Keresés

Részletes keresés

MaciWorks Creative Commons License 2008.08.03 0 0 3229
Sziasztok!

Ahogy ígértem, megírom tapasztalataimat a VC5300 porszívóról. Igaz, már egy hete megjött, de szegényke a dobozában ült eddig, így korábban nem tudtam kipróbálni.
A szállítás is sokáig tartott, bár a shop állítása szerint a tartós porzsák miatt, azt nem nagyon szoktak venni az emberek, én viszont úgy gondoltam, jól jöhet még.
Na, de a porszívó: VC5300

A gép névleg 2000W-os, 380W szívóerővel. A dobozában a következők voltak: porszívó, a fogantyú felső hajlított része, gégecső, teleszkópos fémcső, padlókefe, turbókefe, kombi fúga és kárpitfej, a gépben egy porzsák (nem papír, hanem szövetféle, ők flíznek vagy gyapjú porzsáknak mondják, s ilyen az eldobható zsákjuk), használati útmutató. Érdemes tehát egyből plusz porzsákot is venni hozzá.

A porszívó maga meglepően pici és könnyű (háziasszonyoknak kiváló, ha cipelni kell, illetve nem foglal sok helyet, ha el kell rakni). Ez persze valószínűleg abból jön, hogy egyszerű véhony műanyag a burkolat, műanyag kerekekkel. Nem véletlenül az egyik legkisebb és legolcsóbb Karcher porszívó... Ahogy a képen is látszik, szép, (kissé) fényes, fekete burkolata van.
Az összeszerelés pikkapakk megy, a zsákcsere is, tehát nem egy bonyolult szerkezet, ez nem hátrány. A csövek simán összedugósak-összeszorulósak, a gépnél a gégecső végét összenyomva az azon levő kis pöcök beleül egy kis vájatba, s stabilan megfogja azt. Semmi extra. Hátul két nagy műanyag kerék, elöl kicsi forgó alul középen elhelyezve.
Természetesen a kábelt automatikusan visszahúzza, de nem külön gombbal, vagy kallantyúval, hanem magát a kábelt kicsit meghúzva elkezdi azt visszacsévélni. (Használat közben nem fordult elő véletlen kábelvisszahúzás, annál azért erősebben meg kell húzni.)
Ami kissé aggaszt, az a bekapcsoló gomb. A bekapcsgomb (a képen a kis sárga bigyó) maga a teljesítményszabályzó egyben. Nincs határozott bekapcsolási/kattanási pontja, csak le kell nyomni némileg és kész. Ugyanezt a gombot elforgatva lehet állítani a szívásteljesítményt. Majd persze az idő eldönti, mennyire tartós.
A szívócső jó hosszú, égimeszelőknek is kiváló. Ami nekem kissé furcsa volt, az a meghajlított része a fogantyúnak, én szívem szerint még hajlítottam volna rajta kicsit. Így egy kissé lapos, eldöntött állásban kell tologatni a csövet, nekem nem állt teljesen kézre, de lehet, hogy más mai porszívóknál is így van.

Maga a porszívó amúgy jelesre vizsgázott nálam. Kisebb teljesítményen egész halk (persze ekkor nem is szív olyan erősen, bár nekem a fél állás is elég volt), maxra állítva azért megjön a hangja. A turbókefe kiválóan használható (na mondjuk szidtam rendesen egy drága családtagot a hosszú haja miatt, mert azt nem volt egyszerű leszedni a turbókefe tengelyéről, amire feltekeredett).
Van egy kis analóg (kis rugós izé) porzsáktelítettség-jelzője (működik, kicsit elmozdult a takarítás végére; na meg mivel nem digitális, egy hibalehetőséggel kevesebb). Ami nagyon tetszett, hogy felfelé fújja a levegőt, s az égvilágon semmilyen szag nem volt porszívózás után, vagyis a szűrője is kiválóan teljesít.
Ja, nem írtam, természetesen HEPA, abból 12-es.

A porszívó - de még inkább a tartozékok - kidolgozása amúgy szerintem nagyon jó. Semmi probléma nem volt vele se össze se szétszereléskor, se használat közben. Persze ahogy írtam, az idő eldönt majd sok mindent. A spórolás is látszik rajta persze, olcsó anyagokból, egyszerűen (na ja, hát a Kärcher is hasznot akar...), de legalább rendesen összerakott, megcsinált porszívó. Nem tűnik ki a mezőnyből, de amire való arra tökéletesen megfelel.
Teaway Creative Commons License 2008.08.02 0 0 3228
Aha.
Hát úgy látszik, hogy az electrolux-nak nem fussa vastag kábelre.

