Keresés

Részletes keresés

halley Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19826
Mi meg alighanem Trojan-ból vágunk neki aznap délelőtt. Korán biztos nem megy nekünk sem (két hölgyemény - id., ifj. :). Ezért említettem a valószínűsíthetően késő délutáni érkezést és keresgélést.
Azért három gyerkőccel jó kis tortúra tud lenni a szálláskeresgélés.
(Fogjátokanyakezét!-Idebemegyünk-magyarázunk.-Kijövünk.-Caplatunk.-Nekódorogjatokel!-Kutatunk.-Találunk.-Drágállunk.-Nemkapszfagyit!-Újrakezdünk.-stb.-VégreO.K.)
Előzmény: őrült elmebeteg (19816)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19825
Nincs pontosabb cím ,én viszem a képet. Melyik részében katatok szállás az A? B, c? épületbe.
Előzmény: duckylion (19817)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19824

Manonos!

 

Ha ilyen áron tudsz foglalni benne vagyok ám a transzferbe ,ne is gondolkozz rajta.

Előzmény: manonos (19823)
manonos Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19823
Szió! Igazán megnyugtató a hír. Figyu már a transzfert foglaltad a neten? Mert a linken 4 főre 41 Levát ír, most pedig azt írod 30 Leva volt. Érdemes előre foglalni, vagy ott is annyi az ár?
Előzmény: duckylion (19818)
mammamija Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19822

 

Feltételezem a Pozsonyból induló vonattal mentek MÁV-os hálóval.

Ez mitől olyan egyértelmű vajon?

Ilyenkor eszembe jutnak a 70-es évek - az akkori férjem barátai tódultak ki Kubába a Lengyelországban fillérekért vett repjegyekkel.

Előzmény: Törölt nick (19813)
K24A3 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19821
Nagyon szépen köszönöm...

Előzmény: Szetka (19814)
mammamija Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19820
Te nem tudod elképzelni tavaly milyen kálváriát jártam a vonatjegyek miatt (ahányszor kérdeztem az árat, annyiszor mást mondtak) - A City Staros kedvezményre én hívtam fel a figyelmüket - nem tudták..... szóval ha én lennék a MáV bizony "rákattannék" erre a bizniszre a fiatalok körében tuti sikere lenne egy normálisan megállapított árnak - de mint tudjuk.....:((
Én is szívesen mennék vonattal - de már meg sem mertem kérdezni mi mennyi mostanság.
Előzmény: Törölt nick (19813)
mammamija Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19819
Köszi a beszámolót!!! Nagyon-nagyon jó időt kívánunk a további napokra!!!
Vigyázzatok a napozással!!!!!
Előzmény: duckylion (19817)
duckylion Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19818
Nem volt olyan nagy vihar, de tenyleg dorgott, villamlott es volt egy nagy zuhi kb. fel ora volt az egesz, majd visszatert a napsutes ;-)
Előzmény: gombizsolti (19782)
duckylion Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19817

Sziasztok!

 

Tegnap szerencsesen megerkeztunk, a gep haromnegyed kilenckor szallt le, igy fel 10-kor mar el is fgoglaltuk a szobat, szerencsere szabad volt.

A tranferunk az lett, amit belinkeltem a multkor, nagy mikrobusszal 30 leva-ert hoztak el minket Burgaszbol Napospartra, 4 felnott, ket kisgyerek. A sofor nem tudta melyik ez a hotel, tobb is fut ezen a neven, aki ide jon tudakolja meg otthon a pontos cimet, mert minden Sun blabla neven fut...

Az ido csodas, kb. 30-32 fok es a tenger is furodheto, igaz a gyerekeknek meg annyira nem tetszik a hofok.

Az arak picit tenyleg felmentek, de nem olyan sokkal, igaz mi tavaly Aranyhomokon voltunk es ugy hallottam az mindig dragabb, m int Napospart.

Tegnap negyen, sorrel, gyerekeknek joghurtos italal 80 leva-ert vacsiztunk a parton.

Eurot valtani 1,948-ert lehet az Otp-nel ez a legjobb, amit eddig lattunk.  

