Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2688

Ez egy isteni cucc .... !!

 

Jah...király! ;) :DD

Nagyon észen kell lenni vele, mármint ami a porszívót illeti....nálunk sem égett le egy porszívó sem tőle soha.:p

Előzmény: Törölt nick (2686)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2687
NÁlunk 120 m2, 3 gyerekkel terhelve ráadásul :D...... úgyhogy nem lenne szabad túlmelegednie!!!!!!!!!! Ha megint előfordul én megnézetném a helyedben, nálam még sosem csinált ilyet.
Előzmény: tara (2683)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2686
Ez egy isteni cucc .... !! Egy ismerős csalad egy komoly takarítógépet egetett le vele ... Ravettem a családot meg a gyerekeket hogy ugy kell ezt hasznalni hogy amikor rácuppantod akkor azt a szelepet ami a csőfogónál szokodt lenni nyitni kell. Igy feleslegesen nem kinlódik a porszívó. Amikor kell tényleges szívás akkor hüvelykujjal hirtelen befogod es vissza. Igy szakaszosan gyorsan lehet uzemeltetni es a motor is tud egy kicsit hulni .... Nem is egett le egy gépünk sem ...
Előzmény: tunderlala-3 (2680)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2685
Nekem meg nem tett ilyen dolgot. Igaz hobbiból néha 8 bárral az udvaron ha ugy tartja kedvem akkor kicsapon azt a kis port ami bennemarad. Na nem kell rengetegre gondolni ....
Előzmény: tara (2684)
tara Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2684
Nem volt nagyon meleg (szerintem), de úgy látszik mégis emiatt kapcsolt le
Előzmény: Teaway (2677)
tara Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2683
110 négyzetméter :-(
Előzmény: tunderlala-3 (2679)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2682

Értem....olyat nem láttam még sosem....nem is fogok már szerencsére.;) :D

Örülök, hogy tetszik a porszívó, használjátok egészséggel, és orrszívásra minél kevesebbszer kelljen.:p :)

 

Lehet porzsákot netről is rendelni már amúgy, asszem  ingyen ki is hozzák, de akkor sem egy olcsó megoldás, én legalábbis baromi sokat porszívózok....

Előzmény: LordAndrew (2681)
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.04 0 0 2681
A mi orrszívónk oldalának tetejéből jön ki a cső, pont azért, hogy a porszívó ne szívghasson be semmit :)


Megvettem a Samsungot. Eddig pozitív a véleményem: jól szív és jó ez a portartályos ötlet (örülök, hogy nem kell többé porzsákot hajkurásznom)
Előzmény: tunderlala-3 (2680)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2680

Gondolom ez van, vagy van már másik fajta porszívóra köthető is?

Nah én ezt azééééé nem raknám tartályos porszívóra. ;) :DDD

 

 

Előzmény: LordAndrew (2675)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2679

Mekkora a lakás, hogy képes túlmelegedni??? :o

Én 120 m2-t porszívózok vele, ráadásul a 3 gyerek minden kacatja legtöbbször szanaszét, és mindent arrébbrakok, meg vissza, szóval nem csak az van, hogy ott megyek, "ahol a papok" táncolnak, így még több idő....mégsem fordult elő ilyen soha...

Előzmény: tara (2676)
nagya2 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2678

:-)))))

Pl nekem :-)

Üdv Nagya

Előzmény: Törölt nick (2668)
Teaway Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2677
Most akkor nem is nagyon meleg vagy pedig túlmelegedett?
Előzmény: tara (2676)
tara Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2676
Köszönöm, úgy látszik mégiscsak túlmelegedett, mert a tartály kiürítése és egy kis várakozás - hűlés után újra elindult. de azért ez nem jó jel :-(
Előzmény: tunderlala-3 (2669)
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2675
A mi orrszívónk benntartja a benntartanivalót. Mondjuk kipucolni utána elég gusztustalan, de a porszívóba nem jut az anyagból.

