Keresés

Részletes keresés

-Tsunami- Creative Commons License 2008.04.10 0 0 34
Előzmény: Khelben (33)
Khelben Creative Commons License 2008.04.10 0 0 33
ja, a méreteket úgy kell nézni, hogy a két végén a háromszög hosszabbik fái 3 méteresek és a középső keresztrúdja is 3 méteres.
Előzmény: Khelben (32)
Khelben Creative Commons License 2008.04.10 0 0 32
kész a hintaállványom :o)
talán látszik, hogy nem spóroltam a menetes szárakkal :o))

anyagköltsége kb 15000 Ft.


vm.aniko Creative Commons License 2008.03.17 0 0 31

mi ilyent tervezünk csinálni itthon  "saját kezüleg"

 

Khelben Creative Commons License 2008.03.17 0 0 30
Első nap :o)
21 rönk, 26k ft. Lesz belőle hinta, csúszdaállvány és ha kijön, akkor egy homokozókeret is.

Előzmény: Beus81 (28)
kerteszke Creative Commons License 2008.03.12 0 0 29

Sziasztok!

A http://www.fajatek.floranet.hu/ oldalon a Jungle Gym játékok be vannak méretezve. Abból már el lehet indulni a tervrajzkészítés rögös útján. Ezek a játékok alapban sem drágák, mondjuk nem is kell rá számítani, hogy kiszolgálják az unokát is. Játszószert lehet csinálni még rönkfából is, az sem nehéz. Ha valakinek van valami konkrét ötlete, hogy mit szeretne otthon csinálni esetleg írjon aztán adhatok tanácsokat, talán még tervrajzot is.

Beus81 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 28
Sziasztok!

Engem is érdekelne, hogy ki mire jutott a házi játszójával! Megérte végülis? Mennyiből jött ki és mennyi munka volt vele? Jó lenne néhány kép is! Remélem feléled a topic!

Lud, ha erre jársz, légyszi írd meg a tapasztalataidat! Köszönöm!

Beus
Előzmény: Khelben (27)
Khelben Creative Commons License 2008.03.10 0 0 27
Lud, figyeled még a topicot?
Le akarom másolni a hintaállványodat, nagyon meggyőző darab a képek alapján :o)

Láttam a képeid között csúszdát, annak csináltál végül állványt? Esetleg arról is lenne képe(i)d?

Köszi!
Előzmény: Lud (9)
andrea0314 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 26
Sziasztok ZsuR a képek amiket feltettél ill a tervrajz is tök jók vannak esetleg még hasonlóid vagy van valaki aki tudja hol lehet hasonlót találni a neten mert van 3 gyerekem költözés elött álok és szeretnék valami kis játszót nekik de persze olcsón mert pénzem az nem sok van ezért gondoltam a család férfitagjaival csináltatok egyet de ha nincs lerajzolva vagy leirva hogy nagyjából hogy csinálják az életben nem veszem rá őket hogy csinálják meg de ha valaki tud nagyon olcsón készet azt is jónéven venném ha leírná Szóval mindent bele :-))))))))))))köszike Szió
Lud Creative Commons License 2005.08.09 0 0 25
Orommel latom, h felporgott a topik. Festekre mar biztos mondtam, h nekem a Dufa Holz vizbazisu vekonylazur jott be. Fabuzi vagyok es jopar festeket kiprobaltam mar korabban nyilaszaron, pergolan stb.
A foldbe asas nalam akkor maradt el, mikor kiderult, h tul alacsonyra kerulne a hinta, de egy 2,5m-es ronk van vagy 40 kilo egy ossszerakott jatszoter kijon 300-ra. Ha a homokozo-torony nem magaban all hanem mondjuk csatlakozik hozza egy hinta akkor minimum tornado kell, h kimozditsa.
Hazikora en is gondoltam tavlatilag, az egyszeruseg miatt elsore a fenyo ugrott be.
Előzmény: Törölt nick (23)
Fabrik Creative Commons License 2005.08.02 0 0 24

Na, most elbizonytalanítottál. Lehet, hogy nem betonozok, úgyis homokozó lesz az aljában.

Az árról annyit, hogy egy 2,5 méter magas, tornyos házhoz a faanyag (most vettem meg) - végül - körmart akácból 10eFt, hozzá még kell némi más fa is, ami kb. 5000 Ft lesz, a csúszda 18000. Ez még tető nélküli, de úgy számolom, hogy a tető 5000 körül van. Ja a lazúr 6000, csavar 1000 azaz 45000 lesz kb.

 

Milyen vastag gerenda a függőleges? És mit jelent az, hogy "a talp részét megfelelő szögben kell levágni/elkészíteni"?

 

Milyen faanyagot keresel?

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 23

Hello,

 

Én készen vettem rönkfából készített játszóteret -tudjátok, ami teljesen természetes hatást kelt, tehát nem szabályos alakú gerendákból van-, bár már megbántam, mert tényleg irreálisan drága volt. Még úgy is, hogy ősszel vettem és a szezon vége miatt közel 50eFt-ot alkudtam belőle.

