Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2822
Én egy hónapja vettem a Philips-et, és úgy értelmeztem, hogy ha akarom textil porzsák, hagyományosan, és kirázom belőle a koszt a kukába, és újra visszateszem, vagy papírporzsák, és akkor ha betelik, kidobom, és teszek bele másikat. Egyébként nagyon príma kis masina, a légkeverős turbó is jó, és semmi szaga nincs a porszívózásnak (nem úgy, mit a régi masinánkkal.)
Előzmény: zabadakk (2810)
kakaduuu Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2821

A Te Milédnek van turbófeje? És milyen?

Előzmény: Törölt nick (2820)
kakaduuu Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2819

Nagya Köszi az infót, de Samsungot nem szeretnék. Nem tudom mennyi idős a Tiéd, de nekem elég rossz a véleményem, h 3 év alatt ennyire tönkre megy (asszem 40 Ft volt akkor). Ez tatályos, ha kinyitom a fedelet sirva tudnék fakadni, ahogy kinéz a belseje, tele van porral, porcicával, a szivacsot mosnom kell, mert tele van dzsuvával. Remélem neked több szerencséd lesz. Viszont  a turbokeféjét imádom.

 

Zeki Jaj igen, a Mielének ismerem a legendáját. Voltam is már a Miele boltban fogdosni a gépeket. Az 5-ös szériából középes erősségűre volt állítva a szívóerő és úgy szívott, mint az én Samsungom maximumon. A Mileével max. erőn tényleg fel lehet vele emelni a szőnyeget. Ez arra enged következtetni, h talán ha van már cucc a porzsákban, akkor is van benne szufla.

Na, de amit kinéztem 70 e Ft.... Azért kérdezősködök, hátha mondtok valami pénztárca kimélőbb alternatívát.

Előzmény: nagya2 (2817)
nagya2 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2817

Hali Kakaduuu!

Nekem Samsung 9150-em van!

A tisztítás kimerül abba:Tartály kivesz kiönt, ha nagyon dzsuvás  (és van rá idő) akkor elmos.

A tartály alatti szivacsot most mostam ki másodszor a 3 hónap alatt. Halk k@rva jól szív(cserélhetem miatta a padlószőnyeget).

Üdv Nagya

 

Előzmény: kakaduuu (2816)
kakaduuu Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2816

Sziasztok!

 

Úgy néz ki kezd kinyuvadni a 3 éves Samsung sc 7870. Nem szív már rendesen, bűdösödik, unom a tisztítását. Már nézegettem a porszívókat, naná, h Mielet szeretnék, de az ára elrettent, illetve nem tudom eldönteni, h megéri-e hosszútávon. Így ajánljatok nekem egy megbízható porzsákosat (noway még egy tartályos baromság), ami nem büdösít, nem poros belül a tartálya, könnyű súlyú, jól mozog, turbó fej van hozzá és az ára is elfogadható. PHILIPS-et biztos nem veszek, több konyhai kütyüm tőlük  tönkre ment az elmúlt években. Nézegettem a Bosch/Simenst, Pana-t, mit is még... ?

 

Már olvasgattam vissza, de még próbálok, bár Mission Impossible....

chucker Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2815
Láttam igen ezeket a Philipses észrevételeket.Jó lenne megtudni, hogy kifújás miatt porosodik-e valóban.Szerintem a porszívó azon a végén szív.És nem kifúj a cső mellett, hanem beszív ott egy kis fals levegőt.A levegő és a porszívó műanyag házának súrlódása nyomán elektrosztatikusan feltöltődik, és a levegő finom portartalmának egy résza a beáramláskor lerakódik a készülékre.Persze abs nem ismerem a készüléket, szeretném megfogdosni az összeset, tesztelni mindet, de sajnos arra sincs időm, hogy elmenjek egy MMbe...
Meg is kérnék egy elvetemült Philips FC9160-as tulajdonost, akinek ilyen jellegű problémája volt, hogy legyen szíves indítsa be készülékét és tartson a cső és a ház csatlakozásához egy füstölő alkalmatosságot(elfújt gyertya, gyufa, esetleg cigi...) és lássuk merre megy a füst!!!???
Köszi előre is.
Előzmény: Törölt nick (2814)
chucker Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2813
Értem.
Tunderlala-3 is nagyon dícséri a sajátját, és szinte mindenki elégedett azzal a géppel, csak a műanyag csövek gyengesége/minősége hagy némi kívánni valót maga után, ahogyan a többi hozzászólót olvastam(~25kFt).A porzsák nélküliség nem annyira szimpi, de annyian dícsérik, hogy mégis milyen egyszerű és viszonylag higiénikus(ha nincs szembeszél).
Aztán itt van ez a philips 9160-as is.HEPA13, + porzsák, amiket láttam, hogy még van allergiásoknak külön s-bag -bár gondolom a HEPA13 mellett nem sok értelme- 4db 2000-ért(ha jól emléxem).Ez ~40kFt.(még mindig csak mondjuk durván a fele a Miele-nek)
Dönetnei kellene...nehéz :) sok tűnik jónak.
Előzmény: Törölt nick (2812)
chucker Creative Commons License 2008.04.27 0 0 2811
Köszönöm az infót és a tanácsot. Dönteni még nem döntöttem... Lehet, hogy mégis valami olcsóbb gép lesz és ha elromlik, még belefér egy csere.Mondjuk a feleségem 20 év múlva kicsit másként képzeli a házimunkát:) hol kellenek majd akkor porszívók... :)
Előzmény: Törölt nick (2803)
zabadakk Creative Commons License 2008.04.27 0 0 2810