A Panasonicról kinek mi a véleménye? Ketten maradtak versenyben ma délutánig: Pana és Samu. Ebből egyelőre a Samu szimpatikusabb, mert ott a honlapon direkte kiemelik, hogy "az egész élettartam alatt mosható filterek" Ez szimpi.
Előzmény: tunderlala-3 (2671)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2674
Azt mondja, hogy nem meleg, nem azért kapcsol ki.:(
Előzmény: Törölt nick (2673)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2673
Nekem is megy mint a gép de lehet hogy a hővédelem kapcsol ki ?
Előzmény: tara (2666)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2672

Köveket nem porszívózok vele, de lego szokott belekerülni néha, na olyankor ki kell kapcsolni és kivenni belőle, mert a ciklonostekeredett rendszerében elég szép hangon csörömpöl.:s :D

 

Nemtom meddig bírja a hepa majd, okt. óta még tiszta...aztán majd meglátjuk, de azért nem hiszem, hogy 3-4 évig kibírná....illetve, ha mosod, akkor talán, ha azt feltételezzük, hogy 3-4 mosást kibír, amit itt írtak régebben...én nem fogom mosni, ha koszos lesz akkor kuka, az allergiánk miatt nem rizikózok.

 

Mivel ez azért papírból van, nagyon óvatosan szabad csak kimosni, azt hiszem, hogy langyos folyóvízzel próbálkoznék először, ha az nem elég neki, akkor egy kis perwoll-os vízbe beáztatnám, de sokáig tuti nem szabad, mert papír.

Előzmény: LordAndrew (2663)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2671

Olyat ne vegyél, amiben HENGERES szűrő van középen, azokat mindenki szidja, takaríthatatlanul elmocskolódnak.:(

 

Amúgy most jobban belegondolva és visszaemlékezve még azokra az időkre, amikor még porszívóztam a gyerekek orrát, nem biztos, hogy tartályos porszívót vennék.

Ez nem volt még olyan régen, a legkisebb lányom 4 éves....szóval azért amikor rendesen beteg volt, akkor volt szutymó a nóziban rendesen, és nem maradt meg minden az orrszívó-porszívó hengeres izéjében, na érted.....ment a csövön keresztül azért a porszívóba is sztem....na most nemtom, hogy ez mutatna a portartályban és lenne-e kedvem onnan is takarítani....:s :D

 

Esetleg inkább valami olcsóbb porzsákosat, amíg ki nem nő az orrszívózós korból és utána egy portartályosat...és is azért vettem azt, mert utáltam az örökös porzsákbeszerzést.

Előzmény: LordAndrew (2664)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2670

Ki kell osztani heti feladatnak, ki legyen a soros, aki 2-3 naponta beírja. :p :D

;)

Előzmény: Törölt nick (2665)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2669

Szia!

 

Sztem valami baja van, sosem szokott leállni, még ha egy húzásban porszívózom vele az egész házat, akkor sem.

Ezzel most nem sokat segítettem, és sajnálom, hogy így jártál, de asszem szervízbe kéne vinni... :(

Előzmény: tara (2666)
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2667
OK. Köszi az infót. ZAC kilőve.

Mi a vélemény a többiről? Samsung, Pana?
Előzmény: Törölt nick (2665)
tara Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2666

Help!

Mitől van az, hogy a ZCX-6205 leáll, pedig nem is nagyon meleg és a tartály kiürítése után sem indul újra? Volt már ilyen valakinek?

