Keresés

Részletes keresés

Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7530
Mi múlt szombaton visszafelé tettük meg a szakaszt a következő útvonalon:

Budva, Kotor, Perast (itt felkanyarodtunk a hegyekbe), Trebinje, Mostar, Sarajevo.
A Perast utáni szakaszt leszámítva, ahol valószínűleg rossz utat választottunk és kicsit tekeregtünk, mindenhol jól lehetett haladni.
A helyiek nagyon nem javasolták a parti utat Dubrovnik felé.
Előzmény: kissárpi (7529)
kissárpi Creative Commons License 2008.08.07 0 0 7529
Sziasztok! Van valakinek friss információja a FOCA-SCEPAN POLJE szakaszról? Szarajevóból Budvába melyik úton mennétek szombaton délelőtt? Dubrovnik felöl szerintem nagy lesz a forgalom, ezért szeretnék menni Foca felé.
uhu20 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7528
Üdv, rég találkoztunk!

Én 2 éve voltam egy bosnyák-dél-dalmát-montenegrói körúton. Ha esetleg be akartok nézni ide-oda, akkor kérdezz bátran.

Amit mindenképpen ajánlok, az az észak-montenegrói hegyvidék és a kotori vár. Kalandvágyból benézhettek Albániába is.
Előzmény: Berci77 (7526)
Lorbrios Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7527

Üdv!

Egy hete jöttünk haza Montenegróból,10 napig voltunk ott és nagyon jó volt.Bosznián át mentünk Osijek-Szarajevó-Podgorica útvonalon. Autópályák nincsenek,de az utak jók,kivéve a Montenegrói határ előtt kb.20-30 km egysávos szerpentin,vérfagyasztó volt,úgyhogy visszafelé a Dubrovnik-Mostar úton jöttünk.Mindkét út gyönyörű, megéri az a néhány óra plusz utazás.A határokon nem kell várni.

Sveti Stefanon foglaltunk apartmant,interneten és 75 euroba került éj/apartman. Mi négyen mentünk, de hatan is kényelmesen elférnének,az apartman szép,a házigazda és mindenki nagyon kedves és segítőkész volt.Ha valaki ott keres szállást valóban sokkal olcsóbb-30-40 euroért is lehet kapni és lépten nyomon árulják a kiadó szobákat, de mi inkább foglaltunk,mert tavaly Horvátországba úgy mentünk,hogy majd ott keresünk szállást,de mindenütt teltház volt,és a végén örültünk,hogy van hol aludnunk.Mindenesetre ettől Montenegróban nem kell félni.Sveti Stefan gyönyörű,de rengeteg a lépcső.Tőlünk 300 m-re volt a tenger,függőlegesen.A strand és a tenger a földnyelv mindkét oldalán kavicsos,hol kisebbek,hol nagyobbak,annak ellenére,hogy egyedülálló vörös homoknak híretik.De a víz gyönyörű tiszta!A nyelv egyik oldala fizetős a másik szabad.A szabad strandon rengetegen vannak,de a fizetősön kényelmesen el lehet férni,szinte alig vannak,22 euro egy platz.A szigetre, a luxusszállóba felújjítás miatt nem lehet bemenni,találkoztunk magyarokkal,akik szerint már 2 éve zárva van,de ezt is elfelejtik megemlíteni az internetes oldalakon.Azért van, hogy a munkások szemethunynak és pár embert beengednek,de minket nem engedtek.

Mivel vannak köztünk akik csak a homokos partot szeretik,szinte mindig másik strandra mentünk. Plavi Horizonti és Jaz homokos,de Jazon azért vannak kövek is.Plavi H. kékzászlós,a víz tiszta is,de elég szemetes.Budván nem fürödtünk,de ott is ahogy láttam mindenhol inkább kavicsos.Van még jópár kisebb öböl,de azokat nem próbáltuk.Mindent összevetve a legjobb strand szerintem Becici,aprókavicsos,kicsit gyorsan méllyül,de nagyon szép,kék zászlós és halakat is lehet látni.

