Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

almostevil 2008.07.31 Creative Commons License 32821
akkor csak sorjában:

- fele mennyezet, fele tetőtéri ferde fal
- belmagasság kb 240 cm
- magánház tetőtere, tehát 1 emelet
- egyenletes az OSB felülete, az a gond, hogy úgy összetaknyolták előtte tapétával meg gipsszel, hogy egyszerűbb gipszkartonozni. Jah és nem igazán tapad a felületére a szériaglett.
- az anyag már megvan, ezért kell csak a munkadíj.
- neten szinte midenhol így írják: lécezés, felrakás, szalagozás, illesztések gipszelése. Természetesen a glettelés a festő feladata.
- raktál már fel egyedül egy több mint 2 nm-es táblát, úgy hogy közben fel is fogatod?
a gletteléshez, gipszeléshez nem értek és hozzáértő sincs az ismerőseim között.

Még mindig kellene valami reális ár...
rpinter 2008.07.31 Creative Commons License 32818
Csak azért kérdeztem, hogy a belső gépi vakolást mikor kell megcsinálni, mert féltem a drága nyílászárókat.
Meg a párolgás miatt állandóan szellőztetni kell, és ha jön egy huzat...

Az ablakkereteket szabadon kell hagyni, úgy értem vakolás nélkül és csak élvédőt rakjanak fel. A belső kerete vakolása meg az ablak berakása után kézzel történjen? Vagy hogyan célszerű?

GV25 és GV35 a szemcsenagyság a különbség?
Csak aBaumit a megfelelő, vagy esetleg terranova, knauf?
Előzmény: rpinter (32799)
Törölt nick 2008.07.31 Creative Commons License 32816

Szanaszét fog repedni a gipszkarton, ha közvetlenül rácsavarozod az OSB re...

Előzmény: almostevil (32811)
halaloszto 2008.07.31 Creative Commons License 32815
En erre a celra szereztem par bontott kapcsolot, amiert nem kar.

Csak egy nehany kell a minimal vilagitashoz a melohoz.

De ha ujra csinalnam lehet hogy inkabb vennek ket hosszabbitot meg ket reflektort. Az ugyis joljon egyebkent is.

vajk
Előzmény: gabocsiga (32814)
gabocsiga 2008.07.31 Creative Commons License 32814
egyébként nekem is lesz olyan kapcsolóm ami már bennt lesz festéskor, csak a keret le lesz szedve.
Előzmény: halaloszto (32813)
halaloszto 2008.07.31 Creative Commons License 32813
Pont akkor olvastam a hozzaszolast, amikor a kovetkezo meg nem volt ott felette. Es pont akkor, amikor masok massal mar jol felcsesztek az agyamat...

vajk
Előzmény: gabocsiga (32812)
gabocsiga 2008.07.31 Creative Commons License 32812
Azon kívül hogy itt voltál duplán, nem tudom minek....
Előzmény: halaloszto (32810)
almostevil 2008.07.31 Creative Commons License 32811
Sziasztok!

Lakásfelújításban vagyok, az érdekelne, hogy kb mennyibe kerül négyzetmétere a gipszkartonozásnak (természetesen anyagár nélkül)? Neten rákeresve iszonyú széles skálán mozog, de mi a reális ára? Amiket találtam az 1000 és 3000 Ft között van.
Nálam egyszerű a helyzet, mert nem kell párnafázni, csak méretre szabni, felfogatni meglévő OSB lapra, szalagozni és glettelni.
70 m2-nél nem mindegy, hogy 70 eFt vagy 210 eFt :(

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv
AE
halaloszto 2008.07.31 Creative Commons License 32810
rossz pillanatban voltam itt. duplan...

amugy a kapcsolokat minek berakni? festes elott?

vajk
Előzmény: gabocsiga (32809)
gabocsiga 2008.07.31 Creative Commons License 32809
Purple-rain már válaszolt
Előzmény: halaloszto (32808)
halaloszto 2008.07.31 Creative Commons License 32808
nyilvan nem. hiszen te marha okos vagy, de a tudasodat megtartod magadnak.

