Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Okoska6 2008.07.25 22:11:06 © 6358

Szia!

Írok pár sort a tengerpartról is, de csak a fürdés-napozás oldaláról közelítve, mert bár nagyjából képben vagyok, mi mindent láthattunk volna a korallzátonyok környékén, de a páromat ez nem vonzotta, én sem erőltettem a dolgot.

A Hilton Fayrouz strandja elég széles, kb 150-200 m, amit mi, a Hilton Dreams vendégeiként is használhattunk. Ez körülbelül az öböl, a Naama Bay közepén lehet. A part apró szemcsés homokos, elég tiszta, és sok a napozóágy és sok a napernyő is. Mindig akadt üres, délelőtt és délután is. A törülközőkártyákra adják a nagy méretű, csíkos kék törülközőket, utána keresni kell egy napozóágyat valahol a strandon. A napernyők elég nagy átmérőjűek, két fő aláfér úgy, hogy árnyékban legyenek. A partmenti részen a bejáratnál van zuhanyzó is, azaz nem kell hazavinni a homokot a szállodába, le lehet tusolni.

A tenger lassan mélyülő, kb 50 m-re a parttól kezd nem leérni a láb, ez ki is van bólyázva. A bólyákkal jelölt részen a tenger homokos, ide nem kell strandcipő. A víz nagyon tiszta, átlátszó. A nem kibólyátott részen már helyenként homokos, helyenként köves. Sok a hal már itt, a partközelben is. Bár ki van írva, hogy a halakat nem szabad etetni, de egyesek mégis dobálnak kenyérdarabkákat a vízbe, ilyenkor 10-20 különböző méretű, 5-20 cm közötti, színes, csíkos, stb hal is töri egymást a kajáért, csak úgy pezseg a víz ilyenkor.  A parton is nagyon meleg van, de egy kis szél mindig lengedez, úgy hogy a víz mellett jobban elviselhető a hőség. A strand szélén a stég mellett horganyoz pár üvegfenekű hajó is, amelyek gyakran kifutnak, de a fürdőzőket nem zavarják.

Még annyit, hogy a tengerparti szállodák strandja előtt húzódik végig az öbölben egy szép, kb 2-3 m széles sétány, mely a sétálóutcáig vezet végig. Hangulatos, szép, ugyanolyan, mint pl Kemerben

Nem tudom, erre voltál-e kíváncsi, sajnos a búvárkodással kapcsolatban én nem vagyok autentikus személy, abban nem tudok segíteni.

Ha konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok, ha tudok!

Üdv: Ok6

Előzmény: powermanus (6351)
Borsószem királykisasszony 2008.07.25 21:59:17 © 6357

Szia!

Nem tudom vettél e már gépet... Ha még nem akkor én az Auchanban vettem egy napja.

Megvan hozzá minden és el is magyarázták nagyjából a használatát. Meg is mutatják.

Üdv: Dóri

Előzmény: DrGonzo1 (6328)
andris.m 2008.07.25 21:58:24 © 6356

Sziasztok!

Augusztus 3-án utazom Kairóba, ill. SES-re. Sharm El Sheikhen a Rolyal Albatros Moderna hotelt választottam. Aki tud ezen szálloda strandjáról (van-e korallzátonya, lehet-e sznorkelingezni stb.), a közlekedési lehetőségekről a központba és a hotel szolgáltatásairól közelebbit, legyen szíves ossza meg velem!

Segítségeteket előre is köszönöm!

andris.m

vigyuri 2008.07.25 21:55:48 © 6355

Néhány kép a Mózes-hegyről:

http://www.suli-soft-design.hu/index.php?page=f1

vigyuri 2008.07.25 21:54:17 © 6354
Mi pénteken este indultunk el. Este 10.25 órakor jött értünk a busz. Hajnal 2 órára értünk a kolostorhoz. Én 2,5 óra alatt gyalogoltam fel. A Travco helyi utazási iroda szervezésében voltunk ezen a túrán. 
Előzmény: anitram001 (6350)
laszgal 2008.07.25 21:45:19 © 6353
Szia!