A strandokon többnyire saját napernyővel is lehet strandolni,egyébként 2 ágy+ernyő Becicin 7,Plavi H.-n 10euro.Hamburger, Pizza, sült krumpli 1,5euro a strandokon, étteremben csevapcsicsa,halfilé,grillezett finomságok kb.6 euro/adag.Parkolás általában 2-3 eu/nap,Budván 0,8/h, St.Stefanon 12/nap!Az élelmiszer nagyjából annyi mint nálunk,a gyümölcs drágább,a cigaretta fele annyi.Tankolni Boszniában érdemes, ott a legolcsóbb a benzin.

Montenegró csodálatos ország,ahol mindenki megtalálhatja a neki megfelelő nyaralást! 

Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7526
1. nyilván tudomásul kell venni, hogy nem mi lennénk az egyetlen turisták az országban. kérdésem inkább arra irányult, hogy a lehetőségekhez képest nem a legzsúfoltabb helyet keressük. amúgy baromira nem az én ötletem volt, hogy ilyenkor nyaraljunk, mert személy szerint én jobban szeretem az elő- és utószezoni dolgokat. sajna még 3 ember szabadságához kell alkalmazkodnom.
2. ha azt mondod, hogy 4-en napin 40 euróért kapunk elfogad6ó szállást, az csak jó hír, több marad másra.
3. térképeket köszönöm, nézegetem a többi képedet is. sajna én semmi használhatót nem találtam.

köszönöm az infókat és tanácsokat.

b
Előzmény: szervezkedő (7524)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7525
Hú ez nagyon jó!
Na jól el is lopom!!!!!
Előzmény: potika (7522)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7524
Berci77!

1., Szerintem ha most szombaton indultok akkor amolyan túristatömegmentes heylet nem fogsz találni egész Montenegróban, de ez ne tántorítson el. Nézz szét az országban és képzeld el mennyivel kellemesebb júniusban vagy szeptemberben, amikor tizedannyi ember sincs mint ilyenkor.

2., Szállás 80euro!
Na ennyiért a szomszédom a budvai panziójában adja naponta az apartmanokat. Meg se említsétek hogy nektek ennyi van rá. 35-40eurot mondjatok. Ez a standard ár az idei évben. Ha 80at kifizettek naponta, érezzétek hogy be vagytok csapva.

3., Térképek.
A nickemre kattintva láthatod a képtáram címét. Ebben keress egy "Térképek" mappát, remélem tudod valamire használni. Ha azonban találsz még másutt valamit akkor küld már el mert felrakom a többi mellé!

Jó utat és érezzétek magatokat jól!
Előzmény: Berci77 (7518)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7523
köszi, ez nagyon szuper, ilyenre gondoltam!
Előzmény: potika (7522)
potika Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7522
http://www.crnagora.fw.hu/map/crnagora_001.jpg
Előzmény: Berci77 (7521)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7521
köszi az infókat. mi kunát vinnénk, pont azért, hogy ne legyen gond a pályán a váltással. szombat éjfél/vasárnap hajnali 1 körül érnénk a horvát határhoz, szerintem akkor már lement a turnusváltás (gondolom azok szombatra érnek oda?!), ezért remélem nem lesz akkora tömegnyomor. tankolási infót már olvastam, megfogadom. bőven leérek addig (dízel). a határig tartó szakaszra kevesebbet kalkuláltam kicsit, de jobb inkább többel számolni. én amúgy olyan 140-es tempomattal és óránként 5 perc cigiszünettel nettó 100-110-es átlagot gondoltam a pályán, de a többi szakaszra tippem sincs. ha az ember előre kalkulál, kevésbé lesz ideges a dugók, torlódások miatt.

van valakinek esetleg egy montenegro térképe? belinkelhetnétek. én sokat kerestem, de igazán jót nem találtam.

továbbra is várok kipróbált apartman/magánház címeket herceg noviban (vagy környékén)

köszönöm
Előzmény: csakamunka (7517)
Corleone36 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7520
Így van, ettől nem kell tartani itthon. Csak a "rókákat" kell elkerülni! Ezt meg én láttam. Üdv.  FOREVER MONTI!!!
Előzmény: diuskaa (7497)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7519
mi sem turistamentes helyet keresünk, csak a brutál zsúfoltsághoz nincs kedvünk. ezt inkább budváról írtátok. ha jól vettem ki, akkor nekünk pont ideális lenne herceg novi.