vajk
Előzmény: gabocsiga (32804)
Robin-Hood 2008.07.31 Creative Commons License 32807
Sziasztok! Statikust keresek falkivágáshoz szükséges engedélyeztetéshez Budapesten. Tudtok ajánlani valakit? Köszi
purple-rain 2008.07.31 Creative Commons License 32806
Van nekem is egy kérdésem. A külső ablakpárkányt mi szeretnénk berakni, vakolás előtt. Mire kell figyelni? Jó ha csemperagasztóba rakom? Meddig kell bevésni?
purple-rain 2008.07.31 Creative Commons License 32805
Mi a gépi vakolást csak belülről csináltattuk meg. (Ezt megelőzte a villany). Az ablak kereteket kihagyattuk. Majd jött a víz, gáz, kp. fűtés, kp. porszívó alapkiépítés. Ezt követte az aljzatbeton, amire rá 2 héttel az összes ajtó, ablak beszerelés.
Most a vizesek beállítják a radiátor szelepeket, villanyos berakja a kapcsolókat, berakjuk a párkányokat, és jöhet a külső vakolás, ablaknyílások vakolása, belső rájavítások.
Nekünk - eddig - ez a sorrend bevált.
gabocsiga 2008.07.31 Creative Commons License 32804
Hát ebben a sorrendben biztos nem csinálnám
Előzmény: memorix (32803)
memorix 2008.07.31 Creative Commons License 32803

A helyes sorrend:

nyilászáró beépítés,

gépészeti kiállások előkészítése a falban és az ajzatban

nyilászáró védés előkészítés fóliával

ajzat betonozás

száradás

ajzat leterítése fóliával

gépi vakolás

száradás

fólia eltávolítása

szennyeződések eltávolítása

gipszkartonozás

porker 2008.07.31 Creative Commons License 32802
Pl. a fa nyílászárók kifejezetten nehezen viselik (majdnem tönkre mennek) a vakolásból, aljzatolásból elpárolgó vizet. A gipszkarton meg még annyira sem.

A vakolók iszonyú sok mocskot tudnak a padlón hagyni, ezért praktikusabb a vakolással kezdeni.

GV35... gyakorlatilag egy árban vannak.
Real_Tek 2008.07.30 Creative Commons License 32801

Szia,

Bocs, de az építkezés miatt csak most van időm ismét. Szóval szerintem azért mert ahhoz könnyebb csavarozni.

Az én kérédsem: Szerinted miért kellett nekem ilyen csavar? Azért mert zártszelvényből hegesztett ("ház")vázra tettem belülre gipszkartont kívülre meg OSB-t. Egyébként volt ahol a sarkoknál fel kellett tenni ilyen profilokat. De azt is a zártszelvényre kellett felfúrnom...

;o).

Tek

Előzmény: *Steve (32740)
memorix 2008.07.30 Creative Commons License 32800
Emelkedő költségek

Az ingatlanpiac szereplői 2008. évre az Ecostat által előre jelzett (6,5%) inflációnál magasabb 6,9-10,2 százalékos árnövekedést prognosztizálnak. Legmagasabb áremelkedést továbbra is az építőanyag-áraknál (10,2%), az építési-szerelési tevékenységek árainál (9,1%) és a tervezési díjaknál (7,7%) várnak. A fentiektől nem jelentős mértékben marad el a munkaerő-költségek (7,5%) és a telkek (6,9%) árának emelkedése.

A kész ingatlanok csoportjában a kínálati ár növekedésére számítók 5,7-11 százalékos átlagos drágulást prognosztizálnak az egyes ingatlanfajták körében (az előző negyedévben 5-10%). A kínálati ár legnagyobb mértékben, 11 százalékkal az új ipari építmények és az új lakóépületek (10,5%) piacán nő majd. Az árnövekedést vélelmezők közül legkevésbé a használt kereskedelmi építmények (5,7) körében számítanak drágulásra
rpinter 2008.07.30 Creative Commons License 32799
Sziasztok!

