Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Blue_Sky_007 2008.06.02 Creative Commons License 5883
Annak úgy kell lennie. Legalábbis ezidáig minden medence amivel dolgom volt így nézett ki. :-)
Előzmény: wapdigit (5882)
wapdigit 2008.06.02 Creative Commons License 5882
nem vagyok érthető bocsi:)

a medenszié alján látszik ugye kőrben hol van a hegesztés.gondolom a talajjal csak a hegesztésen belüli kőrnek kellene érintkeznie.de ahogy feltöltöttük a hegesztésen kívül eső részből is(vagyis a medence oldalából)kőrben legalább 30cm fekszik a földön.
a másik dolog amiből gondolom nem okés valami,hogy a 91cm-es medencéhez tartozó létrán is látom,hogy kb meddig kellene érnie feltöltött állapotban.de minimum 30cm hiányzik.

magyarul nem állt fel rendesen:)hazaérek lemérem milyen magas lett a vízszint.
Előzmény: Blue_Sky_007 (5877)
Blue_Sky_007 2008.06.02 Creative Commons License 5881
Nekem most végül is percek alatt enged le, úgyhogy hamar meglesz reményeim szerint. Elvileg hallani is lehetne, ha a nyomorult tücskök nem ott dorbézolnának egész a nap medence körül. :-)
Előzmény: KING-77 (5880)
KING-77 2008.06.02 Creative Commons License 5880

Tavaly én is eltöltöttem ezzel pár napot...hetet. Mindent kipróbáltam, a karimát a vízbe hajtottam, mindenféle hab, gázkereső spray stb.... és végül eredménytelen volt minden próbálkozásom. :(

Nekem kb 1 nap alatt engedett le a 4,57-es, így lehet hogy nem is lyukas, csak a napsűtés miatt eresztett le. Talán még anyag ritkulás miatt. Az a lényeg, hogy a sze...ét Aqualing szav. időn belül nem foglalkozott vele. :) csakis azért mert mindez a nyár végén történt. :)

Most azt találtam ki, hogy vettem egy csővázast Bestwayt és ha összeállítom, majd abban forgatom a 4,57-es karimáját. Csak meglesz valahogy az a fránya lyuk. :) Más ötletem már nincs. Ha megtalálom a lyukat szerintem el is adom, mert már felesleges lett a régi medence.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5860)
cakkcakk 2008.06.02 Creative Commons License 5879
Mármint a perem tetjének a magassága.
Előzmény: cakkcakk (5878)
cakkcakk 2008.06.02 Creative Commons License 5878

Úgy érted, a vízszint kisebb 20 centivel mint a medi mérete? Ha igen, akkor szerintem az rendben van így. Nekem is 91-es medim van, de a vízmélység csak 71 cm lett benne tavaly. A 91 cm a medi peremének a magassága szvsz.

Előzmény: wapdigit (5876)
Blue_Sky_007 2008.06.02 Creative Commons License 5877

Elég képszerű a gondolkodásom, de most ki kivel van????

1. A föld nincs kiszintezve alatta
  2. hibás a medence hegesztése

Más nem jön össze, max hívd el az idei playboy nyuszit, hátha feláll!! :-)

Előzmény: wapdigit (5876)
wapdigit 2008.06.02 Creative Commons License 5876
üdv a medensziés klubban:)

szóval abszolut kezdőként első kérdésem az lenne,hogy kell megoldani a puhafalú medenszié feltöltéskor rendesen felálljon?:))jó ha az is áll rendesen:D

457X91-es puhafalú intex mendensziéről van szó és legalább 20cm-el kisebb lett a magassága:(
szóval inkább oldalra tülemledett kifelé.lehet látni az alján,hogy ahol elválasztódna az alja és az oldala ott nem igazán jött nekünk elsőre össze a dolog.az oldalából is kőrbe vagy 30cm fekszik a földön feltöltve is.
töltés előtt rendesen kirugdostuk az alját.de ami kinyomult oldalfal az már nem is emelkedett meg:(
arra gondoltam esetleg feltöltés előtt az oldalfal anyagát a felfújt felső peremen belűlre
kellene nyomni?
Axióma 2008.06.02 Creative Commons License 5875
Ja bocs, magambol indultam ki, nekem forditva...
Előzmény: Csapszi (5872)
Nonamona 2008.06.02 Creative Commons License 5874

http://www.kerex.hu/?base=products&type=catdetail&id=1

EBBEN: letölthető állományoknál keresd a telepítési leírást

Előzmény: Posterm (5866)
Nonamona 2008.06.02 Creative Commons License 5873

Gondolkozz mán egy kicsit!

