Keresés

Részletes keresés

Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4908

Köszi az infókat. Kb én is így tudom, a szöghajtás alkatrészekkel viszont újat mondtál. Na, most már mindegy, vettem komplett szöghajtást. A tengelyvég szétverése miatt (baromarcú dikiccsel kaszált, elrepült a leszakadt védőtárcsa, estig nyomta nélküle.) Az ára miatt még mindig dadogok :-( Van nekem is 2db mosható szűrőm, viszont 3 rugó volt darabja. És már tényleg nincs.Az volt vele a baj, hogy a kaszálék leve átment rajta, belül tiszta zöld volt az egész szívótorok. Az utángyártott papírszűrő meg 8 kiló, legalábbis az Agroforgnál. Az is sok, szerintem. Nekem nem a tengely, hanem a ház is kikopott . Az első karbicsere után a következőt már perselyeztük :-)

Előzmény: profikert (4907)
profikert Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4907

Szia!

Sok mindenben igazad van. A gyári papírszűrő tényleg drága. Már létezik utángyártott is. A gumi perem ezeknél kicsit keményebb. 3 éve még létezett gyári, szita szövetes szűrő (többször lehetett tisztítani). Már beszüntették. Nem tudom miért. A gázbowden tényleg fogyó alkatrész. Az első kiadásó 400-asok Walbro karbival kerültek ki. Az újabbak már Zama-val. A gáztengelyt és a szivató tengelyt külön is lehet venni. A ház kb. 2 cserét kibír. A szöghajtáshoz lehet külön fogaskerékpárt venni.  3 változat létezik. A régi, ami olyan mint az FS 220-oké. Azt lecserélték kb. 5-6éve. És ezt is lecserélték kb. 3 éve. Ha 2-3 éves géped van, akkor a legújabb változattal van szerelve. A csapágyak normál méretűek, darabja 500-1000Ft között (márkától függően).

Ahogy ismerem magam (ha munka van, akkor nyomom, mint süket a csengőt, mert másnap inkább bicózok) most ezt a gépet választanám: http://www.profi-kertgep.hu/machine.php?machine=419

Jó munkát, hétvégét 

Előzmény: Gypsy56 (4888)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4906
Bizony ám ! Szerintem az Oregon damilok minimum olyan jók, mint a Stihl, sőt ... Nem nagyon kemény strapára meg pl a Grassmaster töredék árért.
Előzmény: napalm. (4897)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4905
Nehogy bánkódj már ! A vita vélemények ütköztetése, és mint ilyen biztosan előbbre visz. Veszekedés meg nem volt :-)
Előzmény: szalaylp (4903)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4904
Oksi, jó melót ! :-) Nem veszem ám fel az összes piszkálást. ÉN tudom, hogy nekem mi a jó. Csak az bosszant picit, hogy terjed egy legenda, és ez miatt aki most kezdene vmit, előre meg van vezetve.
Előzmény: napalm. (4902)
szalaylp Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4903

Sajnálom hogy kirobbant ez a vita, de persze a múltban is volt már rá példa. Nem gondoltam át, amikor megkérdeztem tőled, hogy miért tetszett meg annyira neked a Solo. Ez csak egy ártatlan beszélgetésnek indult...

 

De ebben valóban igazad van. Mi az, hogy egy cég egyeduralkodó a piacon? Miért tesszünk szemellenzőt, mint a lovak, hogy csak egy irányba lássunk? Igenis kellenek tesztek, próbák a különböző márkák házatájáról. Csak így lehet tapasztalatokat és érveket gyüjteni. Nem lehet érv egy "NÉV" egyedül csak, ha Istenről beszélünk. "Vagyok aki vagyok, így szólj Izrael fiaihoz" - mondta Mózenek. 

 

Szerintem a monopol helyzet, ha nem mi vagyunk benne veszélyes. Egy egészséges versenyre van szükség a piacon, ahol a vevőért versenyeznek. Nem pedig úgy, hogy rémísztgetnek, ha nem a "NEVET" veszed, akkor biztos befürdesz. Ebben a fórumban az lenne a komoly előrehaladás, ha mindenki a saját gépeiről rövid, tömör tesztet írna. Így tudnánk segíteni egymásnak, vagy olyanoknak,akik épp keresik a megoldát. Az orvos is akkor tud segíteni, ha a beteg elmondja valójában mi a baja. Ha titkolózik, mondván ő mindig egészséges volt...akkor bele is halhat.

