Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Breki1 2008.07.04 Creative Commons License 6063

Köszi a képet

Jó ez amire támaszkodik ezt hozzá kaptad vagy később csináltad?

Nekem is kéne egy ilyen

Ha jól nézem növekedés ütemét figyelembe véve ez kb egy évvel lehet idősebb az enyémnél.

Azt mondtad 12 termés abból leszedtél párat az mondjuk 8-9 gondolom.

Ez kb megfelelhet az én öt termésemnek, de lehet csak nem akarom leszedni P

A porzásnál én nem ecseteltem semmit, jöttek a bogarak és megoldották, szinte mindegyik virágot, talán egy kettőt nem poroztak be.

Tapasztalataim szerint nagyon szeretik.

Előzmény: Törölt nick (6061)
Törölt nick 2008.07.04 Creative Commons License 6062
Nem tudom hogy csináltam ,de nem clónok,csak egy van belőle.
Törölt nick 2008.07.04 Creative Commons License 6061
talán most sikerüli fog.citromcitrom
Törölt nick 2008.07.04 Creative Commons License 6060

Sziasztok

Nekem még nincs gyakorlati tapasztalatom,csak egy hónapja van citromom.Közben olvasgattam az neten.Az érést akkor jól tudtam 6-7 hónap a virágzástól.

Az én fám v. bokrom kb. 3 éves legalábbis a virágbolti eladó szerint.12 termés volt rajta de leszedtem egy párat,s néhány magátol leesett.most van 4 új virág rajta.megpróbálok képet felrakni talán sikerülni fog.

Előzmény: bombaba (6059)
bombaba 2008.07.04 Creative Commons License 6059
Kiegészíteném némi gyakorlati tapasztalattal:
- nem szükséges mesterséges beporzás. Még a novemberi, már a telelőben nyílt virágok nagy része is köt.
- nem kell meleg helyen tartani télen a fát ahhoz, hogy a termés beérjen. Az április-májusi virágzásból kb karácsonytól kezdve lehet érett citromot szedni (a teleltetőhelyről).
- vitatkoznék azzal, hogy a citrom utóérik. A fán érettnek egész más aromája van, mint egy féligéretten leszedett és kényszerérett citromnak. (Ha boltban veszed, többnyire ilyet kapsz.) A teljesen érett citrom magától nem esik le, viszont elengedi a kocsányt. (Ami nem engedi el, az lehet sárga, de még éretlen.) Ha ilyenkor nem szedik le, visszazöldül, majd újrasárgul, de ilyenkor már csírázni kezdenek benne a magok. Ezt csak olvastam, még nem hagytam a fán érett citromot.
Előzmény: Törölt nick (6053)
bombaba 2008.07.04 Creative Commons License 6058
Ez elég megnyugtatóan hangzik.
Valahol olvastam, hogy kétszer virágzik egy évben. Ezt tényleg megteszi? És ha már itt tartunk, mennyi idő alatt fejlődik ki a termés?
Előzmény: Freddy56 (6057)
Freddy56 2008.07.04 Creative Commons License 6057

Nem vagyok Kumkvát szakértő, csak az eddig tapasztaltakat írom le:

az elmúlt évekbenben és az idén is először hajtásokat hozott, majd leállt. Úgy két hónap múlva ismét feléledt, nekiállt bimbókat növeszteni, virágozni. (vasárnap jöttem haza a nyaralásból, és láttam, hogy több ágon is megkezdődött a bimbók növekedése).

Úgyhogy ne aggódj, várjál türelemmel.

Előzmény: bombaba (6048)
Breki1 2008.07.04 Creative Commons License 6056

most olvasom itt, hogy Novobalt-ot használnak

Erről ezt találtam

Novobalt rostos mohatőzeg 2 liter - ismertető

Talajjavításra savanyú talajokat kedvelő növányek földkeverékéhez.
pH értéke 3,5-4
Alkalmazható a kertekben, virágtermesztésben és zöldségtermesztésben a termesztőközeg szerkezetének javítására.
Cserepes növények ültetésénél keverjünk 10-50 % Novobaltot a közeghez.
Tartósan jó szerkezetet és vízgazdálkodást biztosít.
Szagtalan, kártevőmentes, lazítja a talajt.
Kiválóan felhasználható a savanyú talajokat kedvelő növényekhez

Használ valaki ilyet?

Viszont Alginit-ről szó sincs

Breki1 2008.07.04 Creative Commons License 6055

Háthavalaki nem ismeri

A Zombai kertészet lapján a citrusfajtákról szóló rész

külön az árakkal képekkel leírásokkal.

http://www.rappaikerteszet.hu/Mediterran_szuntropusi_gyumolcsok.html

Érdekes dolgok vannak itt én pl még nemis hallottam az édes citromról vagy a

Télálló mandarin-ról

Breki1 2008.07.04 Creative Commons License 6054

Köszi

Az egy-kettő termést korábban énis olvastam

csak nem tudom az enyém először termő fa-e (mondjuk valószínűleg igen)

Egyenlőre nincs szivem az öt citromból leszedni, hátha ami felesleges magától ledobja, viszont félek, hogyha rajtahagyom a növény minden energiáját a citromokba rakja és magának a növénynek utánna nemtesz jót.