Megy veletek az ottani magyar kirendeltségvezető, viszont nagyon balfék időpontba van az indulás.
Ha hétfőn este indultok (Kartagosok) itthonról kb 1 re értek a hotelba. Mire mindent elintéztek min. 2 óra mire lefeküdtök. Alvásra nem sok időtök marad igy. A Mózes hegyi túra meg kedd este indul. Ezt azért másik napra is tehették volna.
vigyuri 2008.07.25 21:45:08 © 6352

A magyar utazási iroda képviseletében nem jött velünk idegenvezető. Egy arab, de németül jól beszélő idegenvezetőnk volt, aki a Szt. Katalin kolostornál átadott minket egy szintén németül jól beszélő beduin vezetőnek, aki jól ismerte a terepet.

Nincs mitől félni! Elemlámpát kap mindenki. Nem szabad kihagyni!

powermanus 2008.07.25 21:28:36 © 6351

Kedves Okoska6!

Megtennéd, hogy a tengerpartról is írsz beszámolót!

Előzmény: Okoska6 (6344)
anitram001 2008.07.25 21:04:29 © 6350

Szeretném megkérdezni, hogy valaki közületek volt-e a Mózes-hegyen. Mi a tapasztalat ? Az utazási iroda szervezésében megy idegenvezető is? Vagy csak a nagyvilágba gyalogolnánk?

Szeretnék én is feljutni de kicsit félek.

Pri 2008.07.25 13:12:22 © 6349

Sziasztok!

Valaki vasárnap Ghazala Beach?

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy hol érdemes a  Namaa bay öbölben illetve a közelében sznorizni és hova érdemes feltétlenül elmenni sznorizni?

volvo s80 2008.07.25 10:43:42 © 6348
Szia!
Most megyek ötödik alkalommal Egyiptomba. Voltunk már hajóúton, Hurghadán és Sharmon is.
Most az El faraana Reef Resortba készülünk egy hétre.
Tavaly a Conrádban voltunk.
Eddig még mindenhol jól éreztük magunkat, a legkevésbé talán az El Palacio Hotel tetszett Hurghadán, a többi rendben volt.
sicomama 2008.07.25 10:28:30 © 6347

Az a 4-e mindjárt itt van. Gondolom nem először mentek Egyiptomba. Jól emlékszem, Te is voltál Hurghadában a Grand Makadiban? Most hova készültök?

Mi most hezitálunk, hogy Savoy, vagy Melia Sinai.

Előzmény: volvo s80 (6326)
Knova 2008.07.25 09:21:22 © 6346

Hétfőn indulunk ismét nyaralni. Szeretnénk intro-zni Lighthouse-al. Hogy vegyem fel velük a kapcsolatot szerintetek? Inkább hívjam fel Dénest?

Hétfőn jön valaki Sharm-ra?

Mi Tropicana Grand Oasis, esetleg épp ide valaki?

Jó nyaralást mindenkinek aki mostanában megy.

volvo s80 2008.07.24 22:03:30 © 6345
Szia Chrisssz!
Megkaptam a leveledet. Innen valamiért nem tudok választ küldeni. Hétfőn otthonról majd írok.
Tetszik az ötlet.
üdv:
volvo s80
Előzmény: Chrisssz (6327)
Okoska6 2008.07.24 21:40:15 © 6344

Szia Kedves B. Beja!

Hát visszaérkeztünk a Fáraók földjéről, a SES-i Hilton Dreams Hotelből, és ahogyan ígértem, leírom tapasztalatainkat.

Ezt egyébként megtettem a Hurrá-Nyaralunk oldalon is a szállodák értékelésénél, de nem akar sikerülni a vélemény elküldése. Sebaj, most bemásolom ide Neked, és minden olyan érdeklődőnek, aki esetleg ebbe a szállodába igyekszik a közeljövőben.