a tippeket köszönöm
Előzmény: moncsa03 (7516)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7518
köszi. mi is úgy gondoltuk, hogy irány herceg novi és ha minden kötél szakad, akkor megyünk tovább. biztos én vagyok balfasz, vagy túl figyelmetlenül olvastam a topikot, de ami ajánlatokat, linkeket találtam, azok vagy nem herceg noviban voltak, vagy nem pont olyanra gondoltunk. mi kb ezt a 20 euro-t határoztuk meg határnak, az persze nem gond, ha találunk olcsóbban :-)
Előzmény: moon. (7515)
csakamunka Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7517

Hello Berci77!

 

Szerintem szombaton este kicsit nagy forgalom van lefelé a horvátországi turnusváltás miatt. Rédics felé föleg cseh és szlovák turisták, de kisebb a forgalom mint Letenyénél. A határ Petesovci (Petesháza) és Mursko Sredisce (Muraszerdahely) .Szerintem itt lesz egy kis torlódás.

Mi Cakovec (Csáktornya) felhajtónál szoktunk a pályára menni.

Cakovec-Zagreb 29 kuna = 4,05 eur

Zagreb- Sestanovac 171 kuna = 24 euro  Volt a mult héten . Ha euroval fizetsz  érdemes pontos összeget kiszámolni akkor nem lehet baj a visszadással, mert kunában adnak vissza. 4,05 eurot nem lehet fizetni mert minimum csak az 50 centest fogadják el. (ez hivatalos, nem átvágás) . Nekem is mondta a kapunál,hogy 5 euro.Én mondtam,hogy 4.5. Válasz= oké. Igy kevesebb kuna volt a visszajáró.

Ha kunát viszel pálydíjra meg esetleg útközben valamire akkor ez tárgytalan. Különben a benzinkutaknál 1 eur= 7 kuna általában. Én eddig 5x voltam erre a pálya végétöl mindig a Dubrovnik táblát követtem, vagyis mentem ki a tengerparti útra. A belső utat nem ismerem. Tankolás mindig Neum ( ez egy kis bosnyák partszakasz)

Pálya után a határig  6 órával szoktam számolni (biztos mondják most ,hogy sok) . Nekem is volt már kevesebb, de több is.

 

Herceg Novit nem ismerem csak tranzit, mi délebre járunk de egyszer voltunk ott kirándulni. Szállást szerintem mindig lehet találni .

Előzmény: Berci77 (7513)
moncsa03 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7516

Hát Berci77, Herceg Novi nem kimondottan az a turistamentes város. Ezáltal a strandja sem. Nekem Montiban a kedvenc városom. Viszont nincs messze ( hajóval :)) ) a Zanjic nevű strand, ahol nagyon szép tiszta a víz és ellehet férni. Onnan pár euróért elvisznek  kishajóval Mamulára meg a Kék-barlanghoz is.

Amúgy itt nézelődhetsz: http://www.montenegro-info.hu/index.php?hn-riviera

Előzmény: Berci77 (7513)
moon. Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7515

En a helyetekbe a maganhazak hirdeteseit olvasnam, olyanokat mint szervezkedo bedobott egyszer ketszer. 8 euroert mar kaphatsz agyat, lehet klima nincs, viszont ha a regi vastag falu epuletek, vagy a hegyen van ott nem is kell.

Ha ejfelkor indultok del korul mar ott lesztek lesz ido szallast is keresgelni. Hercegnoviba meg nem jartam, de ugy tudom az se a dragabb helyek koze tartozik. 10-12 ert is fogsz kapni agyat biztos vagyok benne. En Budva Bar reszt jartam be juliusban, minden alkalommal megallitottak vagy az uton jeleztek, tablara irva vagy valahogyan kiado szoba. Szerintem  Hercegnoviba se mas a helyzet, ha megsem kapnal ott helyet akkor megindulsz del fele.  

