Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Nyco 2008. aug. 6. © 2232

Szia Kitty!

Te hol érzed a fájdalmat, kívül, vagy inkább belül?

Én hónapok óta kezeltem magam Mastu kúppal és Doxyproct kenőccsel, eredménytelenül. Sőt, egyre rosszabb lett, vécézés után kb. egy órával kezdődött a fájdalom, valahol belül, és fél napig is eltartott, ülni-állni alig bírtam, fekve volt csak elviselhető.

Végső elkeseredésemben elmentem proktológushoz, ő állapította meg, hogy nem aranyér, hanem végbélrepedés. Erre pedig teljesen feleslegesen használtam az aranyérre való készítményeket. A doktornő által adott kúptól viszont már egy-két napon belül enyhült a fájdalom.

Itt egy cikk a témáról:

http://www.hazipatika.com/articles/week/Fajdalmas_csorepedes_Sokkolo_fotoval?id=134

Reméljük, neked nem ez van, de ha nem javulnak a tüneteid, akkor csak el kéne menni orvoshoz.

A vizsgálattól én is nagyon féltem, de kibírható volt, -az alapfájdalom ellenére is-, végbéltükrözés kb. 5 perc, vagy annyi sem, és már meg is volt a diagznózis.

Túl lehet élni, és már másnap jobb lett.

Neked javulást kívánok!

Nyco

Előzmény: kitty666 (2231)
kitty666 2008. aug. 6. © 2231
Szia Nico!
Köszi,hogy írtál!
Az az igazság,hogy most hogy megint "kiújult" a fájdalmam megint félek elmenni dokihoz!Ha a "kicsi" kúp így fáj milyen lenne egy ujjas vizsgálat vagy akár eszközös :(!?
Milyen az a végbélrepedés???
Megint Mastu-t vettem,amit Neogranormonnal kenek be.De én akkor is felnyomás után csomó ideig érzem a kúpot és a fájdalmat!
Üdv: Kitty
Előzmény: Nyco (2224)
Nyco 2008. aug. 6. © 2230

Procti!

A folyadékmennyiség elég kell, hogy legyen, de fontos, hogy a korpatabletta bevétele után közvetlenül igyál.

Ha valóban belső aranyérről van szó, akkor kéne, hogy használjon a felírt kúp.

Ha rosszabb tőle, akkor előfordulhat, hogy valamelyik összetevőjére érzékeny vagy.

Nekem például, -mikor régebben külső aranyerem volt- a körömvirág kenőcs okozott olyan gyulladást, hogy aludni sem tudtam... 

A vazelint továbbra is javasolom, nekem szinte észrevétlenné teszi a kúp felhelyezését.

Ha nálatok nincs proktológus, akkor esetleg egy érsebészt keress, talán jobban otthon van a témában, mint egy általános sebész. Ha sokat szenvedsz, mégis csak megérné megejteni a műtétet.

Nyco

Előzmény: Procti (2229)
Procti 2008. aug. 6. © 2229

Köszi aggódásodat, kérdéseid nagy részére a válasz itt:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9120586&go=80804147

Ebben benne van a kúp receptje, négyféle összetevővel (az egyik valami erős injekció).

Én újabban hosszában kettévágom ezt a böhöm (házikészítésű) kúpot.

A tubustoldalék az jó, bár mostanában már az ujjam is elég ügyes, legalább közben érzem a bennsőségeket.

Állítólag aranyerem van, ha repedésem is lenne, csak észrevették volna... (Hacsak nem azóta lett az is...) Mennyi a bő folyadék? 85 kilómra napi hány liter? Mert én kábé napi 3-3,5 liter folyadékot nyelek.

Bár ahol lakom nincs proktológus, de azt mondják, az egyik sebész ügyesen műt aranyeret, csak attól félek, hogy ha sebész, még akkor is megmút, ha nem kell, ez egy ilyen előítélet nálam. :(

Üdv: Procti

Ps. Most is állva püfölöm a billentyűt... :( 

Előzmény: Nyco (2228)
Nyco 2008. aug. 6. © 2228

A korpatabletta csak akkor tölti be a funkcióját, ha sok folyadékot iszol hozzá, anélkül csak ront a helyzeten.

