Keresés

Részletes keresés

4ndr3w Creative Commons License 2008.10.18 0 0 8090
Köszi a tippet, de már megoldódott!

Ma reggel végre frissült a DNS bejegyzés és már az új IP-re mutat!
Most ömlenek be az eddig kóválygó leveleim. :)
Előzmény: dvorcsakl (8089)
dvorcsakl Creative Commons License 2008.10.18 0 0 8089

nem megoldas fillerekert regeltetni egy sajat domaint, es az azt szolgaltato veggel egyezkedni amikor valtozik az ip cimed?

 

csak mint otlet, nem biztos, hogy kivitelezheto technikai szempontbol.

Előzmény: 4ndr3w (8088)
4ndr3w Creative Commons License 2008.10.17 0 0 8088
Sziasztok!

Rég nem jártam erre, örömmel látom, hogy 7 év után is így pörög még a topikom! :)

Tanácsot szeretnék kérni egy nagy problémával kapcsolatban, hátha valakinek van ötlete.

Egyik legrégebbi előfizetőjük vagyok, már a HDSNET kezdeteitől fogva egy kis linux szerver lóg a végponton (XIX. ker). Szigorúan saját felhasználásra, semmi durva dologra (FTP, stb.) nincs használva, elsődleges funkciója a tűzfal a mögötte lévő Windowsos gép számára. Valamint meg fut rajta egy sendmail mailszerver mind kimenő mind bejövő levelek fogadására.

A sendmail miatt kellett egy fix domain is, még akkoriban az ügyfélszolgálat számán elérhető technikus srácok között volt 1-2 jófej, akivel meg lehetett dumálni, hogy rendeljen a gépemhez egy sajatgep.hdsnet.hu fix nevet, az IP meg úgy sem változott soha.

Az elmúlt évek alatt volt többször IP csere, ilyenkor mindig jött a kuncsorgás az ügyfélszolgálatnak, hogy frissítsék a DNS rekordot is, mert így nem jönnek be a leveleim. Ezt eddig 1-2 nap alatt mindig meg is tették. Bár egyik alkalommal feltételnek szabták, hogy fizessünk elő hivatalosan fix IP-re is, ezt meg is tettük, azóta is becsülettel fizetjük a nem kevés felárat a fix IP-re.

Szóval ez a sajatgep.hdsnet.hu domainem működött egészen a múlt hétig. Amikoris a diginetes átállás miatt ismét új fix IP-t kapott a gépünk. Azóta szinte naponta könyörgünk az ügyfélszolgálaton, de egyszerűen nem képesek átírni a DNS-üket!

Már több ügyintézővel is beszéltünk, volt olyan aki azt sem értette, miről van szó, meg mi az a DNS. Volt aki meg láthatóan vette a lapot, ezek mind ígéretet tettek, hogy persze még aznap megcsinálják, de eddig még semmi nem történt.

Szóval a helyzet az, hogy már 8 napja nem jönnek be az e-mailjeim a szerverre, és kezdek nagyon elkeseredni.
Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Talán másnak is van saját hdsnet.hu-s aldomain neve és sikerült már átregisztrálnia valahogy? Ezesetben egy ügyfélszolgálatos kontaktnév vagy ilyesmi nagy segítség lenne nekem!


Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 8087

Szia!

Akkor megírhatod magánban (persze: anonimizálva) a történetet, szívesen segítek, akár beadvány megfogalmazásában is, bármiben.

Üdv:Robi

Előzmény: balacpapa (8085)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 8086

Október 18.-án zárul a D-Link-re (524) a licit, ezt elfelejtettem odaírni, és persze a lényeget is: villámáras 6.000,- forint! Magam is megvenném, de egyrészt nem akarok ilyere költeni mostanság (van tartalékban TP link:) ), másrészt én ajándékba kapok egy ugyanilyet egy barátomtól:)))

Robi

Előzmény: Törölt nick (8082)
balacpapa Creative Commons License 2008.10.16 0 0 8085
Minden jó tanácsra vevő vagyok előre is köszi
Előzmény: Törölt nick (8084)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 8084

Esetleg - nem kötelező:) - engem is megkereshettek, hátha lenne egy-két jó tanácsom..

Robi

Előzmény: balacpapa (8081)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 8083

Nem olvastam (még) át az új ÁSZF-et, de azért amikor egy névből eltűnik a sebességre utaló adat, az lehet pozitív és negatív is, így érdemesebb alaposabban átolvasni a sokszor hanyagolt szöveges oldalakat is :)

Újabban (KTV ÁSZF) ugyanis újfent elfelejtik a változás-jegyzékben a változásokat (mind) feltüntetni, így tényleg szemfülesnek kell esetleg lenni.

R.

Előzmény: DeTiNuLoGaD (8080)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 8082

Ha valaki nem látta volna, Vatera-án árulnak egy (1) darab D-Link Di 524-est (nem én):  http://www.vatera.hu:80/item/view/index.php?cod=97540512

 

Üdv:

Maus Robi

balacpapa Creative Commons License 2008.10.14 0 0 8081
Vettem a bátorságot és irtam Neked magánba.Most éppen ugyanis harcban állok a digiékkel :) igaz ez a XIX. kerület:)
Előzmény: Törölt nick (8028)
DeTiNuLoGaD Creative Commons License 2008.10.14 0 0 8080
Hogy ennek mi értelme volt?
Előzmény: talismoon (8077)
ovl Creative Commons License 2008.10.11 0 0 8079
bocs: káblenet=kábelnet   plusz:  :-) = ;-(
ovl Creative Commons License 2008.10.11 0 0 8078
Szóval a káblenet marad annyi, amennyi volt :-)
talismoon Creative Commons License 2008.10.10 0 0 8077

