Keresés

Részletes keresés

K24A3 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19583
Jó reggelt, Mindenkinek,
ha valaki tudja merre van fizetős, őrzött parkolóház a Hotel Burgas közelében, nagyon megköszönném, ha megosztaná velem.
szép napot
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19582
a 22- ...
valszeg kimegyek egy-két napra

kűggyé telószámot emilbe
Előzmény: stevie wonder (19577)
gradinar Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19581

hol érdemes megállni pihenni?
Ha az úttól nem messze akartok szépet látni, különlegességként ajánlom a poganovoi kolostort Pirot után. Barna tábla is jelzi, kb. 15 percnyire van az úttól.

G.

Előzmény: doncsucsu (19573)
vivcsusz Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19580

Hát bevallom az úttól félek egy kicsit ,mert annyi rosszat olvasok....

Tudom ,hogy nagyon hosszú lesz és mivel két gyerek lesz velünk éjjel akartunk menni ,hogy ők tudjanak aludni de most ár kezdek félni Romániától.

Egész eddíg bátran neki mertem vágni mindennek de most egyre jobban izgulok,mert semmi jót nem olvasok és még csak az idő se jó..bezzeg svédországba ki égett a fű és 20 fokos a tenger...ez ott csúcs!

Előzmény: nozoduo (19572)
gombizsolti Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19579

Udv, mindenkinek sozopolbol!

Nagyon merges vagyok, mert irtam egy tok-tok hosszu beszamolot, es amikor kuldeni akartam, elszallt az egesz. Most megprobalom roviden rekonstrualni.

Szoval bocs, de nincs ekezetes betu es mas a betukiosztas is, lehet, hogy elutok vmit.

az ut q..va hosszu volt, romanian keresztul, kolozsvar megtekintese (nekem nagy csalodas). Kovetkezett a tordai hasadek, tablaval valamilyen oknal fogva ezt nem jelolik, vegul egy magyar boltos segitett utba igazitani. Bukarest utani autopalya elejen dijfizeto kapukat epitenek, sebessegkorlatozas!!!, rendor. Igazoltattak mindenkit, minket meg akartak buntetni, mert a berelt mikrobusznak nem volt mubizonylata a sotetitett ablakokrol. Egyebkent ezt a kolcsonzotol nem is kaptunk. Aztan elengedett minket, mert ugy tettunk, mnt aki nem erti, hogy mit akar es nem bulgariat, hanem a roman tengerpartot mondtuk uticelunknak. Felelmetesen sok karambolt lattunk, felborult, arokba csuszott, kettetort(!!!) autok, 100km-re kb  2-3 esemeny jutott. aki kicsit bizonytalan, vagy gyakorlatlan, az ne gondolkodjon a szerbiai autopalyan. Egyebkent tavaly mi is arra mentunk, van osszehasonlitasi alapom. 

A kaliakra foki napfelkeltet lekestuk, de igy is gyonyoru volt. Varnaba reggel kaveztunk es penzt valtottunk 1, 94-ert. Egyebkent legalabb oten akaszkodtak rank az utcan penztvaltani, 1 euroert 2 levat akartak adni, TUTI ATKURAS!!! Csak penzvaltoban. Itt is biztonsagi okokbol eloszor probavaltas 10 euroert, miutan kiderult, hogy minden rendben, johetett a nagyobb mennyiseg. 

Kicsit emelkedtek az arak, de ugy vettem eszre idaig, hogy nem veszelyes. A 2 literes kamenitza 1,60-rol 2,40-re (metroban 2,03), marlboro light 3,20 -rol 3, 40-re. A sor a parton 1,50-1, 80 korul mozog. Sopszka salata 3,50.

Meg mindig istenien foznek, 7 joetvagyu ferfiember roviddel, sorrel uditovel, salataval, foetellel 120leva. Masodik este nivosabb helyen ugyanez, de mar tobben a salata helyett 2 foetelt kertek, 160 Leva. A slager a vajban piritott languszta, amit eloetelnek kerunk, 1 db 3,50 korul van. Asztaltol alig birunk felallni. Ma este van aki mar el sem jott vacsorazni, annyira telitve vagyunk. A sutit meg nem kostoltuk, nem nagyon van ra kapacitasunk.

Erosen erzodik, hogy eloszezon van, tobb etterem meg ki sem nyitott. Keves a turista, sok az ures apartman. Egyebkent ugyanazt a lakast bereltuk ki, mint tavaly, akkor 100 leva egy ejszaka, most siman lealkudtuk 80-ra. Nagy, tiszta, kenyelmes, heten kenyelmesen elferunk benne, es nagyon jo helyen van. Az idojaras vacak, folyamatosan be van borulva, neha csepeg is. Azert mar kiprobaltuk a tengert, eleg sportos a viz, 20 foknal nemigen volt melegebb.