Milyen kúpot használsz? Egyébként úgy tudod fájdalommentesen feltenni, hogy bekened vazelinnel, és van még egy apró trükk, amikor benyomod, akkor egy picikét préselsz, attól jobban megnyílik az útja. Ezen kívül van olyan aranyérkenőcs, aminek a tubusán toldalék van, ami vékony, na azzal szépen feljebb lehet tolni a kúpot.

Így nem fog fájni.

Aranyered van, vagy repedésed? Mert ha repedés, akkor az is produkálhat aranyérnek látszó dudorokat kívül. Nekem legalábbis az volt, mint utólag kiderült.

Szerintem érdemes egy jó proktológust keresni!

Nyco

Előzmény: Procti (2227)
Procti 2008. aug. 6. © 2227

Jajj!  Fáj. Elég egyszer egy keményebb széklet és egy hét gyógyulási eredménye oda! Az is lehet, hogy a korpatabletta nem vált be, attól még keménnyebb? Vagy mégsem jó az a spéci kúp? Pedig újabban már hosszába kettévágom, hogy ne okozzon a feldugása olyan traumát.

Nagy hírem van, már ha az: tegnap óta van külső aranyerem is. Érzem az ujjammal, mikor kenegetem. És baromira fáj. Lehet, hogy ödéma?

És állítólag a szomszéd kisvárosban van proktológus. Szerintetek átmenjek? Hogyan lehet hozzá bejutni? Úgy értem hivatalosan, ingyen. 3 hét múlva mennék nyaralni...

brilians 2008. aug. 6. © 2226

Szia Szysy,

Az aktivia nem árt, söt jót tesz. Pl nekem volt végbélmütétem (több mint 2 hónapja), azota minden nap iszok meg egy aktiviat és hála Istennek, azota nincs WC problémám :)

Előzmény: Szysy (2225)
Szysy 2008. aug. 5. © 2225
Sziasztok.

még új vagyok itt, végigolvastam a fórumot nagyjából. elmentem az urológiára, de elküldtek, hogy először próbáljak ki kenőcsöt, és ha az nem válik be, akkor majd menjek vissza.
Vettem Reparon kenőcsöt, a patikus néni ajánlására. az jó nem?

a kérdésem az lenne, hogy többen is írták, hogy tej, kenyér felejtős. most ez igaz. tehát hanyagoljam kicsit a tejet? és akkor minden tejterméket is?
pl az aktivia, hát az tele van jósággal, napi 1 aktivia az nem baj? vagy már az se ajánlatos?
kenyérrel nincs baj, abból eddig is a rozs, és hasonló nem fehér kenyeret ettem.
esetleg még valami, ami nem ajánlatos?

előre is köszi a válaszokat!
Nyco 2008. aug. 5. © 2224

Szia Kitty!

A korábbi hozzászólásodnál már válaszoltam a kúp-használattal kapcsolatban.

Azóta én is sokat szenvedtem, aminek az lett a vége, hogy csak elmentem orvoshoz, mert már nem bírtam tovább.  Nagyon jóltettem, hogy rászántam magam, mert kiderült, hogy amit én aranyérnek hittem, és hónapokig kezeltem hiába kúppal és kenőccsel (sok ezer forintért...), az valójában nem aranyér, hanem végbélrepedés.

Erre speciális (nitroglicerines) kúpot írt fel a doktornő, ami már pár nap után használt.  Sajnos, ma újra berepedhettem egy kicsit, mert megint fáj valamennyire, de szerencsére van még kúp, úgyhogy tovább használom.

Aranyérre tudnék javasolni sokféle készítményt, de lehet, hogy neked is jobb lenne  előbb orvossal megnézetni, hogy valóban az-e. Az ember nagyon tart egy ilyen vizsgálattól, de hidd el, nem olyan nagy dolog. Bár előbb rászántam volna magam...

Ha érdekel, megadom a doktornő elérhetőségét.