Amúgy a régi LG porszívóm minden tartozéka és a teleszkópos csöve is pontosan passzol az Electrolux-ra!
Előzmény: Törölt nick (3227)
Teaway Creative Commons License 2008.08.02 0 0 3226
Emlékszem, a régebbi porszívóknak vastag körkeresztmetszetű vezetékük volt, ennek meg lapos vékony.
Előzmény: tunderlala-3 (3225)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 3225

De hát langyosodik a vezetéked......legközelebb megfigyelem, ha porszívózok, de sosem tűnt fel, pedig elég sokat dugdosom egyik konnektorból a másikba.

NÁlam is parkolóállásban van, úgy fáj a derekam vagy 3 napja, hogy mozdulni alig bírok, úgyhogy most porszívózás kilőve egy darabig.:s

Előzmény: Teaway (3221)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 3224
Demokrácia van és szabad vallásgyakorlás...itt is mindenki kiválaszthatja, hogy neki melyik a szimpatikusabb....figyelemreméltó megoldás.:p :D
Előzmény: Teaway (3222)
Teaway Creative Commons License 2008.08.02 0 0 3222

Teaway Creative Commons License 2008.08.02 0 0 3221
Nyugi, már most bevált!:)
Előzmény: tunderlala-3 (3219)
Teaway Creative Commons License 2008.08.02 0 0 3220
Ja, most találtam meg az tartozékbolt infóit a Garanciafüzet 19. oldalán!
Előzmény: .ISU. (3208)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3219
Jajjjj, akkor imádkozom, hogy beváljon, mert a végén még kapok!:(
Előzmény: Teaway (3218)
Teaway Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3218
Köszönöm szépen a jókívánságaidat...nélküled nem vettem volna meg!
Előzmény: tunderlala-3 (3217)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3217

De, én tudom.:)

Na, kíváncsi leszek, hogy válik be Nálad.

Jó porszívózást!:)

Előzmény: Teaway (3216)
Teaway Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3216
Ne tudd meg, hogy a turbokefés fej mennyi szöszt szedett ki abból a szőnyegből, ami tisztának látszott...
:)
Előzmény: tunderlala-3 (3213)
Teaway Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3215
Lehet telefonálni is nekik, hogy van-e készleten vagy rendelni kell.
Előzmény: .ISU. (3212)
Teaway Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3214
Igen, az egész kábelt kihúzom, mégis langyos.

A dobozon van a Magyarország, a porszívó alján levő címkén van az EU, a doboz oldalán/tetjén van egy öntapadós kis zacskó/tasak, azon van a Kína! :)
Előzmény: tunderlala-3 (3213)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3213

Hát, nemtom egy mosógépes mosás után mi maradna belőle? :D

 

Én nem vettem észre, hogy langyosodna a kábel.....én az egészet ki szoktam húzni, amikor porszívózok...Te is?

 

Csilivilis már a lakás? :p :)

Az én dobozomon csak az van, hogy Magyarországon gyártották.

Előzmény: Teaway (3210)
.ISU. Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3212
köszi!
Előzmény: Teaway (3211)
Teaway Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3211
Igen, Electrolux központi tartozék- és alkatrészüzlet: Budapest XIV. ker. Erzsébet királyné útja 87.
Előzmény: .ISU. (3208)
Teaway Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3210
Hihhi...:))))...aszongya:

"A portartályt időnként ki is kell tisztítani. Vegye le a tartály mindkét fedelét, majd öblítse át vízzel vagy mossa ki mosógépben a tartályt."

Szerintem mosogatógépet akartak írni!
:))
Teaway Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3209
Meghozták a porszívót.

Már a doboza meglepetést okozott, mert az egyik címke szerint Made In EU, a másik címke szerint: Származási ország: Magyarország, Gyártó neve Electrolux-Lehel Kft. Jászberény, a harmadik fecni szerint meg: Származási hely: Kína!

Szerintem alulméretezték a hálózati kábelét, mert langyosodik!
Majd írok levelet a gyárnak ez ügyben.
.ISU. Creative Commons License 2008.08.01 0 0 3208
Sziasztok!

Van egy zcx-6205-öm és parketta-szívófejet keresek hozzá, mert ami hozzá van szőnyeg-fej az csak tolja maga előtt a koszt. Tudnátok segíteni, h hol és mennyiért találok?
köszi
Isu
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 3207

De ez csak egy bizonyos modellnél fordult elő, ha jól emlékszem, egy típusra panaszkodtak emiatt, nem?

 

És volt egy Philips, amit nagyon dícsértetek, melyik is volt az? Olyan 40-60 között volt az ára, ha jól emlékszem....

Ha eccer befuccsol a masina, esetleg az lesz majd.

