Keresés

Részletes keresés

saintus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6673

Azért egy 5 literes palack már szép nagy. Nekem a vízből beszállás gyakorlásához (esetleg valódi mentésként való felhasználásához) kellene. Kipróbáltam a mentőmellényemmel a lapáton, és ment. Az 50 N felhajtóerőt ad a stemplije szerint. Ha jól tévedek, az 5 kiló emelőerő, ami azt jelenti, hogy kb.5 liter a térfogata plussz annyi amennyit a saját tömege levesz ebből (kb fél kiló), tehát 5,5 l valójában.

 

Mindenesetre utánnanéztem, és találtam egy habszivacsos darabot, ami 10 litertes térfogatú, és fél kiló. Szóval igazad lehet a mérettel kapcsolatban. A vastagságnak 10 köré kell kerülni legalább. Az, hogy rendelkezik némi saját tömeggel is a cucc szerintem hasznos, mivel nehezíti az átbucskázást, a támasztatlan oldalra, viszont a polifoam nem ad akkora plusszsújt, amit a feladathoz szökséges pontosság mellett figyelembe kéne venni (többet számít, hogy alu-lapátot, vagy karbont használok hozzá...)

 

Előzmény: kotoc (6647)
saintus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6672
Ilyesmi időnként előfordul a Lidl-ben, esetleg Tescoban is... 500 píz körül szoktak lenni, bár elég gagyik is. Leginkább a deckboxba szoktam használni extra-vízmentesség okán...
Előzmény: Arza (6671)
Arza Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6671

Szerintem is ez legegyszerűbb (meg talán a legpraktikusabb is), csak nem tudom mi kerül ezen 4-5.000 forintba. Előbb-utóbb kénytelen leszek venni egyet, de max 1000 forint a limit.

 

Vagy legyártok egyet :)

Előzmény: Emdzsí (6670)
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6670
Hát igen, amikor külföldön síelünk a haverokkal ilyen PMR rádiókat viszünk, hogy megtaláljuk egymást, nem kerül semmibe egy hívás:))) Hátránya, hoigy a nagy hegyek leárnyékolhatják, de azért a felvonón ülve használható. Kajaknál főleg a kajakosok  közötti kommunikációban lehet szerepe. Sajna az elérhető árúak 3km hatótávolságúak, esetleg 5km. Ez a vizen bőven elég, de a parton jó helyen kell lenni, hogy hívhatóak legyenek a vízen tartózkodók. Legegyszerűbb tényleg a nyakbaakasztható vízhatlan tok, amin át telefonálni is lehet.
Előzmény: libazzoli (6668)
luyó Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6669

Sziasztok, -ha megengedtek egy hozzászólást- ez jónak tűnik!
Vízmentesen zárható, nyakba akasztható. A fólián keresztül kezelhető a telefon és a hangot is átengedi. Legvégül pedig felfújható és így el sem süllyed.-))
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=220281952793&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=012
Előzmény: libazzoli (6657)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6668
Valamilyen PMR megoldás lenne az igazi, ami vízhatlan és kéz nélkül, is kezelhető.
Előzmény: usergt (6667)
usergt Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6667
???
Előzmény: Arza (6665)
Arza Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6666
Vagy kis nyakbaakasztható vízhatlan mobil/rádió tartó táska. Belecsúsztatva mondjuk a kajakos kabát "kengurú-zsebébe". Talán így van leginkább kéznél, és még érezni is lehet a rezgő hivásjelzést.
Előzmény: Emdzsí (6661)
Arza Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6665

És a koordinátáink megadása? :)

 

Előzmény: usergt (6659)
Arza Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6664

Nem volt az annyira elérhetetlen helyen, de még tökéletesíteni kell a megoldást :)

 

Kis vízhatlan tasakban a háttámlám mögötti részben, odakötve a háttámla köteléhez (mobil, fényképezőgép, pénztárca, autókulcs - kb ennyi fér bele), úgy, hogy előre lehessen venni, és még akkor is a hajóhoz kötve marad. Ez múködni is szokott, de most nem akartam a hullámzásban kockáztatni, hogy leveszem a hullámkötényt és előre veszem a zsákot, amikor éreztem, hogy a rezgő hívásjelző remegteti a kajakot :)

 

Eredetileg azt hittem, hogy arra kell majd a mobil, hogy ha kikötünk valahol, akkor kommunikálhassunk. De igen, kell(ett volna) a  vízen is.

 

Már az indulás után is kis idő múlva két irányba kezdtünk el lapátolni, és mondta is Libbazoli, hogy jó lenne rádiót tenni minden hajóba, mert hiába integettünk, fütykörésztünk a másik három kajaknak, én is alig hallottam meg a jelzést.

