Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Who111 2008. okt. 8. © 29
Előzmény: gepesz (28)
gepesz 2008. okt. 8. © 28
Sziasztok
Keresve egy dolgot, hozzátok jutottam. Ha már így alakult, akkor megkérdem, hogy az OTÉK teljes hatályos szövegét letölthető (ingyenes)formátumban megtalálom valahol a neten?
Ha igen, akkor kérek linket. Kösz. fabi
Zaba 2008. okt. 3. © 27
Beállhatsz, amennyiben pihensz alatta. De azt senki nem tilthatja meg, hogy te a kocsidban, zenét hallgatva pihenj! ;)
Előzmény: topik (26)
topik 2008. szept. 1. © 26
Elő van az írva, hogy kerti tető alá nem lehet gépkocsival beállni? :)
Előzmény: r0226 (23)
sarkany2004 2008. aug. 31. © 25
Sziasztok! A garázsra én ugy értelmezem az ÖTM rendelet szerint építési engedély kell minden esetben.
Előzmény: r0226 (23)
kuzo4 2008. aug. 30. © 24

Csá Gyuri, ne nagyon gyanúsítgassuk odaát nyíltan őket az ál-nickekkel, mert arra gerjednek a moderátorok (mármint ha valakire rámondják, hogy más valaki ;). Aztán kitörölnek mindent, így meg csak látja mindenki, mekkora gáz társaság.

;)

r0226 2008. aug. 30. © 23
És a gépkocsi beálló az most lugas vagy pihenés lesz?
Ja most gondolom ,hogy a kocsi fog pihenni alatta.:-)))
Előzmény: topik (21)
Who111 2008. aug. 29. © 22

Ha 20nm-nél nagyobb, akkor is megépíthető, csak be kell jelenteni. (99nm-ig)

4m-nél ne legyen magasabb, és huzamosabb emberi tartózkodásra alkalmatlan

legyen.

Előzmény: topik (21)
topik 2008. aug. 29. © 21
Igaz, hogy ÖTM és nem OTÉK, de most már mindegy...:)

Ebbe a kategóriába gondoltam, hogy belefér:

"III. A következő építési tevékenységek építési engedély és bejelentés nélkül végezhetőek:

22. kerti lugas, pihenés célját szolgáló oldalt nyitott, oszloppal, pillérrel alátámasztott (lábon álló) kerti tető építése legfeljebb 20 m2-es alapterületig,"

http://www.koos.hu/2008/01/10/jog-mi-lesz-engedelykoteles-2008-tol/
Előzmény: topik (20)
topik 2008. aug. 29. © 20
Később - ha már elkészült a ház - tervezek egy ácsolt, oldalról nyitott, külön épített gépkocsibeállót építeni. Jól értelmezem, hogy ez nem engedélyköteles?
kentaura 2008. aug. 29. © 19
Crawen hol vagy? Te is így értelmezed a bruttó szintterületet az új OTÉK szerint?
kentaura 2008. aug. 27. © 18
Egyébként pont most játszok egy ilyet egyik tervemmel, mert az önkormányzat nem engedte meg a bejárati terasz lefedését előtetővel, pedig 3m-nél nem lógott ki jobban az épület falsíkjától a tető és az építéshelyen belül volt, úgyhogy meg fog épülni a ház, megkapják a használatbavételit aztán engedély nélkül létesül egy 20m2 alatti előtető, amibe nem köthetnek majd bele az önkormányzaton, mivel az ÖTM rendelet megengedi oszt csókoltatom.
Előzmény: kentaura (17)
kentaura 2008. aug. 27. © 17
A szintterületbe bele fog számítani számítani, 2008. 09. 12.-től, de mivel 20m2 alatti előtető 2008. 01. 01.-től építési engedély nélkül építhető, és nem számít bele a beépítettségbe ezután úgy kell majd a házat tervezni, hogy nem fedett a terasz, azután majd lakhatási után le lesz fedve oszt tessék belekötni utólag, mivel az 37/2007 (XII.13.) ÖTM rendelet megengedi, ezért lehet és kész 
Előzmény: ozea (16)
ozea 2008. aug. 27. © 16
Számomra ez a szintterület számítás elég zavarosnak tűnik. A fedett teraszokat bele kell számítani??