"Tehát álljon itt a Hilton Dreams Hotel értékelése:

A hotel Naama Bay-ben fekszik. A tengerpart kb 5 perces, míg a sétálóutca 10 perces sétával érhető el a társszállodán, a Hilton Fayrouz Resort-on keresztül. A két szállodát egy 2x2 sávos forgalmas út választja el egymástól. A központban található sétálóutcák esti nyüzsgő életét, hangulatát kedvelők számára jó választás ez a hotel. Mi ezért választottuk ezt a hotelt és nem is csalódtunk benne!

A szobák jól felszereltek, a szokásos bútorokon (ágyak, éjjeliszekrények, olvasólámpák, komód, beépített szekrények, színes tv műholdas adásokkal, fésülködőasztal) túl van beépített széf, és vízforraló is, melyhez a kávét, teát, édesítőszereket, stb naponta feltöltik. A tágas szobában található még 2 db rattan fotel, 1 db dohányzóasztal, és állólámpa is.

A fürdőszoba szép, a nagy tükrökön túl a mosdókagyló feletti lap márványból készült, a világítás jó, a fürdőkád, wc, bidé fehér színű, szokásos. Az ágyneműt és a törülközőket naponta tisztára cserélik. A minibárt is naponta töltik, 2 db 1,5 literes víz térítésmentesen jár az AI-hoz, a többi elfogyasztott italért fizetni kell távozáskor a kifüggesztett árjegyzék szerint.

Mi AI ellátásra fizettünk be, így az ellátás és szolgáltatások értékelése  is ennek figyelembevételével  történt. Összességében elégedettek voltunk a szolgáltatásokkal, az ellátással, azok mennyiségével és minőségével is néhány kivétellel. A hotel nagy területen fekszik, 7-8 úszómedencével, és azonos berendezésű szobákkal. Azonban az AI szolgáltatások közül a büfé rendszerű, napi 3x-i étkezés csak a főétteremben vehető igénybe, melytől egyesek épülete elég messze is lehet. Az italfogyasztás pedig csak vagy a főétteremben, a vele egy szomszédos Caribi bárban, vagy a főétterem előtti nagy medence bárjában vehető igénybe, tehát ha a tengerparton tölti valaki a napot, vagy a szobájához közeli medencéknél, akkor az AI előnyeit csak hosszabb sétával tudja elérni. Törülközőkártyák ellenében szinte minden medencénél és a tengerparti társszálloda tengerparti részén is biztosítanak törülközőket, és napozóágyakat is illetékmentesen, melyekből mindig van szabad. Szinén pozitívum volt, hogy a Hilton Dreams vendégei ingyenesen és akár naponta használhatják a szomszédos „Cleopark” nevű vízividámparkot, mely főként gyerekekkel érkezőknek jelentős (anyagi) előny.

Úgy tapasztaltuk, hogy a fakultatív programok árai a Hilton szervezőirodában vagy a magyar irodákban általában magasabbak, mint egyes kinti irodák árai. (kb 20-30 Eur/fő a különbség egy egynapos, repülős Kairóba szervezett útnál.) Aki tehát elboldogul egy nem magyar nyelvű idegenvezetéssel, illetve megér annyit a jelzett különbség, annak ajánlható valamelyik helyi iroda felkeresése a fakultatív programok megszervezésére, és némi alkuval elérhető a kedvezőbb ár. Az itt üdülők számára fontos lehet még, hogy mivel általában a szállodába érkezés éjfél körüli és az este 8-9 óra körüli elutazás az általános, ezért ragaszkodni kell a 13 órától kezdődő ebéd igénybevételéhez, illetve a délutáni fürdéshez-napozáshoz a törülközőkártyák elutazásig történő használatához, végül egy tusolószoba elutazás előtti biztosításához. Végül tőlünk az AI karszalagot nem vágták le, de ha személyesen nem intézzük így, akkor az iroda előzetes tájékoztatója szerint a szolgáltatások befejeződtek volna 12 órakor. Azaz a befizetett 7 helyett csak 6 és fél nap szolgáltatást kaptunk volna. Ezt egyébként nem is kellene kérni, hiszen ezt az irodáknak is látni kellene és kérés nélkül biztosítania!