Van uj ÁSZF, 11.09-tol lep eletbe, nem emelnek kabelneten, es nem lesz nagyobb csomag se, csak atnevezik a 2 meglevo csomagot, HDSNET-1024-bol lesz RITMO, HDSNET-2048-bol STRADA :(

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 8076

(off) meg látjuk -> meglátjuk (igekötő) (on)

Mindenkinek szép hétvéget:

Maus Robi

Előzmény: Marcis6 (8074)
ZE Creative Commons License 2008.10.10 0 0 8075
Amit én láttam, az vagy a koax mellett bevitt érpár volt, és analóg telót akaszthatott rá az ügyfél, vagy pedig a koaxra dugott DOCSIS modemnek volt analóg telefont fogadó interfésze. Nagyon erős a gyanúm, hogy az internet-szolgáltatás és a VoIP minimum VLAN-szinten szeparált, és a VoIP VLAN-ba nem nagyon fognak ügyfélberendezést beengedni.
Előzmény: Marcis6 (8074)
Marcis6 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 8074
Sziasztok!

Ma kötöttek nekem diginetet meg digifont. Meg látjuk, hogy zenél... Viszont digifon ügyben, ami ugye VoIP, nem tudtok valami közvetlen elérésről? Azaz valami SoftPhone cuccosról meghajtanám PC-ről, csak kéne a kiszolgáló protokollja és IPje..

Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.03 0 0 8073

Csttt!

Az enyém az utolsó szó :x)

Előzmény: nicko (8072)
nicko Creative Commons License 2008.10.03 0 0 8072
eről beszéltem..átlag user ami a felhasználók 99,9% :)
Előzmény: Törölt nick (8069)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 8071
Igyekszem, bár picinyt el valék havazva, de majd utánakajtatok, hogy mi lelhető fel magyarul. Angolul a wikipedia-n biztos van valami, ott van az OpenVPN weboldala is, illetve pptp-ről is találtam valahol kellemes összevisszafoglaló sillabuszt.
Előzmény: Törölt nick (8070)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 8070

Szia Ze!

Tudnál (akár magánban, lásd adataim) egy-két értelmes (az sem árt, ha magyar, de csak lustaságból) linket küldeni VPN okítódás témában? Mint tudod, nem ez a szagterületem, de fejlődnék- ezt azonban a saját logikám szerint és nem a "gyakorlat után esetleg elmélet" módszer szerint szeretném elérni :-)

Előre is köszönöm:

Maus Robi

Előzmény: Törölt nick (8069)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8069
Majd kerítek egyet, jelenleg mással kell(ene) foglalkoznom... Az átlag usernek nem kell több, nekem viszont kell vpn, kell RADIUS-t használó WPA2, stb... Ezt kevés eszköz képes produkálni jelenleg.
Előzmény: nicko (8065)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8068
A LAN-on igen, a ktv-s (docsis2) megoldásnál nem tudok róla -- a tömbházas területeken sorra váltják ki LAN-os hozzáféréssel azokat, úgyhogy az kifutó szolgáltatásnak tűnik jelenleg.
Előzmény: ovl (8067)
ovl Creative Commons License 2008.10.01 0 0 8067
Hallott valaki valamit esetlegesen a kábelnet sebességnövelésről?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.22 0 0 8066
A QoS milyen ütemezővel megy? Lehet pl. VLAN-okat definiálni, hogy a gyerek gépe a szemetével ne borítsa bé a tiédet és viszont? Lehet VPN-t végződtetni benne? RADIUS-szervert mögérakva tudok NAC-ot csinálni? De mondhatnám feladatnak a netfilter (Linux csomagszűrő) bármelyik fícsörét... A kártyaolvasóhoz hekkelni kell a vasat, úgyhogy azt nem említem :-P
Előzmény: nicko (8064)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8065

most komolyan kérdem..egy átlag usernek kell annál több mint amit ezzel a felülettel amit a TP-Link ad vagy bármely másik betudjon állitani? van aki a lant nem a megfelelő helyre dugja a routerbe és csodálkozik ha pörög a cucc :DD

 

egyébként most is azt mondom próbálj ki egyszer egyet nézd meg az admin felületét aztán ha kimúlt kuka.. :)

Előzmény: Törölt nick (8063)
nicko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8064

most hogy szóba került ránéztem az fw-re és a leguccsóba beleraktak QoS-t..3400Ft a router. http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL-R460

legalább a digilant felosztom magam és a gyerek közt..1giga az övé a többi az enyém :D

 

pár éve ilyet még csak a soksoksok ezerbe kerülö routerek tudták.

Előzmény: Törölt nick (8063)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8063
A TP-Link lehet, hogy pakolja a firmware-jeit a honlapra, viszont a testreszabhatóság azért egy openwrt esetén khm. picinyt jobb -- nekem pl. erre (is) szükségem volt...
Előzmény: nicko (8060)
Megdobbent Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8062
Ah, supporttal ugysem sokat ersz, eleg manapsag, ha kipakoljak az FW-t az oldalukra, ratolnak egy FAQ-t, egy wikit meg egy forumot, es jonapot.

Sot, akarmilyen netes keresovel (direkt nem irom, hogy g.) tuti, hogy 6x olyan supportot talalsz magadnak, mint a hivatalos.

Egy a lenyeg: sok legyen raktaron az arubol, ha bekrepal es cserelni kell. Na ebben meg pont a kinaiak a jobbak, nem is tudnak szerintem kis szeriat gyartani, megaztan minek is? A szalag megy, ember van melle... :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 8061
Tudni kell kérdezni... Nekem D-Link és Cisco supporthoz volt szerencsém, a megfelelő embert megtaláltam, írtam, válaszolt.


Apróság, de magyarul...
Előzmény: nicko (8060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!