Amúgy felháborít, hogy a saját családnak építtetett,egy (szerintem) normális méretű 148 m2 hasznos lakóterületű
(1 hálószoba, 2 gyerekszoba, nappali, konyha, étkező,gardrob, háztartási helyiség,fürdőszoba, wc, előszoba) házat, a garázs, kamra és a fedett teraszok hozzáadásával sikeresen feltornázták 269 m2-re. Ezzel most símán kategóriát váltunk a 290/2007-es kormányrendelet értelmében...
És most jönnek..az építési felügyelettől ellenőrizni , belekötnek majd mindenbe (tudom, mert a városban egy ismerős családnál ez már lejátszódott...abszolut arra mentek, hogy büntethessenek)
Építési napló... napi 3 hőmérsékleti érték....műbizonylatok minden vasdarabhoz és kavicshoz...plusz százezreket ki kell fizetni, pl. a kiviteli tervre ami ettől hogy a 250 m2-t meghaladtuk hirtelen szükségessé vált, meg a névjegyzékekben szereplő felelős műszaki vezetőket ellenőrök a nevüket adják nekünk...például hogy a város legprecízebb villanyszerelőjének tervére egy a tervezéshez jogosult villamosmérnök az aláírását írja.
Egyszerűen elkeserítő!!!
Mert egy társasház esetében ahol egy erre szakosodott generálkivitelező vagy építőcég épít egy nagy házat egy csomó embernek, akiknek sejtelmük sincs mit hogy csinálnak, mit építenek be..ott még csak-csak megérteném az ilyen bakafántosságot...de hát itt én vagyok az építtető..magunknak csináljuk-csináltatjuk..választjuk ki az anyagokat, a mesterembereket...
És az egész egy vagyonba kerül aztán még ilyen sz...kodással is meg kell küzdenünk??
Szerintem ez nem jól van így...
Szóval...a fedett terasz biztosan beleszámít a szintterületbe??
Előzmény: kentaura (3)
kentaura 2008. aug. 26. © 15
De mivel ez nem függesztett, vagy pontszerűen alátámasztott, ezért ez nem erkély! Ok nem volt pontos a  fogalmazásom.
Előzmény: kuzo4 (12)
Dunit 2008. aug. 25. © 14

Szia  !

lenne egy  más kérdésem !

Az épület bejárata előtti rész minek számít ?

Az épület nincs jóformán megemelve  - egy régi . Az emelés  kb. 10 cm , ez egy szűk lépcsőfok csak  . Az ajtó előtt van egy 1.5 x1 m -es kiemelés, aminek a szintje azonos a belső padozatéval /előszoba / . Ez a kiemelés (beton) mettlacival burkolt és részben előtetővel fedett. Ezt azért nem nevezzük terrasznak.

A korábban említett  egy 8 m2-es  terrasz-előtetővel teljesen fedett , kb. 0,7 m-re van kiemelve és ez alatt van  az a o. 4 -es süllyestéssel előálló tér  - kb. 1 m magas a korábbi fa tároló, most kutya menedék ! 

D.

Előzmény: kentaura (6)
Dunit 2008. aug. 25. © 13

Nekem hasonló van,  én terrasznak nevezem, jelenleg a kutya lakik alatta !  Valamikor olyan provizórikus fatárolónak indult az alsó rész, de a fafűtés elhalt !

Nálad mi van ott alatta ?

Előzmény: kuzo4 (12)
kuzo4 2008. aug. 25. © 12

Hoppá, ez új. akkor ez például erkély:

Előzmény: kentaura (9)
Axióma 2008. aug. 25. © 11
Hat pedig ugy szoktak... sot, abbol kalkulaltak negyzetmeterarat is. De tenyleg lattam olyat, ahol 17,1 alatt volt fallal, etkezovel, konyhaval. Es siman arultak lakasnak:(
Előzmény: kentaura (10)
kentaura 2008. aug. 25. © 10
Eddig sem lehetett beszámítani a falak felét a 17m2-be, ha ezt tették valahol, az az épület nem felel meg az OTÉK-nak.
Előzmény: Axióma (8)
kentaura 2008. aug. 25. © 9
Nem! Az erkély alatt kültéri levegő van, a terasz alatt talaj, vagy épület. Jelenleg tudtommal nincs meghatározva jogszabályilag a két fogalom, ahogy pl. a tégla fogalma sincs még definiálva.
Előzmény: kuzo4 (7)
Axióma 2008. aug. 25. © 8
Jol ertem ezek szerint (abbol, hogy netto nm-ekrol beszel), hogy mostantol azt se jatszhatjak el az ujepitesu parkokban, hogy a falak felet hozzaveszik a szobaterulethez? Mert a nappali-etkezo-konyha altalaban a falakkal egyutt volt meg eppen 17 nm...
Előzmény: kentaura (3)
kuzo4 2008. aug. 24. © 7

Ezekszerint lehet valami egyszerre terasz is meg erkély is?