Ha kútból töltöd a medidet, és annyi minden van abban a vízben, hogy ennyire nem tudod kitisztítani: nem lehetnek benne olyan baktériumok (aminek felsorolásától, velük történő riogatástól pillanatnyilag eltekintve!!!!), amelyek károsak lehetnek mondjuk a kedves várandós feleségedre?????? Lehet, hogy sokkal könnyebb feltölteni a sz@ros vízből, mint fertőtlenítővel megölni.... hmmm, lehet, hogy igazad van..... de én azért elgondolkodnék a helyedben, és olvasnék, jó sokat, és úgy, hogy odafigyelek arra, amit írnak nekem....    Avval, hogy ide-oda kapkodsz, csak azt éred el, ahol most tartasz.

Bocsi, de ez kijött ..... mea culpa

Előzmény: szaabee1985 (5839)
Csapszi 2008.06.02 Creative Commons License 5872

A Brico Store akcióra gondolsz?

Az nekem messze van csak, Lidli meg a szomszédban.

Előzmény: Axióma (5871)
Axióma 2008.06.02 Creative Commons License 5871
Ha csak a medence ara miatt akarsz ilyen kisebbet, akkor ld. korabbi bejegyzesem...
Előzmény: Csapszi (5870)
Csapszi 2008.06.02 Creative Commons License 5870

Sziasztok!

5.-étől lesz akcióban a Lidliben egy medence.

Érdemes azt megvenni? Kb. 2 évre kellene, akkor építenék komolyabbat.

Illetve takaró nincsen a szettben, azt hol kapok külön. 305 cm az átmérője. (mennyibe kerül?)

Az a szűrő ,amit adnak hozzá ,az jó vagy csak ámítás?

Taxus 2008.06.02 Creative Commons License 5869

Én a hegesztésre gondolok sajnos. Az a baj, hogy ősszel fel kell szedni, ekkor lehetetlen úgy összehajtani, hogy ne törjön. Már alul homok van de a medence alatt előbb egy alátét fólia van, majd erre 2 cm-es hungarocel lapokat teszek, majd rá újabb vastag takarófólia és csak ezután a medence.

A hungarocel lapok miatt nagyon kellemes lesz a medence alján a lépegetés + védi.

Nagyon néztük, hogy buborékok jönnek-e fel, de nem látszanak, most már pontosan lemértem 1 nap alatt 5-6 cm-rel csökkent a vízszint, tehát elég kicsi a lyuk, szemmel valószínüleg nagyon nehéz észrevenni, főleg úgy, hogy kb 17 m2-t kéne átvizsgálni.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5863)
Vikka78 2008.06.02 Creative Commons License 5868
Szia! De jól néz ki. Megkérdezhezem, hogy anyagiakban mit jelent egy ilyen medence?
Előzmény: nyárimádó (5865)
cakkcakk 2008.06.02 Creative Commons License 5867

Köszönöm bátyám!

És hol lehet ilyen passzentos csövet szerezni, ill. miyen cső ez, hogy keressem?

A medit csak jövő a héten tudom elővenni, nem tudom most lemérni a cső belső méretét, egyszerűbb inkább megkérdezem, nekem is pont ilyen medim van mint a képeiden.

Köszi.

Előzmény: Ergobácsi (5832)
Posterm 2008.06.02 Creative Commons License 5866
Köszi a választ,de nem találtam. Lehet megpróbálok szerezni a forgalmazótól. Előbb még a szintezést kell megcsinálnom.
Előzmény: Nonamona (5781)
nyárimádó 2008.06.02 Creative Commons License 5865

Ja a képek!

nyárimádó 2008.06.02 Creative Commons License 5864

Sziasztok!

Na elkészült a medence. Köszönöm mindenkinek a segítséget, tanácsokat. Már csak a környezetet kell pofozgatni.

