Keresés

Részletes keresés

Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146437
Szia!
A cilus lapo ismerem én is,vezetem a ciklusomat,de a hőmérőzést még nem próbáltam.Akkor csak a hüvelyemben mérhetem meg a hőmet?Más hol nem?Azt hiszem én inkább otthon szülök majd,ott biztonságban érzem magam.És a görbe majd mit fog kimutatni?Gratulálok a kis lányodhoz:)Hogy hívják?Akkor jó hamar therbe estél,szerencséd volt.Remélem mindenkinek ilyen szerencséje lesz mint neked!
Előzmény: Vanda82 (146433)
rabbitbaby Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146436

Kedves új lányok, elsősorban Pipőke,

 

ha belépsz egy számodra új környezetbe, légyszives, próbálj meg alkalmazkodni és nem a sértettet játszani, ha nem szól hozzád senki. A fórumnak is vannak írott és íratlan szabályai, az egyes topikokra jellemző "alapvetések" is. Először - rögtön a topik leírásban - kérik, hogy olvass vissza néhány oldalt, így kitalálható és kikövetkeztethető jópár olyan infó, amiről beszélgettetek/offoltatok.

 

A másik, szintén saját érdeketekben a moderátorok által is emlegetett dolog, hogy a valódi életedről ne itt pletykálj, minél kevesebb infót adj meg. Én pl. a topikról tudtam meg egy kolléganőmről, hogy terhes. Ha rosszindulatú lennék/lettem volna, simán visszaélhettem volna az infóval. Sose tudhatod, ki olvas téged, ki ismer rád!

 

A másik, hogy ha vmit nem tudsz, először próbálj itt a topikban visszakeresni vagy guglizni, mert lehet, hogy régebbi topiklalók már 25. olvasták a hőmérőzés pontos szabályait.

 

Jó fórumozást!

oconor1 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146434

Szia!

A többieknek igazuk lehet az ottani doki helyzettel kapcsolatban. Szerintem mindenki a saját tapasztalataiból indul ki, de itt is lehet szemét orvost meg rossz ellátást találni, amennyit csak akarsz. Persze ha nagyobb biztosnágban érzed magad itthon az is érthető, a fontos az hogy mit szeretnél. Most melőzni vagy kint?

Én jelenleg is babázok, 11 hónapos a lányom. A tesó-kampányba most fogtunk bele, és remélem hamar összejön, mert 2 hónapom van rá, utána jegelni kell a dolgot:(

Ez azért van mert közben egyetemre is járok, igaz levelezőn, de fontos hogy a szülés ne essen vizsgaidőszakhoz közel. Szóval most beleadunk "apait-anyait":)

Előzmény: Pipőke0312 (146427)
Vanda82 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146433

Szia!

 

Igen, van egy kislanyom, ebben a honapban lesz 1 eves. Tanacsokat inkabb kaptam, mint adtam. Szerencsere a lanyom is es ez a baba is az elso honapban megfogant, igy nem probaltam ki tul sok mindent. Homeroztem. (azt viszont lelkesen) Terhesgondozas teljesen mas, mint Mo-n, e teren is sokat tanultam a forumokbol. :)

 

Homerozes: reggel az ebredesi hodet kell merned, lehetoleg mindig ugyanabban az idoben, es ugyanazon a helyen. En huvelyben mertem. (pl 5-re beallitod az ebresztod, mersz egy hot, felirod es alszol tovabb)

 

http://www.fertilityfriend.com/ http://ciklus.hu/ Ezeken az oldalakon regisztralhatsz, es vezetheted a gorbed. :)

 

Egyebkent itt se jarunk tul sok vizsgalatra, 2 ultrahang, par szuleszno latogatas. Szulest, ha nem szukseges, nem gyorsitjak, csak akkor csillapitjak a fajdalamat, ha nagyon muszaj. En pl nem kaptam semmit, megis nagyon jo elmenykent maradt meg bennem. :) Persze ehhez az kell, hogy bizz a rendszerben, ha egy kicsit is felsz, nem bizol benne, jobb, ha otthon szulsz.