A Sun City, a szoba szep es tiszta, de nincs lift, ez nekunk babakocsival kicsit gaz. A szobat ket felnott, ket gyerekre foglaltuk, ennek ellenere nem kaptunk csak negz agyat, panaszkodasunkra, azt mondtak napi 7 leva-ert tudnak adni racsos agyat, mast nem...Felhivtuk a Neckermann-t, azt mondtak elfelejtettek szolni, de a katalogusban allitolag benne van....

A reggeli hianyos, de azert jol lehet lakni, a kakaofuggo lanyomnak, ma vettunk kakaoport, mert az pl. nincs.

 

Mindenkinek jo utat, akik indulnak a napokban, naptejet boseggel tessek csomagolni nagyon eget a nap, meduza ellen nem kell semmi, mert egy darab sincs, szerintem meg hideg nekik a viz.

 

 

 

 

 

őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19816
A korai indulás nekünk nem megy. Bár mi Szófiából szoktunk indulni, de három nővel lehetetlen időben elindulni.
Előzmény: halley (19809)
utazo idegen Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19815
Nem is tudtam ,hogy fakutyázni megyünk szerintem nyár van Szép jó napot mindenkinek
Előzmény: Ivan Stiga (19792)
Szetka Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19814

Az itt olvasott információk alapján a Hotel Baikal mögött van zárt parkoló. Nincs messze a Burgas Beach Hoteltől.

 

Segítségül felteszek egy szerkesztett képet, egész pontos helyet nem tudok, mert mi repülősök voltunk, de nemsokára jön vissza G. Andi, ők tavaly is ott parkoltak, és - gondolom - idén is.

 

 

Előzmény: K24A3 (19812)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19813
Vonatos nyaralók!
Gondolom voltatok már hálókocsival,egy két gondolat.Lesz kis ásványvíz.szappan fogkrém,törölköző.Reggelire kérdezzetek rá.Feltételezem a Pozsonyból induló vonattal mentek MÁV-os hálóval.Nem lesz semmi gond,tavaly 25 percel korábban állt meg a vonat Brg.-ban.Hideg sör a szlovák hálókocsisnál 1 euró.Kávét is lehet inni bármikor.Csodálatos a táj,fotózni kötelező,de jobb a kamera,felvenni ahogy kanyarog a vonat a hegyekben.Kár hogy a Duna-hídon sötétben megy a vonat,elég félelmetes tákolmány.Mi aug.-ban megyünk.Egyébként mindenkinek tudom ajánlani a vontot.Sok látnivalótól esik el aki még nem próbálta,plusz a közös utazás élménye.Iszogatás,nagy röhögések stb.Ha "sínbohócok" vagytok akkor külön Üdv!
K24A3 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19812
Sziasztok,
még 30 nap, és go ...
alig várjuk már, a gyerekek nem is tudják

Valaki azé' segíthetne, hol tudom tutti biztosan az autót parkoltatni a Hotel Burgas Beach közelében, fizetős, őrzött parkolóban!

H
E
L
P
:-)
Szetka Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19811

Az előző beszámoló tulajdonosa egy későbbi hozzászólásában feltette képtárának linkjét, ahol a Hotel PERLÁ-ról van 14 db kép, itt:

http://kepeim.hu/userlapok/kep.php3?langi=0&u=16632&kid=720334

Előzmény: Hunyi3 (19806)
agi6 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19810

nem találom, pedig már volt róla szó

 

mit nézhetnek/néznek a csomagtartóban mind Szerbiában illetve Bulgáriában? Teljes listát küldjetek

 

köszönöm

halley Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19809
Máskor mi is ilyen utcáról-beesős-érdeklődős-szállástalálós módon mentünk. Az utolsó alkalommal azonban rá kellett szánnunk több órát is és két település végigcaplatását is, mire találtunk egy jó szállást ötünknek. De az valóban jó volt, nyugis helyen és - nem utolsósorban - jó áron.
Azóta azzal kacérkodtam, hogy legközelebb (azaz idén) már tutira megyünk és előre biztos szállásunk lesz. De úgy látszik, mégsem !
Meglehet, marad a helyben érdeklődős módszer. Hamár eddig is jellemző volt ránk...

