Keresés

Részletes keresés

Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2913

Gondolom a HEPA és HEPA között is van különbség.

A fröccsöntött gaqyikban fő hogy van HEPA. Az senkit sem érdekel, hogy fél szoba után lefullad, de a HEPA  mítosz meg van. Amúgy a HEPA rajongók szerinted mivel magyarázzák, hogy némelyik HEPA szűrő közel 10 ezer Ft? Tán ilyen minőségűt tesznek a gagyikba is?

A Miele HEPA  filter kb. 8000 Ft, és aki akarja, beleteheti abba is, amelyikhez sima szűrőt adnak, ha ilyen az igénye.

Szerintem, ha a gyermek asztmás, akkor nem a porszívó közelében kell tartani a gyermeket, hanem egy másik helyiségben. Az utcán a gyermek orra elé is  HEPÁ-t tesznek szűrőnek? Amikor még nem volt HEPA szűrő, akkor is voltak asztmás gyermekek. Túlélték.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2903)
Teaway Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2912
"Már nincsen neki, mert nekem adta."

Aztán felébredtem...:))
Előzmény: Törölt nick (2911)
bémagdi Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2909
Hát természetesen takarításra!
Egyrészt ez egy gőztisztító berendezés, másrészt egy lépésben végzi a porszívózást, felmosást (gőzzel) és a padló szárítását. A gőztisztítóval nagy hatékonysággal lehet tisztítani zsíros felületeteket, fugákat, ablakot stb. Fertőtlenítő, atkaölő. A Zepternek is van ilyen gépe (380.000.-), azt láttam dolgozni. Ezért próbálnék olcsóbb fajtát keresni. Nem tudom, hogy a KARCHER-rel milyen az élet.
Előzmény: Törölt nick (2908)
bémagdi Creative Commons License 2008.05.18 0 0 2906
Sziasztok! Új vagyok!
Visszamenőleg két évre elolvastam minden hozzászólást, de a gőzporszívók kitárgyalásával nem találkoztam. Úgy érzem, hogy megváltás lenne az életemben egy ilyen "csodamasina". Mi a véleményetek? Tudom, hogy drága, de valóban megkönnyíti olyan nagyon a takarítást?
Van valakinek KARCHER SV 1802-es, vagy SV 1902-es gőzposzívója?
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2904

Nem a hepa szűrő a minden!

Dehogynem. Egy asztmatikus kisgyerek mellett meg pláne....de szerintem a mai világban egyébként is elavult egy olyan porszívó, amiből visszajuthat a por a légtérbe....vagy hepa nélkül is meg tudják oldani ezt? Nem vitatkozom, kérdezek!:)

Előzmény: Törölt nick (2903)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2902
Jaaaaa!:O Akkor mégsem olyan jó ár érte az a harmincakárhányezer, miért mondod?? :(
Előzmény: Törölt nick (2901)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2900
Jah, a kép lemaradt, bocsi
Előzmény: tunderlala-3 (2899)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2899

Szia Meszipeti!

 

HÁt, részvétem a gép miatt.:(

Nem tudom, ennek milyen rendszerű a portartálya, de én nem olyan régen jártam úgy, hogy a lányom porszívózott vele és az ágy alól kiszippantotta a fiam zokniját a porszívóval, ami egy az egyben rászívódott erre a rácsos-kúpos izére, ami a képen van. És persze nem szólt róla, én nem tudtam, hogy ilyen gebasz van. Másnap mikor porszívóztam, én is azt figyeltem, hogy nem szív a porszívó, meg olyan fura hangja is volt, gondoltam egyből, hogy nah, itt a vége....kiporszívóztam vele a nappalit, de alig szívott, mérges voltam rá....aztán gondoltam kiürítem a portartályt, hátha már túlságosan tele van, akkor már hetek óta nem volt kiöntve belőle a szutyi...nah és akkor láttam meg benne a zoknit.:p :DD

Írtam is akkor, hogy ez történt...szóval nem lehet, hogy esetleg nálad is ilyen gond van? Bár gondolom, te már biztos átnézted.....

Előzmény: meszipeti (2890)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2898

Emberek! Kevesebb mint 34ezer Ftért nagyon jó vétel az a Miéle Tango plusz, ami még a német fogyasztóvédőknél is a tesztgyőztes volt 3éve! És mivel azóta is kapható, így biztos egy megbízható gép!

 

Szia Zeki!

