Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32204

99% hogy a legfelső a zajzár, mert az van legközelebb az MC3361 IC-hez.

középsőt semmiképp ne piszkáld mert az a frekit állítja.

Alsó a moduláció.

 

Petyaművek
Előzmény: Andreas (32203)
Andreas Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32203
Alan 456 nem azonos az Alan 456R változattal ha a megnézitek a NYÁK-okat. Elhihetitek hogy keresgéltem már pár órát a Google-lal. Régebben állítólag fent volt egy leírás a pmr.hu-n mert több helyen van hivatkozás rá, de az új honlapra már nem került fel a leírás.
Előzmény: Deske76 (32202)
Deske76 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32202
Ime Amdreas, kérdésedre itt a válasz, bár mindig is mondtuk, hogy a gugli a legjobb barátod.

http://www.garazs.de/radio/alan456.html

Előzmény: Andreas (32199)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32201

Hali!

Korrekt válasz:

http://garazs.de/radio/alan456.html

Google rulez.

Legyen másik rádió, ha túlhúzod erősebb nem lesz, csak torz, négyszöges.

Üdv.

Előzmény: Andreas (32199)
Terjedés Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32200
"mire megmozdul a hivatal, "

De a hivatal nem mozdul, bukni meg aztán végképp nem fog senki, pont ez a lényeg! Mozdulásgátlót kapnak minden hónapban, hatalmas dózisban, amit(b)ől aztán kimozdúlhatnak nyaralni vagy ...
jajj... a világ márcsak így működik. Magyarország tranzit ország, az csak egy csepp ami ott van, a lényeg az...
Előzmény: Törölt nick (32198)
Andreas Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32199
Nem tudjátok hogy az Alan 456R PMR-nek melyik potmétere állítja a zajzárat? Modulációt és egyebet tesztelési lehetőség hiányában nem szeretném elpiszkálni.
Alan 456R NYÁK
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32198

A kőbányai piacon meg konténer van konténer mögött. Amögött meg még talán halott kínai is.

A "konténerboltban" az a jó, ha lebukik valamelyik hatóságnál, teherautóra rakja és átviszi egy másik kerületbe. Nem kell ki-be pakolászni. Ott is pár hónap lauf, mire megmozdul a hivatal, addig mehet a kalózáru nyomatása. Csak a vevőszolgálat ellátása "kicsit" nehezebb.

Előzmény: Törölt nick (32197)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32197
Hogy ki van a konténerbolt mögött? Elmentem a piacra, megnéztem. Két részeg hugyozott mögötte! :-DDDD
Előzmény: Törölt nick (32196)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32196

Már ennél jobban!

 

De ki van a konténerbolt mögött?

Előzmény: Törölt nick (32194)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32195

:-)) Már kitört, mifelénk kínaiak vívják - kínaiakkal...

Holdünneptől holdünnepig nem lehet átvinni "lezáratlan számlát", náluk ez a szabály. Volt egy idő, lövöldözések, késelések, rendőrség már bele sem szólt.

Előzmény: Törölt nick (32192)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32194

Semmi gond, lényeg, hogy megoldódik, és nem sározódik be senki.

Sört rá!

Előzmény: Silverco (32190)
Terjedés Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32193
Kíváncsian várom, hogy ki lesz az a bizonyos "nagy hal".
Előzmény: Törölt nick (32192)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32192

Csak nehogy kitörjön a Kinai termék "Disztribúciós" háború.

 

 

Előzmény: Silverco (32190)
Terjedés Creative Commons License 2008.08.19 0 0 32191

OFF

 

Őt nem tudja senki űberelni (Hozzászólások 18339):
http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=493864

 

a topikjait szinte csak Ő írja egyedül, a témák hasonlóan "elvarázsoltak", érdemes megnézni!