Nyco  

Előzmény: kitty666 (2223)
kitty666 2008. aug. 5. © 2223
Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Jártam itt kb 2 hónapja.Akkor elhasználtam egy doboz Mastu kúpot,ami viszonylag rendbe hozott.De most megint őrületesen fáj ég és csíp belül a végbelem-aranyerem :(!Szerintetek megint Mastut vegyek vagy próbáljak ki valami más kúpot?Nem igen ismerek mást!Most valószínű a székrekedésem miatt lett rosszabb a helyzet... Van mikor csak Glycerines kúppal megy...
Minden tanácsot várok!!!
Üdv: Kitty
diving 2008. aug. 4. © 2222

34 éves vagyok. Az ödéma: vizesedés. A vágás, a seb vonalán fel van duzzadva, hurkásan kidudorodik és nagyon érzékeny és fájdalmas. Nem hinném, hogy ténylegesen víz van benne, de nem igazán tudom "szemügyre" venni.

Mint sokaknak, nekem is a terhesség és a szülés miatt lett aranyerem. 7 éves a gyerek. Eddig húztam, odáztam a dolgot. Hamarabb kellett volna rászánni magam.

Előzmény: melo37 (2221)
melo37 2008. aug. 4. © 2221
lehet,hogy hulyét kérdezek,de az odéma pontosan mi?
anyunak is csak fájdalomcsillapítot írt a doki,
semmi krémmel nem szabad bekenni,neki ezt mondta
neki a kamillás vízzel valo kenegetés volt a jo,de nem bele ulni a vízbe
a jegelést o is probálta,de nem használt neki sem
és amikor megnyugodott neki egy kicsit, akkor fekudt,mert ugy volt jo
nehéz kibírni,de anyu is azt mondta,hogy orul,hogy már tul van rajta
további kitartást kívánok Neked
megkérdezhetem,hogy fiatal vagy?
Előzmény: diving (2219)
tristen 2008. aug. 4. © 2220
Szia!

Nagy nagy türelmet kívánok Neked és gyors gyógyulást!

hali :)
Előzmény: diving (2219)
diving 2008. aug. 4. © 2219

Köszi.

Igazából nekem az ödémaképződéssel van bajom. Legalábbis remélem, hogy az. Mondták majd viszahúzodik. Úgy legyen. Csak jegelést javasoltak semmi egyéb, de nem érzem, hogy segítene, sőt rosszul esik utána jobban fáj.

Más választásom úgysincs, mint kibírni.

Előzmény: melo37 (2218)
melo37 2008. aug. 4. © 2218
ha még van valami kérdésed nyugodtan írj
Előzmény: diving (2213)
melo37 2008. aug. 4. © 2217
Nem akarlak elijeszteni,de ha nem érzed jol magad ujra keresd meg az orvost
anyut 4 éve mutotték lézerrel akkor semmi baj nem volt,csak annyi hogy kiujult neki ujra az aranyér
elment ujra,lézerrel mutetni magát ,utána rosszul volt ,hasmenés, hányinger stb.
9 nap után leesett a gyuru majdnem elvérzett,mert kivulre és belulre is vérzett
rosszul csinálta meg neki a doki
egy másik doki akkor megmentette,de akkor csak a vérzést állította meg az aranyérrel semmit nem csinált,csak 3 honap után
de akkor már rendesen mutotték,
2 honap után lett tunet mentes,de addig a kínok kínját élte át
nem akarlak elijeszteni,hiszen vannak itt olyan esetek is amikor,pár hét után munkába állnak,ez embertol és aranyértol fuggo
anyu is volt ugy,hogy egy hétig jol volt aztán visza esett,mi is elkeseredtunk akkor
ja és a doki mindig azt mondta neki,hogy ezt ki kell bírni
tristen 2008. aug. 2. © 2216
Szia Renyka!

Te is menj el az orvoshoz! Jobban jársz!

hali
Előzmény: Renyka (2208)
tristen 2008. aug. 2. © 2215
Szia!

Csakis orvosi viszgálat után jelenthető ki, hogy belső aranyered van! Menj el egy proktológushoz, ő megvizsgál, felír egy két gyógyszert, kúpokat, és tanácsolni fogja, hogy egyél több rostban gazdag ételt, valamint kemény(ebb) szivacson ülj munka közben, mozogj többet, ...Szóval már hétfőn menjél el egy orvoshoz, vagy kezdj ebben gondolkodni.....