Szevasztok!

Akinek Philips porszívója van a fc9160-as sorozatból, legyen szíves mondja meg, hogy mit csinált a "tartós porzsák"-kal? Kiürítette mint egy szövet porzsákot szokás és többször is használja? Vagy, ha betelt, azt is ki kell dobni? Február óta most telt meg. Hihetetlen, hogy masszívan tele van a porzsák és nem lehetett érezni különösebben a porszívó szívóerején. Bika erős ez a masina.

 

Akkor most mit csinálja a tartós porzsákommal?

Üdv, z. 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 2809

Aztazéneeeee, elég az, ha megmaradsz továbbra is ilyen lovagnak :p....lehet ennek ellenállni?? :))))

 

(na és persze tudtam én, hogy hóthülyén próbáltam körbemagyarázni,  - ezért nem is volt érthető - hogy mire is szippantotta rá a celofánt, meg a büdöszoknit :D ...és rémlett, hogy a képek között kell hogy legyen olyan, amin látszódik....anno raktam fel ide fotókat a porszívóról)

Előzmény: Teaway (2808)
Teaway Creative Commons License 2008.04.26 0 0 2808
De jó nekem!...Örök hálám üldözni fog! :)
Előzmény: tunderlala-3 (2807)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 2807

Találtam Neked, ezen látszik!:p

Nem bííííírtam volna elviselni, ha mégsenem tudom most rögtöndeazonnal, olyan szépen kérted.:))))

 

Ma is elkezdett visítani, meg nem szívott, de már tudtam, mi lehet, úgyhogy gyorsan orvosoltam a problémát :p.....nah most meg a fiam büdös zokniját találtam arra a kúpra rátekeredve.:s :DDD (a lányom porszívózott, lusta volt az ágy alól kiszedni a zoknit, pedig látta, hogy ott van, de gondolta inkább kiszívja a porszívóval, úgy gyorsabb és egyszerűbb....csak aztán elfelejtette mondani...:s :D)

Előzmény: Teaway (2806)
Teaway Creative Commons License 2008.04.26 0 0 2806
Nem gondoltam most azonnal, hanem majd ha lesz időd/kedved!
Előzmény: tunderlala-3 (2805)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 2805

A ciklonikus levegőmegtekertető, nah!:DDD

Most nem dobok, épp festés-tapétázás van, hulla vagyok és azt se tudom, hová a frászba raktam el a fényképezőt...mégilyenkupit!!!!:s :(((

 

De nem felejtem, majd ha túl leszünk ezen, lefotózom.....:)

Előzmény: Teaway (2804)
Teaway Creative Commons License 2008.04.26 0 0 2804
"amiben az a rácsos-kúpos müa. izé van"

Lennél olyan drága, és dobnál róla nekem egy fotót?
Előzmény: tunderlala-3 (2801)
chucker Creative Commons License 2008.04.26 0 0 2802
Sziasztok,
Zeki, írtad valahol korábban, hogy először egy S5120-ben gondolkodtál. Miért váltottál mégis a jelenlegire?
Nagyon kíváncsi lennék, mert nagyon úgy tűnik, hogy Miele gépet fogok vásárolni... többet ér nekem az emberek tapasztalata, minthogy mondjuk egy Siemens Dynapower tesztnyertes volt, ha senki nem ír vele kapcsolatban.
Szóval miért is nem volt elég a kistesó?
Előzmény: Törölt nick (2792)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2801