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173849&la=81281937

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9134219&la=80920605

 

(bocs)

 

ON

Előzmény: tsar! (32188)
Silverco Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32190
Üdvözlök mindenkit!
DeTomaso annak ellenére, hogy kijelentettem nem vagyunk barátok, még lehetünk azok, csak elég rögös lenne, kezdeti párbeszédünk után elfeledni, minden érzést, ellenérzést egy beszélgetés alkalmával, történjen az rádión, vagy bármilyen módon. Bár nem vagyok elrontója a dolognak. Ha csak eleve el nem rontottam már!?
Jó néhány órát gondolkoztam azon valójában jó jelző e a „szánalmas” egy olyan emberre aki néhány ezer forintért emelt hangnemben tárgyalja egy egyébként általam becsületes embernek tartott ember becsületét. Túloztam! Elismerem de nem találtam jobb jelzőt. Több olyan terméket is vásároltam, amit Chinában gyártottak, de egy pillanatig sem jutna eszembe több száz, akár ezer ember által figyelt, nap, mint nap olvasott fórumra kiírni kinél vásároltam és azt főképpen nem, hogy vállalt e rá garanciát, később ezt tudom e érvényesíteni. Nem, nekem sem mindegy, de a vásárláskor szinte rögtön elkönyveltem az általam vásárolt dolgokról hogy annyit érnek amennyit füzetem értük és nem többet. Ha meghibásodott, megy a kukába, (de mivel veszélyes hulladék oda azért nem) és ennyi. Nem éri meg senkinek a velük való foglakozást, bajlódást, ezt olyanoktól hallottam, akik már próbáltak véres torkú, nagyon olcsó Chinai rádiókat javítani. Leszegezném, bár nem vagyok gazdag és nincs sok pénzem ez a határ ahol gondolkodás nélkül a kukába vágnék bármit amiről tudom, hogy nem jó, és már nem is lesz soha a régi egy meghibásodás után, az nagyon közel van ahhoz amibe az ominózus rádió került. Egy kérdés, amire magadnak, magatoknak adjatok választ: Bennetek milyen érzést kelt olyan ember, aki más ember becsületét firtatja mások előtt?
A regelésről még annyit, hogy jó egy évvel, ezelőtt amikor bevezették, hogy az indexen indapassal is lehet fórumozni én regeltem magamnak egy nicket, mielőtt valaki más regel rá. Mindebből anyi a lényeg, hogy régi fórumolvasó vagyok, mert érdekel a téma, de a fórumhoz való hozzászólásban vagyok új nem a regelésben. No de mindegy.
Még valami, ha szépen halkan mond valaki valamit arra nagyon kevesen, figyelnek fel, ha a hangvétel hangos és durva, akkor annak híre megy még ott is ahol azt nem hallották, esetünkben olvasták. (Olyanok hívtak fel telefonon akik nem olvasnak fórumot, de halottak az estről és tisztázni akarták hogy mire is gondoltam amikor írtam még mielött számonkérnék rajtam a hangnemet.) Hmmm.. így is lehet.
Tudtam, hogy tisztában vagytok azokkal, amit írtam, ennek ellenére, sehogy nem közöltétek hogy ne „sározzon” be senkit, mert előbb utóbb ennek más is issza a levét, nem csak az aki sáros lesz. Többen is sároznak, máshol, máshogy, de ők azért mert „rontják a boltot” a legális kereskedőknek. Többek is hangot adtak a félelmeiknek, én is így tettem, csak én ide írtam azokat, már tudom, durva hangnemben. Én semmilyen esetben sem csinálnék, ellenreklámot egy kereskedőnek sem, persze a termékeinek sem, mert nem biztos, hogy csak ő issza meg a levét. És ugye mások miért igyanak abból, amit nem nekik szántak.
DeTomaso, még egy gondolat és részemről lezártam. Az idézetem szerint, miszerint: „Az vesse rám az első követ, aki bűntelen!” rád gondoltam főképp, olvastam tőled, bár nem ilyen durva hozzászólást, amit feltehetően lelki reakció váltott ki benned és hangot adtál neki, pont mint én, és neked nem rótták ezt fel. Lehet, mert ismernek. Ennek ellenére azért neked az nem az első fórum hozzászólásod volt.
Ezek után azt hiszem rólam is festettek képet páran, bár nem olyant, amit falra akasztanak. Éppen ezért azon leszek, hogy ezt megváltoztassam, és olyannak ismerjetek amilyen, vagyok.
További jó fórumozást mindenkinek!
Üdv.: Laca150

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32189

Ez kéremszépen egy világméretű (imperialista, kommunista, cionista? ...stb) összeesküvés eszköze, hogy gerjeszik az ionoszférát amitől a tudatunk úgy módosul, hogy bármilyen hullámok által sugalmazott dolgot engedelmesen végrehajtunk.

