Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

identifikátor 2008.10.15 Creative Commons License 2020

hát ha van rá 70-100 ropid, akkor ne késlekedj:))

Előzmény: erbé (2016)
identifikátor 2008.10.15 Creative Commons License 2019
a müsorrögzítés miatt kell, hogy tudjál közben mást nézni.
Előzmény: Bence100 (2017)
identifikátor 2008.10.15 Creative Commons License 2018
nem sajnos, nekem is azt csinálták.
Előzmény: Bence100 (2017)
Bence100 2008.10.15 Creative Commons License 2017

Szia!

Olvasom itt, hogy a hd-s beltérihez behúznak még egy kábelt? Ez miért kell? Plusz kábel nélkül nem lehet?

Előzmény: mlaszlo986 (1993)
erbé 2008.10.14 Creative Commons License 2016

Nekem is az van, mármint Hama.

Beszéltem upc-s szerelővel, ő is azt ajánlotta, hogy vegyek egy profi beltérit, mert amit az upc ad az - mondjuk úgy - átlagos.

Előzmény: Törölt nick (2015)
Törölt nick 2008.10.14 Creative Commons License 2015
Esetleg megpróbálhatod lecserélni a Scart-kábelt is.
Nekem konkrétan selejteset hoztak a beltérivel (mákos volt vele a kép), vettem egy jobbfajta Hama-t, azzal sokkal jobb lett!
Előzmény: erbé (2010)
Saughassy 2008.10.14 Creative Commons License 2014
Azt mar tobben mondtak, hogy a szurkenek nem tul acelos a kepelmosasa. :)
Előzmény: erbé (2013)
erbé 2008.10.14 Creative Commons License 2013

Szürke is van meg fekete is.

Csakhogy az én cuccomon nincs digit koax (hdmi meg digit opt igen).

Ráadásul a szürkével még gyengébb a kép!

Előzmény: Saughassy (2012)
Saughassy 2008.10.14 Creative Commons License 2012
Nem tudom melyik beltéri ez. Ha a szürke, akkor bizony van digit kijáratod, egy harmadik RCA dugó formájában. Használd azt, és lesz 5.1-ed. A képminőség sajnos adott, a külföldi adók bezzeg... Feljavulni nem igazan fog, bar a HDMI nyilvan segit par gondon, a szettomoritett kepen nem tud.
erbé 2008.10.13 Creative Commons License 2011

A jelerősségem 70/24.

erbé 2008.10.13 Creative Commons License 2010

Sziasztok!

Egy hete vagyok upc direct előfizető. Philips dsx 6010 beltérit kaptam hozzá.

2 gondom van.

1. A képminőség általában hagy némi kívánnivalót maga után. Igaz, 106 cm-es plazmám van. A beltériben meg csak scart kimenet van. Sajnos jópár csatorna felbontása alacsony.

2. Az hbo egyes filmeket 5.1-es hanggal nyomat, csakhogy mivel ezen az egységen csak 2 db rca kimenet van, így ez nálam nem működik.

Azt olvastam, hogy ha hd-sbeltérit használsz, akkor a nem hd adás minősége is jobb, mert feljavítja azt.

Szóval mindenképpen lecserélem a beltérit, csak nem tudom, van-e a upc-nek megfelelő beltérija (min 2 db hdmi kimenettel), vagy vegyek egy független cuccot.

Mit javasoltok?