 

Csak azt kérem tőletek legyünk nyitottak egymás véleményére. És merjük elhinni, ha valaki jót és rosszat is el tud mondani.

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: Gypsy56 (4898)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4902
na megyek permetezni meg kaszálni egyet, jók legyetek!;)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4901
gondolom mint mindenben, itt is fel van osztva a piac.
Előzmény: Gypsy56 (4899)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4900
visszaolvastam.
nem kell minden lehurrogást felvenni, ennyi.
a légszűrőjük tényleg szemtelenül drága. evvan.
a professzionális felhasználásra szerintem igencsak nehéz lesz más márkának beférkőznie. nem lehetetlen, nehéz. az emberek tudatalattijába már beégett a stihl.
plussz te magad is írtad hogy árakban lejjebb mentek.
most konkrétan a fűkaszák áráról nem tudok nyilatkozni, de pl. a permetezőjüket tavaly 145e-ért vettem akcióban, idén 130e volt.
ha annyira veszélyeztetve lesz a pozíciójuk hidd el lejjebb fognak menni a gép árakkal is.
és akkor az eccerű földi halandók összehasonlítva az árakat a stihl mellett teszik le a voksukat hisz ha ugyanabban az árban (vagy kicsivel többért) megkaphatják eme márkát akkor nem fognak venni husit, hitachit, vagy marujamát kísérletképpen.
Előzmény: Gypsy56 (4898)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4899
Egyébként az FS400 árával (2 kiló) a SOLO (150 ), a Hitachi (125) áll szemben. A Hitachi különben egy trójai faló, mert egy Tanaka FSB600 igaziból, csak a Hitachi felvásárolta a gyárat. És van olyan környék a világon, ahol a Stihl nevénél fényesebben ragyog a Tanaka név (USA).
Előzmény: napalm. (4895)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4898
Mondtam én, hogy nem ? Talán olvass vissza. Lelkesedtem a Solo kinézetén, minőségén, stb.ÉN lettem lehurrogva.Amiket a Stihl hibáiról leírtam, igaz, de azért írtam, mert engem cseszegettek érte. Én is "valami fűkaszás biznicbe vagyok" úgy 7 éve.Azt is leírtam, nekem is Stihlek vannak. Nem 14, hanem négy.Azaz tulképpen 6, mert van 2db 350-es is.Hogy a szomszédod miért Stihleket vett, ahhozcsak némi köze van a minőségnek. Pl azért, mert Magyarországon hosszú ideig csak a Stihl volt kapható, ami valóban jó, és strapabíró.Ezért ezt ismerte meg, és nem kisérletező alkat. Egyre több fűkaszás cég próbálkpzik, mint én a Stihl helyett más gépekkel, mert a Stihl hazai szinte monopol helyzete miatt nagyon elszemtelenedtek. Egyébként a Stihl is érzi a veszélyt, mert lejjebb nyomta az alkatrész árait. A " műanyag hülyeségen" sem én lovagoltam, de engem pl bosszant, hogy a rezgésmentesítő tubus oldala (mert műanyag), egyszerűen kikopott lyukasra, mert kidörzsölte a hám műanyag lapja.Az egész úgy kezdődött, hogy jót mertem írni egy "NEM STIHL"-ről. Ez pedig már PR Marketing, nem gépminőség kérdés.De örülhet minden Stihl rajongó, mert az említett más gépek megjelenése miatt kezdenek visszavenni a nagy arcból, és kezdenek az árak visszacsúszni a reális FELÉ.Nekem nem a STIHL gépek minősége miatt lett elegem, hanem az alkatrész, és üzemelési költségeken folyó kaszálásukkal.Konkrétan a légszűrő, mert a "harmincezres" karburátorcsere miatt. Egy ilyen kis szar valami, mint a Stihl "Made in China" karburátora harminc rugóért. Ehh.Egy cigisdoboznyi papírszűrő 1400, amikor egy autó papírszűrője tízszer ekkora 1000-ért.
Előzmény: napalm. (4894)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4897
ne ragaszkodj az eredeti stihl damilhoz mert az valóban lehúzás.;)
kitűnően lehet vágni más gyártó damiljával is.
Előzmény: pintérjani (4893)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4896
"Tud valaki közelebbit erről a damiláztatásos dologról?"
sose próbáltam, szerintem városi legenda.
Előzmény: pintérjani (4889)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4895
"Engem azért annyira meggyőzött a saját tapasztalataim alapján,hogy ha kiadnák 200 ezret,azt biztos csak Stihlért adnám.Lehet,hogy ennyiért van gép,ami jobb,de ennyi pénzért nem szeretnék próbálkozni,inkább azt venném,ami nekem már bizonyított."