Ma atbuszoztunk burgaszba, oda-vissza a jegy 4-4 leva. Siman kihagyhato, nem tetszett.
Most megprobalok valami idojaras elorejelzest keresni a kovetkezo napokra, ha vkinek kerdese, vagy kerese van, gyorsan tegye fel, sajnos 3 nap mulva induluk haza. Ha tudok, akkor szivesen segitek.

Udv, mindenkinek es jo keszulodest.

Ui.:hasfogot odarakni, mi elfelejtettuk, hiba volt

stevie wonder Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19578

Szerbián keresztül az utazás során hol érdemes megállni pihenni?

 

 

Erre nehez mit mondani, mert kb 30 kilometerenkent van egy-egy nagyobb parkolo. Az utleirasomban kiemeltem egy par helyet:

 

http://www.utikalauz.hu/autovalgorogorszagba/index2.htm

 

Megszallni Bulgariaban erdemes, nem egyertelmu, arra vonatkozott-e a kerdes.

 

 

Előzmény: doncsucsu (19573)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19577

Elmebeteg,

 

kint vagy a heten? Vagy 22-27 kozott? Igyunk má' egy sört!

Előzmény: őrült elmebeteg (19575)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19576

Ezt a kérdést Stevie-nek intézném, de várom mésok véleményét is:
több helyen olvasom, hogy románián keresztül, BG-be utazóknak javasolt határátkelő a Constantától délre, Vama Vechenel és ne a Giurgiu-Rusze hídon. Miért?

 

 

Ez csak akkor igaz, ha Varnaba, vagy Varnatol eszakra mentek. Akkor ez az ut valamivel rovidebb (lehet), nem kell hidpenzt fizetni, es kb 50 km-rel tobb az autopalya.

 

Ruszenal es Orjahovonal a roman oldalon tobbszor volt reszem egyeb "szopatasban" is, ekotaxa, city tax, es egyebek, amiket csak lejben lehet fizetni, de az utlevelvizsgalat utan, es ha nincs lejed, akkor ott helyben kell valtani, az altaluk improvizalt (=szar) arfolyamon. Az orjahovoi elemeny tavaly nyari, Ruszenal mar evek ota nem jartam, masok nem panaszkodtak. De a hidpenz az fix.

 

Viszont ha valaki Burgaszba, vagy attol delre megy, akkor meg Szerbia a javasolt utvonal.

Előzmény: fekunci (19561)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19575
Olvasgatom a fórumot, és eszembe jut , hogy én pl. 1991-ben egy szakadt 16-éves kombi Ladával indultunk BG-be. Még benzin sem volt , az akkor még Jugoszláviában. Úgy vittem kannában. Majd mikor már kezdett meleg lenni a helyzet YU-ban, akkor, 94-ben, egy öreg Renault 9-esel vágtunk neki, Románián keresztül. Akkoriban nem volt internet, mobiltelefon... Na azok kalados utak voltak...

Ennek fényében enyhén szólva nevetségesek a kérdések... Árfolyam fillérre pontosan, térképek berajzolt piros nyilakkal, naprakész hőjelentések, taxik sofőr nevekkel, árak, de fillére pontosan, stb.

Nem kellene egy kicsit bátrabban? Egy kicsit bevállalósabban? Egy pici kaland, felfedezés?
Szetka Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19574
Nellly, csocso50-nek publikus az emailcíme, írjál neki, hátha akkor reagál rá. Lehet, hogy elsikkadt a kérdésed felett, vagy nem olvasott vissza. Szerintem megér egy próbálkozást, mégiscsak helyben lenne.
Előzmény: nellly (19557)
doncsucsu Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19573
Üdvözlet!
Augusztus 20.-án megyünk napos partra autóval a párommal.
Arra lennék kiváncsi, hogy milyen szálloda a Hotel Balaton?
Szerbián keresztül az utazás során hol érdemes megállni pihenni?
És amúgy minden info érdekel, mivel elöszőr megyünk Bulgáriába:-)
Előre is köszönöm a válaszokat mindenkitől!
Üdvözlettel Richárd
nozoduo Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19572
Akkor pont váltjuk egymást.Mi 2.-án indulunk.
Előzmény: vivcsusz (19570)
Pötyi71 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19571
Ez nem is hülyeség, ha el lehet férni kényelmesen. Gondolom ágyneműt nem adnak, azt az utas oldja meg. Látod, most sem olyan vészes az ára, mert 4 levával kerül többe, mint a vonatjegy maga. Az a gond, hogy mi nyolcan megyünk.
Előzmény: steely (19536)
vivcsusz Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19570

Június 25-től július 2-ig a boomerang hotelbe.