 

Ez mit tud ez a Miele??? Okés, hogy miele, meg szuperjó, ne ezt mondd, hanem ha tudsz róla ennél több infót, légyszi oszd meg. Azért kérdezem, mert a barátnőm most akar porszívót venni az überfaca samsung-ja helyett, és ez akkor nagyon jó árban lenne....hepa12 van benne? Egy mielében csak van, gondolom....

Esetleg tudod, hogy milyen tartozékok vannak hozzá?

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (2894)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2897
A kifúvó szűrőt sem lehet mosni,  a teljesseég kedvéért. Ennek a szűrőnek egy tulajdonsága van, hogy nagyon ritkán kapható a szakszervízben, vagyis többet kell belőle tartalékolni. Ez sem az Olcsó János kategória.
Előzmény: Zsolti2003 (2896)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2896

Erre nem tudok mit mondani.

Korábbi tapasztalatom az volt, hogy a mosható szűrők 4-5 mosás után veszítettek hatékonyságukból. A porkazetában levő zöld szivacs meg öregedett, kezdett összeaszódni, pedig hideg vizzel öblítettem mindig, vegyszerek nélkül. A kifúvó szűrő meg fél év után cserére szorult, annyira fekete volt. A motorvédő szűrő egy év után teljesen fekete. A motorvédőt pedig nem szabad mosni. (Ára ne is olcsó, kb. két és félezer Ft.)

Itt akkor valami nem stimmelhet.

Ha nem cseréli az ember, "megfertőzi a szobát".

Előzmény: martin555 (2895)
martin555 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2895

szia!

 

nem is akartalak meggyőzni, konkrétan. sőt, eleinte kicsit mérgelődtem én is a porszívóval, fárasztott, mert kicsit másféle munkamódszer kell hozzá stb! de nagyon megszerettem, pont a twister miatti , számomra kényelemnek megélt funkciója miatt. (kombinálva a "ha porkazetta koszolódik, nem kell mosni, várni, szárítani, másik belepatt és megyünk tovább") nem érzem úgy hogy túl sokat bütyköltem volna, ez sem igaz. 35.000 ft os bevezető ára viszont eleinte bosszantott, hogy ilyen magas (2-3 éve!) és mégsem 100% tökéletes, nekem is alkalmazkodni kell hozzá. aztán idő közben nagyon megszerettük és maszivan kitart, csinálja amit tud. mindkét, hozzá adott szűrője, mindenféle betétje azóta is tökéletes, egyszer mosogatószer helyett domestosos vízben mostam, az kicsit megpiszkálta a műanyag és a szivacs felszinét de ez sem igaz hogy elromlott volna: nem vettem hozzá semmit, eszembe se jutott ilyesmi. csak azért vettem még egy komplett tökugyanilyen gépet hogy mindenből legyen még sokáig. találja meg mindenki a neki megfelelő porszívót , olyan áron ahogy gondolja és működjön sokáig.

Előzmény: Zsolti2003 (2893)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 2893

Háát? Nem győztél meg. Te többet bütyköltél rajtam, mint a gyár a szereléskor. Véleményem szerint nem azért vesz az ember egy porszívót, hogy otthon még szerelgesse. Ha már valamit otthon kell szerelgetni, hogy használni lehessen, azzal baj van.

Ha meg tettél bele új szűrőt, akkor nem lehet valami hatékony a gyakori mosás miatt, hiszen a szűrő anyag öregszik.

Az ember nem azért vesz egy porszívót, hogy a másik is kelljen hozzá.

