Keresés

Részletes keresés

Balázs_70 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 26

Kedves Fórumozók!

Digitalizálásban segítséget kaptok itt: http://www.emlekmento.com

Üdv, Balázs

cosmicBunuel Creative Commons License 2011.02.18 0 0 25

ELADÓ!

Ditmar, osztrák filmvetítő.
8 és 16 mm-es filmre is használható.
Sok kiegészítővel, eredeti leírás, hordtáskában.
II.vh előtti.

Ditmar 2860 N (8 + 16) 1937 projector 8mm +16mm ACR 0453
R. Gebrüder Brünner AG, Vienna, Austria

 

ár:16e

 

érd:
mijaan@gmail.com
husz4780657

arc-him Creative Commons License 2010.01.07 0 0 24
tud valaki segíteni 8 mm-es vetítő javításában?
amerikai Keystone typ. 110 V . kiment a lámpa, hálózati csatlakozó kellene, a hővédő üveg repedt, és a hővédő után a diffuzor lencse (nem a vetítő obi) repedt. Csak ennyi
Pista11 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 23
VHS-re felvenni hülye ötlet. Persze, mert otthon meg lehet csinálni, és természetesen rontja mások üzletét.
Nem csak VHS-re lehet felvenni, van otthoni használatban elterjedve jobb is: SVHS, Hi8, és mostanság mindenkinek digitális kamera.
A másik, túlmisztifikálják a dolgot. Tudomásul kell venni, hogy régi 8 mm, super8 mm film minőségét még a jó VHS is visszaadja, nem ront rajta. Tehát butaság abban reménykedni, hogy szuper, drága szkennerrel oszkárdíjaj mozifilm minőség lesz. Nem lesz. (ez ugye látszik a filmmúzemon is)
A dolgot az fogja eldönteni, hogy valaki neki mer-e állni, vagy másokra bízza. Ennyi.
Előzmény: pé41 (17)
Janos32 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 22
A conrad electronic (az oktogonon van a bemutatoterem) arult hozza digizo cuccot. A 2007-es katalogusukban meg benne volt, a mostaniban nem tudom.
Egyebkent az ebay-en www.ebay.com, ebay.co.uk, www.ebay.de is kereshetsz ilyen eszkozt, de ha az egyszerubb megoldast valasztod, akkor ugyanezeken az oldalakon tudsz venni egy mini studio elnevezesu cuccot, amire ra kell vetiteni a filmet es egyszeruen egy ele tett digitalis kameravel rogziteni a vetitett kepet.
M.T. Creative Commons License 2009.01.10 0 0 21
Fordítási problémáidra: www.webforditas.hu
Előzmény: Gabóca21 (14)
Gabóca21 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 20
Valóban,a Filmmúzeum honlapján megtaláltam a megoldást! Csak ki kell várni. De ha ráért 39évet,még kibírok pár hónapot!
Gabóca21 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 19
 Mindenkinek köszönöm a sok jótanácsot! Nem is rossz ez a tv-s ötlet!Gondoltam, hogy nehét menet lesz,de hátha sikerül itthon is.De ha nem,hát nem.
Tulképpen azon csodálkoztam,hogy ennyire eltérő árakat kaptam,mert aki méterenként 250Ft-tól áll neki... Egy kis orsón kb.50-60m biztos van. Sok orsóm van!Akkor nekem az úgy nagyon drága.Aki viszont műsorpercben számol... Egy tekercs kb5-7 perc.Már jobban hangzik!A technológia sem mindegy,hogy spéci lencse előtt futtatva digikamera veszi fel,csak remeg az a film,meg szutykos,karcos... Vagy szkennelik kockánként,ami izzasztó,de alaposabb javítást tesz lehetővé.
Mégegyszer mindenkinek köszönöm! Mindenesetre közelebb kerültem a megoldáshoz!
pé41 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 17

 

Gabocza,

Minden spórolásnak van határa. Ha pl cipőt akarsz talpalni, nem lehet házilagosan,stb. Igen, sajnos drágaság van! De nekem is drága a villany, a viz, naná,hogy a gáz stb és igy alakul ki, hogy ha vállalkozásra, vagyis szakemberre bízod a dolgot, azok az árak, amik. Namármost ( nem olvastam végig az egész topicot, igy nem teljesen értem a feladatot, de ha 8 mm-es videoszalagról ( video 8, HI8 ) van szó, ajánlom magamat, www.mediarest.hu. Ha celluloid 8 mm-es filmről, akkor pláne szakember kell és ne törd a fejed valamiféle olcsón vásárolható "szkennerrel" való megoldáson, ilyen nincs ill. nem szkenner és baromi drága.Levetitve és felvéve VHS-sel nagyon hülye 5let, buhera, méltatlan minőség őseid munkájával

 Ebben az esetben: valamelyik állami közhasznú könyvtár ( talán a Széchenyi ) foglalkozik vele egész türhető áron, én nem.

Jó tanács: keresd a Google-n, megfelelő kulcsszavakkal. Ott lesz.