Tulajdonképpen ezért kérdeztem meg, a többi hasznos infó

Esetleg mutathastnál a fádról képet, vagy hozzászólásszámot ahol szerepelt.

Igaz, hogy a termés először zöld aztán sárga majd megint zöld mielőtt végleg beérik?

Előzmény: Törölt nick (6053)
Törölt nick 2008.07.04 Creative Commons License 6053

Én még nem szedtem a fámról sárga citromot,de valamelyik oldalon fél évet olvastam.Most ezt nem találtam meg,hogy honnan.Helyette ezt másolom be Neked.

Az én fámon 3 db Kb.5 cm-es termés és 4 db virág van most.

"Mesterséges beporzás segítségével a virágok jól termékenyülnek, 2—3 nap elteltével a kötött virágok szirmai és porzói lehullanak és a virágkocsányokon jól kivehetők a kis termések.

A termések még abban az évben kifejlődnek és ha télen is meleg helyen tartjuk a fákat, február—márciusban beérnek. Hideg teleltetés esetén csak a következő tavasszal vagy nyár elején szüretelhetünk. Ilyenkor a termések és virágok együtt találhatók a fán.

Az először termő csemetéken az első virágzásból csak 1—2 termést hagyjunk meg, hogy a fa egyensúlyát biztosíthassuk. A következő években fokozatosan növelhetjük számukat, de ezt mindig a korona állapota és a levelek száma határozza meg.

A citromok, ha végleges nagyságukat elérték, fokozatosan sárgulni kezdenek. A sárgulás kezdetétől szedhetők. A fán hagyva teljesen megsárgulnak és sokáig rajta maradhatnak. A nem teljesen érett gyümölcsök utóérnek. A terméseket ollóval vagy késsel, kocsánnyal együtt szüreteljük, hűvös helyen hosszú ideig tárolhatók"

Az idézetet a citromfa lapról szereztem.

Előzmény: Breki1 (6046)
Sequoia 2008.07.03 Creative Commons License 6052
Petya: látom, más nem felelt azóta a kérdésedre, én meg nem voltam itt időközben. Előrebocsátom, hogy én abszolút kezdő vagyok, csak azt tudom mondani, amit olvastam - itt a fórumon meg másutt a weben. Ennek alapján az összes törpebanán-változatnál jó esély van arra, hogy teremjen, akár már két éven belül is. Ennek feltétele az, hogy jól tartsd, tehát meleg, nem túl száraz levegő, rengeteg trágya, és megfelelő időkben átültetés - ha nagyra nőtt már, akkor persze kellően nagy edénybe. Én kb. 2 hónapja gondozok egy ilyen bananaramát, azalatt kb. 6 új levelet hozott (az elsőket még lestem, hogy mennyi idő alatt bomlik ki, hánynál tart; most már nem számolom), de jelentős méretnövekedést ez nem jelentett: szinte nem is lett magasabb (direkt tömzsi koronára szelektált változat, ugyebár), és az új levelei alig-alig nagyobbak a régebbieknél.
Előzmény: petya71 (5987)
bombaba 2008.07.03 Creative Commons License 6051
Kösz, akkor max. lelkiéletet élek vele :)
Előzmény: sjohn (6049)
Yager001 2008.07.03 Creative Commons License 6050
Sziasztok! A Banánfám úgy nő mint a gomba! Azt lehet mondani, hogy 2 naponta megjelenik egy új levél!

Viszont a régebbi nagyobb levelek széle elkezdett barnulni. Ez normális....?
sjohn 2008.07.03 Creative Commons License 6049
Hagyd békén , lelke van.:))
Meglehetősen rapszódikus a növekedése , van , hogy egész évben nem csinál semmit ,aztán a következő évben megtáltosodik.
Előzmény: bombaba (6048)
bombaba 2008.07.03 Creative Commons License 6048
Kumkvathoz értők válaszát várom a köv. kérdésre: hogy működik a kumkvat?
Azaz vannak-e a citromhoz hasonló növekedési rohamai, majd nyugalom, mikor virágzik. Ez az első évem, április elején vettem, még nem ismerem a szokásait. Miközben leettem az összes termést róla, elkezdett nőni, nőtt 10-20 cm-t minden irányba, majd leállt. Igaz, közben volt egy jó kis jégeső, kicsit átszabta a levelek egy részét. Azóta mintha nem mozdulna semerre. Kezdjek aggódni vagy hagyjam békén?
ragusa 2008.07.03 Creative Commons License 6047

Laci !NALATOD majd en en leszek hatulrol az elso , TOLED nem lehet elvitatni a SZAKisagot )))))en vagyok a kisinasod ))))

HUUU ezerrel pereg a citromomrol a--normalrol a level , olvasom itt hogy az is lehet hogy atkas ??? megyek leakciozom ))) avn atkaolom ,,,

azert eleg maceras eze citrusneveles ))))))de mi nem az ???

