Keresés

Részletes keresés

vm.aniko Creative Commons License 2008.04.02 0 0 255

most nézem a neten,nincs is olyan lehetetlen rikitó narancssárga szinű kálla mint amit én láttam a gazdaboltban és ezért nem vettem meg.szabályosan rikitó szinű volt a virág a papirján.ha tudtam volna,hogy ilyen barackos lesz akkor nem hagytam volna ott.

 

csaba08 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 254

 Milyen a kála gumója?

 

 

 

California Calla

 

Ez egy 1-2 éves példány, California Calla és társai nemesítő cégtől.

 

 

 

Egyéb Kála

 

Ez egy öregebb, 2-3-4-stb éves példány, ez lehet már a saját nevelésű káládé is.

 

Oldalnézetben mindkettő lapos, az alja felé félköríves inkább.

 

Üdv: Csabi

csaba08 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 253

Szia,

 

Pihentetni nem úgy kell, hogy amíg szép zöldek a levelei nem adsz neki vizet.

Locsolod őket addig, amíg el nem kezdenek sárgulni a levelek. Ha a szabadban van, akkor ez a hűvösebb idő beáltával jön el. Én ilyenkor behozom őket a szobába és szép fokozatosan egyre kevesebb vizet adok nekik.

A levelek meg szép fokozatosan sárgulnak el. Az elsárgult leveleket ha óvatosan gyengén meghúzod, akkor elengedi őket a gumó. Akár csak a ciklámennél, nem levágni, inkább ilyen módszerrel "letépni" kell őket.

Amikor az össze levelet elhullatta, akkor nincs több víz, irány a szekrény alja egész tavaszig, ilyenkorig, mikor is azt kezded már látni , hogy a száraz földből kezdenek kikukucskálni a hajtásvégek. Akkor jöhet az új földbe ültetés és irány a szabad levegő, kert, stb..

 

Ha most szép zöldek a levelek, akkor NE vágd vissza, tedd ki a szabadba, esetleg adj nekik új földet. De ha el kezdenek sárgulni, akkor kövesd az elöbb leírt módszert. 1-2 hónap pihenés, VÍZMENTESSÉG kell nekik, utánna szépen virágzik.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Tündi71 (242)
csaba08 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 252

Szia,

 

Amint megérkezik rögtön szólok!

1-1.db érdekel?

Félreteszem neked!

 

üdv: Csabi

Előzmény: Kardszárnyú (244)
vm.aniko Creative Commons License 2008.04.02 0 0 251

sajnos nem látom rajta a fajtanevét.létezik olyan,hogy rumena?

ezt az oldalt találtam,gyönyörűek  nem?:))

 

http://www.callalilyshop.pacificcallas.com/allvarieties.htm

Előzmény: Kardszárnyú (250)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.04.02 0 0 250
nem vagyunk mi olyanok:)))))))
Gratula a sárgához:)
Előzmény: vm.aniko (249)
vm.aniko Creative Commons License 2008.04.02 0 0 249
me vettem egy sárgát,de psszttt!!!a férjemnek nemám elárultok!:)))
Előzmény: Kardszárnyú (248)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.04.02 0 0 248
de jó neked meg fordítva van:))))) Felénk nem igen láttam kála gumót:(((((((
Pedig nagyon sok helyen körül néztem....
Nem értem miért nem egyformák de így néznek ki:
Bordó:


Fehér
Előzmény: vm.aniko (245)
tófannyka Creative Commons License 2008.04.02 0 0 247

Bocsika, de nagyon régen jártam erre, és igen megindultak, gyönyörűek, de még nem mertem kivinni őket úgyhogy még bennt vannak a lakásban! Ők az első káláim és csak az ijedelem volt nagy!

 

Lady Blakeney Creative Commons License 2008.04.02 0 0 246

Csodálatosan gyönyörűek ezek a kálák!

Egyszer majd talán.......................:-)

Mennyire igényli a tápoldatozást nyáron a kála!

