Keresés

Részletes keresés

vasbab Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146369
Hát akkor hajrá!:)
Szegény párod,képzelem,milyen képet vágott,még cicizni sem lehet,Te naggyon gonosz.:))))
Előzmény: macann (146368)
macann Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146368
Én ezzel tisztában vagyok... anyám is erős dohányos volt - erősebb mint te... napi 1,5-2 doboz délelőtt, meg két liter kávé, és nuku kaja... - és ő is egyik napról a másikra tette le... Én meg reménykedem, hogy ebben ráütöttem... :)
Az elhatározás és a cél megvan. Még egy bő hét van a bogyómból, az a végső határidő...
De megfenyegettem, hogy semmilyen céllal nem közeledhet felém, ha cigizik... tehát nuku sex, cici, miegyebek... :D
Erre rémült képet vágot.. :D és én hiszem és vallom, hogy igenis le tudja, tudjuk tenni...
És mivel egy babánál nem akarunk megállni valószínű, remélhető, hogy már nem is szokunk vissza... :D
Anyósom szerint - aki szintén dohányzik már vagy 30 éve - aki mellesleg tüdőgyógyász a tapasz is csak akkor ér valamit, ha összetekered és elszívod... XD XD
Tehát ez csak elhatározás kérdése...

Mostmár ON!
Előzmény: vasbab (146367)
vasbab Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146367
Off itt,de én is a cigitémához szólnék hozzá.
Kb 2,5 éve tettem le a cigit,sok év füstölés után.Szerintem nem lehet úgy leszokni,hogy "csak" fél doboz,aztán csak pár szál,aztán majd könnyebb lesz letenni...Ez elhatározás kérdése,leteszed vagy nem.Nekem nagy elhatározás volt,erősen bagóztam,napi 1 doboz:o( ement,és egyik este azt mondtam,hogy reggel már nem szívok többet,vettem "csodatapaszt" és reggel feltettem.A tapasz csak pszihésen segít,nekem egy hétig kellett,aztán rájöttem,hogy úgysem ér semmit.Azóta sem nyúltam cigihez,pedig voltak olyan alkalmak/időszakok,amikor idegnyugtatónak szivesen vettem volna,de EZERSZER JOBB AZ ÉLETEM cigi nélkül.(ja csak zárójelben,hogy az egy tévhit,hogy hízol,ha abbahagyod,ugyanis,ha nincs folyamatos zaba a cigi helyett,csoki ropi stb....akkor incs mitől hízni)
Szerintem menni fog,csak erősnek kell lenni,és hinned kell magadban.
Előzmény: macann (146366)
macann Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146366
Én is hallottam, hogy állítólag nagyobb a teherbeesésre az esély a bogyó abbahagyását követő pár hónapban.
A bagóra visszatérve szerintem igazságtalanság lenne, ha a páromat állandóan szekálnám, hogy tegye le, hogy jobb anyagot adhasson... én meg füstölök.
Ártani nem árt, ha leteszem... :D
A melóval nem tudok mit kezdeni, de majd idővel az is kiderül, hogy mi lesz, vagy mi nem... úgy még sosenem volt, hogy sehogy ne legyen... :P
Előzmény: oconor1 (146364)
Mikolt Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146365
hat, itt max a melohelyed lehet mervado. amig kiderul a terhesseged, a babanak nem art a cigi (en is mindig csak a pozitiv teszt napjan hagytam abba), a vitamin szerencsere mar aznap hat, a teherbeeses meg szerencsere fuggetlen attol, hogy ismered-e a ciklusod:)
Előzmény: macann (146362)
oconor1 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146364

Hát akkor lehet hogy én vagyok ufó mert nekem mindíg 28. napra jön meg legfeljebb 4-5 órát ingadozik, nem napot. Ez már így volt mikor kamasz voltam, meg szülés után is így állt vissza, már ami azt a 4 alkalmat illeti, mert a szoptatás alatt nem volt minsim:) Nekem bejött így elsőre pedig extrém hátrahajló méhem van.

 

macann:

A többieknek igazuk van a gyógyival, de ha téged megnyugtat akkor inkább várj.

Egyébként csak érdesekkégnek írom, azt olvastam hogy a gyógyszer szedése utáni következő ciklusban 3X nagyobb az esély a fogantatásra mint rendesen. Bár szerintem ha ez így van csak kell hogy legyen valamilyen hatása a szervezetre még, de ki tudja. A cigiről meg annyit hogy amíg be nem ágyazódik a baba gyakorlatilag nincs hatás a terhességre, mert nincs fizikai kapcsolat a testeddel. Én már leszokóban voltam mikor megtudtam hogy terhes vagyok és a pozitív teszt után egyik percről a másikra úgy letettem mintha soha nem szívatm volna. És teljesen problémamentes volt a terhességem, a lányon 51 cm, 3500 grammal született. Persze jobb ha leteszed előtte, főleg a párod mert rá nagyobb befojással van, nagyobb a termékenysége ha nem szív:)