A gépi vakolást mikor kell elvégezni? A nyílászárók belyezése előtt vagy után, illetve az aljzatbetonzás előtt vagy után? A mennyezet gipszkartonzása is eztután jön?
Baumit gv25 jó ehhez, vagy más is kell? esetleg más gyártót ajánlotok?

köszi

Hani_boy 2008.07.30 Creative Commons License 32797
Egyszer felírtam, amikor nagyon türelmesen elmondta mik kellenek. Csak hamar el is hagytam a cetlit, ő pedig külföldről hazaérve másnap áll is neki a lakásunknak. Szóval inkább én voltam a marha :)
Lacivill 2008.07.30 Creative Commons License 32796
Több  mint érdekes::-)
Előzmény: sanyooo (32795)
sanyooo 2008.07.30 Creative Commons License 32795
Azért érdekes "mester", aki rábízza a tulajra vegyen amit-annyit akar! :))))))
Előzmény: Hani_boy (32790)
Hani_boy 2008.07.30 Creative Commons License 32794
Köszönöm a válaszokat, őszintén szólva kételkedtem abban is, hogy a csomagoláson nagyjából releváns adat van rajt, és mivel elég neccesen tudom megoldani a szállítást, így elsőre szeretnék jót :)
*Steve 2008.07.30 Creative Commons License 32793
azért azt is tegyük hozzá a zsákon lévő adat is csak hozzávetőleges én ikább többel szoktam számolni mint amennyi rajta van
Előzmény: viktor a takarító (32792)
viktor a takarító 2008.07.30 Creative Commons License 32792

menj el a platformba (www.platformkft.hu), ahol minden van, elég jó választékkal, korrekt árakkal, és még mindent el is mondanak neked. egyébként pedig valóban rajta van a zsákon a kellő infó, hiszen egy 25 kg-os zsák ragasztós/betonos/esztriches akármiből 16 liter akármi állítható elő kb, miközben 1 m2-re 1 cm vastagságban 10 liter kell. egyébként a ragasztókon rajta van, hogy hány m2-re elegendő.

minden más csupán paraszti logikával számolható.

*Steve 2008.07.30 Creative Commons License 32791
erre nem fogsz választ kapni minden adat rajta van a zsákon
Hani_boy 2008.07.30 Creative Commons License 32790
Sziasztok!

Burkolás témakörben lenne kérdésem:

Holnap kellene bevásárolnom a burkoláshoz szükséges anyagokat, a burkolóval sajnos ma nem tudok beszélni telefonon (nem elérhető), ő azt mondta régebben, hogy a boltban megmondják miből mekkora mennyiség kell. Mivel nálam a szállítás nehézkes, így szeretném egy körben megoldani a vásárlást, és ezért kérném a segítségeteket. Négyzetméterenként:
- mennyi csemperagasztó kell?
- esztrich beton mennyi kell négyzetméterenként, ha nagyjából 2 cm vastagon kell használni?
- mennyi padloponra lenne szükség, ha 2-3mm -es a maximum szintkülönbség a helyiségen belül?

Ezen felül van valamelyik fenti anyaggal kapcsolatban olyan tényező (minőség, tartósság), amely meghatározná, hogy milyent érdemes vennem?

Köszönöm válaszaitokat!

Péter
Pirimidin76 2008.07.30 Creative Commons License 32789
urambocsá gázfűtés...
Előzmény: memorix (32787)
Pirimidin76 2008.07.30 Creative Commons License 32788
azért nem ilyen rossz a helyzet:)
a folyamatos melegre pl ott a cserépkályha is, amit nem kell egész nap fúteni, tapasztgatni se kell évente!
Előzmény: memorix (32787)