Előzmény: kurdilaci (6043)
Breki1 2008.07.03 Creative Commons License 6046

Mennyi egy citrom érési ideje kb?

Az enyémen most kb 5 kiscitrom és még egy virág van

ennyit meg lehet hagyni ekkora fánál?

petya71 2008.07.02 Creative Commons License 6045
szia Laci.megkérdezhetem,hogy mennyi idős az óriáscitromod,hogy ennyi termés van rajta? :)
jozso48 2008.07.02 Creative Commons License 6044

Szia Laci!Gratulálok,de mekkora a fád,hogy 34 db-ot meg tud nevelni?Az enyém is

hozott 30-40 db-ot,de én bizony leválogattam,mert még úgy itéltem meg 6-8 db-nál

többet nem szabad hagyni rajta.Hacsak mindegyik 50 dkg-os már az sem semmi.

Mi lett a szegedi barnával?helyrejött a fagykár után?A barnádon már termés is van,az ujjason is megjelentek az elsők.

kurdilaci 2008.07.02 Creative Commons License 6043
Marika!Tegnap lefotóztam és megszámoltam az óriáscitrom terméseit.34 db van rajta,a legnagyobbak ekkorák.Az utolsó képen a kalamondin van a tó parton.
Előzmény: ragusa (5988)
petya71 2008.07.02 Creative Commons License 6042
nagyon szépen köszönöm a válaszod Jozsó.valahogy megpróbálom beszerezni az általad említett szert,mert most már tényleg nem szeretnék elveszíteni egyet sem a lassan gyarapodó citrusaim közül.legjobban a kumkwát és a budha keze citrust féltem,ők néznek ki rosszabbul. a limon és a kalamondin meg valami folytán nagy vízhajtásokat hoz,de talán az a kisebbik gond.még egyszer köszi. :)
Előzmény: jozso48 (6041)
jozso48 2008.07.02 Creative Commons License 6041

Petya ami az atkákra biztosan tökéletes az a Vertimec.Nem tudom,hogy be tudod-e

szerezni nálatok,ha nem akkor az a megoldás,hogy kérsz kimondottan atkára való

szert.Valóban a rovarölő szereket álltalában az atkák túlélik.Még az olyan ütős

szer mint a már forgalomból kivont Bi58 is csak gyérítette legfeljebb.

De a Vertimec-el légy óvatos ez egy nagyágyú és emberre sem veszélytelen,szigorúan be kell tartani a tájékoztatón feltüntetett előírásokat,

de garantáltan hatásos.

Előzmény: petya71 (6039)
Breki1 2008.07.01 Creative Commons License 6040

takácsatkák ellen kénporozással védekezhetünk

esetleg érdemes megkérdezni pl a gazlap-on a szakértőknél

NÖVÉNYVÉDELEM (5) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata-ban is

petya71 2008.07.01 Creative Commons License 6039
szia Jozsó.tanácsodat szeretném kérni,mivel a citrusaimat keményen megtámadták a takácsatkák és hullnak a leveleik,mint a hó,hogy az ACTARA a megoldás rá,mert az üzletben az eladó azt mondta,hogy mindenre jó csak atkára nem és a tasakján is azt írja?!kérlek segíts,mert napról napra rosszabbul néznek ki.előre is kőszi.
Breki1 2008.07.01 Creative Commons License 6038

Ja a 6013-ra, 6014-nél azért szedtem ki mert elég sokféléről volt szó ott és csak az erről szólót akartam bemásolni

meg sokszor jártam úgy hogy egy link volt amit meg akartam nézni és már nem működött

ezért szeretem ezeket az infókat így szövegben összeszedni

Előzmény: bombaba (6036)
Breki1 2008.07.01 Creative Commons License 6037

Dehát van a földjébe keverve perlit, folyami homok

igaz nem ültettem teljesen át újra mikor a perlitet és a homokot megszereztem

nem akartam annyxiszor bolygatni, de leszedtem a földet ameddig tudtam felülről (kb felét) és oda perlitet illetve összekevert földet raktam.

De lehet megpróbálom az egyiknél teljesen átültetni aztán meglátjuk

Érdekes, hogy a többinél semmi ilyesmi nincs csak ennél a kettőnél pedig ugyanakkor ultettem és ugyanúgy tartom

Előzmény: bombaba (6035)
bombaba 2008.07.01 Creative Commons License 6036
6013-ra, 6014-re, 6025-re, stb, nem mentem tovább visszafelé.
Előzmény: Breki1 (6033)
bombaba 2008.07.01 Creative Commons License 6035
Vízáteresztőbb föld kellene neki.
Előzmény: Breki1 (6030)
bombaba 2008.07.01 Creative Commons License 6034
Hja, így könnyű. Kinézetre a citrusok nagy része elég hasonló :)
Formás kis fa, de nem láttam metszés előtt.
Itt egy cím, talán találsz a 31 féle mandarin közt egyet, ami jobban hasonlít rá, mint a kalamondin:
http://www.hybrid-web.net/ProductList.aspx?Sub=137
(Ahol nincs kép, ott a guglival a név alapján kereshetsz hozzá.)
Előzmény: Breki1 (6031)