Előzmény: Pipőke0312 (146428)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146432
Szia!
Lehet,h igazad van,és van benne vmi amit mondasz.Egy közeli barátnőm mondta,h neki semmi gondja nem volt mikor szült itt kint.Most meg a második babáját várja,februárba fog szülni.Én már sok mindent csináltam itt kint.Az első 3 hónapban nem dolgoztam.Angol tanfolyamra jártam,h tudjak vmit.aztán találtam magamnak egy babysitteri állást.Utána takarítani jártam,új házakat kellett kitakarítani festés után.Aztán megint itthon ültem egy 2-3 hétig.Majd egy raktárban áraztam 9 hétig,de sajnos csak kisegítőnek vettek fel.Második hete h itthon ülök.Időközben a párommal úgy döntötünk,h legyen babaánk.Ha nincs munkám,akkor most mire várjunk.Bár azért keresek most is munkát,mert nem könnyű itt kint az élet.De ha jön a baba,akkor haza megyek M.o-ra.És te mivel foglalkozol?
Előzmény: vasbab (146430)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146431
Szia!
Akkor neked se lehet könnyű az élet ott.Gondolom unod magad egész nap,főleg ha egyedül vagy!Vagy vannak kint más magyarok,ismerősök?Itt ahol én vagyok,elég sok magyar van,most jelenleg a párommal egyedül lakunk a házban.Lakótásat keresünk,ha minden igaz holnap jön egy pár.Mert egyedül kicsit sok fizetni.Én a nyelvvel egész jól állok,mielőtt kijöttem volna,akkor már tanultam.Meg itt kint jártam tanfolyamra is,de legtöbbet akkor tanultam amikor babysitter voltam.A gyerekektől lehet a legtöbbet tanulni.Nem próbáltad még?Vagy ott nincs igény ilyesmire?És az orvosi ellátás milyen ott?Itt sajnos nem vmi jó.Egyrészt nagyon drága,meg igényelni kell medical kártyát.De az is csak annak jár akinek bejelentett munka helye van.A szülésről meg csak rosszat hallottam.Két havonta hívják vissza a kismamát vizsgálatokra.Nem mondják meg a baba nemét.Ha vmi rendellenessége van a kicsinek,akkor is meg kell szülnöd.Ha fájásaid vannak,akkor nem segítik elő a szülést,nem adnak semmi gyógyszert rá.Megvárják mígtermésztesen megszülsz.Volt olyan magyar kismama aki két napig vajúdot.Ott milyen a nőgyógyászat,szülés?Én ezért nem szeretnék itt szülni.Mihelyt megtudom,h babás vagyok,megyek haza,és otthon szülöm meg!Sajnálom,h ilyen rossz élmények értek téged!Remélem a babócátok össze jön,drukkoloknektek.Egy nagy kalappal:)
Előzmény: vasbab (146425)
vasbab Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146430
Nem hiszem,hogy annyira rossz lenne ott az orvosi ellátás,a szülés meg pláne,szerintem csak ijesztegetnek a rémtörténetekkel,ha annyira rossz lenne,nem születnének gyerekek,mert mindenki csak menekülne...
Ha ott szülnél,biztosan nem lenne gond,de ha eleve rosszul állsz hozzá,akkor lehet,hogy azért lesz rossz valami.
Te mit csinálsz ott?
Előzmény: Pipőke0312 (146427)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146429
Szia!
Igen,én még nagyon új vagyok itt,és szeretnék csatlakozni hozzátok,ha nem gond!
Köszönöm tanácsodat,megfogadom.A hőmérőzésről már olvastam,de nem igazán értem.Odáig rendben h mérem a hőmérsékletemet, minden reggel.És utána?Az Ih tesztelést meg nem tudom mi.Felvilágosítanál róla?Köszike is előre!Sok sikert neked is a babócához!
Előzmény: moninyufi (146424)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146428
Szia!
Szóval akkor neked már van egy baócád?Az biztos jó lehet!Milyen idős?Akkor azért tudsz mindenkinek vmi tanácsot adni.Én sajnos csak nézelődöm még itt,nem nagyon tudok tanácsokat osztogatni.Na meg ismerkedem.
Előzmény: Vanda82 (146423)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146427
Szia!
Hát igen jó,hogy itt lakok,de most ebben a helyzetben tényleg nehéz.Azt nem tudom,hogy van e itt védőnő,de gondolom van.Bár itt az orvosi ellátásról nem sok jót hallottam.A szülésről meg aztán csak rosszat.Szóval ha babás leszek akkor haza megyek és otthon fogom megszülni a babámat.És te mi jót csinálsz otthon?És mióta vársz a babásodásra?

Rabbitbaby:Boldog Szülinapot Kívánok neked:)
Előzmény: oconor1 (146422)
vasbab Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146426
Itt csak arról tudok nyilatkozni,hogy az ismerős csajszi tavaly már 6 hetesen elment dokihoz,a többiről,hogy mikor mit vizsgáltak fogalmam sincs,egyelőre nem akarom nagyon kérdezgetni,mert nem tudják,hogy mi is szeretnénk babát,azért,mert nem akarom,hogy állandóan kérdezősködjenek,hogy na mivan, megvan már a gyerek??
Előzmény: Vanda82 (146423)
moninyufi Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146424
Szia Pipőke!
Úgy látom te is kezdő vagy. Orvoshoz mindenképp menj el, ha probléma a nyelv, vigyél magaddal egy barátnőt, vagy valakit, aki előtt nem vagy szégyelős.
A másik dolog amit tehetsz, hogy megismered a ciklusod működését, termékenységi ciklusod alakulását, ebben segít a hőmérőzés, lh tesztelés -- a működéséről sokmindent megtudsz, ha utána olvasol a neten, de a lányok is biztos szívesen segítenek neked.
Ezen a fórumon is tanulságos visszaolvasni.