Saughassy 2008.10.09 Creative Commons License 2009
Az a véleményem, hogy az upc szerint nincs igény a minőségi televíziózásra, így inkább árban akarnak alávágni a piacnak. Sajnos. A helloHD meg a másik véglet, annyért a kutyának sem kell 6-7 adó. A kettő közötti piaci rést kellene betölteni, én a mostani upcd kinalatot megkapnam 10k ért, de a mostani pixelháborútól 2 fokkal jobb minőségben, kifizetném. De nem kapom meg.
Előzmény: pitchman (2007)
BoBKeLSo 2008.10.09 Creative Commons License 2008
Én ilyent általánosságban nem tapasztaltam, csak azt, hogy a minőség csatornánként eltérő. Plazma tv-m van, szóval elég érzékeny lenne a rossz minőségre. A Sport Klub nálam a legrosszabb minőségű, nekik szerintem özönvíz előtti technikájuk van, a visszajátszások meg egyenesen szarok. De pl. az NASN, amit gyakran nézek, kiváló minőségű.
Előzmény: pitchman (2007)
pitchman 2008.10.09 Creative Commons License 2007

UPC előfizetők!

Volt most alkalmam megnézni a szolgáltatás minőségét. Azt vettem észre hogy amik a UPC által kódoltan fogható csatornák, azoknak a képe kásás, a hangja is elég gáz.

Tuti nem a beltéri a gond, mert ha átkapcsolok pl egy francia  szabadon fogható NRJ-re ott tényleg DVD minőséget látok.

Ezzel szemben a UPC által adott csatornák minősége a DIVX szintet is alig éri el.

Mi a véleményetek erről?

Üdv: Pitchman

boti_74 2008.10.08 Creative Commons License 2006
ja 16:9-et a népnek !!! már épp elég ideje lehet ilyen készülékeket kapni a csatornák meg sehol nincsenek... asszem néha a deko-n van 1-2 adás meg valami bazi unalmas német adó a 600as csatik környékén. mégis meddig kéne várnunk hogy kihasználhassuk a 16:9es lehetőségeket? 80000-é má van 82es LCD-tv
identifikátor 2008.10.08 Creative Commons License 2005

jó de ha ezt a gondolkodásmódot követnénk mindig, akkor a technológia sosem fejlődne. Nem értem miért méregdrága, mikor már 100 alatt lehet kapni HD ready tvt. 5-6 évvel ezelőtt kb ennyibe került egy minőségi 72-es "hagyományos" készülék.

Előzmény: Törölt nick (1998)
rags 2008.10.08 Creative Commons License 2004
Viszont esetleg többet látsz a pályából, összefüggésében...

Tudod, hasonlít az élmény mintha ott ülnél, és nem a csak 1 játékost látsz állandóan...

Képminőség szintén jobb. De ez úgyse számít, ugye?
Előzmény: Törölt nick (1996)
kismuc13 2008.10.08 Creative Commons License 2003
Viszont ez nagyonis idevaló.:)
A 110-es csatornán tesztel a TV2 női adója a FEM. Csak éppen nem látható. Van erről valami híretek?
(Mondjuk inkább jönne a TV6 vagy a Comedy Central Hungary....)
BoBKeLSo 2008.10.07 Creative Commons License 2002
Nem a Polidilire szántad a hozzászólást? Ugyanis oda való.
tigertibi6 2008.10.07 Creative Commons License 2001
hello lenne egy olyan kérdésem hogy milyen indok kell ahoz hogy kicserélje a upc a beltérit?
Saughassy 2008.10.07 Creative Commons License 2000
Na azert kar lazadni, az mtvt meg feleslegesen rugdosni. A technologiai valtast meg kell lepni, es az mtvnel most jott el ez az ido. A regi cuccok fenntartasa mar nagyon draga, az ujaknal pedig mar alap a 16:9. Az uj szekhazba mar csak tisztan digit technika kerul, itt az ideje a valtasnak. Mellekesen a filmek 99%-a szelesvasznu, amibol a sugarzaskor levagnak, hogy 4:3 legyen. Igy mar a hagyomanyos tevet nezo is egy csonkitott remseget lat. Akinek pedig 16:9-ese van, az duplan anyazik, mert a csonkitottat fel kell nagyitania, ha nem akar oldalt csikokat latni. Ezaltal megegyszer romlik a minoseg.
Ha ehelyett 16:9ben adjak, akkor a hagyomanyos nezo is lat MINDENT, csak kisebben. (Nem azert, de egy 72 centis tévé használtan 10.000 forint. es azon 16:9ben is marad eleg lathato felulet egy atlag nappaliban. Akinek meg 60nm-es hodalya van, annak ugye nem akadaly egy 16:9es tévé:) A 16:9-es tévét néző, pedig örül, hogy előrelátó volt és élvezi a formátum előnyeit.
Engem kifejezetten dühít, hogy nem azt látom a tévében, amit a rendező/operatőr megálmodott, hanem egy szétvágott szart. Lazán perelhetné a forgalmazó a tévét, hogy a művet megcsonkították, mint ahogy nehany filmet nem is engednek 4:3ban adni.
Fel kellene fogni, hogy a 16:9 minden szempontbol jobb, es lehet rinyalni de ez a jovo. Sot jobb helyeken a jelen. Mi meg ugye szeretunk Europaba tartani, hat akkor csak tessek ilyen dolgokban is. :)
K_Pisti 2008.10.07 Creative Commons License 1999
Sziasztok! Ha volna valakinek összehasonlító személyes tapasztala UPC kábel és UPC direct vonatkozásában, és azt meg is osztaná velünk, megköszönném! Kíváncsi vagyok, van-e látható, tapasztalható kép- ill. hangminőség eltérés a 2 rendszer között.
identifikátor 2008.10.06 Creative Commons License 1997

