Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 3045
????
Előzmény: Teaway (3043)
Nyekurity_ Creative Commons License 2008.06.28 0 0 3044

Not at all! - végül is ez egy magyar nyelvű topik, ahol az emberek, ismeretlenül, nincsenek feltétlenül tisztában mások nyelvtudásával.

 

Akkor ezt talán le se fordítsam?

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (3025)
Teaway Creative Commons License 2008.06.28 0 0 3043

salakmotor Creative Commons License 2008.06.27 0 0 3041
Einhall 1450 WA porszívót vettem.Ha valakinek van ilyen kérem segítsen mert nincs hozzá leírás.
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 3040

Szia!

 

 A porszívó maximálisan bejött nálunk, azóta is minden oké vele, pedig rengeteget használom, és nem is lehet azt mondani, hogy kicsi lenne a lakás...szóval megy sokat, semmi baja. A csőcsatlakozást kivéve, azon már elméláztam, hgoy kéne venni új csövet hozzá.

 

Légtisztítónk Daikin és Airwolf van, padlószőnyegben tudom, hogy létezik ilyen, de én nem igazán bíznék meg benne. Legjobb a parketta és a járólap.

Előzmény: pearl2006 (3038)
pearl2006 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 3039
Szia Tündérlala!Az előző üzit neked írtam, csak elsőre nem jött össze.Köszi Vera
pearl2006 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 3038
Szia!
Olvastam 1-2 hozzászólásod.Nekünk is poratka penész stb allergiánk van.Az Electrolux porszívóval azóta is meg vagy elégedve?Én nagyon gondolkodtam vizes porszívóban, de eléggé elment a kedvem.Írtad, hogy légtisztítót használtok?Milyent, mennyiért?Meg olvastam antiallergén padlószőnyegről.Az milyen?köszi Vera
betty999 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 3036

Sziasztok!

Én is, mint anno még 2002-ben a nyitó hozzászóló és még sokan mások porszívót szeretnék venni. Első komolyabb porszívónk lenne.

Olvasgattam a hozzászólásokat, és attól tartok bizonytalanabb lettem, mint még anno a "boldog tudatlanságban".. :)

Először is, talán a technológiák közül kellene választanom:

- hagyományos porzsákos

- vizes

- mosható porzsákos...

 

Mivel fiatal lakásra spórolgató pár lennénk, ezért nem szerettünk volna tovább költeni a gépre, ezért gondoltunk a vizes típusra, de most már elbizonytalanítottatok...

Főbb elvárásaink, hogy szívjon, kis helyen elférjen, és legalább 5 évet kibírjon....

Ár szempontjából 25-30 lenne a plafon, ami sajnos nem ad túl nagy teret, de véleményetek szerint mit lehetne a fenti kritériumokból kihozni?

nagya2 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 3035

Hali ageri!

Ha közölnéd a pontos tipust( esetleg egy kép róla), és azt hogy, hol mennyiért vetted azt nagyon megköszönnénk.

Üdv Nagya

Előzmény: ageri (3034)
ageri Creative Commons License 2008.06.25 0 0 3034
na üdv. utána néztem az EIO TARGA 1600-as porszivónak és nem sok jót tudok mondani. aki ilyet akarna venni azt figyelmeztetném, hogy inkább ne tegye, ugyanis a gép tele van tipus hibákkal. ilyenek például a a tertályának a kapacitása amely egy erősen koszos poros szönyeg estenén 1 perc alatt "megtelik" amitől a gép automatikusan kikapcsol.(egy percnél tovább nem tudtam használni még anélkül hogy ki ne kapcsolt volna). valamint képes eljutni a hepaszűrőig a viz és át is megy rajta, ami igy akár a motorig is eljuthat. a gép véleményem szerint HASZNÁLHTATALAN legalábbis porszivózásra nem alkalmas. (talán porszivózás után amit egy másik porszivóval már megtettünk, utána lehetne ezt használni és akkor talán működne 2 percig is :-D )