 

Én itt látom az egyetlen hiányosságot. A többi szerintem jól ki volt találva. Még talán a betervezett megállóhelyek száma is elég lett volna, ha kedvezőbb az időjárás.

 

 

 

Előzmény: kotoc (6656)
Uldin Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6663
Az üvegben úszkáló telefon jeladónak még jó lehet....
Előzmény: libazzoli (6657)
ppgpedro Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6662
Az aquapakc gyárt kinyitos (kagyló)telcsikhez is vizhatlan tokot.
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6661
Legjobb lenne a vízhatlan rádió. Kb 5km-es hatótáv elég szerintem, ha a parton követjük a lapátolókat. Amúgy meg a vízhatlan decktáska, amit nyunyónál vásároltam tökéletes mobiltartás céljára. Benne van a telefon, fényképező, stb, viszonylag könnyű elővenni.
Előzmény: usergt (6660)
usergt Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6660
....bár azt hozzá kell tennem, hogy legközelebb beállitom az embereket a gyorshivó gombra. Felvenni még csak felvettem volna, de úgy el voltak gémberedve az ujjaim, hogy nehéz lett volna tárcsázni, ha szükség lett volna rá.
Előzmény: usergt (6659)
usergt Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6659
Cáfolni szeretnék. Legalábbis a magam nevében. Kézügyben volt, fel is vettem. Párszor ugyan hallani véltem a fantom csörgést, ezért időnként félrehajtott fejjel, és halkabban lapátoltam....
Előzmény: kotoc (6656)
usergt Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6658

Én tudom. Úgy kell beállítani a telefont, hogy bármelyik gombbal fel lehessen venni. Aztán csak jó alaposan meg kell rázni, ha csörög.

Persze, ha kinyithatós telód van....az más.

 

Előzmény: libazzoli (6657)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6657
"Hogy nyomod meg a gombot a befőttesüvegben?"

Telekinézissel természetesen. Miért kell minden apróságon fennakadni?
:)
Előzmény: kotoc (6656)
kotoc Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6656
Hogy nyomod meg a gombot a befőttesüvegben? ;-)

Mindenkinél volt valamilyen vízhatlan alkalmatosság. Deee... Arza elérhetetlen helyre tette, a többiek meg szimplán nem vették fel pár alkalommal. Ha a support team support teamje telefonált volna, hogy a radarképen valami nagy és piros jön és a három részre szakadt csapatnak 15 perce van partot érni, lehet, izgalmasabb lett volna az esemény. Szóval mindenkinek úgy kell beállítani a telefont, hogy csak a VIP-k és a mentőcsapat tudják hívni lapátolás közben és valami olyan csengőhanggal, amit meg is hall. Egyéb ötleteken pedig törni kell a fejeket /pl. kelet-nyugati irányba repülő cirkálórakéta esetén mi a teendő ;-) /
De kézjeleket is kellene használni és a résztvevőknek esetleg kijelölni olyan helyeket, ahol nem kell kiszállni, csak megnézni, mit jelez a földi kiszolgáló személyzet. De ez is csak egy ötlet.
Előzmény: Uldin (6652)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6655
Ez tényleg nem rossz "mentőeszköz", hosszabb magányos kalandtúráknál a magány érzetének elűzésére is alkalmas lehet... :o)

Azonban a felsoroltakon kívül további két buktatója is van:

1. Az feleség/barátnő féltékenykedése

2. A mentőhelikopter nem akarja mexakítani az intim pillanatokat (tehát nem hajtja végre a mentésedet), rosszabb esetben a pilóta röhögőgörcsöt kap és a helikopterből tengeralattjáró lesz.
(volt már arra példa, hogy a mentősök elejtették a röhögéstől a hordágyat...)
Előzmény: saintus (6635)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6654
Tavasszal a Horgász és Családi Camping-ben voltunk, előszezoni árért. Jó kis helynek tűnt, a faházak kényelme és tisztasága miatt valóban vállalható a családi jelenlét akár kisebb csemetékkel is. Az október közepe viszont már inkább "takonylengetős", mint családbarát időjárást hozhat.
(Tavasszal sem volt túl jó idő, de a faházakban elektromos-ventillátoros fűtés van, ami észrevehetően emelte a komfortfokozatot, és nem számoltak fel érte energiaköltséget!)

A Robinson Qrzor által említett retró jellegű tábor komfortja - a paraméterei alapján - feltehetően elmarad, de az úttörő-fíling miatt talán érdekes lehet ez a kihalóban lévő szállásforma (Szlovákiában is alig van már ilyen olcsó mini-bungallós szállás, javarészt átépítették és a szállás-árakat 2-3-mal szorozták...)