Hát, ma én is azt hittem, hogy elromlott a porszívóm!:o :s :((((

Aztán kiderült, hogy csak egy cigisdoboz fóliát, azt az átlátszót szippantotta úgy be, hogy az bekerült a tartályban abba a hengeres részbe, amiben az a rácsos-kúpos müa. izé van....nah és pont ráment arra a kúpra. Biztos azon áramlik keresztül a levegő, és emiatt nem tudott....csak hallgattam, hogy hülye hangja lett, kicsit visítós, meg nem szívott eléggé....azért a fél nappalit még átkínlódtam így vele, közben mérgelődtem, hogy nem szív....és meleg is lett rendesen amit kifújt magából...nah akkor állítottam le és néztem át, és ott volt benne az a fólia....:s

(tudom, a dohányzás még a porszívóra is ártalmas...:D)

calciumsandoz Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2799
Kérdésem lenne Zelmer porszívóval kapcsolatban (5000 HQ): Egyrészt nagyobb teljesítményen hihetetlenül meleg levegő jön a porszívóból, talán fűteni is lehetne vele. Ez normális? Másrészt proszívózás közben a szívófej magához vonzza a port, vastagon rárakódik. Ezt még egy porszívónál sem tapasztaltam. Gondolom elektroszatikus feltöltődés miatt van ez, de hogy lehet, hogy más porszívóknál nem volt ilyen jelenség? 
away alone Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2798
Azaz 1.1/4"-os :)
1"(col)=25,4mm
Előzmény: away alone (2797)
away alone Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2797
Köszi! Ezek szerint szabványos 32mm-es csatlakozású lesz, tehát tágítanom kell.
Előzmény: tunderlala-3 (2790)
chucker Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2795
bocs, természetesen 2db "l"-el.
Előzmény: chucker (2794)
chucker Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2794
Az biztos, hogy nem kéne, hogy leárnyékold, csak ha mondjuk platinamedenceprotkód van:)Suction power adjustment Electronically via RF-remote controls on ComfortHandle.
Ugyanezt olvasom a S5781-hez a magyar homepage-n.
Mindenesetre frankó gép lehet...
Az alergiások részére a .hu-n a S 5281 MedicAir-t ajánlják.Ilyen van valakinek esetleg?
Előzmény: Törölt nick (2792)
calciumsandoz Creative Commons License 2008.04.25 0 0 2793
Miután átizgultam az egész éjszakát, kellemesen csalódtam, szó nélkül cserélték a törött porszívót. Köszönöm mindenkinek a válaszokat. És a Media Marktnak a cserét.

Már nem tudom ki, de kicsit elkedvetlenített, a Zelmer annyira noname lenne? Az ára az nem volt az :-( Meg a szívási teljesítménye is szinte a legnagyobb volt a Media Marktos porszívók között. És az előző géphez képest tényleg erősen szív, és a kiáramló levegőt majdnem kellemes beszívni. Eddig olyan büdös volt porszívózás után, hogy hányingerem volt.

Ugyan szemeztem a Miele porszívókkal is, de az azokba való kellékeket szemtelenül drágának találtam.

Nem régen voltak nálunk porszívót bemutatni, és csak nekem és csak akkor kb. 550 ezer lett volna az a csoda porszívó. Fáj a szívem érte, de ezt az 50 ezrest is részletre vettem meg. Annak volt egy vibrációs feje, ha jól emlékszem, aminek segítségével egészen mélyről is kiszippantotta a poratkákat meg amit azok csináltak. Azért a gépért adtam volna 100 ezret. De 5x annyit???
chucker Creative Commons License 2008.04.24 0 0 2791
Sziasztok,
Látom ma nem volt hatalmas aktivitás. Köszönöm szépen az eddigi információkat!
Sajnálattal veszem tudomásul, hogy senkinek nincs tapasztalata Siemensekkel...Ahogy az áraikat elnéztem, valamit tudniuk kell, csak úgy, mint a Mieleknek is:)
Erről az S5780-ról azt olvastam, hogy rádióhullámú távvezérlős és nem infrás, mint ahogy itt alább boncolgattátok.Most akkor melyik?Végülis azt hiszem nem ez alaján fogok dönteni, ez csak kíváncsiskodás.
Még várok egy kicsit a vásárlással, csak a jövő héten fogok költekezni, hátha addig még befutnak plusz infók.
Köszi
Előzmény: chucker (2782)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 2790
Ezek a külső átmérők, tehát a legszélétől a legszéléig....belül szűkebb, a müa. 2,8 cm, a fém pedig 3,2 cm.
Előzmény: tunderlala-3 (2789)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 2789

