Keresés

Részletes keresés

Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19623

Emlékszem, hogy vonatos vagy, csak nem tudtam kihagyni. :-)

 

Ha jól tudom, pici gyerek is lesz veletek, így meggondolandó a taxi. Egyébként tényleg nem sok gyalog, de egy hosszú vonatút után, elgyötörten, picivel keresgélni... nem kellemes, viszont a többihez képest már tényleg semmi.

 

Azt hiszem nemrég te kérdeztél rá a pelenkára, én úgy tudom, hogy nagyon drága. Az a topictársunk írta, akivel tavaly egyidőben voltunk a NBS-hotelben, velük is volt pelenkás, és nagyon örült, hogy itthonról vitt, mert 2x-3x drágább volt ott.

Előzmény: Briro (19622)
Briro Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19622
Ja, ja persze, csak annak az ára sem annyi:)
Tudom, tudom, nem jó nekem már semmi sem:):)
Előzmény: Szetka (19620)
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19621
Nem bizony, nagyon rendes vagy, jó ötlet volt Tőled! DDDD
Előzmény: Szetka (19617)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19620
A szervezett transzfer busz (utazási irodás) ott tesz le az ajtóban. :-)
Előzmény: Briro (19618)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19619
Briro Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19618
Szetka!

Köszi szépen a buszos infót! Nem mondom, hogy valami közel van a megálló a szállodától. Illetve inkább úgy írom, hogy két kisgyerekkel tűnik messzinek.
Én kis naiv meg azt hittem, hogy majd kiraknak a szálloda előtt!:) Na, lehet, hogy akkor odafelé taxival magyünk, visszafelé meg majd meglátjuk.

Szégyen, nem szégyen, én semmilyen fakultatív programra nem áhítozom. Persze a csúzdapark, és talán Neszebar meglesz, de Várnába el nem megyek, meg hajókirándulásra sem. Ha a két kicsi nem jönne, akkor szívesen felfedezném a környéket, de a gyerekeket nem akarom húzni-vonni (kivétel, ha rossz idő lesz, és nem tudunk fürdeni)
Előzmény: Szetka (19567)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19617
Na végre, egymásra találtatok. Akkor már nem keltem fel tegnap hiába. :-) :-)  :-)
Előzmény: nellly (19611)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19616

Nemcsak gyerekeknek. :-)

 

nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19615
Nálunk meg dög meleg van, bár nem tom, mi lenne a jobb??? Szerintem egyik sem.
Előzmény: Gaboca54 (19614)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19614
Nálunk megint zuhog.
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19613

A 7650-es hsz-ban van a logo.

 

(Hogy - majdnem - teljes legyen a kiszolgálás).  :-)

Előzmény: Koli (19601)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19612

3., 4., 5.

 

Neszebár a szomszédban van, busszal, vagy kisvasúttal (többször át kell szállni róla) vagy lovaskocsival (elég drága, de lehet alkudni) pár perc alatt meg lehet közelíteni.

 

Naposparti Aquaparkba érdemes elmenni, ha a gyerekeket érdekli.

 

Delfinárium Várnában van, a gyerekeket biztosan leköti; hogy kifejezetten ott milyen a delfinshow, azt nem tudom, én máshol láttam, de az klassz volt.

 

A bolgár est: még huszonévvel ezelőttin voltam, nem hiszem, hogy sokat változott volna, vacsora, tánc, műsor, elhúzódhat későig; szerintem a gyerekeknek unalmas, legalábbis a kisebbnek.

 

Ropotamo folyón a csónakázás érdekes lehet, ha szerencsétek van, és látjátok sütkérezik pl. a teknősöket, gyíkokat, vagy előjönnek a vízi madarak.

(Emona-fokról nem hallottam, illetve nem tudok semmit.)

 

A parti sétányon több féle játszási lehetőség van, csúszda, ugrálóvár, elvarázsolt kastély (de ez inkább horrorpark, nagyobbaknak való).

 

Crown-váltókat ajánlják, sok van belőlük, sokáig nyitva vannak, tavaly 1,91-es volt az árfolyam. Több bank is van, pl. főúton a Kooperative Bank, Alfa Bank. Mi váltottunk itt is és ott is. A bankban jobb volt az árfolyam, viszont volt úgy, hogy várni kellett az utcán, mert valamiért szünetelt a váltás, rosszabb a nyitvatartása, és nem váltanak úgy, hogy nagyobb címletű euroból részben levát, részben vissza eurót.