Ami a lényeg, ezt nem kell lebetonozni sehova. Nagyon jól meg van csinálva, már csak a súlya miatt is atom stabil. Ahogy elnézem az a lényege, hogy vastag gerendából kell készíteni a függőleges tartókat, és a talp részét megfelelő szögben kell levágni/elkészíteni. Így bárhová felállítható, stabilan, biztonságosan. A lebetonozást szerintem azért gondold meg, mert később, ha netán változtatni akarsz rajta vagy át akarod helyezni máshová, akkor sokat fogsz szenvedni az elbontással.

 

Én valami házikót szeretnék házilag, de nem találok megfelelő faanyagot.

Előzmény: Fabrik (22)
Fabrik Creative Commons License 2005.07.31 0 0 22

Na, akkor én is blogolok egy kicsit. A játszótérhez utánanéztem a rönköknek. Egy 2,5 méteres 10-es átmérőjű rönk 830 Ft. Ez kéregtelenített, azaz csiszolni kell még, de vagy a flex, vagy a szalagcsiszoló ezt megoldja.

 

A lefogatásra meg kitaláltam valamit. A bluerabbitnál láttam ún. földpirált:

http://www.bluerabbit.hu/fiches/accessoires/anchorage_0.html és

http://www.bluerabbit.hu/fiches/accessoires/anchorage_1.html

 

Ezt fejlesztettem tovább (már csak azért is, mert Szeged messze van). A szomszédban építkeznek és a megmaradt betonvasból (10-esből) hajlíttattam egy ilyet (kb. 75cm hosszú):

 

betonvas

 

A földbe meg ezzel beások a négy sarokba 1-1 13 cm átmérőj, 85 cm mély lyukat (feleségem nagypapája készítette rönkök befúrására):

 

Lyukasztó

 

A lyukba beleteszem a vasat szemmel felfelé, betont öntök bele (szintje 10 cm-rel a föld alatt és a 4 egymáshoz vízszintbe lesz). Amikor megköt, a torony 4 lábát hozzácsavarozom, ahogy az előző linkben volt. Persze a vas betonon kívüli részét lefestem, hogy ne egye meg a rozsda.

 

A rönk így csak 10 cm-re lerül a föld alá, de a torony robbanthatatlan lesz :)

ZsuR Creative Commons License 2005.07.28 0 0 21
Ezeket nem kell leasni.
Előzmény: ZsuR (20)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.28 0 0 20
Ide is nezz be!

Nagyon jok a tervek (szemelyes tapasztalat) es konnyen kovethetoek a meretek. Ami a gondot okozhatja, hogy a meretezes az inch-ben van - de az interneten azt is konnyen at lehet szamitani. Meg annyira nem is fontos kovetni - lehet a sajat lehetosegekhez alkalmazkodni.

Nekem ez tetszett a legjobban:
Előzmény: Fabrik (17)
Fabrik Creative Commons License 2005.07.28 0 0 19

Ja, még valami. Vannak esetleg neked is képeid a játszóteredről?

Előzmény: JarJarBinks (15)
Fabrik Creative Commons License 2005.07.28 0 0 18

Köszi! A vastaglazúrtól én is féltem.

 

Igen, az Erdért volt, amit láttam és ócsó'! :)

Előzmény: JarJarBinks (15)
Fabrik Creative Commons License 2005.07.28 0 0 17
Áááá, igen,  arra nagyon jó, de van egy jópár oldal még, ahol vannak méretek, sőt van, ahol méretezett műszaki rajz is van.
Előzmény: ZsuR (16)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.28 0 0 16
Nem megvetelre gondoltam - hanem a tervre.
Előzmény: Fabrik (14)
JarJarBinks Creative Commons License 2005.07.28 0 0 15

Szia!

 

Én a Budakeszi Erdért telepen vettem akác rönköt 3m hosszú változó vastagságú, de 10 biztos megvan, lehet válogatni, egy hinta keresztgerendájához pl 15-öst választottam. Az Erdértnek sok telep van Bp-n, biztos van máshol is akác. www.erdert.hu

 

A vastag lazúr azt hiszem hajlamosabb leperegni.

 

Üdv,

JJB

Előzmény: Fabrik (10)
Fabrik Creative Commons License 2005.07.28 0 0 14

Első körben igen, de aztán rájöttem, hogy ők kb. 1000%-os árréssel dolgozhatnak, mert egy rönk 800-1600 Ft, egy ilyen torony meg indulásnak 80000 Ft. Ráadásul a fát itt is én vághatom, fúrhatom, azaz a szerelvényeket adják.

 

Találtam egy helyet, ahol 24000 körül igen jó torony volt, de oda volt írva, hogy a doboz a faanyagot nem tartalmazza, azaz vennem kell, meg kezelnem, stb.

 

Akkor ugyanott vagyok, ha megépítem magam.

Előzmény: ZsuR (12)
Fabrik Creative Commons License 2005.07.28 0 0 13

Neten kerestem rá az akáctörzs, akácrönk szavakra és egy erdészetet találtam Bp-en (hozzáteszem Szegeden, Zsámbékon stb. sok van.), de utána kell néznem, mert valahova elbányásztam a címet.