Tombolda is van róla itten:  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9116285&la=79265724

Előzmény: tsar! (32188)
tsar! Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32188
áve.
ha már itt tartunk:
http://www.haarp.alaska.edu/
engem ez lepett meg 2005-ben, mikor rábukkantam az oldalra.
panabubus Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32187
ez is egy cím..... vagy qth... :D

Előzmény: Törölt nick (32178)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32186
Bizony van légköri veszteség "fentebb" is. Sőt! Már a vízpára is jelentős elnyelő anyag. Csak könnyebb fókuszálni, ami tudvalevőleg jót jelent az álmoskönyvek szerint.
Előzmény: Törölt nick (32184)
Jahno Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32185
Ghz-es tartomány? Másik topikban valaki éppen 2.4-es wlannal szopott, de mint tudjuk az olyan, van minden sarkon, aztán elég zajos a vonal. Akkor linkeltem hamar 52 gigáig működő távközlési cumót, az egy darabig jó lesz.
Előzmény: Törölt nick (32184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32184

:-)) ..az orosz fakopáncs, "the russian woodpecker".

Ha nem csalódom, Pripjaty mellett (is) van.. Leállítva.

http://wikimapia.org/455/Chernobyl_2_Russian_Woodpecker_OTH_Radar_of_type_DUGA

Hát durva, mit mondjak. Abszolúte DX.

Ez pont arra van, hogy ne törjönk ki az ionoszférából - inkább nézzen jól mögé, követve a föld görbületét.

http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Woodpecker

 

Ha a "heaven qth"-ra nyomulnék, a GHz-es tartományt választanám, ott nincs számottevő légköri veszteség. :-)

Persze digimódban. Hátha megértik! :-D

 

Előzmény: Jahno (32182)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32183

Szia!

 

"Sajnálom a dolgot, hogy nem értitek mire gondoltam. Ennek ellenére, amit akartam elértem."

 

Vannak páran, akik hozzászóltak, nekik a pmr sáv a számuka legálisan elérhető tartomány kb 1%-a csupán. Mielőtt még azt gondolnád, hogy a "szánalmas" pmr fórum, és lakói talán nem érnek fel hozzád, elárulom: értettük, nélküled is, előtted is.

 

Tulajdonképpen nem értél el semmit. Én/mi voltunk itt páran olyan higadt stílusban, ami a tényszerűséghez tereli a feleket, elkerülvén a fölös anyázást, sárdobálást.

 

Nem sértettél meg senkit, hiszen minden levélnek két fontos momentuma van. Tartalma, és feladója. Számomra elég, ha az egyik kevésbé izgalmas, hogy súlyát veszítse a dolog.

Nem leszünk barátok? Pedig a hobbyrádiósoknak nem nehéz.

De ha előre kijelented - nem fogsz hiányozni. Bye!

 

Örülök, hogy megoldódik a dolog - ennyi.

Előzmény: Silverco (32175)
Jahno Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32182

Meg ja:

 

 

Előzmény: Zümi 31 (32181)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32181
pl: kereszt dipol.... :-D
Előzmény: Törölt nick (32180)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32180
A rádiózás alapszabálya Tomi; - ha ő ide tud szólni, akkor van az a technika, amivel Te is oda tudsz szólni!! :-DD
Előzmény: Zümi 31 (32179)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32179
:-)EME kísérlet? Ne kapálodz nem jutsz fel ODA úgysem, hiába akarsz bejelentkezni .
A másik pozíció pedig elég xar helyen van ráadásul a koax is elég.
Előzmény: Törölt nick (32178)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32178
Szia! Mivel ez az első hozzászólásod a pmr topicban, és látom, jártas vagy hitbeli kérdésekben, szükségem lenne a manyország qth lokátorára. Fordítanék arra egy jókora yagit..
Előzmény: Törölt nick (32177)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32177
Az utóiratban mondottakat én is így gondolom. Szükséghelyzetben magam is javasolni fogom.
Előzmény: Silverco (32175)
panabubus Creative Commons License 2008.08.18 0 0 32176
Off:

Részemről az mindenképp, mert én errefelé csak "rídonli" vok, a szakmám/hobbim inkább a fények felé... Itt csak néha szóltam hozzá, akkor is tanácsot, tippet kérve.