Neked lehet, de akinek meg LCD tvje annak nem. Igaz analóg szarhoz felesleges azt venni.

Előzmény: Törölt nick (1996)
Törölt nick 2008.10.06 Creative Commons License 1996

Marhaság...???

Focimeccsnél kisebbek a játékosok...a pálya...a lelátó-MINDEN.

Ráadásul aki látta szerdán a Liverpool-PSV-t tudhatja hogy a"kiírásokat"(óra/cserék/sárga laposak/gólszerzők...stb.)alig látni.

Előzmény: identifikátor (1987)
Butragueno 2008.10.05 Creative Commons License 1995
Diginél van programozható csatorna funkció.Ez a UPC.-s szürke nagyon gagyi,se ez nincs és én a csatornák törlését is nagyon hiányolom.Azt a 150. sexhirdetéses csatit simán kitörölném a p...-ba.
Előzmény: bopat (1994)
bopat 2008.10.03 Creative Commons License 1994
A szürek beltéri egy rakás xar, ami röhejes hogy nincs rajta antenna kimenet, még azt is kispórolták.
Én is visszakértem a fekete beltérit amit már nem is tudom mióta használom, és semmi gond nincs vele. A programozható csatorna funkció nagyon tetszik, eddig sehol nem láttam ilyet.
Előzmény: mlaszlo986 (1993)
mlaszlo986 2008.10.03 Creative Commons License 1993
Igen, a T-Home-nak a hírek szerint akkor lesz kedvező ára, ha net és telefon mellé kéred, de lehet hogy lesz csak net, illetve csak telefon előfizetőknek is ajánlat.
A UPC-nél a hdd-s beltérire az 5000.-Ft-os havidíjat úgy értettem, hogy ha jelenleg a szürke beltérivel fizetsz 4000.-Ft (nem tudom melyik akcióban kötötted), akkor ha megrendeled a gold+ csomagot a hdd-s készülékkel, akkor a szürkét elviszik, kicserélik a fejet az antennán és behúznak egy plusz kábelt a beltérihez. A havidíj pedig 4000.-Ft helyett 5000.-Ft lesz egy év hűséggel, tehát havidíj tekintetében plusz 1000.-Ft-ot jelent. Hallottam én is, hogy most várni kell rá, de ha érdekel, akkor érdemes a forgalmazódnál érdeklődni, hátha nála pont van elég készülék.
Ha a szürke beltéri vacakol, akkor érdemes beszélni a forgalmazóval, hogy cserélje ki és lehet, hogy feketére vissza tudja cserélni (bár erre nem igazán szokott igény lenni, mert többnyire a szürkét kedvelik az ügyfelek).
Előzmény: BoBKeLSo (1992)
BoBKeLSo 2008.10.03 Creative Commons License 1992
Hallottam én is a T-Home-ról, de az a hír járja, hogy csak azok kapják, akiknek t-onlinejuk és t-mobiluk is van a matáv telefon mellett van. Nekem nincs t-online, a pár hónapos internet nélküliség, ami a váltással általában együtt jár, elrettent. Ráadásul pannonos vagyok, bár azt szám megtartása mellett már viszonylag gyorsan át lehet vinni más szolgáltatóhoz. Bár nem tudom, mennyire igaz az, hogy nem t-csoportos ügyfélnek nem adják, szerintem üzleti öngól lenne.