Előzmény: martin555 (2881)
meszipeti Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2892
Nah pont az én porszívóm gyártása..... ilyenem van...sajnos....
meszipeti Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2890
Hát jah én szerettem.... Most olyan a hangja mintha a szíváserőssége félig lenne tudod ott a tekerő! De nem is tudom hogy milesz. Szerintem a motor félig meddig leégett nem? Amúgy ahol a portartály van is televan vastagon porral meg a hepa szűrőnek a helye is tiszta egyerő por! Most azt nem tudom hogyha a szervíz lejön és a gép cseréje mellet döntök akkor kérhetek e lala porszívót vagy nem? Amúgy az enyémnek a csövét megtartanám a nagy hosszút is meg a teleszkóposat is mert nekem az egyszersem hullot szét! De nem tudom hogy a szervíz egyáltalán mit mondana! Mert a garancialevélben az van hogy kérhetem a cserét és a javítást is de ha a javítást kérem akkor onnanstól van megint az 1év gari és csak ugyanolyan termékre cserélnek! Neked Zeki mi a véleményed? Te mit lépnél? Még nincs 5 hónapos a gép.
Előzmény: Törölt nick (2889)
meszipeti Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2888
Amúgy ebben a porszívóban azt szerettem hogy a zsinorja 9m volt meg a csöve 2x olyan hosszú mint a normál porszívónak!
Előzmény: meszipeti (2887)
meszipeti Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2887
De a garilevélben nincsen egy db pecsét sem! Az electro worldbe kaptam róla a blokkot meg egy A/4 es lapot amin a nevem volt meg h mit vettem meg ilyen baromságok! Nah az nincs meg mert természetesen nem tették bele a dobozba hanem a szatyorba bele és hali! Nem baj ha a pénzt nem kapom vissza de lehet h nem is ugyanilyen porszívót kérek akkor hanem mint a Laláé! Jó ez is de ha megint bedöglik..... Amúgy a szervíz kijön nem nekem kell bemenni....
meszipeti Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2884
Electrolux xxl tt 14.
Még igaz ma is felporszívóztam de nem tökéletes! Most amúgy ha valamit cserélni kell benne akkor a pénzt visszakérem szerintem! Amúgy jártatok már így? A legnagyobb baj hogy a blokk nincs meg de a garancia levél igen! A bolt csakmegtudja mondani h ott vettem nem?
Előzmény: Törölt nick (2883)
meszipeti Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2882
Nekem meg tönkre ment az 5hónaps electrolux porszívóm..... Nagyon örülök neki! A motor kb olyan fordulaton megy mintha csak félig lenne a szívás erőség és a hangján is hallatszik. Alig szed össze egy kis port a portartály ahol van televan porral meg zörög csattog benne valami! Szóval szerintem felhívom a szervízt és nem tudom hgy mit fognak mondani de leeht hogy a készülék cseréjét kérem! Eddig minden ok is lesz sztem de a blokkot nem találom! Szerintetek a boltba tudnak nekem adni róla egy másolatot hogy dec.23.án vettem egy electrolux porszívót és a nevemet megmondom! Végülisha a dobozt beviszem lehúzzák a vonalkódot és szerintem látni fogják de nem tudom! Meg azt se hogy a szervíz mit mond? Szerintetek??
martin555 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2881

samsung sc7060:

 

a csőtoldatokat , mivel twister állandóan rajta van, évente 1x huzom szét. de aláírom,  bármi gépben, az anyagából fröccsöntött, műanyag rugós bármiféle megoldás tényleg komolytalan. majd vigyázok.

 

nem várom meg a porzsák (kazetta) telítettségjelzést, mindig üres twisterrel kezdünk porszívózni, és pár ürítés után ha kívülről látom hogy por- lerakódásos valamilyen szinten a kazi, belepattintom a másik, kimosott, száraz , tiszta hepá-t.

 

de, átszívja PICIT a port, még üres, szűz hepával is kicsit, a KAZETTA átlátszó házának és a HEPA BETÉT gumiperemének a kis résén, a téglalap alakú kazettaház nyílásának a RÖVIDEBB oldalain (nemtom , hogy vetemedés e vagy a hepabetét gumiszigetelése esett összébb) ezt 99% !!!!! megoldottam, hogy , mondom, kifordítottam a körbemenő gumiszigetelést, alá tettem vékony műanyaglapot, vissza a gumit, igy a HÁZ éles pereme ami belevág a gumiba, igy szigetel, 99%%% nem enged át port. 3 -4 porszívózás után  a LEGFINOMABB porból ÉPP HOGY ujjal letörölhető réteg van a belsejében amit egy ecsettel és szöszös viledával kitörlök, a gép fenekén levő kifúvó nyílásban levő vattás szivacsot kimosom, de az se koszban áll hanem épp hogy szürkült.

 

por allergiás vagyok de 95% ban elégedett ezzel a géppel.

 

TÉNY hogy BICÓBÓL kell porszívózni, NEM tudsz fél kézzel, másikkal a gyerekjátékokat hányod félre: előtte mindent a gyerekjáték-ládába dobálok, vagy a gyerekeket kicsit forszírozom, a legót legalább dobják össze !!! :-)))))))

 

plusz, a sok toldás miatt , a twister miatt KICSIT lityilötyi a cső, ez TÉNY. de, néha rendesen "csapkodjuk" is akár a gépet (pl ha a csibészekbe belebújt a kisördög és széttörnek valamit) és eddig (2-3 év) semmi hiba, törés, a felső körfogantyú kiesésén kívül, meg a tömítettség,,, más semmi. szívóerő erős, majdhogynem "sok" is.