Sok sikert és mihamarabbi pocaklakót!
Előzmény: Pipőke0312 (146417)
Vanda82 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146423

Pipoke: 2 csikos terhessegi teszt :))) Szerencsere volt 2007-ben, es par hete is. :)

A nyelv szerintem sem lesz problema, biztos segiteni fognak. Legfeljebb elmagyarazzak mas szavakkal is.

 

Vasbab: itt (Hollandiaban) pl 8. het elott sehova nem kellett mennem, 8. heten is csak szulesznohoz, ahol beszelgettunk, es vert vett. Elso UH 11-13. het kozott van. A legujabb, amin kiakadtam: (oke, par hete, csak ide nem irtam) nem mernek tarkoredot a 12. heti ultrahangon. :( 

Előzmény: Pipőke0312 (146418)
oconor1 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146422

Pipőke:

 

De jó neked hogy ott laksz! Bár ebben a helyzetben kicsit bonyolult, de biztos rendes lesz a doki, ha elmész. És ha már ott vagy a rákszűrést csináltasd meg, mert mikor már babás vagy nem olyan buli. Én legalább is úgy vagyok vele, hogy lesz elég vizsgálat az elején, amit meg lehet csinálni előtte azt jobb akkor letudni. Ott is van védőnő? Ő is sokt tudna segíteni neked.

 

Rabbitbaby: Boldog szülinapot.:)

 

 

 

Előzmény: Pipőke0312 (146421)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146421
Szia Vasbab!
Akkor sosrs társak vagyunk.Köszönöm a felvilágosításodat,erre gondoltam én is.Csak nem voltam benne biztos?És mióta vagy kint Franciaországban?Mit csinálsz ott?Mióta próbálkoztok a babócával?Lehet h most úhy tűnik h lerohantalak,ezért bocsika,de csak érdeklődöm.Remélem nem bánod!Megfogadom tanácsodat és elmegyek dokihoz,az tuti.
Üdv:Pipőke
vasbab Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146420
Kiszebra=kis zebra = kétcsíkos(pozitív)terhességi teszt:-))))
Előzmény: Pipőke0312 (146418)
vasbab Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146419
Hát az az igazság,hogy akárhol is élsz,és bármennyit is kell fizetni,dokihoz el kell menned,ha máskor nem is(ami azért ugye nem a legjobb döntés),de ha már teherbe estél,akkor a 6. hét körül legalább...A nyelv nem lehet probléma,ha van aki segít.
Hasonló cipőben járunk,mert én meg Franciaországban vagyok:-)Hálisten' van segítségem,egy ismerősöm most szült itt 3 hete,meg egy másik lány is decemberben itt fog szülni,így mindenben tudnak majd tanácsot adni nekem.(ha majd sikerül beköltöznie valakinek a pocakomba,addig titkos a dolog:-)
Előzmény: Pipőke0312 (146417)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146418
Szia Vanda82!
Köszönöm üzidet,kedves tőled!Beavatnál abba,h mit is jelent a kiszebra?Van egy sejtésem,de nem vagyok benne biztos.Neked már volt?
Üdv:Pipőke
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146417
Szia Vasbab!
Köszönöm éredklődésedet és tanácsaidat.aranyos tőled!Igen itt vagyok Írországban,azt is mondhatnám,h itt élek,mert január m8-án jöttünk ki a párommal.Az idén sajnos még nem tudtunk haza menni,mert dolgoztunk,meg most is azon vagyunk.Csak decemberbe megyünk haza.Itt elég nehéz elmenni nőgyógyászhoz,mert sajnos itt rengeteget kell fizetni,rádásul még nem tudok annyira angolul,h értsek mindent amit az orvos mondana.Szerencsére vannak ismerőseim akik tudnak segíteni!
Mihelyt időm engedi elmegyek a dokihoz.Nagyon remélem,h minden rendben van,és lesz babánk.Csak sajnos majd nem jár gyed!De a lényeg h legyen babóca és egészséges legyen.Már várom nagyon.