Előre is köszönöm a válaszokat

LordAndrew Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2664
Ma kell megvennem a porszívót (az orrszívás miatt nagyon fontos) és csak a fukar áruház van a munkahelyemnél, tehát mindenképpen innen kell vennem. Itt ilyenek vannak, hogy:

<a href="http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/detail.do?group=homeappliances&type=vacuumcleaner&subtype=baglesstype&model_cd=VCC4350V3W/XEH" target="_blank">Samsung SC3450 - 22.000 Ft</a>

Szimpatikus - mosható szűrőkkel (nem kell venni, sem cserélni)

<a href="http://depo.hu/index.php?pn=product&c_main=996&c_parentid=951&c_id=962&p_id=141383" target="_blank">Electrolux ZAC 6708 - 20.000 Ft</a>

Hengeres HEPA filter van benne, amiről nem tudom, hogy mosható-e

<a href="http://www.samsung.com/me/products/vacuumcleaner/canister/sc4330.asp?page=Specifications" target="_blank">Samsung SC4330 - 18.000 Ft</a>

Nem tudom milyen szűrők vannak benne, moshatóak-e egyáltalán

Panasonic MC-E-6003 - 14.000 Ft

Ebben elvileg mosható HEPA van, de pl nem tudtam szétszedni a boltban egyszerűen a tartályt. nem volt magától értetődő a kezelése.

Ti melyiket javasoljátok. Ma délután 4:30-kor az egyiket megveszem. Ha senki nem mond semmit, akkor a Samsung 4350-es lesz.

Andrew
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2663
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Az mindenesetre biztató, hogy ez az 5000 forintos szűrő október óta mosás nélkül elvan egy gépben és többször is mosható. Ez azt jelenti, hogy normál használat mellett kb 3-4 évig ki lehet húzni egy ilyennel? Hogyan kell mosni egy ilyet? (mosógép, mosogatógép, vízzel kiveretés). Nagy dolgokat is fel lehet vele szívni, anélkül, hogy tönkre menne? (kavics, negyed krumpli, játékkatona)
Előzmény: tunderlala-3 (2661)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2662

Ja igen, 10 év...háááát, esetleg egy 100 ezres porszívó már tudja, akkor a mielék között nézz szét....de ha luft nélkül és hosszú ideig szívatod vele a gyerek orrát, akkor az sem fogja sokáig bírni....egyik sem.:s

Három gyerkőcöt "porszívóztunk", nem ment tönkre porszívó az orrszívástól sosem....túl sokáig ne csináld, és amikor végzel vele, ne egyből kapcsold ki a porszívót, húzd ki belőle az orrszívó részt, és kicsit járasd még szabadon....és orrszívás közben sem árt ugyanez, akkor nem fog leégni....legalábbis nálunk így nem égett le.:p

Előzmény: LordAndrew (2659)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2661

Szia!

 

Nekem van zcx 6205, én "fertőztem meg" vele a topicot :p :d és azóta már többeknek is bevált.:)

 

Szaftos cuccot nem szívnék fel vele, hogy utána benne büdösödjön, meg szétkenődjön a tartályban :s ....virágföldet fel szoktam, ha nem sáros....

 

Hepa az a szűrő, ami a porvisszatartási csodaizét biztosítja :p :d....mi full allergiások vagyunk, és nagyon bejött a porszívó, a légtisztítónk sem jelzi, hogy működik, mármint nem érzékel port, még ha a közelében porszívózok vele, akkor sem.

Hepa mosható ebben, ez kb. 3-4 mosást jelent, azt mondják...én még nem mostam, mert -bár 120 m2-t szinte naponta összeporszívózok vele- teljesen tiszta. Október közepén vettem, szóval bírja rendesen. Nincs sok macera vele, akkor szoktam kiüríteni a tartályt, amikor megtelik, kb. két hetente, és olyankor el szoktam mosni folyó víz alatt, meg kimosom a szivacsszűrőket....ennyi.

 

Szerintem változhat a hepa szűrő formája, stb. típusonként, szóval nem biztos, hogy ami jó az egyik porszívóba, az jó a másikba is....ha nem így van, majd kijavítanak.

Ebbe a típusba ha jól emlékszem, 5 ezer körül van a hepa.

