Keresés

Részletes keresés

nagya2 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 2769

2r*Pi = kerület :-)

Kerület:Pi=2r=átmérő

Üdv Nagya

Előzmény: away alone (2768)
away alone Creative Commons License 2008.04.23 0 0 2768
Akkor ezek szerint előbb az r-t kell kifejezni :P...rrrr kérhetném, hogy kerület, helyett a területét mérd le? De pontosan! ;D
Előzmény: tunderlala-3 (2767)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2767

Várjáááá, agyalok.....az r, az a sugár! Ha én megmérem a kerületét, abból honnan fogja tudni, hogy mennyi az r??? :o Addig oké, hogy 2r az az átmérő, de hogy jut el az r-ig?

 

:o :D

Előzmény: Teaway (2765)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2766

HÁt, tőlem ne kérdezz ilyen bonyolult matematikai feladványokat, mert tök hülye vagyok hozzá, kár is lenne tagadni.:s :DD

De reméljük, Tea jól megaszonta....azééé majd megkérdezem a matektanár barátnőmet, hogy is van ez pontosan.:p :)))

Mérni már csak holnap, nem szedném elő a porszívót a spejzból, közel van a gyerekszobákhoz, a lurkók meg már szunnyadoznak.:p

 

Tudom, hogy annyi az ára, ha nem jön össze, és tényleg odaadod annyiért, akkor számítok rá és köszi!:)

Előzmény: away alone (2764)
Teaway Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2765
"ott akadok el, hogy a 2r-ből hogyan jön ki az átmérő"

2r az maga az átmérő.
Előzmény: away alone (2764)
away alone Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2764

Hát, ha akarod csak magát ezt is fel tudod szerelni, de takarítás közben sztem. épen az a roppant ötletes, hogy ott van végig kéznél.

Csak magamat ismervén, rengetegszer fordul elő az a szityu, amikor meglátom takarítás közben, hogy valami kütyün, mütyürkén, hifin, TV-n akármin már megint ott van a por, és de jó lene azt is letörölni onnan egyúttal. Egyébként is sokat lehet agyalni egy olyan kicsi zsúfolt lakásban, mint a miénk. Kétszer un. úgy, un. olyan 'stratégiával' (merthogy itt ezt is meg kell tervezni, és bevallom lehet izzadni, meg tökölni rajta rendesen ,allergiával még idegesítőbb az egész...) még nem sikerült sohasem kitakarítanom úgy, hogy elégedett legyek szintén rikán adódik rá lehetőségem.

Úgy hiszem, ezt az újszerű tartozékot - többek közt - nekem találta ki az ELux, feltéve, hogy tényleg működik.

 

Új, valakinek szükségtelen tartozék. Nekem ilyen pl. a készülékhez kapott kemény sörtés bútor kefe, amivel a szőnyegen kívül semmit nem mernék 'lepolírozni', hogy végigkarcoljam. Helyette viszont pont egy ilyen jó jött volna...

 

Nos nekem van olyan izé vonalzóm, körzőm, sőt tolómérőm is, de lehet még eszembe jut az ált. isk. matekból is valami, csak hogy visszakanyarodjuk kicsit az időben...merthogy az volt legrégebben, így nehezebbé tettem számomra az emlékezést..ott akadok el, hogy a 2r-ből hogyan jön ki az átmérő :P :D

 

Újonnan 5000HUF, ennek a negyede+pk..ha előre láthatóan nem bírom összepaszírozni.

Előzmény: tunderlala-3 (2763)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2763

Ja értem már, akkor ezt a két cső közé kell tenni, nem oda, ahová én gondoltam.....de akkor sem tudok neked átmérőt mérni, nincs olyan izénk itthon.

Mérjek kerületet? Jó vagy matekból? :p :D

 

Hol tudod ilyen jó árban beszerezni? És ez új? Annak néz ki....

Ha neked nem jó, akkor negyed áron megveszem, annyit mondtál rá, ha jól emlékszem...:p

Előzmény: away alone (2762)
away alone Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2762
Ja és a kép lemaradt:
Előzmény: away alone (2761)
away alone Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2761
Köszi Lala!
Tehát, igen a könyök/markolat után kell közvetlenül felhúzni a csőre (legalábbis oda érdemes, persze ettől még lehet bárhová, ahol 'luftot' kaphat), majd ennek a végére megy az addigi felszerelést, azaz a csövek, és annak végén szívófej.
Azzal a középső karral kell rányitni a 'luftot'.
Ami zavaró az a tartozék jobb oldalán, a cső felső részén, (ahová a könyököt kell becsúsztatni) látható kis pöcök (gondolom ez Eluxéknál valamiféle rögzítési mód, amit írsz is).
Ezek szerint a te géped csövén is hasonlónak kell lennie.
Ha nem jön össze, akkor legfeljebb negyedáron odaadom egy márka tulajnak, annyiért már jó vétel...na jó a 100Ft-os boltban kapható portörlő kefe még így is olcsóbb, de olyan is ;-)
Előzmény: tunderlala-3 (2760)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2760

