Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Dorien Creative Commons License 2008.07.11 0 0 416
EXTRA.HU - Minden ingyen!

* 2GB elosztható tárhely
* Egyedi domain név használata
* PHP Scriptek futtatása
* 100 MB MYSQL adatbázis használat
* Webmail
* Blog
* Profil lap
* Galéria
* Chatvideó
* Fórum
* Valósidejű látogatói statisztika
* Webes Fájl és SQL manager programok

www.ptklub.hu lenne a weblapcím és ez a www.ptklub.extra.hu-ra vinne.
Reklámmentes, a jobb alsó sarokban található 3 apró kis ikontól eltekintve.
Van már néhány extrás honlapom és sosem volt velük gondom. A lényeg, hogy a domain domainjump módban legyen átirányítva rá, ne frame-ből.
Ha meg valamiért mégsem tetszik, bármikor át lehet tenni a weblapot más tárhelyre.

http://www.quiddity.hu
http://www.coolgarden.hu
Előzmény: bergerPt (415)
bergerPt Creative Commons License 2008.07.11 0 0 415

nacbalamber de csípős a nyelved :-))))))))))))) na de értem én a viccet.

A web helye még kérdéses ami biztos free hostrol szó sem lehet mint azt már elmondtam, mert a www.valami.xyz/krucifix/ptklub/index.html bazi nyomorúságos ( néhány Kbájt le és fel ) és csak a bosszúság van vele erre sajnos meg van a jól megalapozott véleményem.

 

A lényeg, említetted a tenni akarást.

Amiben segítséget kérnék - mindenazoktól akik úgy gondolják szívesen részt vennének az építésben forrásanyagokat gyűjtésében, melyeket keretbe foglalna a PtKlub oldal kérem jelezze.

Természetesen ha egy létező cikkről beszélünk és nem saját termés ( de akkor ) is a forrást mindenképpen megjelölve. 

A lényeg akinek van indítatása és szívesen segítene, írna, gyűjtene azt kérem tegye meg majd ( cikkek, linkek, történelem stb ) és jelezze felém, mert a gazdag tartalomra szükség van, lesz.

Természetesen az oldal kialakításában már most is várok ötleteket, elképzeléseket, mert azt gondolom ha a ti igényeitek is beleszőhetőek akkor sokkal inkább otthon érzitek majd magatokat.

nacbalamber Creative Commons License 2008.07.11 0 0 414
A ptklub.hu domain név regisztrációja folyamatban van.


Ez már valami................ :-D


Örülök, hogy kicsit fellendült a klub dolog, a forum, meg talán az M.O.-i Pt tulajdonosok tesznek, hogy létrejöjjön a klub..... :-D


Jó reggelt mindenkinek egyébként....
bergerPt Creative Commons License 2008.07.10 0 0 413

1. lépés http://www.domain.hu/domain/domainsearch/?domain=ptklub&tld=hu

A többi legyen még titok :-)

nacbalamber Creative Commons License 2008.07.10 0 0 412
http://www.aez-wheels.com/AlcarKonfigurator/produktion_neu/index.php?site=1&lng=en

Elméletileg itt csak addig engedi a felniméretet növelni, ameddig befér, de azét nem 100%de azért jó kis oldal, lehet színt, meg felni formát választani.... Szóval ez szerint befér.... :-D


Hello
nacbalamber Creative Commons License 2008.07.10 0 0 411
Lehet utána tudok nézni.....De szerintem a 18 is gyönyőrű.... lehet.... :-D

pt cruiser Creative Commons License 2008.07.10 0 0 410
Sziasztok!



Valai rakott már pötire 19 -es kerekeket?
Azt tudom hogy a 18-as elfér!
bergerPt Creative Commons License 2008.07.08 0 0 409

Szép estét mindenkinek!

Köszönet az elismerő szavakért a honlapot illetően továbbítom annak a barátomnak akinek tudását és képességét láthatjátok illetve egy másik barátomnak is aki a programozási részeket szakérti, mert így kerek egész. :-)))

A domain regisztáráció folyamatban van valóban "fillérek" elmondható, hogy kipipálva.

A költségek mint ahogyan itt már volt utalás rá valóban nem eget verőek és természetesen nem feltétlenül jelent havi szintü kiadást.

Azért is fogalmazok ilyen ovatosan mert a háttér munka függetlenül a PT klubtól zajlik és ha egyelőre nem is közvetlenül de érintőlegesen ez a mi kis ügyünk is érintett.

Ez nem más mint egy újabb saját szerver beüzemelése ahol többek között a PT klub is helyet kaphat.

