Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 2008.09.15 0 0 3615
15 éves a Goldstar (még "LG"-re névkiegészítés előtti) mikrónk - és szerintem mégegyszer ennyit el fog menni!
Nincs benne ami elromoljon: az elpusztíthatatlan mechanikus időzítő bőven jó a feladatra - minek ide flancos digitális kijelző plusz hibalehetőségként, amikor úgyis csak rátekersz saccra valamennyit, aztán majd megnézed elég-e már...

az Elektrolux pedig sok terméket tényleg csak saját nevére márkáztat noname kínai beszállítókkal (pl a klímáit is), azokkal valóban aligha érdemes foglalkozni
Előzmény: SZEGECS (3609)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 3614
picinykét :p...késő van:s
Előzmény: tunderlala-3 (3613)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 3613
Na most ezen picinyként eltöprengtem, de aztán arra jutottam, hogy szabadalmaztatnod kéne....de minimum a Fábry show-ba beküldeni.:p :D
Előzmény: nagya2 (3611)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 3612
Az, az! :p :)
Előzmény: Teaway (3607)
nagya2 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 3611

Te Lala:-)

hát én kifundátam:-)

A gözvasalóállomást rágumipókozom a takarítógép tetejére, a vasalót meg a szívófej elé rögzítem és má kész is a gőzporszívóm:-))))))

Üdv Nagya

Előzmény: tunderlala-3 (3606)
SZEGECS Creative Commons License 2008.09.14 0 0 3609
Félig off, de hátha nem untatlak vele benneteket.

Mivel nagyon pozitív tapasztalataim vannak az új Electrolux porszívóval, a most aktuális mikrosütő vásárlásnál úgy gondoltam, ha egy mód van rá, megint ezt a márkát fogom választani.
Végül nem így lett, sőt: csalódást okoztak.

A kiállított Electolux mikrosütő kijelzőjének felső sora teljesen halott volt. (Pl. a 7-es, 2-es, 8-as számoknál a felső vízszintes pixel sötét volt, minden helyiértéknél.)
Ok, bontsunk fel egy másikat.
Abban már jó volt a kijelző, viszont feltűnt, hogy
-az oldallemez lötyög, elválik a fém váztól (kellett volna még egy csavart belehúzni, nem értem, miért ezen spórolnak), illetve azon a részen, ahol a fém oldallap a műanyag előlappal találkozik, kb. 4mm eltérés van a felső rész, és az alsó rész között. Basszus, nem képesek egy mezei lemezt pontosan kivágni? Ezen akadtam ki a leginkább, és ez nem anyagi kérdés, hogy egy kommersz lemezt normálisan stancoljanak, ill. préseljenek. Ez már 60 éve is elvárás volt.

-A digitális forgatókapcsoló össze-vissza lötyög, ez is tök igénytelen benyomást keltett.
-Olyan apróságokon már nem is akadtam ki, hogy pl. az oldallemez csavarozása is elég feltűnő helyen van, esztétikusabb lett volna, ha aláhajítják a lemezt, és akkor nem látható helyen lenne a csavar.
-A sütő ajtjajának alsó részének is jelentős holtjátéka van, szintén nem tetszett.
-Made in PRC, vagyis ezt nem idehaza készítették. Sajnos látszik is rajta, hogy kínai.
Szomorú vagyok, hogy az Electrolux ilyen mikrosütőt kiad a kezéből.
Sokan kikérik maguknak, hogy attól, mert kínai, még nem feltétlenül rossz valami.
De mint látjuk itt egy hozzáállást, "jó lesz az így is" felfogást takar.

Viszont a Samsung is nagy ratyi volt, hasonló hibákkal, plussz rendkívül igénytelen, csak felüleltén színezett műanyag előlappal, ami egy idő után úgy fog kinézni, mint az eldobhatós mobilok.