Nah mértem!:p

 

Azéééé szólhattatok volna, hogy de nagy marha vagyok, számoltunk itt össze-vissza, nekem meg össze volt a ragasztva a két cső, azért nem jutott eszembe sem, hogy meg tudom mérni az átmérőt simán, csak szét kell szedni őket.....nah azé rajtam kívül vannak még itt páran, sikíthattak volna! :DDDD

 

Szóval az átmérőket mondom.:p :p ;)

 

A felső csőé, ami műanyagból van, és olyan hajlított, "könyök" vagymi, az 3 cm halál pontosan, az alsó fém cső -ebbe megy bele a müa. cső- pedig 3,3 cm.

 

REmélem így már segítettem!:)

 

Előzmény: away alone (2777)
ösleny76 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 2788

A turbó fej azt jelenti, hogy van benne egy tengelyen forgó kefe, ami a szőnyegre tapadt szöszmöszöket felszedi. A tengely forgatását az átáramló levegő végzi, egy lapátkerék meghajtásával. A rendszer gyengéje, hgy minél jobban letapad a szőnyegre a fej, annál kevesebb levegőt enged át, így nem forgatja annyira a kefét. Az elektromosnál a meghajtás elektromos, külön kis motor van a fejben, így ez sokkal jobb hatásfokú (nyilván árban is húzósabb).

 

 

Előzmény: calciumsandoz (2783)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 2785

Szia!

 

Szerintem az "elektromos fej" ua. lesz, mint a turbó....ha nem, akkor passz, majd megmondják....

 

A töréssel kapcs. ne hagyd magad, szedd elő az eladót, emlékeznie kell rá, hogy nem lett kivéve a dobozból a gép....ha mégis szívóznak, akkor emlegesd a fogyasztóvédelmet kicsikét, hátha hat....de szerintem nem fognak, nyugi.:)

Előzmény: calciumsandoz (2783)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 2784

Szia!

 

Részvétem, nálunk is dúl a poratka allergia....:(

Zekinek van MIele porszívója, kérdezz tőle, vagy keress rá a hsz-aira.

 

A hepa 12 már az allergológusok és tüdőgyógyászok véleménye szerint is tökéletesen elegendő a légúti allergiában szenvedőknek, a miele "allergiás" porszívójában is az van. Van még a hepa13, asszem ennél nagyobb már nincs.

 

Az én porszívómban is hepa12 van, teljesen elegendő, semmi probléma nincs vele, pedig az enyém nem is porzsákos.

Előzmény: chucker (2782)
calciumsandoz Creative Commons License 2008.04.23 0 0 2783
Sziasztok!


Ma vettünk egy Zelmer 5000 HQ porszívót a Media Markt-ban, a Westend-ben.
Mikor itthon kibontottuk, kis műanyag darabkákat találtunk a doboz alján. Nézegettük egy darabig, hogy honnan kerültek elő, nem volt könnyű megtalálni. Az egyik hátsó kerék mellett, alul, kissé szét van csúszva az illesztésnél, és ha enyhén megrázom a porszívót, a zörgő hang jelzi, hogy egyéb darabkák is "úszkálnak" még bent.

Persze az üzletben nem vettük ki a porszót, és ha kivettük is volna, kétséges, hogy egyből észrevesszük, hogy törött. A tartozékokat egyenként megmutatta az eladó, de a porszívó a doboz alján maradt.

Most nagy az izgalom, hogyha holnap visszaviszem, vajon hogyan fog a bolt reagálni, nem akarja esetleg a nyakunkba varrni, hogy mi törtük el. A porszívót be sem kapcsoltuk, pedig a kiváncsiság nagy volt, nagyon jó lett volna megnézni, mit is tud ez a darab.

Más: A porszívóhoz jár elektromos fej, de trbó fej az nem, külön megvehető. Mi a különbség a két fej között? Kösz a választ, a reklamáció eredményéről holnap beszámolok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!