Csak azért "fúrom" a free web helyeket, mert vannak rossz tapasztalatok és igazából komoly munkát nem lehet ezeken a szolgátatásokon folytatni.

Ettől függetlenül természetesen van számtalan szolgáltató ahol minden további nélkül makulátlan tárhely áll rendelkezésre elfogadható árakon.

Mivel a klub tagsága azért már 10 fő felett van így ez éves szinten csak pár ezer forintot jelent fejenként.

No de ezek részlet kérdések, melyeket valóban a találkozó alkalmával meg lehet beszélni.

Azért én igyekszem valamit előre mutatni nektek bár a jövő héten magam is elutazom pihenni egy rövid időre de 23.án már itthon újra és folyt köv. :-)))

 

 

 

choppers13 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 408
Ostrom alatt az erőd...
choppers13 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 407
Sziasztok!

Egy kis ízelítő, aki esetleg még nem látta:
http://auto.indavideo.hu/video/Nemzetkozi_Amerikai_Autos_Talalkozo_Komarom_2007
zltn_sz Creative Commons License 2008.07.07 0 0 406
Sziasztok!

Üdv mindenkinek a fórumon. Fél éve én is tettlegesen PT Cruiser függő vagyok. Azóta van meg a mi kis kék szépségünk. Akit érdekel, talál róla képeket az iwiw-en. Mindkét (!) iwiw-es Cruiser klubnak tagja vagyok.

A bordó króm-csodát én is gyakran látom. Szerintem a XIII-ban lakik és vagy a XV. Késmárk utcában dolgozik, vagy ott a környéken, mert többször is mentünk hosszan egy irányba. Természetesen köszön.

Ahogy pénteken az a srác is, akivel a Lehel/Béke úton futottam össze! Egyébként általános és dícséretes jelenség, hogy köszönünk egymásnak, mi Krúzeresek.


Üdv!

Sz. Zoli
Előzmény: bergerPt (401)
drrencz Creative Commons License 2008.07.06 0 0 405
Sziasztok !
A találkozón mi is ott leszünk :)
...a beígért kép az új családtagunkról....
Dorien Creative Commons License 2008.07.06 0 0 404
Domain évente 2.400Ft vagy még annyi sem.
Tárhely van ingyenes is. Pl. extra.hu
Előzmény: szilvafan (403)
szilvafan Creative Commons License 2008.07.06 0 0 403

sziasztok, újak, szépen pörög a topic :):)

 

Berger, ez a weblap nagggyon komoly !! gondolom, ez elég nagy szellemi érték lehet, és nagyon sok munkátok van benne...ha ezt felajánlod a PTklub részére, király lenne. Hozzánemértő, de gyakorlatias kérdéseim lennének : a domain név, és a weblap fenntartása és üzemeltetése havi rendszeres költséget vonz, v nem ?

 

1ébként a klubalapítással én is 1etértek. Abban már kevésbé vagyok biztos, h ennek első megbeszélését 1 találkozón kéne tartani, ahol üvölt a rockzene, bőgnek a motorok, füstölnek a gumik...de lehet, h csak én öregedtem már ki..:):)

sziasztok, szilva

Előzmény: bergerPt (398)
nacbalamber Creative Commons License 2008.07.06 0 0 402
Üdvözlök mindenkit, megjöttem a nyaralásból, egy hét Gyékényesen, tuti jó volt...És márpedig véletlenek vannak, egy HAS-505 frsz.-ú fekete régebbi típusú PT vel futottam össze a parkolóban, kn. másfél órán keresztül vártam a tulajra, de mindhiába, gondolom, valahol máshol érezte magát jobban...gondoltam ajánlom neki a klubot, meg a talit... Szombat Komárom nekem is jó lesz, már 13 ra rúgott a klub létszáma, de szerintem van egy kakukktojás, aki akarja lehet megtalálja.... de ne legyen igazam :-D
Szóval üdv mindenkinek, és jó az ajánlott készített oldal, de még egy picit tényleg várjunk vele...
Talán a Komáromi találka után többet tudunk...

bergerPt Creative Commons License 2008.07.02 0 0 401

Choppers13 tegnap magam is láttam zuglóban rgy szép bordó Cruiser.

Egy tiszteletre méltó idősebb úr vezette.

Méltóságteljesen besilott a posta elé ahova akkor magam gyalodosan érkeztem.

Még a fészlift elötti verzió disel.

Viszont az limited paripán egy halom króm motyó volt (bumper elöl hátul, kilics belsők, mosó spricnik stb ).