A szállás és ellátás tekintetében közel azt kaptuk, amit várni lehetett. Az ételek, saláták, gyümölcsök, édességek, üdítők és szeszesitalok választéka az eddig más országban biztosított AI színvonalát elérte, jók voltak, és finom koktélokat is készítettek.

A hotel besorolása a 4 és 5 * között van, de csak azért, mert az épületek és bútorok lassan felújításra szorulnak, de ennek ellenére most is kényelmesek, és karbantartottak.

A tisztaság, a szolgáltatások színvonala megfelel az 5 *-nak, csak mint írtam, pl az AI nem mindenhol érhető el a hotelben, és emiatt említettem határesetet.

Szintén elvárható lenne, hogy legalább a hotel halljában legyen térítésmentes wifi szolgáltatás, ne csak fizetős (20 LE/ 30 perc).

Örülök, ha bárkinek is segíthet, amit leírtam a hotellel kapcsolatban!"

Ez volt tehát az értékelés, most álljon itt pár szó Neked, kedves Beja, a személyes benyomásokról! Szóval szuper volt az egy hét, kár, hogy nem vállaltuk be a két hetet! SES nagyon kellemes hely, szép a tenger, és szép volt a szálloda is!

A kaja éa az italok is ízlettek, nekünk maximálisan bejött ez a hotel! A 40 fok az 40 fok, azzal nincs mit tenni! De a tengerparton kibírható! A szokásos italok  és a koktélok is finomak voltak, kipróbáltunk mindent! Eleinte jég nélkül ittuk óvatosságból, később már jéggel, és úgy volt az igazi! A szobában minden Ok volt,  2x1,5 liter vízet naponta térítésmentesen kaptunk, a többit nem. A Cleoparkban kétszer voltunk, nem kell fizetni semmiért a Hilton vendégeinek, kipróbáltam szinte minden csúszdát, jól telt ott az idő. A fakultatív Kairóra egy helyi irodánál fizettünk be, 133 Eur-ban állapodtunk meg, és nem csaptak be. Igaz korán, reggel 6 órakor indult az Air Memphis járata, és este 1/2 9-re értünk haza. A piramisok és az Egyiptomi Múzeum szuper, de Kairónál koszosabb várost még nem láttam!

Voltunk másnap a Szent Katalin kolostorban, és Dahabban is, ez a nap is jól sikerült.

Több kirándulás nekünk az egy hétbe nem fért bele, de az esti séták kellemesek voltak, a sétány és a központ hangulatos, nagy a nyüzsi mindenhol, zajlik az élet!

Itt nem olyan tolakodóak az árusok, mint az Old Market-on, vagy Kairóban, lehetett nyugadtan nézelődni, vásárolni is. Sajnos én kevés USD-t váltottam, pedig az Euro helyett ezt kellett volna, sokat meg lehetett volna vele takarítani, mert náluk az USD sokkal többet ér, mint a hozzászólásokból korábban kiderült. De ez van, most már ezt is tudom! A hasmenés elkerülésére fogat is csak ásványvízzel mostunk, de a 6. nap reggelén egy fél napra mégis elkapott a "sietség", még jó, hogy nem a előző két nap fakultatív útjain történt mindez. De szerencsére hamar el is múlt, segített az Antinal, amit az Omar & Omar 2 gyógyszertárban 10 LE-ért kaptunk meg (a hotelban 25 LÉ-ért árulták). Szóval jó választás volt, a másik négy magyarnak is tetszett nagyon, aki velünk együtt üdült ott. Az utolsó napi dolgokat leírtam fent, végül abból sem jöttünk ki rosszul! Ha olvastad a hsz-omat, kérlek röviden jelezd, melyet előre is köszönök!

Üdvözöllek, és további kellemes nyarat kívánok Neked!