Előzmény: Berci77 (7513)
moon. Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7514

Jo az otlet :-). Sajna en az iden mar nem igen tudok mozdulni sehova, ujev utan szabadabb leszek. Azert hozzatok ossze es kerjuk az elmenybeszamolokat es akkor a tobbi topikalako is ugy erzi mintha ott lett volna :-)

 

 

 

Előzmény: szervezkedő (7510)
Berci77 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 7513
Sziasztok!

végigolvasva párezer hozzászólást maradt még pár kérdésem. szombaton éjfél körül indulnánk zalaegerszegről. Rédicsnél zúgnánk át a határon, varazdinnál mennénk fel a pályára.
- jól látom, hogy sestanovácig van autópálya?
- utána a parti, vagy a belső utat érdemes megcélozni (zagvozd, vrgorac)? a kényelmes, biztonságos és lehetőleg gyors lejutás a cél. kb milyen menetidővel kalkulálhatok a pálya után? célunk herzeg novi. remélem jó választás, ha nem teljesen kihalt, de turistatömegmentes helyet keresünk.
nem foglalunk előre szállást, majd ott szeretnénk találni valami 2*2 ágyas apartmant. viszonylag kevés szálláshelyet találtam a neten az általatok belinkelt oldalakon, más városokban nagyságrenddel több a lehetőség. ennek mi lehet az oka? baromira nem vágom a lehetőségeket és bocs, ha idióták az igényeim, de olyan szállást szeretnénk, ahol biztonságosan le tudom rakni a kocsit, lehetőleg nem az utcán. van a közelben valami tiszta, barátságos zsúfoltságmentes strand és a központ sincs annyira messze egy esti sétához.
- tudnátok ajánlani esetleg pár címet, amit érdemes ott megpróbálni?
- szállások tekintetében a neten jóval magasabb árakkal találkoztam, mint amiket ti itt írtatok. reális lehet olyan 20 euro/fő/nap körül (inkább -ig), tehát négyőnkre 80-ért valami normálisabbat találni?

2 kirándulást biztosan beiktatunk: kotor és budva. ezen kívül valami hajókázásra mennénk a kék barlanghoz. van esetleg valami tippetek még, amit a környéken érdemes megnézni?

segítséget, tippeket előre köszönöm.

berci
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7512
Csájé! Én azért jelölgetem be a trafikaat hogy ne fussak bele legközelebb... de ezt úgy sem tudom kimagyarázni!

Nekem sincs menő villám a tengerparton. Egy úgynevezett "szabadidő központunk" van kb 110m magasan, egy hegyen.
Erre a hétre a nejemnek, garázsajtó csiszolás-alapozó festés rekreációs program tevékenységet állítottam össze. De még nem csinált semmit!!!
(Voltam olyan ganééé, hogy megkérdeztem a szomszédot telefonon, hogy dógozik e az asszony! Azt mondta a garázsajtónak még nem ártott sokat! Na mindegy van még 4,5 napja! Nem vagyok zsarnok, de én már rengeteget melóztam a házon, így ő is magáénak érezehti picit.
De már látom hogy mire elindulok ismét annyi cím szaporodik össze, ahol műholdvevőt kell szerelnem, hogy csak pár nap marad a pihenésre. Egyszerűen hírem ment és minden kinti magyar ingyé HBO-t és Rtl Klubot akar a parton!!!)
Előzmény: Hümi (7511)
Hümi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7511
Megmondtam má..hogy szerek ríni v@zze...érc...nem hallottál valami szervezkedő-kötekedő félirű aki évek óta Montenegróba jár...de a gípíesén még a rekettyebokrokat is bejelöli mert nem tanána oda...kannás benyát meg sohasenem viszek...csak kannás...jóféle tablettás bort...de azt tengerparton sohasenem iszom...me mire odaérek efogy...idén valóban Horvátország a célállomás...aug. 13.-án...jövőre lesz Görögország...tudod én nekem nincs tengerparti luxusvillám...:)))
Előzmény: szervezkedő (7510)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7510
Hümi!
Ne ríjjámá itt vazze, hogy nem találsz ki görögbe ha nem lesz videlyó! Bevallom, kezdessz nekem gyanússá válni! Lehet hogy te is kannába viszed a benyát az útra??? :-)))))
Egyébként, ha jól emlékszem te idén a nagyon off horvátokhoz készülsz, vagy már voltatok?