 

A Crown logoját nem olyan régen tettem fel, ha a keresőbe (gyorskeresés innen, itt baloldalt) beírod a névet, szerintem kidobja.

 

Neszebárban lehet kapni caca-t, apró sült hal. Zacskószámra lehet venni.

Előzmény: Koli (19601)
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19611
Köszönöm szépen.....DDDD
Előzmény: csocso50 (19607)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19610
Jó utat!Terepet feltérképezni mire odaérünk 15én mi is repülünk utánnatok remélem találkozunk  a Sun Cityben.
Előzmény: duckylion (19595)
mammamija Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19609
Hali:)

1) mindegyiket meg kell próbálni...:))
2) pecázás..... nemrégen volt róla szó (vissza kellene keresni)
3) fakultatív kirándulás - helyben biztos olcsóbb, mint itthon befizetni ....látom nellly már betette amit meg lehet nézni - namost a 4- és 7 éves gyerekeket nem tudom mennyire érdekli egy hosszabb kirándulás...
4) ugyanaz, mint az előző
5) 8241-es hozzászólás a naposparti automatákról (DSZK - az ottani OTP neve)
Előzmény: Koli (19601)
Pötyi71 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19608
Azért jobban szeretnék ismerősökkel aludni, mint egy vadidegennel. Lehet, hogy meg sem tudnám neki köszönni, ha elvágja a torkomat, mert elég mélyen alszom.
Előzmény: steely (19589)
csocso50 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19607
Szia.

Írtam email-t.
Előzmény: nellly (19557)
Márti(Cs) Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19606
Még mindig érdeklődök a Hotel Arzenálról (Neszebár). Mi 18-án megyünk ide, de még nem sokmindent olvastam a hotellel kapcsolatban. Ha valaki volt ott tavaly, legyen kedves írjon róla! Köszi.
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19605
Linket nem tok másolni, de a 8241-es hsz-ben találsz ATM linkeket. Pénzváltásilag. Hát én csak ennyit tudtam segíteni, ezeket is innen másoltam, vannak nálam sokkal okosabbak is majd!
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19604
Bulgária
Fakultatív programok

VÁRNA:


Egész napos kirándulás a bulgáriai Fekete-tenger legnagyobb városába. Reggeli után utazás Várnába, városnézés s a Szent Bogoroditsa, a Szent Szűznek épített templom megtekintése. Ezt követően látogatás a várnai delfináriumban, majd szabadidő a városban, ahol lehetőség van sétálni, ebédelni vagy vásárolni is.

BALCHIK


Indulás a szállodából ebéd után a félnapos kirándulásra, melynek során látogatás a Tenha Yuva (Csendes rejtekhely) kastélyhoz, mely Mária, román királynő nyári rezidenciája volt és a Szófiai Egyetem Botanikus kertjéhez: tündérmese a színekről, illatokról és a számos virágfajtáról, bokrokról és fákról a világ legfestőibb részeiről, majd szabadidő a városban egy kis sétához.

NESZEBAR ÓVÁROSA


Egész napos kirándulás Neszebarba, mely a sziklás, tengerből kiugró, festői Neszebar-félszigeten fekszik. Neszebar egyike Európa legrégibb városainak. Építészetileg, történelmileg és régészetileg védett terület. Városnézés, majd látogatás a X.-XI. századi Szent István templomban, mely híres a jó állapotban megőrzött falfestményeiről. A szabadprogram keretében lehetőség van egy ebéd elköltésére és sétára a városban. Visszaérkezés a szállodába vacsorára.

VELIKO TARNOVO


Reggeli után egész napos kirándulás a XII.-XIV. századi Bolgár Királyság pompás fővárosába. A történelmi hegyekben (Sveta Gora, Tsarevets, Trapezitsa és sok más), a Yantra folyó által körülvéve, rendkívül festői környezetben fekvő város a bolgár államiság szimbóluma volt, s minden sarka egy darabka történelem. Városnézést követően látogatás a Tzarevets erődhöz, majd szabadidő a városban, mely során lehetőség van sétára, ebéd elköltésére vagy vásárlásra. Visszaérkezés a szállodába vacsora előtt.