 

Előzmény: Törölt nick (11)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.28 0 0 12
Ilyesmikre gondoltatok?
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 11

A lényeg, hogy 10-es akácrönkökből szeretném megépíteni

 

Hol lehet ilyeneket kapni? Én eddig bárhová bementem fatelepre, mindenhol csak "sima" faanyag volt -pl. lambéria, hajópadló stb.-. Sehol nem találok természetes rönkgerendákat vagy pl. egyenetlen szélű de lapjában gyalult falapokat, amiből pl. egy házikó oldalát tudnám megcsinálni.

Ezeket valami spéci helyen árulják, és nem fatelepen?

Előzmény: Fabrik (10)
Fabrik Creative Commons License 2005.07.28 0 0 10

Sziasztok!

 

Én is most csináltam meg a kertet és elképzeltem bele egy 130x150-es alapterületű tornyot, aminek az alja homokozó, egy létra van mellette és egy 3m-es csúszda van hozzá. Ez utóbbiból a csúszdát a gyártótól igen nagyon olcsón meg is rendeltem.

 

A tornyot 3m magasra tervezem, mert a csúszda indítási magassága 165cm, ami a padlószint és ugye szeretném, hogy a gyerek ne verje szét a fejét.

 

A lényeg, hogy 10-es akácrönkökből szeretném megépíteni (bár a 8-as is elég lenne, de Bp. környékén nem találok ilyet reális áron). Jó volna, ha a fa göcsörtös lenne, nekem az nagyon tetszik.

 

A homokozó oldalát félrönkök fogják alkotni, vagy pallókat csapolok össze és ágyásszegéllyel rejtem. A 165-ös magasságban lesz egy újabb keretes össefogás vagy rönkökből, vagy félrönkökből, illetve a tetején.

 

Az egészet valami vöröses színűre lazúrozom (talán mahagóni, de annál lehet, hogy jobb lenne egy árnyalattal rikitóbb).

 

A csavarokat (10-es kapupánt) természetesen süllyesztem.

 

Még 1- kérdésem van, amit tisztáznom kell magamban:

 1. Leássam-e valamennyire, vagy elég súlyos. Ha igen, mennyire? Vagy betonozzam kicsit a földbe?

 2. A lazúr vastaglazúr legyen, vagy sima?

 3. Hol kapok Bp. környékén - jó árban - akácrönköt?

Előzmény: Lud (7)
Lud Creative Commons License 2005.06.01 0 0 9
Godollo, Isaszegi ut asszem 68. Mivel kicsik a gyerkocok egy ketmeterest vettem ha jol emlekszem 19000ert. Ez egy uvegszalas darab, kicsit hullamos a csuszofelulet, de voltak egyenes csuszdak is 3 meter hosszuak, sot volt meg egy ami meg ennel is nagyobb volt. Vannak komplett femvazas es favazas jatszoterek is, kerti butorok stb. A csuszdarol is felrektam egy kepet a tobbi melle.
Előzmény: JarJarBinks (8)
JarJarBinks Creative Commons License 2005.05.31 0 0 8

Nemsokára én is csúszda vásárlást tervezek. Mennyiért sikerült venni. Sajnos én csak 40-ért találtam:( A Bécsi úti bolt merre esik? Az amolyan kertépítő bolt?

 

Köszi,

JJB

Előzmény: Lud (7)
Lud Creative Commons License 2005.05.30 0 0 7
Latom van aki megnezte a kepeimet ezert folytatom extrovertalt szoomlenyeimet. Ujdonsag a tortenetben, h helyben sikerult egy 2m-es gyerekcsuszdat vennem. Mindenkeppen ugy akarom boviteni a meglevo cuccost, h ha a gyerkocok megnonek, es kirohogik a kis csuszdat, minimalis barkacsolassal upgradelni lehessen 1m-rol 1,6-ra a kezdomagassagot, ill. a csuszdat 2rol 3ra. Ja vettem egy kotelletrat is, ami a hinta helyere akaszthato.
Előzmény: Lud (6)
Lud Creative Commons License 2005.05.26 0 0 6
Neten vadasztam csuszdara. Nehol 100 rugo folott van egy uvegszalas cucc, marad a szadai 33000-es, ill. meg elnezek a Becsi utra is, mert a net alapjan egesz jo arakat tudnak ok is. Annak aki kevesbe van beindulva a barkacsolasra kesz cuccok is vannak: http://www.nad.hu/kerteszeti/kertijatekok2.htm#
Előzmény: Lud (5)
Lud Creative Commons License 2005.05.17 0 0 5
Atmegyek blogba. Az elso szerkezeti fazis kesz, vegul a vastag reszeket 10-es atmenocsavarral rogzitettuk ossze. Csuszdat talaltam 33000-ert h a vki tud olcsobban ne tartsa magaban.
Kepek : http://kep.tar.hu/lud/50059202
Előzmény: Lud (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!