A Hello tv-n is gondolkodtam, de max 10 mp-ig, amikor megláttam a szegényes csatorna kínálatot és a hozzá tartozó horribilis díjakat.

A UPC pedig állítólag csak hónapokra későbbre vállalja a hdd-s beltérit, mert hiány van belőle. Addig is a dvd felvevő hdd-jére veszem a műsorokat, hála istennek nem jellemző, hogy egyszerre több adást akarnék rögzíteni.

Nem is a HD miatt tűnődöm beltéri váltáson, hanem mert ez a szürke kriminális. Nincs egy éves, de alig veszi a jelet a távirányítóról, nem kapcsol át automatikusan, amit a régi fekete pedig már megtett, és hdd-s beltérit is elég könnyű kapni. Ha valóban 5.000 Ft a havi díj az upc-s beltérihez, akkor ez a 14.000 installálási költséggel együtt egy évre már 74.000, ennyiért pedig már van jó, független beltéri. Amit nem kell leadni kilépéskor.
Előzmény: mlaszlo986 (1990)
mlaszlo986 2008.10.03 Creative Commons License 1991
A panelházban lakóknak az IPTV jelenthet alternatívát, bár a jelenlegi információk szerint a DTH szolgáltatás kínálata jobb lesz, de a minőségéről még nem sokat tudni.
Előzmény: identifikátor (1989)
mlaszlo986 2008.10.03 Creative Commons License 1990
Ha tudja a beltéri a cryptoworks kódolást, akkor nem lesz gond, de azt tudni kell, hogy a UPC-nél nincsenek HD csatornák. Az Astra műholdon fogható 3 ingyenes HD csatorna érhető el a UPC-s HD-s beltérivel is. Ez az Astra HD Demo csatornája (esténként komolyzenei koncertekkel), az Anixe HD és az Arte HD. A saját HD-s beltérivel is csak ezeket lehet elérni. Ha nincs antennaforgatód, akkor szerintem nem érdemes saját HD-s beltérit vásárolni. Nagyon kevés az ingyenes HD tartalom.
Én inkább azt javaslom, hogy ha ki akarod használni a HD tv-d, akkor érdemes előfizetni a Hello HD-re vagy várni decemberig, mert akkor indul a Magyar Telekom DTH szolgáltatása és ott is lesznek HD csatornák (magyar nyelvűek).
De ha nem akarsz sok pénzt kiadni, de valamennyire mégis kihasználni a HD tv-t, akkor esetleg a upc-nél gold+ csomagot lenne érdemes megrendelni, az ahhoz biztosított beltérinek van kimenete HD tv-hez, így össze tudod kötni megfelelő kábellel a beltérit a tv-vel, elérhető a 3 ingyenes Astrás HD csatorna és a upc-s SD csatornák képe is kis mértékben javulhat, valamint egy 160 gb-os winchestere is van, így műsort is lehet rögzíteni vele. Az induló költség 14000.-Ft (két részletben kell kifizetni), a havidíj 1 év hűséggel 5000.-Ft, de ha fix antennád van az Astrára, akkor még mindig jobban megéri, mint egy saját beltéribe belefektetni.
Előzmény: BoBKeLSo (1984)