.


 

A mosható HEPA tisztítása
Előzmény: tunderlala-3 (4491)
Teaway Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4493
"Ez nagyon tuti kis porszívó, az összepattintós csőért pedig külön irigyellek!:)"

Na ja, de ez kétszerannyiba kerül, mint a miénk!
Előzmény: tunderlala-3 (4491)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4492

„Megkerestem a porszívóm leírását,…” és túlélted, Brávó! :) „nem lettem sokkal okosabb...” nem baj, egy kicsit azért tájékozottabb lettél, csak így tovább!

 

„A hepa13 félévente igényli a mosást, be lehet írni az előjegyzési naptárba :))) nem szabad kefélni a szűrőt, és négy mosást bír, tehát elvileg két év múlva csere. Ezenkívül még van egy állandó motorvédő szűrő, amit minden porzsákcserekor ki kell rázni, majd visszahelyezni.” Nagyjából ennyi, valóban.

… ez a fej, ha nincsenek kiengedve a keféi, a szívóerő miatt rettenetesen megdolgoztatja az embert, iszonyatosan letapad a lamináltpadlóra, komoly izommunka így tologatni. Szóval ez csak úgy használható, ha a kefék kint vannak.” Hogy a kétállású szívófejet síkpadlón kiengedett kefével használjuk, az evidencia, ahogy tündérlala-3 is írja.

 

Az 500 W-os szívóteljesítmény tényleg brutálisnak tűnik, már az SC-7060 400 wattját is általában le kell szabályozni, nincs értelme ugyanis annak, hogy a szívófej a szőnyegeket, kárpitokat felemelje, magához rántsa. Az 500 W-os teljesítmény adta tartalék esetleg teli porzsák és szűrők mellett jöhet majd jól.

 

Hangosság: 78 dB, az SC-7060-é is annyi.


A hálózati csatlakozó: rettenetesen hosszú,” A leírás szerinti 9 m a hossza. Ha a 9 m. csak a zsinórra értendő, akkor az valóban jó érték, bár a gyártók nem egyszer a teljes akciórádiusz hosszát adják meg, vagyis a konnektortól a szívófej végéig terjedő távolságot, ami már nem annyira jó.

 

Az említett ár nem tűnik rossznak, tekintve, hogy a porszívót a webboltok jelenleg 50-től felfelé kínálják. Az aproneten 35 eFt-ért hirdetnek egy bontatlan Philips fc9174-et, illetve 40 alatt lehet még kapni újonnan az fc9170-et, ami azt hiszem, hogy ugyanaz a készülék, csak ennyiért nem jár forgókefés fej hozzá.

 

Egyébként pedig kíváncsi lennék, hogy ez a fordított „V” alakú szívófej hogyan válik be a gyakorlatban?
Előzmény: Törölt nick (4490)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4491
Ez nagyon tuti kis porszívó, az összepattintós csőért pedig külön irigyellek!:)
Padlót, járólapot kiengedett kefével szoktak porszívózni szerintem mindenhol.
A turbókefe pedig csak szőnyegre való, kárpitra nem, illetve vannak kárpitra való spéci turbókefék is...legalábbis electrolux-éknál így van, lehet, hogy más márkánál van valami kombinált esetleg, ami szőnyegre és kárpitra is jó, ezt nem tudom...

Szerintem is max. a 4 mosás reális egy mosható hepánál.:p
Arról nem írnak, hogyan kell mosni? Értem ez alatt, hogy csak a vizet átfolyatni rajta, vagy be is lehet áztatni? Ha igen, akkor csak sima vízbe, vagy mosószeresbe is lehet?
Előzmény: Törölt nick (4490)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 4490
Megkerestem a porszívóm leírását, nem nagy baj, hogy nem fordítottam gondot a végigböngészésére, mivel nem lettem sokkal okosabb...A hepa13 félévente igényli a mosást, nem szabad kefélni a szűrőt, és négy mosást bír, tehát elvileg két év múlva csere.
Ezenkívül még van egy állandó motorvédő szűrő, amit minden porzsákcserekor ki kell rázni, majd visszahelyezni. Ennyi.