Csak az a baj, hogy nyilván nem fogunk 10 körül odaérkezni. Inkább jócskán a délutánba hajlóan. Akkor viszont már nehezebb lesz. (De legalább hétköznap. :)
Előzmény: őrült elmebeteg (19781)
Szetka Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19808

Ezt találtam neked a másik bulgáriás topikban (Bulgária tranzit v. úticél) a keresőbe történő beírás után:

 

TBK001 válasz | megnéz 2006.06.27 10:12:35 © (4649)

 

Bulgária-Napospart, Hotel Perla

2006. 06. 18-25.

 

Vasárnap kora hajnali ébredés és utazás után Ferihegy 1 Airport is kicsit álmosan fogadott minket. A Wizz Air járata azonban pontosan 6,00 órakor a levegőbe emelkedett velünk. Kicsit párás időben, de csodaszép felhők felett tettük meg az 1 óra 15 perces repülőutat Burgaszig. Helyenként, Románia felett lehetett látni azért városokat, folyókat, hegyeket. Aztán elértük a tengerpartot, majd zökkenőmentesen landoltunk a Burgaszi repülőtéren.

Rövid útlevélvizsgálat után átvehettük a csomagjainkat. Azt hiszem, mindenkié rendesen, rendben megérkezett.

A reptér előtt sikerült fognunk egy taxit, aki rövid értekezés után, 50 leva fejében vállalta, hogy elszállít bennünket a Hotelbe. Menet közben ezért mobilon értekezett valakivel, mert viszonylag új szálloda lévén, még talán nem olyan ismert, mint a nagyok, vagy a régiek, de hál’istennek elsőre odatalált. Kiszállás után egyből meg is beszéltük a visszautat, egyeztetve az időpontokat, viteldíjat, amit aztán teljesen pontosan be is tartott.

A Hotelben egy rövid tanácstalanság után (talán nem volt egyértelmű a recepciósnak a papírunk…) megkaptuk a szobakulcsot és a reggeliző kártyát (amit nem is kértek, csak az első reggel), és a boy felkísért minket a 418-as szobába.

Már a felfelé vezető úton látszott, hogy új épületről van szó (egy szárnyát még nem is fejezték be teljesen…), új modern, mozgásérzékelős világítás a folyosón, pl.

A szoba, viszonylag egyszerű berendezésű, de kényelemes és tökéletesen megfelelt az elvárásainknak. Sőt! Az ágyikót azóta is visszasírjuk, mert szép nagy és nagyon kényelmes volt!

Szép fürdőszoba járt a szobához, mosdóval, angol WC-vel, zuhanyzóval (ennek csak egy problémája volt, hogy nem volt kabin, vagy zuhanyfüggöny, így kicsit sikerül mindig eláztatni a padlót), hajszárítóval, szép nagy tükörrel, hófehér, tiszta törcsikkel, amit a hét közben cseréltek is.

Volt egy szép kis teraszunk is (ezt megfigyeltük, hogy szinte minden szállodai szobához tartozott, nem csak nálunk!), nálunk ajándék fecskecsaláddal… J

Volt szobában Sat TV is, de magyar adót nem sikerül befogni, de volt sok német (Sat1, RTL), sok zenei adó (VH1, MTV, stb.). Szerencsére volt a fésülködőasztal alatt beépítve egy kis 60 literes hűtő, ahova be tudtunk spájzolni ásványvizet, joghurtot, üdítőt, sört, mert ezekért, szerencsére nem szóltak, ha bevittük.

Szép, rendezett udvara van a szállodának, gyönyörű, vízforgatós, kettős (felnőtt és gyermek) medencével, melynek vízminőségét naponta kétszer ellenőrizte is az úszómester srác, aki egész nap vigyázott a rendre.

Rövid kipakolás és pihizés után irány a környék felfedezése! Rengeteg étterem, és kis ABC (ők úgy hívják: Szupermarket) található, tehát az ellátás miatt nem kellett aggódnunk.

Ahogy elnéztük a választékot, nagyjából megfelelt a magyar árszínvonalnak, de néhány dolog még olcsóbb is volt.

Ízelítőül néhány fellelt ár: üveges sör (pl. Kamenitza): 1,1 leva, üditők: 1-2 leva, előrecsomagolt szendvicsek: 1,2-1,5-1,7 leva. Csokik minden mennyiségben, bár jellemzően a bulgárok inkább csak nápolyisak, de ezeken voltak magyar feliratok is. Lokum, Halva (aki még emlékszik rá!): 0,6-0,8 leva körül. Borok: 4-5 levától a drágábbakig. Mi egy 5 leva körüli árú Merlotot kóstoltunk meg… nem volt rossz, de azért maradunk a magyaroknál.