Ezt a portörlőt szerintem oda kell felrakni a csőre, ahol luftot tudsz engedni neki. HÁtra kell húzni azt a kis fedőt, hogy nyitva legyen, és oda kell tenni, hogy ott le tudja szívni a port a kefére és a légáramlás megforgassa, hogy elektrosztatikusan feltöltődjön....nem láttam még ilyet élőben, csak így képzelem el, hogy így működhet....sztem.

 

Ott azon a részen van egy kiemelkedő kis perem a csövön, szóval nem annyiazannyi, mint ha más sima részen lemérem a csövet....nemtom sikerül-e érthetően elmondani, mi a kínom a méréssel. És azt sem tudom, hol van itthon ilyen kütyü, amivel az átmérőt meg tudnám mérni, majd ha hazajön azuram, megkérdezem tőle, van-e itthon ilyenünk...egyébként kerületet tudok mondani, ha az jó, abból számolhatsz.

 

De sztem. a legjobb az lenne, hogy vidd el a porszívócsövet (azt a részt, ahol a luftot ráengeded), és próbáld rá, hogy fel tudod-e rakni rendesen...az a biztos.

Előzmény: away alone (2759)
away alone Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2759
és...Hány kicsi méter az ELux csöve?
Féláron talán megéri az árát, de ehhez tudnom kellene megfelelő e..mondjuk ha más nincs gázégővel átmelegítem, és kitágítom/szűkítem, ha kell. Ennek ellenére megnyugtatóbb lenne, ha tudnám, hogy egyből rápasszol a LIV-re, és használatra kész :)
Előzmény: tunderlala-3 (2756)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2758
Tömören összefoglaltad.;) :D
Előzmény: Törölt nick (2757)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2756
VAlaki azt mondta itt régebben, hogy vett ilyet, de nagyot csalódott benne, mert hamar visszaengedi a port....úgyhogy nem vettem én sem, pedig kacérkodtam a gondolattal. Inkább a Pronto Dustert használom portörlésre, és a DM-nek is van hasonló portörlő pamacsa, az nem eldobható, hanem mosható....annyira nem profi, mint a Pronto, de elég jó az is, és jóval olcsóbb már a vásárlásnál is, és mosható, nem dobod el egyetlen portörlés után, mint a Pronto-t.
Előzmény: away alone (2755)
away alone Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2755
Egy Elektrolux-os segítségét kérném.
Kinéztem magamnak ezt az Elektrolux Easy Clean elektrosztatikus portalanítókészletet, de nem tudom, hogy nem e csak parasztvakítás.
Elméletben nagy segítség lehet, de gyakorlatban is az?
Másrészt nekem nem ilyen márkájú gépem van, így szükségem lenne egy tulaj segítségére, hogy kompatibilis e egyáltalán az én csőméretemmel.
Lemérné nekem valaki pontosan mekkora a cső külső átmérője egy Elektroluxnak?
Nekem 35mm-es-re lenne szükségem.
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2754

Semmi rés nincs a a 2 cső illeszkedésénél!! Jah és nem is látszik kis gyenge tákolmányak hanem masszív :P

 

Itt sincs rés, mert összecsúszik a kettő, de ha nem elég erős csavaró mozdulattal rakod össze, akkor szét tud esni...azt meg nem értettem, hogy miért írta, hogy gyenge tákolmány, én nem látom annak....persze ez relatív biztosan....talán....