Szia: Ok6

Előzmény: b.beja (6154)
kismihok 2008.07.24 19:50:01 © 6343
Sziasztok remélem jó lesz a utunk azért de ha valaki tud azért még irjon hétföig jó lenne,azért köszike a infot,ha meg jövünk majd megirom.Puszi mindekinek.
volvo s80 2008.07.24 17:26:25 © 6342
Szia Chrisssz!
Valamiért nem megy el a levelem. Publikussá tettem a címem, küldj egy mailt.
Előzmény: Chrisssz (6327)
amatőr2 2008.07.24 16:29:56 © 6341
Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy Sharm el Sheik
az tényleg sokkal szebb rész, mint Hurghada? Ismeri-e valaki a Titanic Resort Hotelt Hurghadán? Minősége, színvonal, ellátás érdekelne.
Nem jártunk még soha Egyiptomban, télre terveznénk az utat.
Bármilyen infót köszönök.
Macskalány :-) 2008.07.24 15:58:59 © 6340
Véletelnül a Sultan Gardens?
Előzmény: Mónika84 (6339)
Mónika84 2008.07.24 15:10:09 © 6339

Szia Gabi

Jó szálloda szép kerttel jó ellátással nekem jártak ott  utasim, és én is láttam a szállodát  (utazási irodába dolgozom) nem közvetlen tengerperti de gondolom ezt tudjátok. Megvolt elégedve vele mindenki, a repülésről én is csak hasonlókat tudok mondani.

peppinos1 2008.07.24 15:06:27 © 6338

Megvárom. :)

Kíváncsi leszek, hogy hogy sikerülnek a képek. Nekem is olyan gépem van, és készítettem vele már Sharmon képeket, csak nekem sok lett a kék színű. Ez nem a gép hibája persze, hanem, hogy víz alatt fotózunk vele. Megnéztem Chrisssz képeit, neki nagyon jól sikerültek!!!

Előzmény: Macskalány :-) (6332)
Mónika84 2008.07.24 15:02:35 © 6337

Szia Gabi!

Jó szálloda

Előzmény: kismihok (6333)
Macskalány :-) 2008.07.24 14:43:28 © 6336

Sziasztok!

Valakinek van firss infoja a SULTAN GARDENS-ről?

laszgal 2008.07.24 13:48:14 © 6335
Szia!

A hotelról nincs információm.
A repülő az szerintem nagyon jó volt. Magyar személyzet van a kaja is izletes volt, innivaló is van bőségesen. Visszafelé filmvetítés is volt. Szerintem nem kell aggódnotok.

Jó nyaralást!!!

Üdv. Laci
anitram001 2008.07.24 13:47:23 © 6334

Szia!

Mi 08.04-én megyünk oda 2 hétre. Ha tudsz valamit kérlek írd le.

kismihok 2008.07.24 12:42:47 © 6333
Sziasztok! Nevem Gabi! Ha tud valaki valamit Sharm el Sheihk ,Prima Life Rehana Resortrol jó lenne hétfön megyünk a páromal ide.Meg repülésröl szeretnék többet tudni,még nem utaztunk még ilyen TVL624-en elöre kis köszönöm.
Macskalány :-) 2008.07.24 12:12:35 © 6332

Húh, nagyon sokat kell még várnod a képekre, ugyanis mi csak szeptember elején megyünk nyaralni. Ha jól emlékszem Chrisssz is ezzel a géppel készítette a képeit, esetleg kérdezd meg tőle. Az ő képei gyönyörűek!

Előzmény: peppinos1 (6331)
peppinos1 2008.07.24 11:36:42 © 6331

Szia Macskalány!

Ha hazaértetek, tegyél már fel fotókat, hogy milyet sikerült vele készíteni! Meg várom a tapasztalatokat a gépről!

Előzmény: Macskalány :-) (6330)
Macskalány :-) 2008.07.24 11:31:52 © 6330

Szia!

Én itt vettem személyesen:

http://www.komel.hu/digitalis-foto.php

Nagyon jó áron.

Macskalány

peppinos1 2008.07.24 11:17:56 © 6329

Hello!

Én a neten vettem az elektromanianal, de van lehetőség náluk személyes átvételre is!