na itt a pont!!!
ezért vettem én is stihl-t!
megvolt rá az összeg, néztem a husikat is (őszintén megmondom más márkákat nem), de végül is a stihl mellett döntöttem amit nem bántam meg.
hatással volt még rám az hogy a szomszéd ilyen (fűkaszálás) biznicben utazik.
eddig 400asokkal dolgoztak, nemrég szereztek be 450-eseket.
nem hármat, tizenhármat....nem hinném hogy szarokat venne....
Előzmény: pintérjani (4883)
napalm. Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4894
nagyon sarkítasz....
hosszú távon megfelelő kezekben (de van itt rá példa hogy nem megfelelőekben is) törődéssel sok-sok évig ki fog szolgálni a stihl.
ezt a műanyag hülyeséget meg nem igazán értem, mire jó ezen lovagolni?
Előzmény: Gypsy56 (4881)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4893
Ooops!A Dolmar-ról még nem is hallottam.A Husit a volt kollegám is említette-aki főállású favágó a KAEG-nél-de elsőszámú célpontnak a Stihl-t mondta Ő is.
Az biztos,hogy a cuccok a Stihlhez a szakboltban horror áron mennek.A cégnek a géphez mindent Stihl boltban vettünk,mert a következő üzlet olyan messze volt,hogy a benzinköltséggel együtt pont egy árban voltak a dolgok.Akkoriban egy tekercs Stihl damil árán két tekercset kaptunk volna más márkából és nem is a legolcsóbbat.
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4892
A Solot most inkább nem említettem (de gondolatban hozzámondtam :-)  )
Előzmény: Gypsy56 (4891)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4891
Hát, pedig fűrész ügyben is nem hiszem, hogy csalódtál volna egy Husqvarnával, vagy egy Dolmarral.
Előzmény: pintérjani (4889)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4890
Tud. A damiláztatás egy hiedelem.Szerintem.Egyébként az én gépeim évek óta mennek egész nap, és alkalmazottak dolgoznak vele. Előjönnek olyan hibák, amik másnak nem. De amiket leírtam, pl a Hitachira egyik sem igaz. Az meg a másik, hogy pofátlan áron megy az alkatrész eladás. Egy csavar a Stihlnél 900 Ft, ennek TELJESEN megfelelő a csavarboltban 80 Ft.(Ez a kormány rögzítő pillangócsavar)
Előzmény: pintérjani (4889)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.06 0 0 4889
Őszintén szólva ezekről a hibákról nem hallottam még,illetve arról sem,hogy aki Stihl géppel dolgozott az szidta volna bármilyen típushiba miatt.Ettől függetlenül biztos igazad van,hiszen attól még,hogy én nem hallottam róla,attól még létezhetnek.Egyébként az a kereskedő-szervizes,aki az Einhellt is szervizelte volna,mondta,hogy a Stihlekkel van messze a legkevesebb gond.Csak hát az ára,ugye...
Egyébként a motoros fűrész vételénél meg sem fordult a fejemben,hogy a Stihlen kívül más is létezik.Mindegy.
Tud valaki közelebbit erről a damiláztatásos dologról?
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4888
Egy csomó alkatrész nem kapható (pl szöghajtás alkatrészei), mert "nincs cikkszám", így vedd meg kb a fél gépet egy vagyonért.
Előzmény: Gypsy56 (4887)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4887
350-es kasza aljára egy talplemez drága lett volna, így időnként kilyukad a tank. 400-as már "prémium kategória", van tankvédő.a gyújtótekercsről kijövő gyertyakábel elmebeteg kacskaringóban van elvezetve, rendszeresen eltörik kb a tekercs után 2-3 centivel.A rohadt papír légszűrőjük 1400 volt, most kicsit olcsóbb lett. Egy csomó más gépben szivacsszűrő műxik sirályul. Mosható, kb 1 év mülva csere 400-ért
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4885)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4886