szerencsére még 72 órán belül voltam ugyhogy zokszó nélkül visszavették, és egyébként lecseréltem egy hyundai-ra ami szintén vizes és zokszó nélkülm tűri a durvább koszt. sokkal kiforottabb teknikájú a hyundai pedig majd 10E Ft-al olcsóbb volt.
nagyobb viztartály, a viztartály elött van egy idegentest csapda ami ku.va jó és csak utána megy a vizbe ami elvileg a 0,3 mikronos koszt is megfogja (ez a miliméter ezredrészének a háromszorosa) HYUNDAI-t AJÁNLOM!
ageri Creative Commons License 2008.06.24 0 0 3033
üdv,

vásároltam egy EIO TARGA 1600W-os vizszűrős porszivót. az első használatnál viszont mikor kikapcsoltam a szűrőkazettán kivül is volt viz, tehát a hepaszűrőn keresztül kijutott a viz a kazettán kivülre. ezt szerintem nem szabadna neki mivel a kazettát tartó részt és a motorteret csak egy szivacs választja el tehát igy a motortérbe juthat a viz.

ha valaki ért ehez az tudna segiteni hogy ez mitől lehet? (pont annyi vizet tettem bele amennyi kell, a kazetta le volt zárva, az elválasztó rekesz be volt téve.) viszont lépcsőt porszivóztam vele igy lötykölődhetett a viz, mert a fülénél fogva hurcibáltam, de van benne egy letiltó rendszer amely hogyha tul magasra kerül viz a tartályban akkor kikapcsol, igy igazán nem értem hogy juthatott oda viz???? (egész pontosan az átlátszú kék nyitogatható rész hepaszűrő fölötti része tele volt vizcseppekkel, és valamennyi lefojt a tartály alá is)
kakaduuu Creative Commons License 2008.06.15 0 0 3031

Köszike!:-)

Elcsodálkozok  a nappali szőnyegén milyen tiszta, látszik régen volt alaposan kiporszívózva, jobban mondva talán még soha, mert a Samsung fénykorában tutira nem szívott ennyire, az 1800 W.-os. Most rokkant állapotába kb. úgy szív, mint a Miele a 2-es fokozaton...

Praktikus kérdés Miele tulajdonosoktól: porzsákot hol lehet legjobb áron beszerezni? A Miele tartozék katalógusban láttam eddig csak a 2300 Ft-os árat/5 db.

Jajh és ez a tudat, h nem gányolni azt  a qrva Samsung tartályt.... tiszta felüdülés. Már csak azért verem a fejem  a falba, h anyóséknak karira egy Solac porzsák nélkülit vettünk. Én balga... Akkor még nem ástam bele magam a porszívó-tudományba, ahol egyértelmű nekem, h a legjobb megoldás hosszútávon is a porzsákos. Mondjuk nekik sokat számít a lelki tudat, h nem kell porzsákra költeni nyugdíjasként :-), és remélem tovább húzza, mint  a mi Samsungunk.

 

Egyébként volt a Média Margitban egy Mielés kiasszony, aki meglepően jól felkészült volt porszívó téren is. Jót derültem, h minden további nélkül lehúzta a konkurenciát. De ők szinte csak a direkt marketingre költenek, be is jön nekik.

Előzmény: Törölt nick (3030)
kakaduuu Creative Commons License 2008.06.15 0 0 3029

SZiasztok!

 

pár hete voltam itt a fórumon, porzsákos porszívó ügyében. Jó pár hónap vívódás után, tegnap megvettem az én kicsikémet, egy Miele S4211-et. Woooowwwww!