Részemről mindegy, melyiket választjátok, bármelyikben szívesen eltöltök egy hosszú hétvégét. A családom most úgysem tud jönni.

Még valami: sátrazásban szerintem nem érdekes gondolkodni, esős idő esetén nics lehetőség a ruházat szárítgatására. Tavasszal is jól jött a szobán átlósan kifeszített ruhaszárító kötél...

Horgász és Családi Camping
Előzmény: qrzor (6650)
oldstruggler Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6653
6607.
Előzmény: aeroe (6640)
Uldin Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6652

Mobil telcsi zacsiba leforrasztva + befőttesüvegben....:-)

 

Ha, bejövő hívás esetén, bugyborékolás jön a telefonból, mehetsz menteni.

Előzmény: kotoc (6645)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6651
A bevált helyen űberszuper faházak is vannak, de a felderítést ne hagyd félbe. Érdekesnek hangzik.
Előzmény: qrzor (6650)
qrzor Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6650

Még csak halkan mondom, mert képlékeny a dolog, de tudnék nagyon olcsón  szállást szerezni TFüreden egy csónakházban.  (emeletes ágyak, közös fürdő, áram) Ezen a helyen nyáron gyerekeket táboroztatnak. Vannak kenuk, lehet nagyon olcsón (motoros) ladikot bérelni, tehát gyerekkel is felfedezhető a környék. (nem kell, hogy mindenkinek jusson tengerikajak beülő) Hűvös idő esetére talán kényelmesebb mint a sátrazás. Igény esetén folytatom a felderítést.

 

 

kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6649
Gyerekes túrához kezd kicsit hűvös lenni talán. De ezt persze apuk/anyuk tudják.
Hogy 10-12-én ráérek-e, még nem derült ki.
Előzmény: aeroe (6640)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6648
8,D

Ez tényleg jó. Bár az áráról vitatkoznék. A babáét nem tudom, de az a fényvisszaverős bikini nem lehet olcsó. És komoly tüdőkapacitás kell a felfújásához. ;-)
Én maradok a fantáziátlan megoldásnál.
Előzmény: saintus (6635)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6647
Az 5-6cm nekem kicsit kevésnek tűnik. Egy float felfújva sokkal vastagabb és szintén fed bármilyen lapátot, amire eddig ráhúztuk. Mint említettem én meg a saccolás...
De a levegő és a szilárd anyagok sűrűsége között érzek némi különbséget. Tehát ha azonos hatásúra szeretnéd csinálni, jóval nagyobbnak kellene lennie a felfújtnál.
De ha mondjuk tudtál pár éve eszkimózni, csak gyakorlás hiány miatt elfelejtetted, /ilyet már láttam/, apró segítség is elég lehet. Tehát akár működhet is.
Előzmény: saintus (6634)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6646
Egyetértek. Ez nem verseny volt, hanem teljesítmény túra. És egyik csapat se azért nem jutott el tovább, mert kipukkadtak, hanem mert ez volt az első próba, ami kitalálásban még nem sikerült tökéletesre. Majd fog.
Előzmény: libazzoli (6631)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6645
Ha vihar kerekedik, most se tehettünk volna mást, mint hívjuk a vízimentőket. A parti csapat szerepe a kiszolgáláson kívül annyi volt, hogy igyekeztünk lesni és számon tartani a népet akkor is, mikor a főcsapat csak elsuhant Badacsony mellett. Ilyen megfigyelő pontokat esetleg lehetne még feltérképezni.
A szétszakadás nekem se tetszett teljesen, de mivel senki nem ment teljesen egyedül, nem pampogtam. Viszont libazzoli az élcsapatban eléggé utánfutó üzemmódban ment. Velem még pár éve történt, hogy egy apró Neckyben lapátoltam, DJ haverom meg egy RTM Mamboban. Kicsit kiléptem, hátranéztem, megvolt. Mentem tovább, aztán 10 percig vártam, mire beért. Mikor kérdeztem, miért nem kiabált, hogy nem bírja a tempót, azt mondta, egy darabig kapaszkodott, aztán kiabált, csak már olyan messze voltam, hogy nem hallottam. Az a cirka 30m lemaradás libánál nekem kicsit soknak tűnt. Ha borul a srác, nem biztos, hogy hallottátok volna a kiabálást. Valamit a kommunikációra is ki kell majd találni.
Előzmény: qrzor (6624)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6644
A legfontosabb alkatrész. Egyetértek.
Előzmény: Emdzsí (6622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!