Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

identifikátor 2008. okt. 15. Creative Commons License 2020

hát ha van rá 70-100 ropid, akkor ne késlekedj:))

Előzmény: erbé (2016)
identifikátor 2008. okt. 15. Creative Commons License 2019
a müsorrögzítés miatt kell, hogy tudjál közben mást nézni.
Előzmény: Bence100 (2017)
identifikátor 2008. okt. 15. Creative Commons License 2018
nem sajnos, nekem is azt csinálták.
Előzmény: Bence100 (2017)
Bence100 2008. okt. 15. Creative Commons License 2017

Szia!

Olvasom itt, hogy a hd-s beltérihez behúznak még egy kábelt? Ez miért kell? Plusz kábel nélkül nem lehet?

Előzmény: mlaszlo986 (1993)
erbé 2008. okt. 14. Creative Commons License 2016

Nekem is az van, mármint Hama.

Beszéltem upc-s szerelővel, ő is azt ajánlotta, hogy vegyek egy profi beltérit, mert amit az upc ad az - mondjuk úgy - átlagos.

Előzmény: Törölt nick (2015)
Törölt nick 2008. okt. 14. Creative Commons License 2015
Esetleg megpróbálhatod lecserélni a Scart-kábelt is.
Nekem konkrétan selejteset hoztak a beltérivel (mákos volt vele a kép), vettem egy jobbfajta Hama-t, azzal sokkal jobb lett!
Előzmény: erbé (2010)
Saughassy 2008. okt. 14. Creative Commons License 2014
Azt mar tobben mondtak, hogy a szurkenek nem tul acelos a kepelmosasa. :)
Előzmény: erbé (2013)
erbé 2008. okt. 14. Creative Commons License 2013

Szürke is van meg fekete is.

Csakhogy az én cuccomon nincs digit koax (hdmi meg digit opt igen).

Ráadásul a szürkével még gyengébb a kép!

Előzmény: Saughassy (2012)
Saughassy 2008. okt. 14. Creative Commons License 2012
Nem tudom melyik beltéri ez. Ha a szürke, akkor bizony van digit kijáratod, egy harmadik RCA dugó formájában. Használd azt, és lesz 5.1-ed. A képminőség sajnos adott, a külföldi adók bezzeg... Feljavulni nem igazan fog, bar a HDMI nyilvan segit par gondon, a szettomoritett kepen nem tud.
erbé 2008. okt. 13. Creative Commons License 2011

A jelerősségem 70/24.

erbé 2008. okt. 13. Creative Commons License 2010

Sziasztok!

Egy hete vagyok upc direct előfizető. Philips dsx 6010 beltérit kaptam hozzá.

2 gondom van.

1. A képminőség általában hagy némi kívánnivalót maga után. Igaz, 106 cm-es plazmám van. A beltériben meg csak scart kimenet van. Sajnos jópár csatorna felbontása alacsony.

2. Az hbo egyes filmeket 5.1-es hanggal nyomat, csakhogy mivel ezen az egységen csak 2 db rca kimenet van, így ez nálam nem működik.

Azt olvastam, hogy ha hd-sbeltérit használsz, akkor a nem hd adás minősége is jobb, mert feljavítja azt.

Szóval mindenképpen lecserélem a beltérit, csak nem tudom, van-e a upc-nek megfelelő beltérija (min 2 db hdmi kimenettel), vagy vegyek egy független cuccot.

Mit javasoltok?