Előzmény: toria78 (146357)
Nemlajos Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146363
hű barátom, ez aztán a szép görbe!!! És látom, nem bíztatok semmit se a véletlenre;) +++++++
Előzmény: verity777 (146350)
macann Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146362
Tudom, hogy három hónap nem elég, de jobb, mintha végig füstölnék, míg a tudomásomra nem jut, hogy ketten vagyok... :S :P
De már csak a mensi kiismeréséig és kb helyreállásáig és a vigaminok miatt is kivárom az új évet...
Ja meg ott a bizonytalan melóm is... :S
Előzmény: Mikolt (146361)
Mikolt Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146361
ha a cigi urulesere varsz, az elkovetkezendo 3 evben ne vallalj gyereket az utso szal elszivasatol.
Előzmény: macann (146360)
macann Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146360
Sziasztok!

Az az igazság, hogy nem csak a fogalmazásgátlónak kell kitisztulni a szervezetemből, hanem a ciginek is, meg a lerakódott kátránynak, nikotinnak és egyéb méregnek...
De már haladok... nem szívok annyit, mióta felmerült a babaprojekt beindításának gondolata. A párom is komolyan veszi a dolgot... ő már 14 éve cigizik, és most csak két szálat szív el naponta (fél dobozhoz képes nem is rossz), de a cél a teljes leállás.
Másrészt szerintem kell idő, hogy a gyermekvédő vitaminok is beépüljenek...
A harmadik dolog, hogy nem ártana, ha öt és fél év után a szervezetem "magához térne" a mesterséges hormonkészítmények után. Pár hónap, hogy rendesen megjöjjön a mensim...
És még egy dolog...
Februárban lejár a munkaviszonyom, de van rá esély, hogy lesz folytatás. Persze nem reklámozom a munkahelyemen, hogy mit tervezünk, de nem mindegy, hogy lesz-e munkaviszonyom a szülés idejére, vagy sem, már csak a GYED miatt sem.

Akkor az adatok:
Név: macann
Mensi: szept 14. (de ez még tablettaszedés mellett a kötelező hetes szünet)
Ciklus: dunsztom sincs, mivel a tabletta beszabályozta... de még a szedés előtt is elég szabályos volt hajdanában
Kor: 26
Testvér: -
fantaghiro Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146359

Én is úgy tudom, hogy nem kell várni a mai gyógyszereknél.

Panni lányom azonnal megfogant, ahogy abbahagytam.

vasbab Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146358
Én egy hónapot azért vártam a biztonság kedvéért,mégiscsak 10 évig szedtem a bogyót,meg azért is,hogy lássam,megjön-e rendesen(hát elég rendetlen volt,de mindegy).Így egy hónap múltán bele is vágtunk,mert az az igazság,hogy nem is bírtam volna ki 3 hónapot,moströgtöndeazonnal tipus vagyok :)) (az már más kérdés,hogy a babóca mikor akar beköltözni)
Előzmény: rabbitbaby (146355)
toria78 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146357

Oconor, ez így ebben a formában sok hibát rejt. Egyrész a mensi első napján nem esik le teljesen a hő, csak inkább megkezdi az ereszkedést....itt többünk görbéjét néztem, persze lehet h mi vagyunk az ufók. A ciklus végét figyelve pedig nekem nem esik le a hőm, mégis megjön...

No meg kinek van tankönyvi szabályos ciklusa? Nézd csak meg a min max napokat, az átlagos ingadozás 4,5 nap ennyi lánynál.

Mérjen mindenki amikor akar, én minden nap (na jó 2-3-4 nap le szokott maradni).

 

 

Előzmény: oconor1 (146352)
kismica Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146356
:D Majd ellátlak jótanácsokkal ;) Hajrááá lányok!
Előzmény: shaish (146322)
rabbitbaby Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146355
Ha a fogigátlós hormonoktól akarsz 3 hónapig tisztulni, akkor ez már nem szükséges, mert kb. azonnal kezdhető a gyerekprojekt a gyógyszer abbahagyása után, nem lesz a szervezetedben ebből származó káros hormon. Azért szoktak egy ideig várni, hogy a ciklus beálljon magától, kifigyeld a tested működését. Gondoltam, csaxólok, mert ez elég gyakori tévhit...
Előzmény: macann (146351)
shaish Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146354

Toria, remélem valami szép természetes szín, mondjuk a zöld?:))

 

 

Oconor, tudom h mi a szabályos mérési technika, de már pár ciklust végigmértem, nekem sosincs pém a 10.nap előtt, (és a nagy átlagnak sem). Ezért én csak a pé belövésére/ellenőrzésére használom, egy módszernek jó (persze nem 100%, meg is fázhatsz és amitt megy fel pl..)....arra hogy baba van-e én inkább tesztelek, imádok tesztelni:)). Meg nekem volt h csak másnap esett le, mensi első napján még fent volt..