Előzmény: LordAndrew (2659)
LordAndrew Creative Commons License 2008.04.02 0 0 2659
Sziasztok,

leégett a porszívónk motorja (gyerek orrszívót tettünk rá és nem bírta a strapát) és kéne egy új gép. Teljesen zöld vagyok a háztartási kisgépekhez (féfiként a szórakoztató elektronika jobban vonz). Amit szeretnék:

-Családi porszívót (minden sz@rt fel lehessen szívni vele: a gyerek szaftos, földre potyogott kajamaradékától kezdve a kiborult virágföldig)
-Lehetőleg ne legyen porzsák (nehéz találni a porszívóba valót és drága is)
-Ne kelljen bele mindenféle drága addícionális dolog (szűrőbetét, szagosító, kutyafüle)
-Minél olcsóbb legyen (max 25e Ft-ot ér meg nekem egy ilyen móka)
-Megbízható legyen (legalább 10 évig kihúzza)
-Minimális "törődési igénye" legyen (ne kelljen állandóan pucolni, üríteni, szűrőt tisztítani, gondoskodni róla. Menjen és kész)
-Nem fontos a mindenféle atkabiztosság, 100%-os porvisszatartási csodaarány meg egyéb mókusvakítás, nem vagyunk allergiásak...

Itt a fórumon lejjebb a ZCX-6205 -t ajánlotta valaki. Ebben is HEPA szűrő van, amit nem tudom, hogy micsoda, de láttam mosható és cserélhető változatot is. Kérdésem: ebben mosható van?

A mosható szűrő "örökéletű" szűrőt jelent? (Bárhányszor moshatom?) Hogyan kell egy ilyet kimosni? Ha nem örökéletű, akkor hány alkalmanként kell cserélni? Mennyibe kerül? Szabványos az ilyen vagy tipusonként változik, mint a porzsák?

Lehet ilyennel "szaftos" dolgokat, illetve nagy darabokat (kajamaradék) felszívni?

Előre is köszönöm a válaszokat:
Andrew
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2658
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2657

GŐZTISZTÍTÓJA van valakinek? Felmosásra gondolnám főleg....milyen, hamar felszárad utána a padló, kb. el is párolog, ami a gőzzel kikerül, vagy azért marad víz utána????

Ilyenkor jó felmosni nálunk, mert meleg a kő, de fűtési szezonon kívül nem győzöm kivárni, hogy felszáradjon....

 

Bocsi, tudom, nem gőztisztító topic, de olyan nincs....:D

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2656

Ne a szoba levegőjét szaglászd, hanem hajolj oda a gép farához és az onnan kiáramló levegőbe szagolj bele. Ha ott is érzed, akkor gond van. Ha nem, akkor az lehet a helyzet, mint eleinte nálunk is volt, hogy a lakásban mindenfelé (falakon, polcokon, egyéb helyeken) megbúzó porokat a gép igen nagy szívóteljesítménye felkavarja és ettől lesz porszag!

 

Szia!

 

Na ezzel látod, lehet, hogy mondasz valamit!!:) Hogy esetleg nagyobb a por leülve mindenhová, és az keveredik....nálunk az allergiánk miatt szinte semmi por nem volt (és nem is nagyon szokott lenni, ügyelek rá) amikor az új porszívót vettük, már akkor sem, így nem lehetett ilyen gond.

 

Viszont az előző porszívóval porszívózásnál én is mindig éreztem ezt a porszagot, ott a fent leírtak miatt is egyértelmű volt, hogy a porszívó okozza, abból jött vissza a porszag.:((((

 

Amúgy az alapos takarításhoz az kell, hogy porszívózás ELŐTT nagyon gondosan le legyen törölve a por mindenhonnan oly módon, hogy a levegőbe ne kerüljön bele....ehhez vagy a vizes portörlés megfelelő, de még jobb a Pronto Duster pamacs, sokkal gyorsabban lehet haladni vele, és nem engedi vissza a port.

Ha pedig így portalanítva van minden felület, akkor a porszívó sem tudja felkavarni működés közben....az enyém legalábbis függőleges irányban felfelé fúj, tehát a padlóról és a mögötte lévő tárgyakról nem kavar...ezért is szeretem.

Előzmény: zabadakk (2654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!