Csak a férjem 24.-én jön haza svédországból (ott dolgozik) és én egyedül állítgatom magamba össze az útitervet addíg.

Előzmény: nozoduo (19560)
nellly Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19569
KÖszi, erre gondoltam, jó is lenne, de még keresem a kapcsolatot, hogyan tudnék hozzá jutni..... Ha meg nem megy, az sem baj, majd megoldom kinn az euróval.
Előzmény: Szetka (19564)
Szetka Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19568

Úgy saccolom, hogy a Kubantól kb. 2 - 2,5 megállóra lehet a Sun City, de pontosan nem tudom.

Amikor egyszer Neszebárból visszajövet nem szálltunk le a Nessebár Beach Süd hotelnél, ahol laktunk, hanem végig mentünk, túlságosan kényelembe helyeztem magam, hogy majd sokáig megyünk, és valahogy túl hamar vége volt.

Szerintem max. 4-5 megállót mehettünk a hotelünk után.

Az egész part kb. 7 km, de a déli része (a patak előtt) eléggé kiesik a központból, és szinte teljesen egybeér Neszebárral.

 

Előzmény: Gaboca54 (19566)
Szetka Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19567

Briro, egyenlőre ezt tudom mutatni:

 

(A patakot eléggé benőtte a növényzet, ezért nehéz észrevenni.)

 

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19566

Szetka!

 

A mi szállodánk az Orange discóhoz van közel.A sarkon van a Balkán  hotel az utcában a Lion.

A Kubántól elég távolra gondolom.

Szetka Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19565

Vannak buszmegállók.

Nehéz tájékozódási pontot mondani, de körülnézek a papírjaim között, s ha találok valami - ebből a szempontból - használhatót, akkor megírom. Tényleg van egy kis patakocska a hotel előtt nem sokkal, nem nagyon feltűnő.

A megálló a főúton van, pár perc sétával és egy kis vargabetűvel lehet a hotelt elérni.

Előzmény: Briro (19495)
Szetka Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19564

Szia Nellly, ha arra a váltóra gondolsz, aminek a linkjét én tettem fel (130 Ft), az Bp-en van, VII. ker. Baross tér 15., de nem tudom, hogy mennyire aktuális, mert a frissítésé napját nem látom.

http://valutavalto.com/

Előzmény: nellly (19557)
Szetka Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19563
Előzmény: agi6 (19562)
agi6 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19562

sziasztok

tudna valaki bolgár linket ahol a tenger hőfokát láthatom és a városokét is?

köszönöm

fekunci Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19561
Ezt a kérdést Stevie-nek intézném, de várom mésok véleményét is:
több helyen olvasom, hogy románián keresztül, BG-be utazóknak javasolt határátkelő a Constantától délre, Vama Vechenel és ne a Giurgiu-Rusze hídon. Miért?
nozoduo Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19560
Mikor mentek?
Előzmény: vivcsusz (19558)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19559
Ha igaz akkor tényleg nem rossz,mert nekem a Neckermannál 50€ akartak kettönknek oda vissza transzfert.
Előzmény: manonos (19555)
vivcsusz Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19558
Nagyon köszi azt hiszem megyünk Szolnoknak!!!
Előzmény: nozoduo (19556)
nellly Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19557
Sziasztok! Most értem haza, és nekikezdtem olvasni, látom, már beindult a nyüzsi. Olvastam a levákról a beszámolókat. Vajon ez a pénzváltó hol lehet, amit feltettetek? MKB-t is láttam feltüntetve.... Csocsónak meg üzenem, hogy csókoltatom. Már többször is kérdeztem, hogy hol vette Pécsen a levát, de soha nem válaszol. Csak fennen hírdeti, hogy 128,-ft ért vett. Mindegy, majd valahol egy nagyon keveset beszerzek a biztonság kedvéért, aztán a többit már juróért tudom intézni. Gondolom, az Aranyhomokon is vannak ugyanolyan pénzváltó bankok, mint amit a Naposon javasoltok?!!
nozoduo Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19556
Mi igaz Bp-ről indulunk Szolnok-Nagyvárad-Kolozsvár-Torda-Sebes-Pitesti-Bukarest-Ruse.Nektek talán jobb lenne Szeged-Makó-Arad-Deva-Sebes-u.a tovább. Igaz nagyon nagy teherforgalommal.Lehet megéri a kitérő Szolnokfelé.
Előzmény: vivcsusz (19547)
manonos Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19555

Szia!

 

A taxi ára ennyi, tehát nem főre, hanem autóra értendő. Szerintem nem túl rossz. Megfontolandó.

 

Előzmény: Gaboca54 (19553)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 19554
A Simse csapat Aranyhomokra megy nem valószínű,hogy átjönnek Sonny Beachra, a másik hotel meg nem tudom hol van.
Előzmény: jokor (19538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!