Más kérdés h ez a ciklusom most nem éppen mintaszerű, kései pé-vel, de hát evvan:).

 

Verity, no, ez nekem tetszik!:)

toria78 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146353

Verity, ez tényleg nem az :-) +++++

 

Macann, az az adat kell, amit a táblában a többiek is megadtak:-D, leírás róluk a 3 sorral feljebb idézett hozzászólásban

 

 no lányocskáim, melyik szín lesz többségben 1-2 hét múlva? :-)
oconor1 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146352

Szia!

Ha hőmérőzöl akkor a menis első napjától mérd, mert akkor a legalacsonyabb a hőmérséklet. Tizedik naptól azért nem szerencsés mert akkor már lehet ovud. Persze van akinél nincs még ilyen korán, de sosem lehet tudni. Nekem a védőnő azt mondta hogy a menis napjától addig kell mérni minden nap amíg meg nem emelkedik, és utána még egy hétig. Aztán az a fontos hogy a következő mensi esedékességekor kell megint mérni. Ha akkor a hőd még mindíg a magas tartományban van, az jó, ha vissza esik arra az alacsonyabb értékre amit az előző ciklus elején mérsz akkor valószínűbb hogy meg fog jönni és nincs baba. Ezért írtam hogy neki már nem kell feltétlen mérni ebben a szakaszba. Nekem működött az előző babánál. Persze ez csak akkor van így ha szabályos a ciklus és a közepén van mindíg peteérés.

 

Előzmény: shaish (146347)
macann Creative Commons License 2008.10.02 0 0 146351
Igen... nem lenne rossz ötlet...
Akkor vakáció... még bő egy hétig tabi, aztán három hónap tisztulás... :D
És ahogy mondtad januárban élesben melegedünk a nagy hidegben... :D
Milyen adat kell?
Előzmény: toria78 (146348)
verity777 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146350
Lányok, csak gyorsan beugrottam, itt a legújabb görbe, annyira telán nem lesz rossz...
bildi07 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146349
Kat44!

Gratula :))) Tovabbi problemamenteset!
toria78 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146348
Macann, nem mondtad, így inkább rákérdezek, a lila szekcióba be szeretnél kerülni? Egy remek mínusz hárommal tudnál indulni, és januárban jöhetne a felső rész élesben.
Előzmény: macann (146295)
shaish Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146347

Kat, én is gratulálok, minden jót a továbbiakra!:)

 

Hőmérséklet, én úgy mérem hogy a 10 napon elkezdem aztán ciklus végéig. Ha fent marad az jó jel:). Mondjuk sztem az hogy felesleges mérni, nem igaz, mert akkor azt sem tudod mi az a 'fent', ha előtte nem mérted. Valakinek 36.5, másnak meg 37 fok...de mindenki úgy csinálja ahogy akarja:).

 

Szép napot Lányok!

 

oconor1 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146346

Szia!

Nekem egy tizedet változott feljebb vagy lejebb mikor megfogant a babóca ovu után. De felesleges mérni naponta, elég akkor csekkolni mikor meg kéne jönnie, ha akkor magas marad az jó:) De szerintem ez a két hét a világ leghosszabb ideje:)

 

Kat, gratulálok, éld át minden percét, jó gömbölyödést kívánok:)

Előzmény: tititu (146343)
fantaghiro Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146345

Katnak  nagy gratula! További problémamentes  gömbölyödést!

 

Többieknek meg mennek a drukkok!!! :)

macann Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146344
Tudtommal ha fennmarad lehet reménykedni, ha leesik, akkor várni a mensit...
De nem 100% az sem...
:D
Előzmény: tititu (146343)
tititu Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146343

Katnak gratula a 100. naphoz! csatalkozva az előttem szólókhoz, további minden szépet és jót kívánok Nektek! :-)

 

Az újaknak pedig üdv, és tessék Fantaghiro példáját követni! :-)

 

Az én hőm most fent maradt - na jó, 3 napja van fent:-) A ciklusponthu péntekre húzta be az ovut, akcija volt előtte, utána, közben, úgyhogy megtettünk mindent:-)

A hő hogyan alakul a ciklus második felében?

moninyufi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146342
Drága Kat! hát ez a nap is eljött, további problémamantes pocaksodást!

Többieknek meg hajrá, mennek a drukkok!
Előzmény: toria78 (146333)
Vanda82 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146341

Gratula Kat, es tovabbi problemamentes gombolyodest!

 

Ujaknak udv, mielobbi zebrakat! :)

Nemlajos Creative Commons License 2008.10.01 0 0 146340

Gratula kat!!!:)

Lányok, drukkolok, nagyon fogy a zöld!

Előzmény: toria78 (146333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!