Keresés

Részletes keresés

arthur1 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25910
Hali!Jó ötlet a hypo én is kipróbálom!
Előzmény: Veha (25906)
jonas73 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25909
Hali mindenkinek!


Néhány kép az idei orpingtonjaimról!

Bővebben:www.orpington.gportal.hu.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25908
hát ez igaz de kipróbálom és ha kikel akkor 6-7 galamb álá is beteszek tyúk tojást és az már egy csapat csirke és nem kell hozzá se kotlós se keltetőgép
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25907
Szia! Kikölti. Én gyerekkoromban még némakacsát is keltettem galambbal kísérletképpen és ki is keltette. De kérdés, hogy tudsz-e valamit kezdeni 1 db csirkével. Mert egymagában elég macerás nevelni. üdv, viktor
Előzmény: Törölt nick (25903)
Veha Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25906
Üdv mindenkinek! Ma kísérleti tetűirtást tartottam!:-) Az alvóhelyek egyik felét neostomosannal permeteztem le, hát... nem volt tökéletes a pusztítás.:-(((
A másik felét hypoval, a hatása frenetikus siker, azonnali halál!!!!:-))))) Gondoltam, ha a fahamu lúgosságát nem szeretik, akkor majd adok én nekik lúgot! Nagyon bejött!
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25905
Szia cservig itt vannak a képek véleményezd őket
cservig Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25904
Várom a képeket róluk.Kíváncsi vagyok rájuk.Ha jók engem is érdekelnének.Köszi.Minden jót.
Előzmény: Törölt nick (25900)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25903
Sziasztok ma az egyik japán tyúkom felrepült az egyik galamb fészekbe és odatojt csak most vettem észre hogy a galamb a japántyúk tojáson ül és serényen védelmezi is a tojást lehetséges hogy kikölti vagy szedjem ki alóla? nem tudtam hogy a galambos fórumba írjam e meg vagy ide de végül emellett döntöttem várom a választotokat
tomkay Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25902

Üdv mindenkinek!

Egy pár mai kép.

tomkay Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25901

Szia!

 

Huuu.Ezekre a tömésekre még emlékszem.Mindig néztem mamámékat mikor kicsi voltam,hogy hogy csinálják.

Erre mifelénk már nem nagyon csinálják.

Előzmény: HoltSio (25897)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25900
Szia cservig még csak kettőt hoztunk el egyenlőre babosokat két tyúkot hamarosan teszek fel képet róluk
fecoboy Creative Commons License 2008.08.19 0 0 25899
sziasztok, tetszett ez a töméses leírás, tapasztalat tom a néma kacsát nem szokás tépni, de mamám anno megtépte és a 4-5 hónapos gácsér alapban 6 kiló volt tömés nélkül tőle, kacsa tömés azért is könyebb lesz mert ugy tudom az nem nyel félre mint a liba. Mi 2 hét múlva kezdjük tömi a 2 libut, tudom állat kinzás meg stb de nem hiszem mamám 81 évesen megkínozza őket:) Amugy a libának 15 hetesen hány kiló körül kell lennie:) ezek 5és fél kilósak, jók vagy lehetnének jobbak??:)
Laliapus Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25898
Sziasztok! Andris, mennyi idősek a chochinok és mi az áruk?
HoltSio Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25897

Találtam neked valamit:

"Amikor hús- és májhasznosításra Franciaországból behoztuk a pézsmakacsa nagyszülő- és szülőpárokat, átvettük az ottani barbarie nevet. Mint idegen név, nem szerencsés, de elfogadhatóbb, mint a pézsmakacsa, mert legalább a név nem utal a kacsára. Mindenesetre magyarosabban hangzik, ha pézsmarécének hívjuk.

A házikacsa és a pézsmaréce közötti faji különbségeket eredetükön, küllemükön, életmódjukon, viselkedésükön, termelési tulajdonságaikon kívül szaporodásuk is bizonyítja. A pézsma tojó a házikacsa hímjével nem párosítható, viszont a pézsma gácsér (hím) a házikacsa tojóval igen. Utódjaik a jó növekedési erélyű, kiváló májtermelő mulard kacsák. A mulard fajhibrid, tehát tovább nem szaporítható (akárcsak a ló és a szamár keresztezéséből származó öszvér).

A pézsmaréce és a mulardkacsa vörös színű húsa ízletesebb a pekingi kacsáénál, és sokkal kisebb a bőr alatti zsírrétegének aránya. Ráadásul a zsír inkább az izomrostok közé rakódik, így húsa márványozott, puhább.