ALADZHA SZIKLAKOLOSTOR


Félnapos kirándulás az Aladzha sziklakolostorhoz. Indulás a szállodából ebéd után a 20 m-rel a tengerszint felett fekvő, sziklába vájt kolostorhoz. Az épségben maradt épületek és a szerzetesek celláinak megtekintését követően látogatás a kápolnában, ahol középkori, XIV. századból megőrzött falfestmények láthatóak.
nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19603
Hát, jó sok mindent kérdeztél. Szerintem, ha van időd, és visszaolvasol, sok mindenre választ találhatsz. Ha nem, akkor várnod kell valakire, aki vagy kikeresi Neked, vagy leírja fejből a lényeget. Mondjuk én visszaolvastam, de bevallom, nekem sokkal több időm is volt rá, mint most Neked. Én is 2 hét múlva indulok. Azért ha tudok, megpróbálok én is visszakeresni, mert én már tudom, mi hol van. Aztán majd jön még biztos segítség, ne aggódj!
Előzmény: Koli (19601)
Adri25 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19602

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Hotel Sunny Gardenről?

Válaszotokat előrre is köszönöm!

Koli Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19601

Stevie,

 

mi két hét múlva megyünk, ha ott leszel, ihatunk egy sört :-)

 

Több kérdésem is volna.

1.) Olvastam az imént a vajban párolt langusztáról. Mik azok a tengeri kaják (kagyló, rák, polip, ha, minden jöhet) amelyeket nem szabad kihagyni.

 

2.) Tud-e valaki tengeri horgászati lehetőségről. Nem a parti peca érdekelne, hanem bemeni hajóval, és ott mondjuk egy fél napot horgászni.

 

3.)

A Napospartról érdemes-e az utazási irodával menni fakultatív kirándulásokra (Neszebár, bolgár est, delfinárium, hajókázás az Emona fokhoz), vagy egyénileg, (helyi utazási irodában) javasolt.

Tapasztalat nincs, mostanában nem voltunk Bulgáriában. 4 és 7 éves gyerekekkel megyünk.

 

4.) Kötelezően javasolt megnéznivalók. Szintén fontos paraméter a 4 és 7 éves gyerek.

 

5.) Látom, hogy pénzváltás, csak biztos helyen. Van-e olyan hálózat, ami tuti biztonságos, nem vesznek le, jók az árfolyamai. Mert ha ilyen logot látnánk, akkor már nem is keresnénk tovább :-)

 

Köszönettel,

Koli

Előzmény: stevie wonder (19577)
Szetka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19600

Mamma, az ifjoncok nem tudhatják; csak - az ebből a szempontból rendkívül lökött - utazási iroda katalógusából ismerhetik. Ők pedig önhatalmúlag átkeresztelték.

 

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ki volt az a nagyokos náluk, aki úgy döntött, hogy ezentúl nem az igazi nevén nevezik, és vajon miért.

 

Előzmény: mammamija (19598)
nozoduo Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19599
Nem kell félni az úttól,én is két gyerekkel megyek.Bejártam fél európát "sose volt gond".Törököknél is voltam szertbián át vagy 10* még a háború idején is.Harckocsik áltak keresztbe az autópályán,rutin ellenörzés és kész.Visszatérve Romániára szép kényelmesen végig kell menni,a gyerekek éjjel úgy is alszanak. Mi a tervek szerint 20-21 óra körül indulunk és kb. 2 óra a határ.Én mivel a gyerekek alszanak sok megálást reggelig nem tervezek.Torda környékén fog pirkadni,10 körül akarok a Bulgár határra érni .(vagy nem)
Előzmény: vivcsusz (19580)
mammamija Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19598
Aranypart nincs.

Aranyhomok - Napospart - az van!
Előzmény: levala (19593)
halley Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19597
Van-e Valakinek tapasztalata (véleménye) az internetes szállásfoglalásokról, az erre szolgáló honlap-űrlapok eredményességéről, az előre részletfizetésekről ? Mennyire biztos az ilyen módszer ?
reckon Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19596
köszi szépen
ha van időd, és kedved, irj még, mi is szozopolba megyünk, csak egy hónap múlva.

jó nyaralást nektek!!
Előzmény: gombizsolti (19579)
duckylion Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19595

Sziasztok!

 

Holnap reggel kilenckor már Burgaszban leszünk :-)))

Remélem visszük a jó időt is.

nellly Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19594
Szetka! Köszönöm szépen az ötletet. Már írtam is! Ami ezt az ülő hölgyeményt illeti, ilyenkor mindig csontsovány, aszott nőnek érzem magam ehhez képest! DDDDD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!