A főút túloldalán, a szállodák möggöt találtunk egy Balli neű üzletete, ahol sok mindent vettünk, amit hazahoztunk, ajándék gyanánt (csokikat, bort, édességeket, stb.), ajánlom, aki arra jár, érdemes betérni, elég mérsékeltek az árai, és szinte minden kapható.

Rengeteg a turista, főleg németek, lengyelek, svédek, angolok, de szinte majdnem minden náció képviseltette magát.

Ennek megfelelően sokféle stílusú étterem (bolgár, kínai, mexikói, pizzázó, stb.) kínálta, szebbnél szebb és finomabbnál finomabb étkeit, de aki nem akart meglepit (mint mi is az első ebédnél), az betérhet a kisebb-nagyobb Mc’Donaldsokba is, ahol a magyarországi áraknak megfelelő árszínvonal a jellemző.

Többször ettünk, a nagyon finom (bár nem volt mindenhol ugyanolyan jó) chicken kebapot, ami 5 levárét kapható, és akár ebédként is elmegy, mert tisztességes adagot adnak. De van még hot-dog, óriás palacsinta (2 leva), döner, pizza (2,5 leva/szelet).

Rengeteg árus mindenütt, mindent árulnak: parfümöt, csecsebecsét, pólót (10-15 leva, gyerek: 6-8 leva), „márkás” órákat is (Rolex, Cartier), üvegből készült kis díszeket, napszemüveget, cipőt, papucsokat és még felsorolni is nehéz, miket…

Sok szolgáltatást is igénybe lehet venni: hajfonás, körömfestés, henna, tattoo, antik ruhában fényképezkedés, mini golf, stb.

Aki szereti, bérelhet elektromos golf-kocsit, kerékpárt, robogót, bringó-hintót, de beülhet lovashintóba is, és természetesen van Dotto kisvonat is! Természetesen a vízisportok szerelmesei is kiélhetik vágyaikat, mert lehet vizibiciklizni, jet skizni, ejtőernyőzni, banánozni, stb.

Az egyetlen, ami kicsit elképesztett bennünket, hogy a parton elég húzós áron lehetett ágyat és napernyőt bérelni: 6 leva/db, tehát, ha 2 ágyat és egy ernyőt szeretnél, az 18 leva! Ebből kényelmesen meg is lehetett ebédelni, akár… Ezt kihagytuk.

Többségében pihentünk, csavarogtunk, sokat voltunk a Hotel medencéjénél, ahol napozhattunk, tömeg nélkül, pancsolhattunk a kristálytiszta vízben.

A tenger: többször is fürödtünk benne, kellemes a vize, talán nem annyira sós, mint a Földközi tengeré. Mire jöttünk haza, már 25 fok körüli volt. Délutánonként, szinte menetrendszerűen megérkezett a hűsítő szél a tenger felől, ami elviselhetőbbé tette a meleget és a szobát is le tudtuk hűteni vele, mert a légkondit ugyan beüzemelték, de nem tűnt nagyon hatékonynak…

És egy nagyon fontos dolog: egy nyomorék szúnyoggal sem találkoztunk egész idő alatt!!!! Sem egyéb más bogarantyúval…

Kedden átrándultunk Neszebárba, egy „merész” húzással, tömegközlekedési járattal, busszal. 15 percenként járt és 0,60 levát kértek, per koponya az útért, oda is és vissza is, ami elég nevetséges összeg a taxi kb. 20 levás árához képest! Jól bejártuk az Óvárost, keresztül-kasul. Ami nem nagyon tetszett, hogy a szép, régi épületek tövében ugyanazok a kis csecsebecse árus üzleteikkel volt zömében tele, mint amiket a parton láttunk. De azért voltak, szerencsére, hagyományos, kézműves üzletek is, bőrárukkal, kerámiákkal, rózsa termékekkel is. Vettünk is belőlük.