Csecse volt de nem szólítottam meg az urat majd elgközelebb. :-)))

 

 Klub oldal kapcsolatban ptcruiser köszöönjük a dícsérő és lelkesítő szavakat de azért még várnék az igények felmérése kapcsán, mert nem tagadom kettőnkért nem invesztálnék :-))))

 

Találkozót pedig már magam is várom.

Nagyon kíváncsi vagyok már a látványra ami a PT Cruiser sokadalmat illeti. :-))

pt cruiser Creative Commons License 2008.07.02 0 0 400
Üdv Bergerpt!



Nagyon jó a honlap szerintem tuti jó lenne valami hasonló!
A talira én is tudok menni !
Jól mutatnánk egy páran egymás mellett!!:-)))









choppers13 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 399
Üdvözlöm azt a bordó PT-st, aki vasárnap a 86-os úton utolérve, mögöttem jött egy jó szakaszon! Jól néztek ki együtt a gépek. A visszapillantóban ritkán látok PT-t. Ki kellett állnom a Pitbe tankolni, azt hittem bekanyarodsz utánam, egy-két szóváltásra, de majd legközelebb...
A komáromi találkozón a szombati napot meg lehet célozni, én akit látok, ismerek azt mozgósítom a bulira! Az idő talán jobb lesz mint tavaly, mert most előbb lesz. A környezetemből többen autóval és mocival is jönnek.
bergerPt Creative Commons License 2008.07.01 0 0 398

Klubbal kapcsolatban néhány gondolat

 

Az iwiwen szépen lassan szaporodik a létszám ( már 11 fő ) tehát necbalaber toborzó indítása és a klub létrehozása beváltotta a hozzáfűzött reményeket.

Korábban necbalamber már említette egy különálló web felület lehetőségét is.

 

Nos egy kicsit körüljártam a saját berkeimen belül és a következő infók adottak.

Jó magam és három barátommal karöltve néhány évvel ezelött belevágtunk egy akkor hasonlóan egyedülálló kezdeményezésbe, mely már addot témakörön belül vezető szerepet tölt be a szegmensben.

Ezen a linken megtekinthetitek ( www.rcor.hu ; www.rcoffroad.hu  ) miröl is van szó de a lényeg amit láttok az négy ember munkája és eredménye kiegészítve természetesen mindazok segítségével akik az évek során segítették munkájukkkal a mi munkánkat.

Büszke vagyok rá ugyan most távoztam az élről egyéb dolgaim végett de ha egy ehhez hasonló minőség megfelelő szinvonalú a PTKlub helyének akkor ebben szívesen segítek. :-)

Ez gyakorlatilag mindent magába tud foglalni a domain regisztrációtól ( www.PTKlub.hu még nem aktív) a weboldal készítés, ( www.graphx.hu egyik alapító barátom ezzel foglalkozik ) web hoston keresztül a supportig.

Részleteket egyelőre nem bocsátkozom csak ha eljő az ideje.

Kérdés csak annyi van érdeklődés vagy sem????? :-))))))

 

Találkozóval kapcsolatban visszolvasva a topikot részemről helyszínnek ezt mindenképpen üdvözítőnek tartom http://www.usacar.hu/index2.php és mivel a hétköznapokra nehezen tudok tervezni így jómagam a szombatot tartom "megfelelő" időpontnak most 11 remélhetőleg addigra több PT Cruiser találkájának.

pt cruiser Creative Commons License 2008.06.30 0 0 397
Szia!


Írhattál volna toyotát yarist is :-))))
Nagyjából persze fogtam az adást !:-)))
roberw Creative Commons License 2008.06.27 0 0 396
Kedves pt cruiser!

" Egy új autó pl : SWIFT 1.3 GS 5 ajtós (MP3, AAC) 3 550 000-
Azért ennél többet ér egy évesen is a pt. (ez egy végletes példa) :) "

Ezen a mondaton van a hangsúly! És nem a suzukin (ami az Ő autójuk)!
Előzmény: pt cruiser (395)
pt cruiser Creative Commons License 2008.06.27 0 0 395
Sziasztok!