A használatáról már többet tudok mondani:) Atom szívóerő...:D Van egy Tri-Active szívófej, ezt használjuk, mivel a lakásban egyenlőre nincs szőnyeg, csak járólap, meg lamináltpadló. Na ez a fej, ha nincsenek kiengedve a keféi, a szívóerő miatt rettenetesen megdolgoztatja az embert, iszonyatosan letapad a lamináltpadlóra, komoly izommunka így tologatni. Szóval ez csak úgy használható, ha a kefék kint vannak. A járólapon a fugák miatt már van esély arra, hogy egy soványabb háziasszony is elboldogul vele, de én kicsit be voltam tojva (én fugáztam) hogy a járólapok küzül kiszívja a fugát:)
Egy franciaágyon kipróbáltuk a turbókefét is, de nem jött be, mert felkapja a matrac levehető huzatját, szóval ezt visszacsomagoltuk, és elraktuk arra az időre, mikor gyermekünk lesz, és veszünk neki egy nagyobb szőnyeget, hogy legyen min bukfenceznie, biztos naponta beletaposa majd a csipszet, meg a túrórudit, na majd akkor turbókefélünk...
Ahhoz képest, hogy mennyi erő van benne nem is hangos, sőt...kb 60-70%-os teljesítményen használjuk, és még így is csak kiengedett kefével, bőven jó a szívóerő, hangosabb a szívófej végén sípoló levegő, mint maga a motor.
Átgondoltan vannak megtervezve a kiegészítői, a csövek egy elég masszív teleszkópos szerkezettel csatlakoznak egymásba, a végén meg van egy stift, csak ezt benyomva tudod levenni a fejet, lepottyanás kizárva! Igen jól illeszkednek, nem szív sehol fals levegőt.
A hálózati csatlakozó: rettenetesen hosszú, az előszobai konnektorból az egész lakást ki lehet vele porszívózni (54nm) mindenhová elér, nem kell átdugdosni.
Viszont, mivel 2.2KW-os a motor érdemes letekerni a (látszólag 2X1.5 MTL típusú) kábelt, mert nagyon fel tud melegedni az indukciós hatások miatt.
Az árát még nem mondtam: 45 ezer volt turbókefével együtt a "hülyeazértnemvagyok" áruházban.


Előzmény: Nyekurity_ (4477)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4489
.."erre nem gondoltam, mert azt vettem figyelembe, hogy a kopó szénkefe pora is fennakad a HEPA-n."

 

Egy porszívó tervezési szempontjainak többségével – nem állítom, hogy mindegyikével – nagyjából-egészében tisztában vagyok. A szempontok érdekesek, nem egyszer ellentmondóak, hosszasan, akár könyv terjedelemben lehetne értekezni, eszmét cserélni róluk.

 

A szűrő(k) feladata értelemszerűen a beszívott levegő portartalmának kiszűrése, visszatartása. Régebben ezt a szerepet többnyire egy textilzsák töltötte be. A mai háztartási porszívók többségére jellemző, több, egymást követő szűrő, máshogy, hatékonyabban oldja meg ezt a feladatot. A különböző típusú, anyagú, vastagságú, stb. szűrők között munkamegosztás van; összedolgoznak, kiegészítik, szükség esetén bizonyos fokig helyettesítik is egymást.

 

A motor utáni szűrő - helyzetéből adódóan - az utolsó pont, ahol a kilépő levegő minősége befolyásolható. Szerepe egyrészt az, hogy szűrje azokat a részecskéket, amelyek a többrétegű szűrés ellenére idáig eljutottak. Másrészt a kilépő szűrőnek kell megfognia mindazokat az apró szennyeződéseket, amelyek a gép működése során, pl. a szénkefék kopása miatt keletkeznek, sőt, a szagok szűrésében is szerepe van.

 

Harmadrészben pedig vésztartalékként kell szolgálnia havaria esetére, pl. hogy egy kiszakadó porzsák tartalmát ne nyomja be a gép a szoba légterébe.