Ebédeltünk egyet, egy tengerre néző étteremben, ahol saslikot kértünk hasábkrumplival és sörrel leöblítve. Nos, itt azért meg kellet fizetni a helyet is, mert, borravalóval együtt 35 levát fizettünk. Ízelítőül, a szállodában ebédelve, a jóval nagyobb adagot kaptunk, még talán finomabb is volt, és az került, borravalóval együtt 24 levába, kettőnknek!

Nagyon meg kell nézni, mielőtt leül az ember és rendel, mert meglepetés érheti!

De átlagban 5-10-15 leva egy adag étel, a legtöbb étteremben, és a legtöbb helyen benne van a köret ára is.

Rengeteg szálloda épül még most is, sokat alakítanak át, korszerűsítenek, készülnek a minőségi szolgáltatásokra.

Összességében nagyon meg voltunk mindennel elégedve, mind a szálloda, mind a part, mind a környezet tekintetében!

Hazafelé is szuper volt az út, a repcsi menetrend szerint a levegőbe emelkedett, szép és problémamentes út után, landoltunk Ferihegyen, ahol nagyobb meleg és elviselhetetlenebb kánikula fogadott minket. Szerintem sokan vissza is fordultak volna, ha tehették volna… J

Előzmény: Hunyi3 (19806)
v_gyongyi Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19807

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy milyen árak vannak kint? Hol érdemes vásárolni, kajálni???? :) Köszi!

Hunyi3 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19806
Szevasztok! Barátnőmmel 06.29-07.06-ig megyünk Napospartra a Hotel Perlába! Egyéni utazóként megyünk a neckermann által!A hajnali 05.00 órás Wizzair repcsivel megyünk Burgaszba! Onnan a neckerman (ha gondlojuk) biztosít transzfert 36 EUR/fő oda-vissza áron! Na most: elég sokat olvasgattam a fórumokat meg a netet és azt láttam, hogy a taxi ár: 1 leva/kocsi/km!!! (Szóval aki ugyancsak ekkor jön, akár mehetnénk együtt is, mert akkor mindenkinek jobban megéri a transzfer...:) )Kérdésem: A reptérnél is ilyen tarifákkal mennek vagy drágábban? Azt is olvastam, hogy van busz is! A busz honnan indul, hanyas busz vagy mi van a busz elejére kiírva? A Hotel Perlába ha valaki volt már közülletek, akkor légyszíves írjátok le tapasztalaitokat a szállással, étkezéssel kapcsolatban! Köszönöm előre is! Hú már nagyon várjuk:))):D!!! Szép napot!
v_gyongyi Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19805

Sziasztok!

 

Látom, már többen kint vagytok! :) Mi júni 25-én indulunk Kraimorie-ba! :) Járt már valaki ott? Milyen a hely? Miylen árakra kell kint számolni kb.? Sör, kaja..??? :)))))

Mr Hexa Meter Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19804
Feleséged?
Előzmény: őrült elmebeteg (19780)
Mr Hexa Meter Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19803

S a csúnya undorító nő hol maradt a képről???

Előzmény: Ivan Stiga (19792)
MACSE Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19802

Helló Gabóca!

Még nincs transzferünk.

manonos-éknak sincs.

Most szervezzük mivel menjünk.

Üdv

Briro Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19801

Mi is megyünk, csak mi 3 hét múlva. És remélem, hogy tényleg minden rendben lesz a vonaton:)

Azt nem tudod véletlenül, hogy a jegyárban benne van e a reggeli? Mert mintha azt olvastam volna, hogy a hálókocsijegy mellé jár reggeli, plusz lesz ásványvíz a fülkében? Vagy ezt csak álmodtam?

Előzmény: peterr (19795)
peterr Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19800

Ti így jártatok? Mi nem fogunk!

 

Hálókocsival pihenten érkezünk, útközben ebédelünk az étkezőkocsiban, élvezzük a tájat, fotózunk, és akkor pisilünk, kakilunk, amikor akarunk.

:)

Előzmény: őrült elmebeteg (19797)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19799
de vannak! :-)
Előzmény: mammamija (19787)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19798
pulcsit azé vigyetek mert a szobákban nincs fűtés :-)
Előzmény: budhaman_az igazi (19796)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.11 0 0 19797
milyen jó is az mikor szétizzadva (vagon ugye nem légkondis) leszállsz a szakadó esőbe, és elkezdesz taxit keresni ... :-)
Előzmény: peterr (19795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!