moon!
Délelőtt már oltogattam telefonon Baffalolev cimborát, az október 23-a környéki kirandulassal kapcsolatban! Utószezonban (szept-oktober) Sutomoreban 6euro/fő/éj áron tudok szállást kb 25 főig.
Szerveznénk valami rituális nyárbúcsúztató délutánt! Ha le jönnétek ti is, lenne aki beszélné a nyelvet és kommunikálná a "rendezvényt".
Már látom magam előtt az október 24-i újságok magyar címlapjait:
- "Bp mittoménmelyik terén a nemzeti ünnep estéjén kormányellenes tüntetők csaptak össze a rendőrökkel."
- "A montenegrói magyar kolónia a tengerbe dobott mittoménmiylenvirágfűzérrel búcsúztatta a 2008-as szezont és emlékezett meg október 23-ról.
(Csak majd jól odafigyelünk nehogy valami szélsőséges elem a kormány távozását követelje. Hiszen az én családomban is van szélsőséges, a nyugalom megzavarásátra alkalmas egyén. De ő hellyel-közzel 2-3 túrorudival kezelhető, mert még csak 3,5 éves- de ettől függetlenül tartani kell tőle!!)
Előzmény: Hümi (7506)
Hümi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7509
Rendben...mindent elkövetek...hogy a fotó postázását megakadályozzam...lásd milyen jó indulattal viselkedem irányodban...kapsz még egy esélyt...pár hetet még tudok várni...de garantáltan...a szent estén...a fa alatt lesz a kép...irgum-burgum...

ui.:
Még nem is említettem...hogy milyen rettenetesen tud nyarvíkolni a drága mama...a faluban híták már több helyre...amikor elszaporodtak a puckok...hangos kép lesz... :)
Előzmény: moon. (7507)
moon. Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7508
Meg egyszer visszaterve a szerb rendorokre, vagy Athinaek esetere. Az irasban nem sok az informacio mi is tortent valojaban. Egy biztos nem konnyen tud megalazkodni az ember valaki elott, foleg ha azt kevesebb ertekunek tartja onmaganal. Ilyen esetben pedig ha megakarjuk uszni 10 euroval muszaj, sztem nem csak a szerb rendoroknel hanem barmely orszag rendorenel ez a helyzet, hiszen ovek a hatalom, az igazsag, vagy i nelkul.  
moon. Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7507

Jaj Humi ha lehet akkor menj meg a postara es kerd vissza a kuldemenyt.

Legy ram tekintettel, en a holgyeket szeretem es azzal a fotoval ne rombold le illuzioimat :-))..

Na de komolan, en csak a videot raktam fel, Zoli a fordito, igaz a monti erdekelte eddig de hatha kedved kap gorogozni is , kerjuk meg szepen :-)

VAgy valaki mas aki leforditana, sokan jarnak meg ide akik gagyogjak a szerbet. Ha nem akad senki Humi akkor csak a te kedvedert megcsinalom en da az par hetbe belekerul, nagyon elvagyok havazva munkabol kifolyolag, pedig ugy be be otlot jo lenne meg visszameni Montiba .

 

Előzmény: Hümi (7506)
Hümi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7506
Kedves Moon!

Emlékszel...?

"Kedves moon...Allah növessze hosszúra szakálladat...hát mán, hogy a búbánatos nyűvekes maci tökibe ne raknád fel a görög útvonalat...jövőre oda szándékozunk menni...úgyhogy csupázd fel nekem...a felíratos útvonalat valami általam is elérhető helyre...léccci...mert ellenkező esetben elküldöm anyósom fényképét...amint kedvenc otthonkájában krumplit szed... :)))"