 

A kilépő filter anyaga, szűrőképessége (HEPA legyen-e, vagy sem?) az előbbiekben érintett szempontok szerint a konstrukció egészével összefüggésben van, ezért ezen a ponton megállok.
Előzmény: Teaway (4480)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4488

Azt bátorkodtam javasolni, hogy, a saját, jól felfogott érdekünkben, az esetleges kellemetlen meglepetéseket elkerülendő, egy 50-70 eFt-os gépnek - h a s z n á l a t   e l ő t t  olvassuk el az útmutatóját, vagy ha ezt elmulasztottuk, akkor tegyük meg utólag. Nem telik sokkal több időbe, mint egy hozzászólást megírni itt a fórumban.

 

Javaslatom mellett tisztelettel kitartok.

Előzmény: Törölt nick (4482)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4487

A kilépő oldala igen, még mindig....és ott látod, hogy mit ereszthet(ne) a levegőbe...de nem teszi, ha ott még tiszta.:p

 

Sikálás tuti tönkreteszi, legalábbis azt a mosható hepát, ami ebben a porszívóban van, biztosan....én próbáltam egy kis helyen, csak kicsit megdörzsöltem az ujjammal és máris látszott, hogy nem lesz jó...úgyhogy hagytam is, csak átfolyattam rajta a vizet.

 

Az áztatás nyitott kérdés, ha mechanikus hatás nem éri mellette, szerintem esélyes lehet, hogy bírja...majd kipróbálom, ha úgyis cserés lesz, akkor beáztatom majd folyékony mosószeres vízbe. Majd megírom, mivé lett.:p :o :D

Előzmény: Szlivvia (4486)
Szlivvia Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4486
No. Akkor mégsem olyan patyolat tiszta az a HEPA nálatok sem :o) Egyébként annyit találtam a neten a mosószeres mosásról (meg egyáltalán a mosásról), hogy felesleges, mert úgysem lehet az eredeti állapotot visszaállítani (nyilván). A kosz nagy részét a HEPA irreverzibilisen köti meg. Talán azért ajánlják csak a forró folyóvíz alatti mosást, mert egy áztatás/sikálás nagyon megviselné a szűrő finom szálait.
Előzmény: tunderlala-3 (4485)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 4485

De igen, ott látszik, hogy szürkül rendesen, de hát ezért van ott, ez a funkciója, hogy megfogjon mindent, amit egyébként visszafújna a szobába.

Én sem mertem mosószeres vízbe beáztatni, csak folyó víz alatt öblítettem át. Még egy ilyen öblítést kap majd idővel, aztán csere. Ha meg lesz a másik hepa, akkor majd kipróbálom, mi lesz vele egy mosószeres áztatás után...

Előzmény: Szlivvia (4484)
Szlivvia Creative Commons License 2009.02.03 0 0 4484
A HEPA szűrőd belső oldalán nincs kosz? Kívül a mienken sem látszott semmi, egészen addig, amíg meg nem néztem a motor felőli oldalát... Na, ott volt mocsok bőven. Nem is tudtam rendesen kimosni forró vízzel. Mosószerrel gondolom nem jó ötlet nekiugrani. (Eltömíti a pórusokat?)
Előzmény: tunderlala-3 (4478)
balu 12 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4483

Sziasztok.

Nekem is volt egy elsőszériás AEG T2 porszívóm. A T2 porszívón a motor után is van egy szűrő, valószínűleg az is hepa (5 kép). Bár nekem nem volt ráírva semmi, valami sűrű filcszerű anyagból volt. Valószínűleg az egy magasabb számú hepa lehetett mint ami a portartályhoz közelebbi, mert azon csak kis mértékben jelent meg a por ami a tartályhoz közelebbi szűrőkön azért bőven volt. Abból gondolom, mert a mostani electrolux z8225-ön is így van megoldva. A tartály után egy hepa 10 van és a motor után van egy hepa 12. Gondolom, hogy azért van így mert minnél kissebb számú a hepa annál ritkább az anyaga és így  könnyebben bírja a motor átszívni rajta a levegőt

Előzmény: Nyekurity_ (4476)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4481

mert azt vettem figyelembe, hogy a kopó szénkefe pora is fennakad a HEPA-n.