A héten megtörtént a pötim bioetanolra alakítattása!
Megy mint a golyó nem gyengült szépen jár a motor is!
250 km-ert mentem vele a fogyasztás is jó!
Tudom ajánlani mindenkinek aki nem szeretné tovább szennyezni a levegőt!!(80 % -kal kevesebb a károsanyag kibocsájtása)
Meg 230 ft körül mozog az üzemanyag ára(igaz csak 10 kut van az országban de igérnek többet is)
Nagyon nagy élvezet tudni hogy teszek valamit a környezetszennyezés ellen!!!!
A komáromi tali nagyon jó ötlet!!!
Nem nagyon értem még hogy a pt-t miért a Suzukihoz hasonlítják eggyesek!
Űlt már valaki 4-6 éves suzukiban ??Még jó hogy nem esik szét!!!!:-))))))
nacbalamber Creative Commons License 2008.06.27 0 0 394
Én ott leszek Komáromban, az tuti, csak akkor tényleg csinálhatnánk egy piti klikket, mivel én nem ismerek senkit sem, lehet más sem.....na mindegy , a 3 napra megyünk az tuti.....

bergerPt Creative Commons License 2008.06.26 0 0 393

Choppers13 remek ötlete itt http://www.usacar.hu/index2.php

 

Persze ezekkel a nyár közepén tartott rendezvényekkel mindig a nyaralások kaszálnak keresztül. :-)

Azért én igyekszem mindkettőnek helyet foglalni tudatilag, ráadásúl én júli közepén letudom az idei nyaralást.

bergerPt Creative Commons License 2008.06.26 0 0 392

Biztos is, hogy sokan járnak 1.6-al.

Nézd csak meg próbáld ki aztán dobd rá a pénzt.

Én 2001 óta álmodoztam róla csak az elején megfiztethetetlen volt számomra.

Ugyan most sem volt olcsó de az előző autóm ( Opel Meriva :-((( ) is épp ennyibe került a különbségről meg nem szólnék.

Ez más nagyon nagyon más.

Boldog vagyok vele tőle :-))))))

Most pedig még lehetőség is adódik egy kis társaság részévé válni még jobb.

 

Apropó klub és találkozó.

Miként kellene elindítani a dolgokat!?

A klub szervezés pláne nonprofit (önfentartó ) módon nem jelent különösebb gondott.

Ha kellő létszám meglesz ( Ez már úgy látom nem lesz gond hiszen az iwiwen már 9-en regeltek. ) akkor már van értelme egy külön oldal létrehozásának és akkor már az induló apró de folyamatosan bővülp társaság már fenn tudja tartani.

 

A PTKlub.hu és a PTcruiserKlub.hu domain még szabad és lehet, hogy szerény személyem lekötöm a domaint a jövőnek.

 

Talival kapcsolatban tippként például erre gondoltam  http://www.acch.hu/news.php .

 

choppers13 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 391
Hello!

Olvastam az eddigi hozzászólásaitokat, én is egy németből behozott PT-t vettem 2006-ben, amit le tudtam nyomoztatni. Egy tulajos volt és 90 000 km-mel. Mo.-it nem találtam megfelelőt, mert akkor össz-vissz 15 volt eladó. A PT 2002-es, 1.6-os, fekete. És azóta is jól gurul! Szokásos szervízigényein kívül nincs semmi komoly vele.
Én azért döntöttem az 1.6-os mellett, "mert a magyaroknak olyan jól megy itt az EU-ban", hogy az árban elég jelentős tétel volt a regadó a többi típusnál.
Szerintem ha választani akar valaki, akkor vagy megveszi azt amilyet képzelt, vagy kompromisszumot köt a lehetőségeihez képest. Én is elfurikáznák egy 2.4 GT-vel, ami nagyon király, de az enyém is jól gurul, és így is állandóan bebukom a gyorshajtásokat.
Az iWiW-en, a PT klubban vártam, hogy jobban növekszik a létszám, mert talán már több futkoz belőle az utakon.
Kérdés: Készül valaki az augusztusi komáromi amerikai autófesztiválra? Ott is lehetne összehozni egy kisebb csoportosulást PT-kből!
roberw Creative Commons License 2008.06.26 0 0 390
Köszi neked is az infót bergerPt!
A következő nálam a szitu: max 3.5 mill(és már ez sem kevés)!
Az 1.6 benzinnel azzal áltatom magam, hogy valószínűleg azért járnak jópáran ezzel a motorral....
Asszem hamarosan időt kell szakítanom és megnézem a pappast.
Előzmény: bergerPt (389)
bergerPt Creative Commons License 2008.06.26 0 0 389

Szép napot mindenkinek!

 

Végre sikerült a reg itt is ami nagy csoda mivel n+1-szer próáltam.

 

Szóval néhány felvetés kérdéssel kapcsolatban hozzászólnék.

1,. fogyasztás 2.2 CRD motorral. Az autóm viszonylag új számomra méginkább hiszen május közepén kötöttünk hosszútávú barátságot.