Tömören: fotós vagyok, de nem hülye.

"Nem vagyok új regelt felhasználó, ..." írod.

Én meg, mint "gyárilag" kíváncsi, megnéztem:

"Nick: Silverco
Email: nem publikus
Weboldal:
Bemutatkozás:
Hozzászólások (2)
Státusz:
Nyitott topikok
Topikgazda: "

Akkor ez hogy is van?

DeTomaso-tól jómagam is, mások is kaptak már kifejezetten korrekt és hiteles választ errefelé...

Csak úgy szóltam, bocsi' mindenkitől az offért.

(Az amatőr-nem amatőr témához csak annyi, hogy én i ismertem olyan hívójeles amatőrt, aki "státusza" dacára a Pe-Csa bolhapiacán [szabályos, DND-t megszégyenítő kínálatából] árulgatta a rendőrségi rádiókat(is) éppen a "nyomkodók" nagy örömére. Ezzel aztán egyik nyomós érvet szolgáltatva a TETRA-biznisz haszonélvezőinek. :-(( de ze már más történet, más topik.)

On.
Előzmény: Silverco (32175)
Silverco Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32175
Sziasztok!
Sajnálom a dolgot, hogy nem értitek mire gondoltam. Ennek ellenére, amit akartam elértem.
Nem vagyok új regelt felhasználó, ellenben eddig, nem találtam alkalmas témát, amire szerettem volna a véleményem nyilvánítani. Szerintem sokaknak ismerős a rádiós nickem amit, felvállalva magam oda is írtam a mondandóm után.
Senki nem kért meg szószólónak, a saját véleményem-írtam, amiket még most is, fenntartok a reakciók olvasása után is, többé-kevésbé.
”DeTomaso (32162)
Na ecsém, egy hozzászólással osztod itt a frankót... Nem semmi. Úgy, hogy bizton szerepelsz itt, csak most csináltál egy új reget.
Belekapaszkodsz itt az amatőrökbe, hogy mered? Mi közöd hozzájuk? Miért méred oda magad?”

- Távol álljon tőlem, hogy a rádióamatőröket belekeverjem a dologba, akkor mikor írtam ez jó dolognak tűnt, (gondoltam azokra az amatőrökre, akik sok wattos rádióval forgalmaznak esténként a PMR sávokon, mert elvileg ez a csatorna lehetővé teszi a KÖTETLEN beszélgetést) ezt a gondolatmenetet még fenntartom, bár változott néhány óra alvás után. Nem szerettem volna megbántani senkit, csak utalni, példázni.
Kérdésem: Rádióamatőr hívóval rendelkezőknek szabad több wattal rádiózni PMR frekvenciákon? Esetleg ezt a tevékenységet fenntartani több órán át, olyan rádióval, ami több csatornát átfogva zavarást kelt?
Ettől független:
- Semmi közöm a rádióamatőrökhöz, hobbi rádiósnak tartom magam, mert a rádiózás nekem csak hobbi, életérzés.
- Nem mértem soha magam a rádióamatőrökhöz, de fejet hajtok egyes amatőrök tudása, tapasztalata előtt, de nem mind előtt.
- Társadalom alatt a rádiós társadalmat értettem, ami ezek szerint nem volt egyértelmű, a lejáratás pedig könnyen megy, mert a rádiósok a fény sebességével adják tovább, mit halottak másoktól. (A rossz hír gyorsabban terjed, és sokáig emlékeznek rá.)
DeTomaso:
” Érdemes e reagálni? Neked nem nagyon volt érdemes beírni barátom, olaj csak a tűzre.”
- Nem vagyunk barátok DeTomaso! Szerintem nem.

Végezetül annyi, hogy akit megsértettem volna, elnézést kérek magam, és velem valamelyest egyetértők nevében is. Remélem, van ilyen!? Nem kenyerem a magyarázkodás, és ezt nem is szívesen teszem, de néhány gondolatom magyarázatra szorult. Mást szerintem, nem kell magyaráznom csak vállalnom. Úgy mint a további szidásokat.
Ui.: „Az vesse rám az első követ, aki bűntelen!”
Üdv.: Laca150

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!