Végül nem vettünk semmit.
Teaway Creative Commons License 2008.09.14 0 0 3608
tunderlala-3
.ISU.
Lacivill
tara
pohikopó
zoomka
1Kattka
nyikszi
zabadakk
Dimebag Darrell
Szlivvia
CM5105
skoszi
Teaway
monkat
zolidd
maczy
SZEGECS
Degeczi
Picmac
malachus
Freezer2

Előzmény: Freezer2 (3600)
Teaway Creative Commons License 2008.09.14 0 0 3607
"ácsingózok nagyon arra a Karcher gőzporszívóra"

Melyik is? Ez?
Előzmény: tunderlala-3 (3606)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 3606

Én a héten nekiálltam és az össz. 3 db szőnyegünket előbb kiporszívóztam, majd a solac gőztisztítóval átgőzöltem, aztán megint kiporszívóztam, de akkor már a turbó kefével.....valami hihhhetetlenül szép lett mind, fantasztikus...ez így a tuti, abszolút fel vannak frissítve, újjávarázsolva, és jajjj az atkáknak is...gyönyörűek lettek!:)

 

Nah most ácsingózok nagyon arra a Karcher gőzporszívóra, jajjj,  de tuti lenne....csak ne lenne olyan drága....:s

Előzmény: Törölt nick (3605)
SZEGECS Creative Commons License 2008.09.13 0 0 3604
Az tuti. Amikor én is először kipróbáltam, szemmel láthatóan különböző volt az a csík, ahol már elhúztam a turbófejet, mint ahol még nem.
Tisztára, mint a reklámokban, csak ez nem kamu :D
Előzmény: Törölt nick (3603)
Freezer2 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 3602
De igen, csak mi úgy tudtuk jövő hét közepére lesz meg, de délelőtt engem felhívtak hogy megjött!
Viszont akkor épp nagyon dolgoztam és később mikor beszéltem vele akkor már ő a régivel megcsinálta.Az újat viszont csak délután vittem haza meló után!
Előzmény: Teaway (3601)
Teaway Creative Commons License 2008.09.13 0 0 3601
"A feleségem délelőtt a régivel felporszívózott, akkor ő még nem tudta hogy ma meglesz az új!"

Miért, nem vagytok beszélő viszonyban? :))
Előzmény: Freezer2 (3600)
Freezer2 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 3600
Csodák-csodájára ma megkaptam a porszívót!(zcx 6205)
A feleségem délelőtt a régivel felporszívózott, akkor ő még nem tudta hogy ma meglesz az új!
Hazamentem és rögtön újból felszívtam! Jött még ki belőle rendesen és hogy milyen könnyű vele dolgozni!

Elsőre nagyon jó válsztásnak látom!
Előzmény: Freezer2 (3580)
Teaway Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3599
Bocsi!
Viki-nek akartam írni!:)
Előzmény: tunderlala-3 (3598)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3598

Én is ott szoktam.:))) MOndjuk nekem valszeg azért nem hiányzott a "hátifül", mert egyik előző porszívóm sem volt olyan.

 

Melyikre gondolsz? :p :D

Előzmény: Teaway (3597)
Teaway Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3597
Elöl van a füle, ott kell megragadni.
Veszett jó neved van, hallod-e! :)
Előzmény: tunderlala-3 (3586)
SZEGECS Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3596
Ha nincs hozzáértő a családban, akkor szerintem megérőbb venni egy teszkós 6000 Ft-os szutykot, kocsi porszívózni az is jó. A lakásba meg ott lesz a Elektrolux.
Ha a régit elviszed szervízbe, 4000-re tuti levesznek + oda/vissza út ideje, költsége.
Nekünk másfél évet bírt egy teszkó gazdaságos (Hyundai) porszívó, utána minden előjel nélkül menetzárlatos lett, és leégett. Sebaj, a szelektív udvarban örömmel fogadták.
Előzmény: Várszegi Viki (3595)
Várszegi Viki Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3595
Igen, ettől tartok én is. Akkor megy a kukába, ez van. :(
Előzmény: SZEGECS (3594)
SZEGECS Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3594
Nem akarok látatlanban ítéletet mondani, de a legtöbb mai porszívónak olyan a motorja, hogy nem lehet szétszedni roncsolás nélkül, tehát még egy egyszerű szénkefecsere sem végezhető el rajtuk. Fogyasztói társadalom :(
Előzmény: Várszegi Viki (3593)
Várszegi Viki Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3593
Köszi. :) Ez jó hasonlat.  Holnap megyek a cuccért, félre van téve nekünk. Már nagyon porszívózni kéne, áll a kocs a lakásban. Még csak azt nem tudom hogy érdemes-e a régit javíttatni (valószínűleg motorhiba lesz, mert az már volt korábban neki) vagy kuka. Mert ha értelmes áron megjavítanák, akkor előléptetném autóporszívónak. :) De ha nem akkor kuka.
Előzmény: SZEGECS (3592)
SZEGECS Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3592
Szerintetek nem gáz hogy nincs normális kikapcsológombja, csak egy ilyen letekerője? (Teljesítményszabályzó)