Postázva... :(
velika Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7505

Igazad van!Én is utaztam már mindegyik irányban.A híradások szerint 4 órás letenyei élményt hagytam ki az idén!Aki dilemmázik,egy nyomós dolgot gondoljon azért végig!Azt, hogy melyik pillanattól számítja a nyaralását! Én bevallom a magyar határ átlépésétől - a visszalépésig!Elég egy térkép, ami alapján arra mehetek, amerre utat jelez, amerre még nem voltam....Ha a Píva kanyon kimaradt volna az életemből a kb. 15-20 db megállással-most szomorú lennék.Ulcinj-Budapest erre 15 óra volt- három határátkelés (6 perc összesen) és rengeteg megállás-fotózás ...Én a hazautat és az odautat még nyaralásként éltem meg, mert szerintem az összesen megtett cca 2500 km-nek így volt értelme!Az igazsághoz hozzátartozik, és bevallom, hogy a kocsiban utazó 4 fő közül egyedül nekem nem volt jogsim,így nekem minden út jó, ahol gurul alattam a kocsi :)

Én inkább azt hajtogattam: Hova rohantok...hamar odaérünk...hamar hazaérünk....

Előzmény: bankvilági idegenvezető (7499)
baffalolev Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7504
Sziasztok

CSSSSSSSSSSSSŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ Zoli a TV dobro el is fáradtunk
-minden ok.
- nagyon jó volt csak keveset voltunk a strandon
- sokat kirándultunk körbejártuk a Skadarska tavat gyenge idegzetűeknek nem ajánlott az út vonal (a vége fele már majdnem nekem is sokk volt) de maga látvány gyönyörű
- ja kifele hajnali 3-órakor (Baja) indultunk és 12,45-kor már vásároltunk lent a közértben
- hazafele pedig 9,30 óra volt
- én azt mondom hogy mindenki menjen arra amerre akar mert mindenkinek más a jó
- Boszniában nincs semmi baj lehet nyomni ha megfognak 1 kis mosoly 10€ és minden uredu

PÁ PÁ


szervezkedő Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7503
"hulyet sem jatszottam mint szervezkedo"

Tudod, van akinek ez könnyebb, van akinek nehezebb.
Lehet hogy nekem nem is nagyon kell eljátszani a hülyét, elég ha meglátnak és már tudják, egy alacsonyabb értelmi szinten lévő emberrel állnak szemben!!!
Előzmény: moon. (7502)
moon. Creative Commons License 2008.08.04 0 0 7502

Jol irtad, szerintem te mar beszeled a szerbet :-)

Szerb rendorokkel nekem is volt gondom az iden, (persze nekem sajatjaim). Az utobbi 5 evben (azota jarjuk montit) 3 alkalommal alitottak meg. Most a harmadik kemeny volt. Ezt mar irtam, hibaztam elismertem, az allam akkor esett le mikor szabalysertesi birosagra akart adni, 250 eurot, meg 3 honapra elveszi az engedelyem. Most mar tudom csak bloff volt, nem irt a jegyzokonyvet csak egy kis noteszba irta az adataimat. A 250 eurobol hirtelen 25 lett, majd miutan a zsebembol dinarba euroba 10-et sikerult kiszamolni azzal is elegedettek voltak. Persze hozza teszem nem voltam sem nagykepu sem folenyes, nem hivogattam senkit nem fenyegettem oket senkivel, hulyet sem jatszottam mint szervezkedo szokta volt irni, de legkozelebb fogom :-), csak szepen kertem ne vegyek el az engedelyem mert kell a munkamhoz. Szoval sok fugg attol hogyan lepsz fel, persz akkor is rafuthatsz olyanra akit semmi sem hat meg, ez az utcan is megtortenhet hogy megvernek kocsmabol kilepo kotekedni akaro egyenek, akar magyar akar szerb vagy, akar MO-n  akar Szerbiaban vagy, mert eppen kedvuk van valakit megverni vagy mert nem volt rajtad sapka vagy eppen volt.

Előzmény: szervezkedő (7495)
szervezkedő Creative Commons License 2008.08.03 0 0 7501
Ólomlábú! Biztos így van, de olyanoknak a véleményét csak óvatosan kezeljétek, aki azt irja, hogy Boszniaba kannaba viszi a benzint, hogy azzal se legyen gond! El sem merem gondolni, mi történhetett volna ha még tankolniuk is kellett volna?! Ez már a vicc kategoriaja! Szerintem!
Előzmény: bankvilági idegenvezető (7499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!