Saughassy 2008. okt. 9. Creative Commons License 2009
Az a véleményem, hogy az upc szerint nincs igény a minőségi televíziózásra, így inkább árban akarnak alávágni a piacnak. Sajnos. A helloHD meg a másik véglet, annyért a kutyának sem kell 6-7 adó. A kettő közötti piaci rést kellene betölteni, én a mostani upcd kinalatot megkapnam 10k ért, de a mostani pixelháborútól 2 fokkal jobb minőségben, kifizetném. De nem kapom meg.
Előzmény: pitchman (2007)
BoBKeLSo 2008. okt. 9. Creative Commons License 2008
Én ilyent általánosságban nem tapasztaltam, csak azt, hogy a minőség csatornánként eltérő. Plazma tv-m van, szóval elég érzékeny lenne a rossz minőségre. A Sport Klub nálam a legrosszabb minőségű, nekik szerintem özönvíz előtti technikájuk van, a visszajátszások meg egyenesen szarok. De pl. az NASN, amit gyakran nézek, kiváló minőségű.
Előzmény: pitchman (2007)
pitchman 2008. okt. 9. Creative Commons License 2007

UPC előfizetők!

Volt most alkalmam megnézni a szolgáltatás minőségét. Azt vettem észre hogy amik a UPC által kódoltan fogható csatornák, azoknak a képe kásás, a hangja is elég gáz.

Tuti nem a beltéri a gond, mert ha átkapcsolok pl egy francia  szabadon fogható NRJ-re ott tényleg DVD minőséget látok.

Ezzel szemben a UPC által adott csatornák minősége a DIVX szintet is alig éri el.

Mi a véleményetek erről?

Üdv: Pitchman

boti_74 2008. okt. 8. Creative Commons License 2006
ja 16:9-et a népnek !!! már épp elég ideje lehet ilyen készülékeket kapni a csatornák meg sehol nincsenek... asszem néha a deko-n van 1-2 adás meg valami bazi unalmas német adó a 600as csatik környékén. mégis meddig kéne várnunk hogy kihasználhassuk a 16:9es lehetőségeket? 80000-é má van 82es LCD-tv
identifikátor 2008. okt. 8. Creative Commons License 2005

jó de ha ezt a gondolkodásmódot követnénk mindig, akkor a technológia sosem fejlődne. Nem értem miért méregdrága, mikor már 100 alatt lehet kapni HD ready tvt. 5-6 évvel ezelőtt kb ennyibe került egy minőségi 72-es "hagyományos" készülék.

Előzmény: Törölt nick (1998)
rags 2008. okt. 8. Creative Commons License 2004
Viszont esetleg többet látsz a pályából, összefüggésében...

Tudod, hasonlít az élmény mintha ott ülnél, és nem a csak 1 játékost látsz állandóan...

Képminőség szintén jobb. De ez úgyse számít, ugye?
Előzmény: Törölt nick (1996)
kismuc13 2008. okt. 8. Creative Commons License 2003
Viszont ez nagyonis idevaló.:)
A 110-es csatornán tesztel a TV2 női adója a FEM. Csak éppen nem látható. Van erről valami híretek?
(Mondjuk inkább jönne a TV6 vagy a Comedy Central Hungary....)
BoBKeLSo 2008. okt. 7. Creative Commons License 2002
Nem a Polidilire szántad a hozzászólást? Ugyanis oda való.
tigertibi6 2008. okt. 7. Creative Commons License 2001
hello lenne egy olyan kérdésem hogy milyen indok kell ahoz hogy kicserélje a upc a beltérit?
Saughassy 2008. okt. 7. Creative Commons License 2000
Na azert kar lazadni, az mtvt meg feleslegesen rugdosni. A technologiai valtast meg kell lepni, es az mtvnel most jott el ez az ido. A regi cuccok fenntartasa mar nagyon draga, az ujaknal pedig mar alap a 16:9. Az uj szekhazba mar csak tisztan digit technika kerul, itt az ideje a valtasnak. Mellekesen a filmek 99%-a szelesvasznu, amibol a sugarzaskor levagnak, hogy 4:3 legyen. Igy mar a hagyomanyos tevet nezo is egy csonkitott remseget lat. Akinek pedig 16:9-ese van, az duplan anyazik, mert a csonkitottat fel kell nagyitania, ha nem akar oldalt csikokat latni. Ezaltal megegyszer romlik a minoseg.
Ha ehelyett 16:9ben adjak, akkor a hagyomanyos nezo is lat MINDENT, csak kisebben. (Nem azert, de egy 72 centis tévé használtan 10.000 forint. es azon 16:9ben is marad eleg lathato felulet egy atlag nappaliban. Akinek meg 60nm-es hodalya van, annak ugye nem akadaly egy 16:9es tévé:) A 16:9-es tévét néző, pedig örül, hogy előrelátó volt és élvezi a formátum előnyeit.
Engem kifejezetten dühít, hogy nem azt látom a tévében, amit a rendező/operatőr megálmodott, hanem egy szétvágott szart. Lazán perelhetné a forgalmazó a tévét, hogy a művet megcsonkították, mint ahogy nehany filmet nem is engednek 4:3ban adni.
Fel kellene fogni, hogy a 16:9 minden szempontbol jobb, es lehet rinyalni de ez a jovo. Sot jobb helyeken a jelen. Mi meg ugye szeretunk Europaba tartani, hat akkor csak tessek ilyen dolgokban is. :)
K_Pisti 2008. okt. 7. Creative Commons License 1999
Sziasztok! Ha volna valakinek összehasonlító személyes tapasztala UPC kábel és UPC direct vonatkozásában, és azt meg is osztaná velünk, megköszönném! Kíváncsi vagyok, van-e látható, tapasztalható kép- ill. hangminőség eltérés a 2 rendszer között.
identifikátor 2008. okt. 6. Creative Commons License 1997