Az előzmény: 3 éves Samsung sc 7870-em gallyra ment, nem kis csalódottságom mellett. A portartálya már nem zárt jól, tele volt állandóan szösszel a gép belseje, a tartály peremén csüngteg a porcicák. Büdösödött, és egyre kevésbé szívott. Ennek egyik oka lehetett a gyerek orrszívójának használata (egyik ismerősnek ugyan ilyen gépe van, ők is mondták, mióta szívják a gyerek orrát, csökkent a gép teljesítménye). Ez az én saram, úgyhogy a Mielére tuti nem fogom csatlakoztatni, sajnos kell vennünk egy 10 000 Ft-os, gépet és az lesz a gyerek orrszívója.

Na, de félre  a múlttal, a Miéléről: hát ez csúcsszuper.... Szív mint az atom, 6 fokozatból, a 3-dikon bőven elég, iszonyat mozgékony, oldalra is mozog (ezt kevés gép teszi, mert a hátsó kerekek álltalában nagyok, csak az első forog minden irányban), halk, handy. Teljesen oda vagyok. A történethez hozzá tartozik, h a S5260 Cat and Dogot néztem ki, a turbófej miatt. Nincs kisállat, de kisgyerek és az én hosszúhajam bőven elég. Múlthéten már az agyvérzés kerülgetett, amikor a Samsungot puceráltam. Ezen felbúzdulva elmentem az Electroworldbe, h megvegyem a Cat and Dogot, de nem volt készleten. Az uram teljesen kiakadt, h én 75 ezres gépet néztem ki, eddig erről nem tudott, mert úgy is tudtam volna h reagál. Persze megint a békafenek alatt volt a magabiztosságom, az ügyben h tényleg kiadjak-e ennyi pénzt érte. Jelzem, házfeljújítás után vagyunk, nyilván van helye  a pénznek. Így született a köztes megoldás, ez az 53 ezer Ft-os kis masina. Abszolút nem bánom, mert könnyebb, mint  a nagyobb testvére, ez napi szintű porzsívózásnál előny. A slusz poén, h a Samsungok turbófeje abszolút passzol a Mielére, már ki is próbáltam, szóval ez miatt sem kellett volna megvenni a drágábbat.

Most teljesen happy vagyok, mert amúgy is 35-40 ezer körül néztem a konkurenciát, amik nagyság rendileg rendelkeznek ezekkel a paraméterekkel, de tartósság szempontjából, mindenképp a Miele felé húzott a szívem, és ez miatt aszontam, h kiadok 15 e-rel többet, háta kitart 10 évig, ha 20-ig nem is, ahogy hirdetik.

Teaway Creative Commons License 2008.06.15 0 0 3028
A képen láthatóra.
Előzmény: Nyekurity_ (3027)
Nyekurity_ Creative Commons License 2008.06.13 0 0 3027
Melyik porszívó színére gondolsz, a Luxéra, vagy a képen láthatóra?
Előzmény: Teaway (3026)
Teaway Creative Commons License 2008.06.13 0 0 3026
"Ennél talán már csak az alábbi szitu rosszabb"

Sőt, van ennél is rosszabb: a porszívó színe! :)))
Előzmény: Nyekurity_ (3024)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3025

Persze, hogy járt, ezt az élményt ki nem hagytam volna.:DD Szegény nagyon hamar rájött, hogy atka témában képzett vagyok, nem nagyon tudott hülyíteni a betanult rizsával.

 

Thanx for the translation! :)

Előzmény: Nyekurity_ (3024)
Nyekurity_ Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3024

"...a porzsákból kipakolja a port szanaszét a lakásban ... (az atka allergiás gyerekem orra előtt....aszittem, felrúgom!"

 

Ezek szerint Nálatok is járt egy porszívó-ügynök, hogy a bemutassa mit tud a portékája, majd hagytad szegényt üres kézzel távozni... szép kis dolog, mondhatom... :)))

 

Ennél talán már csak az alábbi szitu rosszabb:

 

 

 

 

"Vissza tudna jönni a jövő héten, hogy tartson még egy bemutatót?"

Előzmény: tunderlala-3 (3016)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3023
Nagyon brutál!;) :D
Előzmény: Nyekurity_ (3022)
Nyekurity_ Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3022

Áhááá, szóval akkor a porszívó párbaj egy afféle "kecseszkecsken" (catch-as-catch-can = fogd, ahol éred) típusú szabadfogású birkózás, porszívókkal súlyosbítva?