Előzmény: meszipeti (2752)
meszipeti Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2753
Electroluxot!!
Előzmény: tunderlala-3 (2751)
meszipeti Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2752
Az enyém meg 27e ft volt és semmi baja nincs! Mondom néha még tényleg nehéz szétszedni! Semmi rés nincs a a 2 cső illeszkedésénél!! Jah és nem is látszik kis gyenge tákolmányak hanem masszív :P
Előzmény: tunderlala-3 (2750)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2751
Te mit vettél végül, Philipset, ugye? :p
Előzmény: meszipeti (2744)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2750
Ennél tényleg nem jó a fém és a müa. cső illeszkedése, ha porszívózás közben visszahúzásnál beleakad mondjuk bútorlábba, akkor előfordul, hogy a fém cső kiesik és leesik a padlóra....nah ezért ragasztószalagoztam a kettőt össze.....25 ezerbe nekem még ez belefér, ha amúgy tök jó az egész.:D A következő ami megfelelő lenne, már simán a duplája minimum.
Előzmény: meszipeti (2744)
baka_bacsi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2749
Én igazából arra vagyok kíváncsi, hogy megbízható-e, illetve van-e valakinek ilyen és az meg van-e vele elégedve?
Előzmény: Teaway (2748)
Teaway Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2748
Előzmény: baka_bacsi (2747)
baka_bacsi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2747
Sziasztok!
A következőben kérném a segítségeteket, mi a véleményetek a Dirt Devil márkáról. Nekem teljesen ismeretlen az egyik "fukar" üzletben próbált egyet rámtukmálni egy padlótisztítási szaktanácsadó. Ez egy Centrino XL 2400 W volt 25e-ért. Hallottatok egyáltalán erről a márkáról? Ebben az üzletben elég nagy volt a termékválasztékuk. Mivel értetlenül néztem a márkanév hallatán, emberünk mindjárt "amatőr vásárlónak" minősített.... Köszi a segítséget.
miranda16 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2746

Kedves Meszipeti !

Köszönöm az infot, átgondolom még a porzsák/ tartály kérdést!

meszipeti Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2745
A ZAM u.a mint a ZCX csak az egyik porzsákos a másik meg meg porzsáknélküli! Amit te néztél ZAM 6104-es is ugyanúgy turbófejes. Neked kell dönteni hogy porzsákos vagy tartálys gépet szeretnél e.
Előzmény: miranda16 (2741)
meszipeti Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2744
Az én porszívómnak meg nagyon jól illeszkednek a csövek de tényleg! Még néha alig akar szétjönni! Meg szerintem nagyon halk! Hangosabb a levegő amit beszív! :P
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2743

Hát, ezt mondom én is :p :D ....ennyi pénzért nem hiszem, hogy kapni jobbat, vagy közel hasonlót.

 

Használd egészséggel!:)

Előzmény: .ISU. (2742)
.ISU. Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2742
Sziasztok!

ZXC6205-öt vettünk!

Csak egy köszönömért ugrottam be ide hozzátok. Az elmúlt hónapban végig olvastam a topicot, sok hasznosat olvastam és segített a választásban! KÖSZÖNÖM Nektek!

Ár/érték arányban a legjobb ajánlat a 6205, persze, ha több pénzt szántam volna rá, akkor lehetett volna a 40ezres kategóriában a samsung vagy philips (vagy karcher) ill. az 50ezres kateg. fölött rowenta (62 vagy 63 dB !!!) vagy természetesen Miele.

Egyébként a véleményem a készülékről röviden: megfelelően szív, nagyon jól szűr, nagyon jó hogy csak ki kell önteni a koszt a tartályból és nem kell mindig papírzacskózni, viszont a kidolgozás minőségén(műanyag elemek, porszívó cső és annak csatlakozásai) már látszódik, hogy az alsó kategória és a hangjára sem lehet azt mondani, hogy halk.

Az elektroparknál rendeltem. Sajnos nem 3 nap alatt jött meg, mert nem volt raktáron, így megrendelték a gyártótól és kb. 1,5 hét alatt jött házhoz.

por mentes napokat mindenkine,
köszönettel
Isu
miranda16 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2741

Sziasztok! Porszívót szeretnék venni, de előbb tájékozódom:-) Mosógép vétel előtt is az itteni topicot böngésztem. Végül a fórumon nagyon dícsért AEG-t vettem meg és nagyon meg vagyok vele elégedve!! Elektrolux 6205 szimpinek tűnik minden szp.-ból, még esetleg a samsung, Lg. A kérdésem az lenne, hogy a MM-ban most akciós Elektrolux ZAM 6104-ről tudtok-e valamit? Remélem nem a ZAC nagytesója??

A 6205-t láttátok mostanában vhol jó árban rendes (értsd nem netes)boltban? Szeretném megvenni most 7végén a gépet és egy jót porszívózni ;-)

Köszi

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2740

Tudom, hogy Te arra :), de lehet, hogy ez neki nem volt úgy egyértelmű....

Előzmény: Teaway (2739)
Teaway Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2739
Igen, én is a kisebb számúra értettem.
Előzmény: tunderlala-3 (2737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!