Neked lehet, de akinek meg LCD tvje annak nem. Igaz analóg szarhoz felesleges azt venni.

Előzmény: Törölt nick (1996)
Törölt nick 2008. okt. 6. Creative Commons License 1996

Marhaság...???

Focimeccsnél kisebbek a játékosok...a pálya...a lelátó-MINDEN.

Ráadásul aki látta szerdán a Liverpool-PSV-t tudhatja hogy a"kiírásokat"(óra/cserék/sárga laposak/gólszerzők...stb.)alig látni.

Előzmény: identifikátor (1987)
Butragueno 2008. okt. 5. Creative Commons License 1995
Diginél van programozható csatorna funkció.Ez a UPC.-s szürke nagyon gagyi,se ez nincs és én a csatornák törlését is nagyon hiányolom.Azt a 150. sexhirdetéses csatit simán kitörölném a p...-ba.
Előzmény: bopat (1994)
bopat 2008. okt. 3. Creative Commons License 1994
A szürek beltéri egy rakás xar, ami röhejes hogy nincs rajta antenna kimenet, még azt is kispórolták.
Én is visszakértem a fekete beltérit amit már nem is tudom mióta használom, és semmi gond nincs vele. A programozható csatorna funkció nagyon tetszik, eddig sehol nem láttam ilyet.
Előzmény: mlaszlo986 (1993)
mlaszlo986 2008. okt. 3. Creative Commons License 1993
Igen, a T-Home-nak a hírek szerint akkor lesz kedvező ára, ha net és telefon mellé kéred, de lehet hogy lesz csak net, illetve csak telefon előfizetőknek is ajánlat.
A UPC-nél a hdd-s beltérire az 5000.-Ft-os havidíjat úgy értettem, hogy ha jelenleg a szürke beltérivel fizetsz 4000.-Ft (nem tudom melyik akcióban kötötted), akkor ha megrendeled a gold+ csomagot a hdd-s készülékkel, akkor a szürkét elviszik, kicserélik a fejet az antennán és behúznak egy plusz kábelt a beltérihez. A havidíj pedig 4000.-Ft helyett 5000.-Ft lesz egy év hűséggel, tehát havidíj tekintetében plusz 1000.-Ft-ot jelent. Hallottam én is, hogy most várni kell rá, de ha érdekel, akkor érdemes a forgalmazódnál érdeklődni, hátha nála pont van elég készülék.
Ha a szürke beltéri vacakol, akkor érdemes beszélni a forgalmazóval, hogy cserélje ki és lehet, hogy feketére vissza tudja cserélni (bár erre nem igazán szokott igény lenni, mert többnyire a szürkét kedvelik az ügyfelek).
Előzmény: BoBKeLSo (1992)
BoBKeLSo 2008. okt. 3. Creative Commons License 1992
Hallottam én is a T-Home-ról, de az a hír járja, hogy csak azok kapják, akiknek t-onlinejuk és t-mobiluk is van a matáv telefon mellett van. Nekem nincs t-online, a pár hónapos internet nélküliség, ami a váltással általában együtt jár, elrettent. Ráadásul pannonos vagyok, bár azt szám megtartása mellett már viszonylag gyorsan át lehet vinni más szolgáltatóhoz. Bár nem tudom, mennyire igaz az, hogy nem t-csoportos ügyfélnek nem adják, szerintem üzleti öngól lenne.