Most már rájöttek, és módosítottak, de sok éven keresztül egy szaros darab vezeték megtakarítása miatt a gázbowden volt a gyújtás lekapcsolásához kötve. Lekopott a műanyag bevonat, és leállt gyújtás híján. Kikopik a szivató, és a gáz pillangó tengelye, mert "csak úgy simán" az aluba van fúrva. Karburátor komplett vétele a javítás ( 30.000/karb) a damildob koppantófej elkopik, egész orsó csere (csak tudnám, mi a f...ért, az Oregon fej koppantógombja cserélhető). szétcsúszik a szár, mert a kuplungnál a bilincs kritikán aluli. Nem rögzíthető a kormány, csak ha a csavar szanaszét van tépve. Ettől idővel beszakad. A lemezanyája cserélhető (lenne), ha nem lenne benne a beszakadt csavarvég. Vésni, farigcsálni kell a csavar átvezetésnék levő fémdarabot, és azt kifeszítve tud az ember benyúlni egy fogóval, hogy kihajtsa a csavarvéget.

 

Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4885)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4885
Sorold, kiváncsi vagyok.
Előzmény: Gypsy56 (4884)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4884
Soroljam a tipushibáit ?
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4882)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4883
Persze,mindent meg lehet ölni,ha valaki ökör.Az előbb említett gépek mindegyike a szakszerű használat és karbantartás mellett mentek tönkre.Aláírom,nem csak a Stihl csinálhat jót,más gyártó gépei is jók lehetnek és én csak az FS 400-al dolgoztam a komolyabbak közül.Engem azért annyira meggyőzött a saját tapasztalataim alapján,hogy ha kiadnák 200 ezret,azt biztos csak Stihlért adnám.Lehet,hogy ennyiért van gép,ami jobb,de ennyi pénzért nem szeretnék próbálkozni,inkább azt venném,ami nekem már bizonyított.De mivel ennyi pénzem nincs,ezért marad a sparta.
Előzmény: Gypsy56 (4881)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4882
Senki nem mondta hogy a Stihlt nem lehet elrontani. De jobb ha ilyen műszaki analfabéták nem nyúlnak ilyen cuccokhoz. Jobb a békesség.
Előzmény: Gypsy56 (4881)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4881

A múltkor voltam a Stihlesnél légszűrőért, zsírért, stb. Ott mutatta, hogy egy fasz megvett 4db 450-est, és helyből meg is sütötte őket tiszta benzinnel. Akkor a sStihl is szar lenne ? Csak egy órát bírtak. Ezt most nem rád írtam, de mégiscsak egy óra múlva pusztulat volt mind.

Előzmény: pintérjani (4879)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4880
én nemrég vettem meg a Sparta 25-öt, végülis nem rossz gép, csak tényleg gyenge. A vastagabb gazokat már nem viszi a damil, meg sűrű fűben is kevés a teljesítmény. Nem vágok sokat, de akkor nagy gazban. Sajnos nem nagyon néztem át hogy milyen gép lenne jó nekem, most már lehet hogy Murayama 500H-t vennék, bár ilyen nagy teljesítményűeket még nem próbáltam, de nagy gazban egyértelműen kevés ez az 1ló és 2,4-es damil.
Végülis amennyit én kaszálok, arra jó lesz ez a Sparta is.
pintérjani Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4879
Tudom,nem kell egy típus egy darabja után pálcát törni egy márka felett,de engem elkeserített az,amit leírtam.
Előzmény: Gypsy56 (4877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!