Hogy Te miket tudsz!!!:)))) Akkor végül is mégis csak nem véletlen a kilépő levegő előtt közvetlenül a hepa.:p

Előzmény: Teaway (4480)
Teaway Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4480
"akkor nemcsak a szobalevegőt, de már a motort is védi a porosodástól"

Igen, erre nem gondoltam, mert azt vettem figyelembe, hogy a kopó szénkefe pora is fennakad a HEPA-n.
Előzmény: Nyekurity_ (4476)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4479
Végül is a hepa után valóban nincs mit szűrni, elvileg nem lenne szabad, hogy a hepa után még jelentős mennyiségű kiszűrendő bármi maradjon...de ha azt vesszük, hogy nála már a motorba is ilyen "tiszta" levegő megy, az halad át rajta, akkor nála meg már a motor előtt elintézik, amit nálunk a motor után...szóval, lehet, hogy végül is tök mindegy, hogy a motor elé, vagy után teszik be a hepát, bár én is úgy tudtam, hogy a kilépő levegő előtt szokott közvetlenül lenni...de végül is mindegy biztosan, az aeg is csak tudja, hogy rakja össze a porszívóját, hogy jó legyen.....:p :)
Előzmény: Teaway (4474)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4478

NÁlunk úgy van, hogy a ciklonszűrő (ha így hívják a kacsgaringós tartályt:), büdöszokniszűrő:D, a tartály után rögtön egy vastag fekete szivacs, utána az a vékonyabb filc-szerű szűrő, ezek még a motor előtt, és a motor után a hepa, azután pedig egy fekete szivacs...ezen soha semmi nincs, mármint a szivacson, de a hepán sem igazán látok koszt, ezért is gondolom feleslegesnek egy hepa gyakori mosását, én már egy éve használom a porszívót és egyszer mostam át eddig.

 

De biztosan minden gyártó jól megfontolja, hogy a saját termékében melyik szűrőt hová kell tenni, mindennek meg van a maga oka,  szóval ezen tényleg nem veszünk össze.:)

Előzmény: Nyekurity_ (4472)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4477

Aha. Szóval ezek szerint mégiscsak van ott valami mosható Hepa is, nem elegendő tehát abban a boldog hitben ringatóznunk, hogy nincs más dolgunk, mint a megtelt porzsákot kidobni.

 

Azért egy 50-70 eFt-os készüléknek érdemes megismerkedni a kezelésével, tájékozódni, hogy hány szűrő van a porszívónkban, milyenek, van-e velük valami teendőnk, és ha igen, micsoda? 

 

Valóban ajánlható a használati leírás végignézése, elolvasása, jobb későn, mint soha. Ha megtetted, akár be is írhatnád az eredményt ide a fórumba, hadd okuljunk mindnyájan.

Előzmény: Törölt nick (4475)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4476

"Próbálom megérteni, hogy a T2 tervezője miért nem a végére rakta a HEPA-t."

 

Elég sok készülékben, (pl. az SC 7060-ban is) a motor előtt van a Hepa, talán olyan meggondolásból, hogy ha ott van, akkor nemcsak a szobalevegőt, de már a motort is védi a porosodástól. Innen nézve akár úgy is feltehető a kérdés, hogy mi értelme van a szűrőlánc végére tenni egy HEPÁT?

Előzmény: Teaway (4474)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4475
Hát, ez is lehet egy szempont. A philips végén mosható hepa13 szűrő van, hogy hol van benne még szürő, azt nem tudom, de szerintem a porzsákosok nincsenek annyira telepakolva szűrővel, simás el tudom képzelni, hogy csak ez az egy hepa13 van benne. Majd megnézem.
Előzmény: Nyekurity_ (4469)
Teaway Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4474
Próbálom megérteni, hogy a T2 tervezője miért nem a végére rakta a HEPA-t.
Abból indulok ki, hogy a HEPA után már nincs mit szűrni.
Előzmény: Nyekurity_ (4472)
Teaway Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4473
"Hát, ha nem tudod, hogy mire vonatkozik, akkor végképp nem kéne minősíteni egy hozzászólást."

Igazad van, de én tunderlala-3 hozzászólására reagáltam, nem néztem az előzményeket. Neki meg pont olyan gépe van, mint nekem. Ha ő sokalla, akkor nekem is sokallni kell:)
Előzmény: Nyekurity_ (4467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!