 

Lehet, hogy ez az úr is egy ilyen párbajra készül?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3017)
nagya2 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3021

Mondjuk nem erre a párbajra gondoltam (ebben gyözne a Lux-os), hanem amit Lala mondott.

Üdv Nagya

Előzmény: Törölt nick (3017)
nagya2 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3020
Lalánál a hangszóró:-)
Előzmény: tunderlala-3 (3016)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3019
Nah erre a nagy előnyre nem gondolt az ügynök, mikor nem mert nagya-val kiállni.:)))
Előzmény: Törölt nick (3017)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 3016

Áhh, szerintem az ügynök pontosan tudta, mi fán terem....:))) Abból kiindulva, hogy Ő mit szokott csinálni egy-egy ilyen "bemutatón".

Egy fehér textilt a porszívócsőre raknak, demonstrálva vele, mennyi szutymót kiszív a porszívó a matracból pl......meg a porzsákból kipakolja a port szanaszét a lakásban :o :o :S (az atka allergiás gyerekem orra előtt....aszittem, felrúgom! :s :D)

Szóval ugyanezt egy tisztességes porszívóval bárki utána csinálja.....max. egy dologban győzhet: a porszívón való ugrálást nemtom azért egy samu, vagy electrolux, vagy bármi hogy bírná.:)))) (ez is szerves részét képezi a lux bemutatónak, demonstrálandó, hogy mennyire faca az a gép.....merugye ez nagyon fontos egy porszívónál, hogy ugrálni lehessen rajta....:s)

Előzmény: Nyekurity_ (3015)
Nyekurity_ Creative Commons License 2008.06.11 0 0 3015

Hogy miért nem mer Veled kiállni egy porszívó ügynök egy "szemtől szembeni megmérettetésre", párbajra?

 

Talán azért nem, mert akárcsak én, ő sem tudja, hogy mi fán terem az a "porszívó párbaj".

 

Én hiába kérdeztem, nem adtál rá választ.

Előzmény: nagya2 (3011)
Nyekurity_ Creative Commons License 2008.06.11 0 0 3014
Ez sem tökéletes, mint semmi sem a világon, de talán egész jó ár/érték-arányú. 30+ körüli ára volt újonnan, én nem egészen 25-ért vettem 2004. tavaszán egy akcióban. Majd talán teszek fel képet róla.
Előzmény: tunderlala-3 (3010)
Teaway Creative Commons License 2008.06.11 0 0 3013
Az már régen rossz, ha ügynök nélkül nem lehet eladni.
Előzmény: nagya2 (3011)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 3012

Ez az! Kard-ki-kard! :p :DD

 

:)

Előzmény: nagya2 (3011)
nagya2 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 3011

Heh Emberek!!

Na mostan hívott egy "porszívóügynök"ÉS, ÉS NEM MERTEK KIÁLNI EGY PÁRBAJRA!!!!!!

Nah ha az a Lux annyira, de annyira, de annyira jó AKKOR MÉ NEM MER KIÁLLNI?????? egy szemtöl szembeni megmérettetésre??? MÉ NEM???

Megmondom mert egy fost@licska az egész!

Porszívózok vele anyámná (jó bepalizták, csak akadnák össze azzal a g@najjal), mondom ez a szívóerő egy szar, nézem cső nélkül úgy is szar, kiveszem a porzsákot, úgy is szar!!!!GGGRRRRRR

Na mostmá kezdek lehiggadni.

Ha felhív egy illen ügynök csak nyugodtan irányítsátok hozzám:-)

Üdv Nagya

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 3010
Értem. Ez nagyon szakszerű volt!:p ;) Akkor az egy jó porszívó, tényleg nem az a vámpír, amit én láttam.
Előzmény: Nyekurity_ (3009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!