Előzmény: Gabóca21 (14)
Takoca_ Creative Commons License 2009.01.10 0 0 16
ja bocs, csak most olvasom hogy nincs jó állapotban a film

így tényleg nem lesz egyszerű
Takoca_ Creative Commons License 2009.01.10 0 0 15
egy kollégámnak a következő megoldást találtuk:

a Film Múzeum ingyen és bérmentve bedigizi, cserébe azt kérik, hogy a saját archívumukba is legyen belőle, ergó használhassák. Nem tudják egyik napról a másikra megcsinálni de tényleg megkapta a kolléga néhány dvd-n a filmjeit. (pár hónap volt)
Gabóca21 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 14
  Keresek LEGO-t nagy mennyiségben.Szállítást megoldom. :)
Keresek hivatásos fordítót dokumentumok fordításához,angol nyelvterületről. :)

Azért tettem fel itt ezt a kérdést,mert érdekel a téma,szeretnék sokat megtudni róla.
Reméltem,hogy kapok érdekes és értékes válaszokat,így is lett. Még ha nem is nyitok a későbbiekben ilyen természetű vállalkozást,azért ugye nem baj,ha az ember nem bámul bután,ha a téma szóba kerül. És persze nem lenne hátrány,ha meg tudnám oldani,amit szeretnék.
Előzmény: Törölt nick (7)
Rumcice Creative Commons License 2009.01.10 0 0 13

www.keskenyfilm.hu

 

Egyszer láttam valahol egy hirdetésüket. Ezen kívül semmit sem tudok róluk.

Gabóca21 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 12
  :-)  Na jó,tódítottam! Van vetítőm,csak kiégett az égője. Kamerám is van.
Csak a film.Az nem az igazi.
Előzmény: Törölt nick (6)
Pista11 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 11
Nem butaság felvenni videóra. Persze, ha vetíthető. Egy jobb videókamera semmit sem ront a minőségén. Utána már csak digitalizálni kell. Akár tv kártyával is. Rendes beállításokkal az sem ront a régi 8 mm-es filmen.
(én otthon egy svhs kamerával vettem fel, és egy fast av master kárttyával digitalizáltam. most az összes régi filmem cd-n van)
Vad Creative Commons License 2009.01.10 0 0 10
Bocs, a második rész a topiknyitónak szólt.
Előzmény: Vad (9)
Vad Creative Commons License 2009.01.10 0 0 9

Erre most jön majd a "nem tudok angolul" :)

 

De félre tréfa, ha a helyedben lennék, egy ilyen cuccal mennék a Filmmúzeum csatornához, és erőltetném a bartelt.

Ők keresnek házi videókat, levetítik éjszaka a csatornán, magyarul megvan a digit változat, a kérdés, hogy hogyan jut vissza hozzád :)

Legrosszabb esetben pl: "Mikor vetítitek a TV-ben?"

Most ne mondd azt, hogy nincs bekötve a kábeltv :)

Előzmény: Törölt nick (7)
D94A Creative Commons License 2009.01.10 0 0 8

Szia!

Keress meg magánban mi vállalunk 8mm szkenelést. A filmjeidet mindenféle képpen össze kell ragasztani, mivel nem csak a vetítőben, hanem a szkenerben is mozog a film!

Előzmény: Gabóca21 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.10 0 0 6
Nincs filmem, nincs digitális felvevő eszközöm, nincs pénzem. Hát így nehéz. :-)
Előzmény: Gabóca21 (5)
Gabóca21 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 5
Sajnos,mégha vetítő lenne is,olyan hibák,sérülések vannak  a filmen,amiket javítani kéne.Úgy vagyok vele,ha már csinálunk valamit,az ne kókler munka legyen,de nem számítottam ilyen árakra.
Előzmény: Jeon Ji Hyun (3)
Gabóca21 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 4
Köszi ,cadarka...
1. A vetítőm rossz.
2.A film már nem bírja ki se a tekercselést,se a tüskés továbbítást.
3.Többszáz darabra van szakadva.

Ja,és nagyon mintás a tapéta a nagyszoba falán! :D
Ja,kamerám se nincsen... 
Előzmény: Törölt nick (2)
Jeon Ji Hyun Creative Commons License 2009.01.10 0 0 3
Évekkel ezelőtt a profi szolgáltatás megfizethetetlen volt, nem családi felvételekre szabott, a megfizethető pedig egyszerűen VHS kamerával felvette a vetített képet majd digitalizálta és DVD-n kaptuk meg. Valószínűleg most is ugyanígy van, ha van működpképes vetítőd akkor vedd fel annak a képét.
Előzmény: Gabóca21 (-)
Gabóca21 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1
Igen,tudom,ha fiú lennék,mondanám,hogy le...pom magam,mire kész leszek,aztán mégegyszer,mire filmmé alakítom... De hátha mégis!
Előzmény: Szabadbatthyany Béla (0)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2009.01.10 0 0 0

:-)
Ezt elvégezni nem 0 feladat lenne...
:-)
Előzmény: Gabóca21 (-)
Gabóca21 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 topiknyitó
Szeretném megoldani otthoni keretek között 8mm-es filmszalagjaim digitalizálását. Milyen szkennerre lenne szükség,mekkora felbontással,milyen adapterrel kivitelezhető ez a meló - ha egyáltalán megoldható?
Köszi!  Gabi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!