Családi gazdaságokban általában ősszel kezdik el hizlalni az öt-hat hónapos kacsákat. Erre a folyamatra fokozatosan kell áttérni. A lábon hizlalás, valamint a tömés előtt vágott lucerna, csalán, répalevél, zölddel kevert, nedvesített darák etetésével tágítani kell a kacsák begyét. Csak ezután kaphatnak kukoricát. Mivel a kacsa minden falat után iszik egy korty vizet, fontos, hogy mindig legyen előtte ivóvíz, és az emésztés elősegítésére kapjon durva szemcséjű homokot vagy apró kavicsot is. Az ivóvíz ne legyen jéghideg, mert bélhurutot okozhat.

Önhizlaláskor korlátozni kell az állatok mozgását, majd mindegyiket külön ketrecben helyezzük el. Eleinte naponta háromszor, később kétszer etetjük őket, áztatott darákkal (kukorica, árpa, korpa), főtt, zúzott burgonyával, vagdalt zölddel kevert darákkal. Különös csemege számukra a fölözött tejbe áztatott dara, de ezt mindig frissen kell elkészíteni, mert a tej savanyodása emésztési zavarokhoz vezethet. Az önhizlalás körülbelül három hétig tart, és csak utána következhet a tömés. A kacsákat egyszerűbb és könnyebb tömni, mint a libákat. A töméses hizlalás szintén három hétig tart, ezalatt egy kacsa mintegy 15 kilogramm kukoricát fogyaszt el. A tömőanyag párolt vagy sós vízben áztatott kukorica, melyet kevés zsírral vagy étolajjal síkosítanak. A kukorica akkor tekinthető jól előkészítettnek, ha körömmel vagy ujjheggyel könnyen összenyomható. Formája szerint a töméses hizlalás lehet lágy darás, szemes kukoricára alapozott és a kettő kombinációja.

Eleinte naponta háromszor, majd, amikor már nehezebb az emésztés, kétszer tömjük a kacsát. Csak akkor tömjünk újra, ha a begy már kiürült. Az adagokat fokozatosan kell növelni. Az első tömések alkalmával a takarmányadag legfeljebb 250 gramm, az első hét végéig 400 grammra, majd a második héttől a tömés végéig 450 grammra növelhetjük. A hím ivarú pézsmaréce mája tízhetes korban körülbelül 70 gramm, háromhetes tömés után pedig eléri az 500 grammot. A hím ivarú mulard kacsa mája tízhetes korban körülbelül 60 grammos, háromheti tömés után átlagosan 600 grammra gyarapodik. Tömésre nagyobb állománynál különböző tömőtölcséreket és tömőgépeket alkalmaznak. Fontos tudni, hogy a kacsamáj előállításakor is be kell tartani az állatvédelmi szabályokat."

HoltSio Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25896
Elfelejtettem,hogyha tömni akarsz,előtte egy kicsit edzeni kell a begyüket,vagyis tágítani.Magas rost tartalmú takarmányt kell nekik adni.
HoltSio Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25895

Hello.

Saját tapasztalatom nincs,én még nem tömtem,de tervbe vettem.Nagyanyám régen szokta tömni mindkét fajtát,de azt is szokta csinálni hogy csak bezárta egy kis ketrecbe őket,és bőven kaptak kaját meg vizet.Mivel mozgásuk korlátozva volt,meghíztak,de nem lett akkora májuk,és nem volt annyi zsírjuk,mivel csak annyit ettek,amennyihez kedvük volt.A tömés ugye pedig nem erről szól.

Ha jól emlékszem a kukoricát be szokta áztatni 12 órával a tömés előtt.Kicsi zsírt rakott hozzá,és megtömte.

De nyáron nem szokta a nagy meleg miatt.Ha mégis tömött nyáron,akkor csak 1 hétig.Amúgy 3 hétig szokta.

Általában a tavaszi fiatalokat ősszel szokták tömni,ők gyorsabban nőnek.De ha van idősebb selejtezni valód,azt is érdemes egy kicsit.

Üdv.

Előzmény: gergosrac (25893)
Andris85. Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25894
Sziasztok, csináltam az előbb pár képet, úgy gondoltam, hogy megosztom veletek!Citrom porcelán jércék, valamint aranybúza t. cochinok( eladók) babosak is kék ill fekete babosak (eladók)a szülőket megtekintheted itt!
gergosrac Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25893

Üdv mindenkinek! HoltSio! vagy valaki más... meg tudnátok e nekem mondani hogy a némakacsát szokták e tömni és ha igen akor mekkora súlyt, vagy kort kell elérniük?  És még anyi hogy a Bráhma fogoly színű 5hónapos jécéknek és kakasoknak az áruk hogy mozog? Köszi előre is!

fecocos Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25892

Hello HoltSio!