Tehát bátran mondhatom még tanuljuk egymást de az átlagos dogyasztás a fedélzeti kütyü szerint 7.5 liter ( false ) ami nem olyan rosz tekintettel az autó formájára, tömegére és a nagy falu Budapest közlekedésére.

 

2., jareswagen téma. Az én autóm is a hazai márkaképviselettől a Pappastól van szintén járeszvágen gyári garral plusz két év garral.

Az autó hazai forgalomba helyezéssű volt és a cégcsoport egyik vezetője használta tehát nem is demó paripa.

Azt mondom ki kell menni hozzájuk a Hunyadi útra vagy a Budaörsi útra és körülnézni a Cruiserek között, mert tényleg kiválló állapotú autók vannak.

Az 1.6 literrel annak ellenére vannak fenntartásaim, hogy sohasem próbáltam de az előző autóm is 1.6-os volt viszont 3 mázsával könyebb és az sem volt egy csikó bár közlekledni kellemesen lehetett vele.

Ki kell próbálni az biztos és mivel ez az autó a vezetés öröméről és nem a fékeveszettt száguldásról szól nem kizárt, hogy kellemesen viselkedjen.

A fogyasztása szerrintem simán tartható 10 alatt városba ezzel nekem sem volt gondom az előző autómmal míg nem piszkáltak bele a szervízben.

nacbalamber Creative Commons License 2008.06.26 0 0 388
Én nem úgy hozattam németből, hanem egy hirdetésben találtam, és amikor személyesen megnéztem, akkor derült ki, hogy most hozzák be, tehát M.O.-n most lett először forgalomba állítva, és mindennel együtt 1 hetet sem kellett várni, vihettem el a kocsit....Egy Székesfehérvári fickó foglalkozik ilyennel...
Én sem cserélgetem évente az autómat, ehhez adtak egy szervízkönyvet is, melyben minden szükséges szervízt elvégeztek, beleértve a fékbetétek cseréjét...de lehet csak én fogtam ki ilyen szerencsésen...
Tény, hogy az 1 éves autó az mégis csak egy éves, és azért kicsit modernebb a belseje, mint a 6 évesé....
Bár én meg úgy voltam vele, hogy ha az utazó tempóm 100 110 akkor már miért ne egy nagyobb dízelt vegyek, bár tény, hogy most elhúzott a dízel ára...szóval inkább azt mondtam legyen 2 évvel idősebb, de így akkor van benne bőr, ülésfűtés, elektr. napfénytető, na meg egy-két egyedi dolog, krómfelni, króm váltógomb.

Szóval nézegess, meg próbáld ki az összes variációt, mert 1.6, 2.0 2.4 L, 2.4 GT(benzin) és végül a 2.2 dízel....
szóval érdemes kipróbálni mert nagyok a különbésgek....
Ezeket a kocsikat amúgy sem a száguldásra tervezték, mivel a viszonylag magas építése miatt az ember kiesik az ülésből (jah, nem a kocsi nem bírja), és ezért egy kényelmes, ám mégis dinamikus autózást tesz lehetővé a dízel, és 8 L körüli fogyasztással....


ui...: remélem beindul ez a fórum egy kicsit, és örülök, hogy van akivel lehet "beszélgetni".... ha bármilyen kérdéses van, vagy csak ne írjak már több véleményt neked....szólj nyugodtan.....
roberw Creative Commons License 2008.06.25 0 0 387
Nekem se ambícióm, se időm a behozatallal és németben való keresgéléssel időzni...
A fogyasztás az kérdéses, 8-10l ami infókat a neten láttam.
Ha meg azt nézzük még 1éves sem!
Egy új autó pl : SWIFT 1.3 GS 5 ajtós (MP3, AAC) 3 550 000-
Azért ennél többet ér egy évesen is a pt. (ez egy végletes példa) :)
A teljesítményen töprengek én is. Már nem vágyom a sebességre,normálisan peregjen oszt jónapot.
Azért ha néznék egy 5-6 éves verdát akkor valószínűleg kapásból: gumi csere, fékbetét tárcsával, ekkor már talán egyéb kormányösszekötő, és kopó alkatrészek cseréje lenne. Talán a műszakit is frissíteni kellene...
(De ez az én sztereotípiám)
És így az ár már közelítene a 3.5mill hez.
Bocs, ha kicsit csapongtam a válaszban :)

Azért meditálok még. Amúgy meg hosszú távra gondolkodom... Nem cserélek évente autót.
Előzmény: nacbalamber (386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!