 

bútorkárpitot, franciaágyat is simán , twisterrel, visszahúzott csővel, gyönyörűen lehet.

 

nem rendeltünk hozzá semmi gyárit de nem is fogunk, 5.000 ér vettem egy használt komplett másikat. nem költök rá semmi mást, évente elfogy kábé 1-1 palack konyhai mosogatószer, mert este beledobom meleg, habos vödör vízbe ami része koszos, reggel leöblítem, kiszárítom, kész.

Előzmény: Zsolti2003 (2878)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 2878

Szia!

Az SC7060-as porszívó csőtoldásainál nem ment még tönkre neked a toldást rögzítő műanyag billentyűzár? (Amiben műanyag rugó van?)

Ha nem, akkor szerencsés ember vagy. Már a bolti bemutató példányokon is tönkre van menve mindkét helyen.

A porszívó porkazettája nálad nem vetemedett? Nem poros a porkazettát tartó belső géptér?

Az áttetsző zoknicsapda nem hasadt ketté?

A portelítettséget jelző lámpa megfelelően működik?

Hogy porszívózól bútortkárpitot? Twisterrel? Akkor azt megnézném, hogy tűfködöd a fél méteres cső végén levő szívófejjel a bútort. Mert ha twister nélkül, akkor hihetetlen gyorsan eltömődik a belső portartály.

Évente mennyit költesz szűrőcserére? (Postaköltség nélkül, ha egyszerre megkapod mind?)

Előzmény: martin555 (2876)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2877

Sziasztok!

 

Ilyen porszívója van a barátnőmnek, ma volt "szerencsém" porszívózni vele. Arról most nem beszélnék, hogy mennyire pocsékul szívott, mert valószínűleg azért, mert a férjének nem sikerült rendesen megjavítania....de állandóan elromlik, abszolút megbízhatatlan.

 

Ami nekem nagyon furcsa volt, (és még ha rendesen szívna, és soha nem romlana el, azt hiszem, még akkor sem tudnám szeretni emiatt) hogy a csöve annyira nehéz attól a "twister"-től, hogy alig vártam, hogy végezzek, pedig nem nagy helyiséget porszívóztam vele. Szóval kétkezes gép, ezzel nem nagyon lehet megcsinálni, hogy fél kézzel porszívózol, közben a másik kezeddel pakolod folyamatosan arrébb a sok gyerekjátékot és dobozt, meg bármit, ami útban van...ezzel bikából lehet porszívózni csak, nem csak az a könnyen elhuzivonizom típusú gép. :(

Előzmény: martin555 (2876)
martin555 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2876

sziasztok!

 

samsung samsung SC7060  -porszívó mellett szólnék pár szót.

ilyet használunk 2-3 éve, heti 2 x, családi ház, 2 kisgyerek.

 

én pucolom, szerintem ha twister mindig rajtavan, és a kazettát rendesen pucolják (komplett mosással ! másképp nem megy rendesen!!!) (de van mindig egy tiszta mert 2 jár hozzá) akkor azér ez jó gép.

 

abban az időben vettük amikor először bejött az LG porzsák-mentes megoldása, szerintem az ötlet jó volt de azóta is !!! az LG megvalósítások KALAP sz*r. (hogy nincs twister, csak ott benn pörög minden, ugyis rászív koszt a kerek hepá -jára..., hamar eldugul)

 

nem volt olcsó a samsung samsung SC7060 , akkoriban asszem 35.000 ft, de "majdnem" mindent jól tud, és azt azóta is.

 

igaz, kellett tényleg egy olyan beavatkozást tegyek, hogy a porkazetta BETÉTJÉNEK a peremén a puha gumihab-szigetelést megemeljem (alátettem vékony műanyag lemezt amit gastroyal kajadobozból vágtam) mert, átszívta a finom port! ) azóta ez 100% megszűnt.

 

igaz az is hogy egy -két műanyag megoldást megerősítenék vagy máshoyg oldottam volna meg rajta, elpattant egy két dolog, de még nem vettünk szervizből semmit, e fórum olvasása után nem si fogunk hanem apróhirdetésben vettem MÉG EGY KOMPLETT ugyanilyen porszívót öt azaz 5 ezer forintért, minden kellékkel együtt.