A Hello tv-n is gondolkodtam, de max 10 mp-ig, amikor megláttam a szegényes csatorna kínálatot és a hozzá tartozó horribilis díjakat.

A UPC pedig állítólag csak hónapokra későbbre vállalja a hdd-s beltérit, mert hiány van belőle. Addig is a dvd felvevő hdd-jére veszem a műsorokat, hála istennek nem jellemző, hogy egyszerre több adást akarnék rögzíteni.

Nem is a HD miatt tűnődöm beltéri váltáson, hanem mert ez a szürke kriminális. Nincs egy éves, de alig veszi a jelet a távirányítóról, nem kapcsol át automatikusan, amit a régi fekete pedig már megtett, és hdd-s beltérit is elég könnyű kapni. Ha valóban 5.000 Ft a havi díj az upc-s beltérihez, akkor ez a 14.000 installálási költséggel együtt egy évre már 74.000, ennyiért pedig már van jó, független beltéri. Amit nem kell leadni kilépéskor.
Előzmény: mlaszlo986 (1990)
mlaszlo986 2008. okt. 3. Creative Commons License 1991
A panelházban lakóknak az IPTV jelenthet alternatívát, bár a jelenlegi információk szerint a DTH szolgáltatás kínálata jobb lesz, de a minőségéről még nem sokat tudni.
Előzmény: identifikátor (1989)
mlaszlo986 2008. okt. 3. Creative Commons License 1990
Ha tudja a beltéri a cryptoworks kódolást, akkor nem lesz gond, de azt tudni kell, hogy a UPC-nél nincsenek HD csatornák. Az Astra műholdon fogható 3 ingyenes HD csatorna érhető el a UPC-s HD-s beltérivel is. Ez az Astra HD Demo csatornája (esténként komolyzenei koncertekkel), az Anixe HD és az Arte HD. A saját HD-s beltérivel is csak ezeket lehet elérni. Ha nincs antennaforgatód, akkor szerintem nem érdemes saját HD-s beltérit vásárolni. Nagyon kevés az ingyenes HD tartalom.
Én inkább azt javaslom, hogy ha ki akarod használni a HD tv-d, akkor érdemes előfizetni a Hello HD-re vagy várni decemberig, mert akkor indul a Magyar Telekom DTH szolgáltatása és ott is lesznek HD csatornák (magyar nyelvűek).
De ha nem akarsz sok pénzt kiadni, de valamennyire mégis kihasználni a HD tv-t, akkor esetleg a upc-nél gold+ csomagot lenne érdemes megrendelni, az ahhoz biztosított beltérinek van kimenete HD tv-hez, így össze tudod kötni megfelelő kábellel a beltérit a tv-vel, elérhető a 3 ingyenes Astrás HD csatorna és a upc-s SD csatornák képe is kis mértékben javulhat, valamint egy 160 gb-os winchestere is van, így műsort is lehet rögzíteni vele. Az induló költség 14000.-Ft (két részletben kell kifizetni), a havidíj 1 év hűséggel 5000.-Ft, de ha fix antennád van az Astrára, akkor még mindig jobban megéri, mint egy saját beltéribe belefektetni.
Előzmény: BoBKeLSo (1984)