Tényleg mindenki nagyon aranyos itt.Törödtök egymással és segítettek egymáson.Én is megpróbálok így tenni!Bár nekem annyira sok tapasztalatom nincsen ezekkel a dolgokkal kapcsolatban.De ha tudok akkor segítek,ígérem!
Üdv:Pipőke
vasbab Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146416
Írországban laksz most,vagy csak rövidebb ideig vagy ott?
Ha most is megjött rendben(bár a tabletta általában rendben meghozza)akkor szerintem nincs min aggódni,de egy orvost meglátogatni nem ártana amúgy sem,ha már úgyis abbahagytad a tabit és babát szeretnétek.Egy rákszűrés,és vérvétel(májfunkciók ilyesmi) kéne mindenképpen,meg még amit a doki javasol.Gyerek előtt menj el orvoshoz,fontos.
Előzmény: Pipőke0312 (146407)
Vanda82 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146415

Jo reggelt,

 

es persze udv itt, mielobbi kiszebrakat! :)

Előzmény: Pipőke0312 (146414)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146414
Jó reggelt mindenkinek!
Láttom tényleg termékeny napok következnek.Én is drukkolok mindenkinek,h összejöjjön a babócátok:)Legyen szép napotok:)Kár h velem nem nagyon beszélget senki:(Pedig jól esne!
Üdv:Pipőke
Vanda82 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146413

Rabbitbaby: nagyon boldog szuletesnapot! Remelem hamarosan megkapod az ajandekot is. ;)

 

Cigirol leszokoknak hajra! En 2007 februarjaban tettem le, rogton a pozitiv teszt utan. :) Azota megvagyok nelkule. Parom inkabb azt a taktikat valasztotta, hogy kevesebbet sziv. Ezt be is tartotta, de leszoknia, csak 2-3 honapja sikerult. (az utobbi 1.5 evben kizavartam az erkelyre dohanyozni :D)

 

Minden tiszteletem a nemteszteloke.. hogy birjatok? Anno 32. ciklus napon (ez DPO 10 nalam) teszteltem, de az elotti napokon nem telt el perc, hogy ne gondoljak ra.

 

Shaish: 4-3-2 szep kis sorozat lenne. :D Azert bizzunk a 4-3-1-ben (is).

 

Toria, Tititu: jol hangzik, mennek a drukkok!

 

Gezenguz Evi: kismamaszag? :o Ezek szerint teszteltel reggel? :) Boldog szulinapot Parodnak!

 

 

 

bildi07 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146412
Rabbitbaby: igazan nagyon boldog szulinapot kivanok, lehetoleg egy zebraval utolag :))
macann Creative Commons License 2008.10.03 0 0 146411
Jesszus csajok!

Ez aztán a termékeny két nap!
Na majd lesz mit visszatekeregnem és olvasgatnom.
Most bulájozni megyünk haverékhoz!

Szép napokat, hétvégéket, az összebújosoknak jó összebújást, a tesztelgetős-kivárósoknak sok türelmet, a zöldülőknek kevés rókát! :D
tititu Creative Commons License 2008.10.03 0 0 146410
hát, tesztet csak egy hét múlvára terveztem, akkor lenne aktuális a banya (persze, ha most nem annak a jeleit észlelem...).
de nem tudom, mennyire leszek erős:D mert most -ellentétben a múlt hónappal- nagyon tesztelhetnékem van :-) nem is csoda, ennyi tesztfüggő között! :-)

milyen lehet a kismamaszag vajon? minden, akármilyen, remélem, hamarosan jó sokan így fogunk szaglani! :-)
Előzmény: kkzsu (146409)
kkzsu Creative Commons License 2008.10.03 0 0 146409

RB: Lapítani??? Éééén???? :-) Ugyanmár! Csak nincs semmi mesélnivalóm - mármint on-topic...

 

tititu: ez igen biztatóan hangzik. Mikor tesztelsz??

 

Évi: drukk!!!

Előzmény: rabbitbaby (146395)
rabbitbaby Creative Commons License 2008.10.03 0 0 146408

Hú, drukk nektek is a szülinapi teszthez!!!

Csoporttárs tud arról, hogy próbálkoztok vagy tényleg ennyire éles a szimata?!?

 

Előzmény: Gézengúz_Évi (146405)
Pipőke0312 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 146407
Kedves Okonor1!
Köszönöm válaszodat!Sajnos a saját nőgyógyászomhoz nem tudok elmenni,mert én most Írországban vagyok.A menseszem 3 napja megjött és normális,nincs vele gond.várom további tanácsaitokat!Köszönettel:Pipőke
oconor1 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 146406

Szia Pipőke!

Szerintem minden képp menj el dokihoz! Elő fordulhat közti vérzés is , de jobb megnézetni lehet hogy csak egy egyszerű felfázás, de jobb tisztázni, mielőtt megfogansz. Csak azért is vicceld el mert mert bizonyos fertőzések, ciszták korai vetélést is okozhatnak. Így megtudod hogy mi a téma, és nyugodt szívvel állhatsz neki a dolognak, ami nagyon fontos.

Üdv.: oconor1

Előzmény: Pipőke0312 (146402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!