 

legbosszantóbb, de megbékéltem vele, hogy szoba felső sarkait nem annyira lehet vele, ha tele a twister, mert kicsit akkor abból felszippant a porkazettába.

 

itt had írja me hogy aki twister NÉLKÜL és papír porzsák NÉLKÜL direkt a porkazettába porszívózik az szerintem nagyon HELYTELEN , itt igyekszem finoman fogalmazni, ne gyalázzuk szegény gépet már...

 

másik, hogy a nagy, felső, íves fogantyú két icipici karmantyúja letört 2 év mulva, lehetett volna a műa. pöcök erősebb. igy is lehet fogni csak letéve kiseik a fogantyú a helyéről.. majd rakok bele valamit.

 

azóta sem látok, az "alap", 40.000 alatti kategóriában ilyen jól megoldott porszáknélküli gépet... bár csak electroworld és társaiba nézem, miele stb márkákkal nem találkozom, meggyőzhető vagyok de szerintem konkrétan erről a samsung samsung SC7060  -ról az igazsághoz ez hozzá tartozik,, 2-3 éve ütjük verjük (szinte) (szívófejen azér meglátszik .. hihi  :-)  ) szóval kiismerve, odafigyelve funkcióját JÓL betölti.

 

erős, és nem csappan meg az ereje ha twisterbe gyűjt, és gyakran MOSOTT a porkazettája. én a porkazettát szinte csak a kifúvott levegő szűrőjének tekintem ! nem mocsok tárolónak!!!

 

amire még rájöttem, kandalló peremének (hamu) és festés , kőműves munka után: max erővel nem szabad ilyen finom port szívatni mert átszívja nyomorult, magán..

 

erre van egy csumpi papírporzsákos gépem, mert , tényleg ! ha erre lett volna befogva, kinyírná a gépet !!! ez tény.  de, ugye nem festünk- kőműveskedünk évente???

 

nem emberi, például, amit egy ágyból vagy kanapéból viszont ki tud szívni még ez a gép.

 

plusz, autó pucolásra sem kényelmes, ez tény. (arra is a kimustrált papirzsákos gép megy) a twister miatt nem fér jól hozzá.

 

 

szóval ennyi, mindenkinek minden jót.

 

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.14 0 0 2875

Ma jobban volt időm, gondoltam kiürítem a tartályt, meg elmosom, és az utána lévő szivacsot is.....tényleg abszolút semmit nem engedett ki, arra számítottam kb., hogy az a finom gipszes por majd ott lesz azért, ha kiveszem a tartályt....de semmi, abszolút tiszta.:p :p

 

Barátnőmnek sikerült szintén festéskor kicsinálnia a samsung porszívóját....az nem bírta.:(

Előzmény: Teaway (2870)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.05.14 0 0 2872

A Miele porszívók porzsákjai úgy illeszkedik a porszívóban kialakított rekeszben, hogy egy év használat után sem poros belülről a porszívó. Ez a Samsung esetében nem volt elmondhatóm, de még a Philips esetében sem.

 

Igen, a Miele egyett tud, de azt nagyon, SZÍVNI. Ez alapvető egy porszívó esetében. Rengeteg erőtartalék van benne.

 

A Miele porzsák költsége sem magas. A porzsák nélküli, néha agyon dicsért Samsung esetében, a szűrök évi cseréje jóval többe kerül, nem beszélve a gyatra minőségről.

 

Nem értem, hogy miért van egy mítosz a Samsung körül. Tévében jók, de porszívókban gyengék.

Előzmény: Törölt nick (2865)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 2871
Ott :p
Előzmény: Teaway (2870)
Teaway Creative Commons License 2008.05.13 0 0 2870
Az a sok finomszemcsés por mind a tartályban maradt?
Előzmény: tunderlala-3 (2868)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2868
És jelentem, szerencsésen túlélt egy glettelés-falcsiszolás-festés-tapétázást az összes borzalmával és finom porával együtt, kutya baja.:p :)
Előzmény: tunderlala-3 (2867)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2867

Szia!

 

Az enyém a zcx6205

Előzmény: nagya2 (2866)
nagya2 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 2866

Hali!!

A Tündérlala által dicsöitett zcx6201-es most akcióban van a euronics-ban valami 18000-es árért.

Az én Samsung 9150-esem is nagyon jól szív, csak kérdés a macskaalom golyót hogyan viselné el?

Üdv Nagya

Előzmény: Nana__ (2862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!