A jelenlegi meghatározás hogy szól?

Előzmény: kentaura (6)
kentaura 2008. aug. 24. © 6

a 2008. 09. 12.-én hatályba lépő OTÉK szerint:

28. Erkély: az épület homlokzati síkjától kinyúló, szerkezetileg rendszerint konzolos, függesztett, vagy pontszerűen alátámasztott kialakítású és helyiséghez közvetlenül csatlakozó külső tartózkodó tér.

95. Terasz: - a loggia és az erkély kivételével - helyiséghez, önálló rendeltetési egységhez vagy azok közös közlekedőihez kapcsolódó, padlóburkolattal ellátott külső tartózkodótér.

Előzmény: kuzo4 (4)
kentaura 2008. aug. 24. © 5

Bocsánat, nem a 11. § (1), hanem a 11 § (5) bekezdése, az 51.§ (3) és (6) bekezdése, továbbá a a 2. sz. melléklet a hatályos, azaz  az előkertbe belóghat 1m-t az erkély, ha az előkert minimum 5m

11. §

(5) Az OTÉK 35. §-a a következő (9)-(10) bekezdéssel egészül ki:

„(9) Építési határvonalon kívülre eső épületrészt (pl. erkélyt):

a) a legalább 5,0 m-es előkertméret,

b) a telek közterületi homlokvonalára helyezett zártsorú beépítési módú épületeken a közterület fölé - a 39. § (1) bekezdésében foglaltakat is figyelembe véve - a legalább 18 m szélességgel szabályozott út

esetében szabad létesíteni.

(10) A kiugró épületrész hossza legfeljebb az adott teljes épület homlokzathosszának 4/5-e, legnagyobb szélessége (kiugrása) legfeljebb 1,0 m lehet. Az épületkiugrás a szomszédos telek határától legalább a kiugrás másfélszeresének megfelelő, de legalább 1,0 m távolságra lehet.”

Előzmény: kentaura (-)
kuzo4 2008. aug. 24. © 4
A terasz és az erkély között pontosan mi a különbség?
kentaura 2008. aug. 24. © 3

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700253.KOR

A jelenleg hatályos OTÉK szöveg:

1. számú melléklet a 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelethez

Fogalommeghatározások

2. Alapterület: helyiség vagy tér teljes járófelületének területe.

24. Építményszint: az építménynek mindazon járószintje, amelyen meghatározott rendeltetés céljára helyiség, helyiségcsoport (pl. pinceszinti, alagsori, földszinti, emeletszinti) van vagy létesül.

71. Szintterület: az épület - egy padlószintjéhez tartozó - épületszerkezetek által elfoglalt területtel növelt alapterülete.

A tervezett OTÉK szövege:

4. Alapterület: épületszerkezettel részben vagy egészben közrefogott helyiség vagy tér vízszintes vetületben számított belső területe (nettó alapterület).

27. Építményszint: az építmény minden olyan szintje, amely padlószinttel rendelkezik.

74. Padlószint: födémszerkezetek (aljzatszerkezetek) padlóburkolattal ellátott vízszintes járófelülete.

(tehát az erkély, tetőterasz is!!)

90. Szintterület: az építményszint (vakolt, burkolt) épületszerkezetei által elfoglalt területtel növelt alapterülete (bruttó építményszint terület), amelybe nem kell beszámítani a földszinti fedetlen terasz alapterületét.

(tehát az erkélyt, tetőteraszt be kell számítani, mert az padlószintnek számít!!!)

GRATULA!!!!!

Who111 2008. aug. 24. © 2

Jó, hogy lett ilyen topic, engem főleg a homlokzati égéstermék kivezetés érdekel

belőle jelenleg. Ezt majd később bővebben kifejtem.

A nullázóknak meg jól megadtad... :-))

kentaura 2008. aug. 24. © 1
A címet elírtam! természetesen 2008.09.12.-től!!!
kentaura 2008. aug. 24. © 0
0ték ;-)