Sok sikert.

hali
Előzmény: Graphitman (2214)
Graphitman 2008. aug. 2. © 2214
Sziasztok! Mit kellene tennem, hogy megusszam a mütétet vagy bármilyen orvosi macerát?! Belül érzek vallami 1 cm-es kis csomót, ami ha ülök egy kicsit fáj (szerintem ez a belső aranyér),de nem vérzik ,csak be vagyok pánikolva és tanácstalan vagyok.  3 éve ülő munkát végzek napi 12órában.  Van gyógyszer amit be tudok szerezni a patikában? A sport (futás) segíthet? Kevesebbet kellene ülnöm?   Megszünhet vagy mindenképp orvoshoz kell mennem?  Minden segítséget,tanácsot megköszönök!
diving 2008. aug. 1. © 2213
Mit jelent az, hogy elrontották? Hogy derült ki? A doki közölte, vagy csak sokára jöttetek rá, mikor nem akart javulni? Érdekelne részletesen, he megtennéd, hogy válaszolsz. Köszönöm.
Előzmény: melo37 (2205)
diving 2008. aug. 1. © 2212

Sziasztok!

Érdeklődnk azoktól, akik már túlestek  lézeres aranyérműtéten, hogy mennyi igdeig tartott a felépülés, mikor szünt meg az összes fájdalom?

Ödémaképződése volt-e? Ha igen, hogy kezeltétek?

Engem két hete műtöttek és naponta változik a fájdalom, hol erősebb, hol gyengébb. Nme tudom normális-e, hogy egyik nap már futottam a busz után a következő nap meg járni sem bírok. Doki szerint minden rendben, nekem viszont kellene még pozitív megerősítés, hogy vége lesz már tényleg ennek a szenvedésnek egyszer.

Válaszaitokat várom, előre is köszönöm.

tristen 2008. júl. 31. © 2211
Tulajdonképpen kihagytam az intimtorna jelentőségét, mivel ezek az izmok valóban kondicionálhatók, csak türelem és kitartás kell hozzá, ami a legtöbb embernek nincs meg ebben a rohanó világban!

hali :)
tristen 2008. júl. 29. © 2210
Sziasztok!

Én mint abszolút laikus a témához, az a véleményem, hogy a belső aranyér sem múlik el sohasem, csak a konzervatív kezelések némiképpen hátráltatják a előrehaladási állapotot. Tudniillik, hogy ezek amolyan kényszerintézkedések. A klasszikus megoldása a dolognak a sebészi beavatkozás, legyen az lézeres ambuláns, (1 napos műtét), vagy a hagyományos érsebészeti kórházban fekvős műtéti megoldás.

Úgy gondoljátok el ezt az egészet, mint amikor vesztek például egy kézszorító gumis "protektort", tudjátok, amit a kézfejre lehet felhúzni, amely védő pl. teniszezésnél a kézizületeket. Ha ez kinyúlik, akkor csak kidobni lehet, újból megszorítani, erőssé tenni nem. De mitől is nyúlik ki? Hát az erős fizikai behatásoktól, a többszöri felhúzástól, a használattól. A végbél záróizmai is hasonlóan működnek, az erős székeléskor ezek "kinyúlnak", a kemény széklet amikor áthalad a végbélen mellé még az erős székelési nyomás, hát meglesz az eredménye. Semmi sem tart örökké, szokták mondani.

Ezért is alkalmazzák az orvosok a konzervatív kezelés részeként a széklet folyamatos lágyítását (étkezési szokások megváltoztatása, rostban gazdag étrend...stb....) , ezzel is elejét véve az erős székelési nyomásnak...

Maga a kúp fájdalom és egyben gyulladáscsökkentő, de nem elég, csak helyi ideiglenes kezelésként alkalmazható. Egyébként is hosszantartó alkalmazása károsíthatja a bél igen finom nyálkahártyáját.

Szóval egyelőre ennyit szerettem volna leírni!

hali
Procti 2008. júl. 29. © 2209

Sziasztok.