De van neki, mert ha 0-ra letekered, lehet érezni, hogy kattan egy kicsit: akkor bontja az áramkört. Olyan, mint a Sokol rádiók egyesített főkapcsoló/hangerőszabályzó szerve :)


Előzmény: Várszegi Viki (3588)
Degeczi Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3591
(és így valszeg egy érzékenyebb kismegszakítót is kisebb eséllyel vág le, mint ha véletlenül teljes terheléssel indítana)
Előzmény: Degeczi (3590)
Degeczi Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3590
nem hiszem, h komoly hátrány lenne...
(előnye pedig az, h mindig halkabb, kisebb teljesítményű az indítás)

ha jól alakították ki, ugyanolyan tartós lehet mint egy normál billenőkapcsoló

mondjuk lábbal elég nehéz így kapcsolgatni, az igaz :)
Előzmény: Várszegi Viki (3588)
Várszegi Viki Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3589
Mondjuk azért az királyság hogy ennek az Electroluxnak viszont 360 fokban forog a nyaka. Az összes többinek nem.
Várszegi Viki Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3588
Jaj még valami. Szerintetek nem gáz hogy nincs normális kikapcsológombja, csak egy ilyen letekerője? (Teljesítményszabályzó)
Előzmény: tunderlala-3 (3586)
Várszegi Viki Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3587

Azt jelenti hogy hiányolom hogy nincs a hátán füle mint pl. az LG-nek van.

http://centralvill.hu/pics/s3/1801000210-1.jpg

De ne legyek már telhetetlen mi? LG V-CC182 és a már lentebb említett Electrolux között ingadoztam.

Előzmény: tunderlala-3 (3586)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3586

Gratula!

 

Mit jelent, hogy egy nagy fül hiányzik róla?

 

Egyébként az a nyamvadt Samsung ami behalt nekem, 5 éve duplájába került mint most ez az Electrolux.

Ebből kiindulva azért reméljük, hogy nem csak 2,5 évig fogja bírni a zcx.:p

Na majd az idő eldönti, én nyúzom nagyon, de jól bírja eddig.:)

Előzmény: Várszegi Viki (3585)
Várszegi Viki Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3585

Csatlakozom én is az Electrolux ZCX 6205 tulajok népes táborához. Mivel behalt az 5 éves Samsung porszívóm és megfogadtam hogy Samsungot soha többet, így hosszas keresgélés és vívódás után emellett döntöttem, csak egy nagy fül hiányzik a hátáról, de remélem nem bánom meg, köszi a véleményeket róla.

Egyébként az a nyamvadt Samsung ami behalt nekem, 5 éve duplájába került mint most ez az Electrolux.

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 3584

Szia!

 

Gratula, majd számolj be róla kipróbálás után!:)

Előzmény: Freezer2 (3580)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 3583
Ha vidéki vagy, akkor benne van a jótállási jegyben a szervíz lista, ők tudnak szerezni hozzá.
Előzmény: Törölt nick (3581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!