Üdv

Blue_Sky_007 2008.06.02 Creative Commons License 5863

Ha lenn szivárog az alján, és csak homokban van letéve a medence, akkor el kell kezdeni nyomkondi az alját, és ahol "puha" a feneke, és esetleg még homok szemcsék is bejönnek a medencébe, ott lyukas.

Ha a hegesztés szállt el, akkor gondba leszel, mert nem mindenhol jó a szilós kitöltés. Nekem a leeresztő csonknál volt lyukas (elengedett a hegesztés) ott egy kör folttal ki taudtam javítani, a többi helyen nem biztos, hogy menni fog. A szilózást meg csak leengedett medencével lehet.

A víz alatti ragasztót meg lehet venni, a boltokban, nem nagy összeg, azzal ha csak sima kis lyuk, akkor leengedés nélkül is megoldható.

Előzmény: Taxus (5853)
kókuszka 2008.06.02 Creative Commons License 5862
Én is a Praktiban vettem 31 ezer párszázért.
Előzmény: KING-77 (5847)
kókuszka 2008.06.02 Creative Commons License 5861
Nem. A Poolmaster a fantázianév. (vagy gyártó) Baumax-ban kapható.
Előzmény: Ergobácsi (5845)
Blue_Sky_007 2008.06.02 Creative Commons License 5860

Hm...

Ugyanúgy jártál mint én.

Nekem is történt a medencével valami, tavaly semmi baja nem volt, most meg percek alatt leereszt.

Tény, hogy nehéz megtalálni, de nem lehetetlen. A belső felénél egyszerűbb, mert benyomod a vízbe, és ahol bugyborékol, ott van a lyuk.

Kívül és kívül allul már nehezebb, én ma veszek borotvahab krémet, csinálok jó kis habot és szépen bekenem körbe, mint Figaró. :-)

Tegnap raktam össze, nem volt már időm este keresgélni, ha nem lesz szél, talán délutánig kibírja és nem engedi el a vizet

Előzmény: Henker (5859)
Henker 2008.06.02 Creative Commons License 5859
Sziasztok! Puhafalú INTEX 3,66X76-os medencénk van. A kérdésem az lenne, hogy a felfújható karimája valószinűleg enged. Mit tudok tenni? Volt már valakinek ilyen problémája? Lehetséges az, hogy szimplán a napsütés miatt engedhet? Ha elvileg lyukas, a lyuk keresése olyan, mintha tűt keresnék a szénakazalban. Tavaly vettük. Idén vettünk hozzá rovarösszegyűjtőt és takarófóliát. Tegnap előtt töltöttük fel. Tegnap nem voltunk itthon. Mire hazaértünk, a takarófólia a földön volt és a viz ömlött kifelé a medencéből. Kb a fele elfolyt.
Mit tegyünk? SEGITSETEK

Üdv
Darhon 2008.06.01 Creative Commons License 5858
igen ez a folytatás....szóval nagyon összefüggnek egymással
Előzmény: rjg (5857)
rjg 2008.06.01 Creative Commons License 5857
a klór pedig a ph-val:) ....hát igen....
Előzmény: Darhon (5856)
Darhon 2008.06.01 Creative Commons License 5856
arról nem is beszélve hogy az algaölő hatása és a klórszint összefügg....
Előzmény: aja aja (5855)
aja aja 2008.06.01 Creative Commons License 5855

Szia

Nem rábeszélni akarlak a vegyszerezésre, de gondoltál arra, hogy mikor le kell cserélni a vizet a kánikulába, akkor napokig nézheted a kristálytiszta, jéghideg vizedet?

Nálunk 13 fokos a víz a kútból, én viszont 22 alatt bele nem teszem a lábam, a gyereket meg pláne.

Előzmény: szaabee1985 (5839)
cserella 2008.06.01 Creative Commons License 5854
remélem valakinek lesz jobb ötlete de ha nem ereszted le szerintem csak búvárszemüvegben négyzetcentinként:)

ha az alja lyukas, akkor az auchanban kapsz cirka 160 ft-ért tapaszt (repair patch) ez vízben is megtapad, bár nem olyan tartós mint szárazon.
ha hegesztésnél szivárog, akkor Blue Sky receptjét ajánlom (mivel ő most nincs), sziloplaszttal szokta kitölteni.
Előzmény: Taxus (5853)