Igen,az mind a 3 kékbabos.Számomra mégis a sárgababos az igazi különlegesség.Még sose láttam ezelött ezt a színt.Amikor kirakta,5p.alatt elkarkodták Tőle.Gyönyörüek voltak!Nekem"csak"az utolsó2fiatalt sikerült megvennem.(Még nincsenek is tökéletesre kiszínesedve)Egy osztrák házaspár árulta őket.

Előzmény: HoltSio (25848)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25891
Szia cservig nyíregyházán lakik Balog Lajosnak hívják nekem ő adta az első galambomat is és vele szoktam cserélgetni meg meg venni minden állatot vannnak chaboi ,brahmái szakállas tyúkjai kecskéi többszáz galambja van gyűrűzi is őket strasszerok,kingek.magyaróriások,pergők,pávagalambok stb elég sok chabója van és ahogy elmondtad minden tulajdonság illik a chabóira üdv
Előzmény: cservig (25887)
Veha Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25890
szia Subigalamb! Köszi az infót!
Előzmény: subigalamb (25877)
Veha Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25889
Szi Kotkoda! Köszi, megtaláltam a libás hsz-t, majd írok Eramamának! Akkor szép színes az udvarod!:-))) Nekem a fekete a szívem csücske (mármint itáliai) . Most már az én arám is bátorodik! Jók a képek, amásodikon az a szakáll...
Üdv!
Előzmény: kotkoda 1 (25871)
tomkay Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25888

Hello!

 

A hinta máshová került mert kellett a hely.:)

A csirkéknek tetszett a hely egybenyitottam nekik a két helyet és most már szabadon mehetnek azon a területen ki-be.A két generáció meg majd megszokja egymást.Kisebb harcok vannak de nem veszélyes.

Málik Györgyöt személyesen nem ismerem volt köztünk régebben egy e-mail váltás.(ennyi)

Üdv!

Előzmény: arthur1 (25886)
cservig Creative Commons License 2008.08.18 0 0 25887

Igen,az nagyon jó,ha rövid a láb.Erre kell törekedni.Sajnos a rövid lábért felelős gén letális/halálos/,így homozigóta rövidlábú nincs,mert a fejlődés 18. napján elpusztul a tojásban.Jó a nagy taréj,4-5 osztatúnak kell lennie.A faroknak a fejtetőt a magasság 1/3-ával kell meghaladnia.Ez a standard,teljesen tökéletes chabó viszont nincs.Megmondanád,hogy ki ez a tenyésztő?Ha nem publikus,akkor nyugodtan jöhet e-mail-ben is(cservig@freemail.hu).

Köszi.Minden jót.Üdv.

Előzmény: Törölt nick (25868)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25886
Köszi!Mi lett a hinta sorsa?Mi volt a csibék reakciója amikor kiengedted őket?Málik György ma vitt tőlem 3 itáliait.Ismered?Vannak neki is galambjai.(is)
Előzmény: tomkay (25885)
tomkay Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25885

Hello!

 

Szerintem is tök jót elbeszélgettünk.A helyet kibővitettem a ház mögötti füves területtel.Jól sikerült és a két generációt is egybe engedtem.

Egy baj van a dologban:ha legközelebb jössz nem tudsz hintázni.:)))

 

 

2008.aug.31.8.(vasárnap)

Salgótarjáni Börze

A piac területén 7:00-12:00

 

Programizelitő:

 

Állatsimogató

Pónilovaglás,Sétahintózás

Gazdikereső

Kutyás bemutató

 

Belépés diákoknak ingyenes,felnőtteknek 200.-Ft/fő

Előzmény: arthur1 (25883)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25884
Hali Chow!Hogy vagy?Fáj még a lábad?Megkaptad az emailemet?
arthur1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25883
Tomkay!Elfelejtettem az előbb megkérdezni mikor is lesz a tarjáni börze?
arthur1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25882
Üdv mindenkinek!Tomkay!Örülök hogy megismertelek téged és családod remélem még lesz alkalmunk veletek találkozni !Mátyás fiunk azt mondta jó lenne ha Henike nálunk lakna mert akkor sokat játszhatnának.
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 25881
Helló
Ez sem éppen ide való, de nálunk meg a repülőnap zajlott (szó szerint) sajnos közel képeket nem tudtam készíteni.
Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!