Kata egészen megnyugtatott, most már tudom mitől fáj annyira, hát a záróizmoktól, jó tudni. :)

Félretéve a viccet az állapotom változó, van egy paraméter, attól függően, hogy hány órátől nem tudok ülni a munkahelyemen, előfordul, hogy 10-12 órás vagyok, de olyan is volt már, hogy az egész műszakot végig tudtam ülni. Például tegnap.  Délután még biciglizni is mertem. Egész bizakodó, sőt elbizakodott lettem erre fel a tegnapi finom gombasaláta csinált ma reggelre egy olyan kemény székletet, hogy nna! Ma 10-től nem bírtam megülnii egy helyben, csak szökdécseltem az irodában, egyig bírtam, aztán hazajöttem. Volt megint széklet, és ó jaj, 3 hónapja nem volt ilyen, megint vérzett. :(

Meddig a fészkes fenéig kell még szedni eztt a spéci kúpot úgy, hogy nincs foganatja!?!?!?

Előzmény: bkata27 (2202)
Renyka 2008. júl. 29. © 2208
Renyka

Egy hete tört rám a rémület,hogy aranyerem van.Egy kiadós hasmenés, utána diéta ellene,s ez előidézte a bajt. Fájdalom,vérzés, persze hétvégén.Hérfő reggel ismét,sőt a vérzés el sem állt, hideg rázott, gondolom az idegtől. Kiderűlt délutánra hogy lázas is vagyok. irány a gyógyszertár. végül a körzetihez lementem nagy nehezen szerdán. Már lázam nem volt. Ő megnézte, belső aranyér, de fel is szakadt, nem kell továbbmennem sehova, de ha akarok ír beutalót, használjam tovább amiket eddig. A netről összeszedtem,mit kell venni,bevásároltam a patikában.
Persze nem mentem az érsebészetre oda kértem beutalót.
Azóta viszont ahogy olvasgatom a netet elbizonytaladok. Valóban nem kell további vizsgálatra menni? Már nem vérzik,de még fáj az ülés.
Meddig gyógyul? Meddig természetes hogy fáj? Meddig használjak kúpot? A láz nem lehet az aranyértől? A doki szerint nem. Mikor terhelhetem magam úszás,f utás, kézilabda, torna?
Van egy nagyobbacska motorom,már sose tolhatom ki a garázsból?
Igaz úgy érzem javulgatok, de vasárnap utazom autóval külföldre,tele vagyok stresszel,hogy fogom birni? Mennyi gyógyszerrel szereljem fel magam?

Ha valaki tud válaszolni kérdéseimre, köszönöm.
brilians 2008. júl. 28. © 2207

Szia bljudit,

Nagyon örülök, hogy minden jól alakul nálad is :)!

Mindenki, aki a mütét után pl 1-2 hónappal még érzi, hogy vmi nincs rendben, mindenképp keresse fel az orvosát :)! Nem éri meg várni, nehogy ugy járjon mint én, akinek csak a 2. operáció után lett rendben odalent...

Előzmény: bljudit (2206)
bljudit 2008. júl. 28. © 2206

Nagyon sajnálom, csak lehet ott valami gond, mert én ma voltam 6 hetes kontrollon és teljesen panaszmentes vagyok. Kívánok minél előbbi javulást!!!

Előzmény: melo37 (2205)
melo37 2008. júl. 26. © 2205
koszi kérdésedet,sajnos még mindig nincs jol,csak egy kicsit jobban.
hétfon volt 7 hete,hogy mutotték
neki nincsen székrekedése,soha nem is volt,csak egyszer elmegy wc-re és aztán állandoan menni kell neki és csak egy picike megy,nem tud egyszerre kiurulni
a fájdalmat kibírná,csak ez az állando eroltetés ne lenne
szerdán azt mondta a doki,hogy a seb nagyon nagy,de szépen gyogyul ezt ki kell bírni
tudod neki elrontották a lézerrel és ot duplán mutotték
Te,hogy vagy?
Előzmény: bljudit (2180)
tristen 2008. júl. 23. © 2204
Szia Procti!

Ne gondolj annyit erre a fájásra, tudom nehéz, de próbáld elfoglalni magad mással is, lehet, pszichésen is fáj már Neked!

hali
Előzmény: Procti (2201)
tristen 2008. júl. 23. © 2203
Minden Kedves Szenvedőnek egy nagy adag sikerélményt kívánok! :))))))))))