Előzmény: Törölt nick (3206)
s_z_e_r_e_t Creative Commons License 2008.07.28 0 0 3205
Tudtam, hogy hiányozni fog egy pont :)

A 48 az természetesen 4.8 kg ;)
Előzmény: Teaway (3204)
Teaway Creative Commons License 2008.07.28 0 0 3204
"Súly tartozék nélkül: 48 kg"

Ez biztos??
Előzmény: s_z_e_r_e_t (3203)
s_z_e_r_e_t Creative Commons License 2008.07.28 0 0 3203
Üdv minden sorstársnak :)

Az ajándékba kapott és egyszer már 3000 Ft-os javításon átesett, noname, porzsák nélküli (porszívónak nevezett, de hangja alapján inkább rakétának beillő) állandó stresszforrásunk ismét beadta az unalmast, úgyhogy eljött az ideje egy igazi PORSZÍVÓ vásárlásának :)

Azok, akik porzsák nélküli porszívón törik a fejüket, nem tudják mit cselekszenek! A tartály ürítése egyrészt macerás, másrészt undorító, harmadrészt kosszal jár! (a szemetes környékén szinte lehetne azonnal porszívózni :)

Vízöblítéses porszívóhoz olvasva a hozzászólásokat szerencsére még nem volt szerencsém :) úgyhogy szűkíthető a kör a gőzporszívókra ill. a hagyományos porzsákos porszívókra. Gőzzel takarítani biztos csuda jó, de az árakat nézve inkább kihagyom :)

Jobb híján maradok tehát a jól bevált és kényelmes porzsákos megoldásnál, árban max. 40eFt-ig szeretnék elmenni!

Első körben ezekről a gépekről szeretném a véleményetek kikérni.

Electrolux Ultra Silencer ZUS3365 (34.940 Ft)

Teljesítmény: 1800 W
Szívóteljesítmény a padlófejen: 360 W
Hatósugár: 12 m
Hasznos szűrőtérfogat: 2,5 l
Súly tartozék nélkül: 7,86 kg
Zajszint: 71 dB
HEPA13

Kärcher VC 5300 (36.990 Ft )

Teljesítmény: 2000 W
Szívóteljesítmény a padlófejen: 380 W
Hatósugár: 8 m
Hasznos szűrőtérfogat: 3,3 l
Súly tartozék nélkül: 48 kg
Zajszint: 68 dB
HEPA12

Philips FC 9170 (36.990 Ft )

Teljesítmény: 2200 W
Szívóteljesítmény a padlófejen: 500 W
Hatósugár: 9 m
Hasznos szűrőtérfogat: 4 l
Súly tartozék nélkül: 6.3 kg
Zajszint: 78 dB
HEPA13

Philips FC 9067 (42.600 Ft )

Teljesítmény: 2000 W
Szívóteljesítmény a padlófejen: 450 W
Hatósugár: 10 m
Hasznos szűrőtérfogat: 3 l
Súly tartozék nélkül: 5.7 kg
Zajszint: 76 dB
HEPA12

Előre is köszi!
apaapaa Creative Commons License 2008.07.26 0 0 3202
Ez így elég biztató, mindenkinek kösz még egyszer a tanácsokat, a Mielét dicsérő sorokat is olvastam, az lesz a következő befutó, ha ez nem jön össze.
Apaapaa
Előzmény: nagya2 (3200)
apaapaa Creative Commons License 2008.07.26 0 0 3201
Köszönöm a gyors választ, megnézem személyesen
Apaapaa
Előzmény: Törölt nick (3197)
nagya2 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 3200

Hali apaapaa!!

Nekem van az alant emlitett Samsung 9150 porzsáknélküli porszívóm :-)

Ajánlásomra már itt Szfváron már harmadikat vették, és eddig senki sem bánta meg!!!

A fenti porszívóhoz adnak egy turbós kárpittisztító fejet(pörög mint az istennyila), és a samsung márkaszervizben lehet hozzá venni turbós nagy fejet is (cca ollan 6000-ért mondták).Ezen fejek mindegyike légáram hajtásos.

Vagy vegyél 9560-ast, az elektronikus vezérlésü, és ahhoz van nagy turbó fej.

Üdv Nagya

Előzmény: apaapaa (3196)
Teaway Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3199
Valaki itt azt írta, hogy olyan erős, hogy alig bírta kézzel lefogni.
Előzmény: apaapaa (3196)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3198
Nekem a Samsungról lesújtó a véleményem, bármennyire is csili-vili, turbó ez meg az, meg hepa szuprer lótusz. Ha jót akarsz magadnak, ne vedd meg. Tégy hozzá és akkor Miele-t válassz!
Előzmény: apaapaa (3196)
apaapaa Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3196

Sziasztok!

Új fiú vagyok, és láss csodát: porszívót szeretnék venni. Tisztességgel végigolvastam a hozzászólásokat. Egy kérdésem volna, mielőtt belevágnék: A Samsung SC 9150-es típushoz lehet-e kapni rendesen működő motoros turbókefét? Úgy tudom, hogy a légkeveréses, az gagyi. Nagyon örülnék, ha valamelyik főguru válaszolna nekem is. Látom, hogy nem igen népszerű a porzsák nélküli, de én egyszer kipróbálnám, és erről a Samsungról többen igen jókat mondtatok.

 

Apaapaa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!