 

Előzmény: csaba08 (241)
vm.aniko Creative Commons License 2008.04.01 0 0 245
nekem meg a fehér leveles és a rózsaszin épp most dugta ki a fejét:)a sárgám és a narancssárgám meg még a gazdaboltban van de már nem sokáig.:))))))))/mert már eldöntöttem,hogy azok az enyémek lesznek:)/
Előzmény: Kardszárnyú (243)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.04.01 0 0 244
engem a piros és az első lila érdekelne, ha más még nem csapott le rá...
Előzmény: csaba08 (241)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.04.01 0 0 243
Sziasztok,
Képzeljétek a lila kálám már szép leveles a fehér pedig épp most dugta ki az egyik kis hajtását.pedig egy helyen voltak és egyszerre kezdtem locsolni is....
Majd holnap fénybe csinálok róla képet is.:)
Tündi71 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 242
Köszi a segítséget! Kidobva találtam az utcán, szétszedtem 3 felé. Próbáltam pihentetni, de amikor sárgultak megsajnáltam és meglocsoltam őket. Milyen a kála gumója? Ja, és visszavágjam vagy nem kell?
Előzmény: csaba08 (240)
csaba08 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 241

Sziasztok,

 

Akit érdekel, én most rendeltem Angliából egy-két különlegességet.

Ha valakit érdekel szerintem lesz belőle eladó is. Ebből a háromból biztosan lesz 2-2 darab eladó:

 

 

 

Calla Lily Purple  Calla Lily Purple

 

 

 

 

Calla Lily Majestic Red Calla Lily Majestic Red

 

 

 

 

Calla Lily ANNEKE Calla Lily ANNEKE

 

 

 

Szerintem olyan 1800-2000.Ft-ra jön majd ki darabja, de mindenképp megéri!

Különleges ritkaságok.

Ha valakit érdekel esetleg szóljon!!! Akkor félreteszem neki, ami kell.

 

Üdv: Csabi

csaba08 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 240

Szia,

 

Bár tényleg kicsi a kép és nagyo pixeles is a nagyításkor, azért kálának néz ki.

Egész télen bent volt és locsolgattad?

Ha igen, lehet hogy kicsit pihentetni kéne.

De nyugodtan kiültetheted a kertbe valami napos, de egyben árnyékos helyre.

Jót tesz a kálának, ha nyáron ki van ültetve.

Ha kiülteted a gumójáról úgy is kiderül mi az. A kertben is sok vizet szereti. :)))

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Tündi71 (237)
Lady Blakeney Creative Commons License 2008.04.01 0 0 239

Szia!

Látni látszik csak én speciel nem értek hozzá,de Csaba biztosan segít neked,hogy mi is ez!

Előzmény: Tündi71 (238)
Tündi71 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 238

Nagyon kicsi lett a kép!!!:-(((

Azért látszik?

 

Előzmény: Tündi71 (237)
Tündi71 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 237

Sziasztok!

Nézzétek megl égyszi, hogy ez kála egyáltalán?? Ezt találtam ősszel kitéve az utcára, azóta így elvan. Most 3 napja kitettem a teraszra, hogy érje a nap. Megmetszem? Kiültessem a kertbe vagy jó így cserépbe?

Köszi

 

kála?
vm.aniko Creative Commons License 2008.03.31 0 0 236
gyönyörű!nekem most bujt ki a rózsaszin meg a fehér:)de lehet,hogy veszek hozzájuk egy sárgát is.nem semmi!:)
Előzmény: csaba08 (232)
Lady Blakeney Creative Commons License 2008.03.31 0 0 235

Kicsit hülyén érzem magam,mert eredetileg dáliát akartam venni és mert mindössze 5 percem volt a baumaxban így lekaptam az első szimpi növényt ami kezembe került!Már csak a pénztárnál kaptam a fejemhez,hogy ez nem az!Mert ugye aki munkaidőben akar kertészkedni annak kapkodnia kell a virgácsokat!:-)

Hát így lettek kála gumóim,ha jól emlékszem 459.- volt az ára!

Ha beválik biztos fogok kérni tőled tanácsokat,egyenlőre már az is boldogság,ha olyan szépek lesznek mint amilyenek neked vannak!

Elég sokat dolgozom,de igyekszem betartani a tartási szabályokat!

Egyébként roppant szimpatikus a fekete színű is!

Van egyébként törpe változata is a kálának?

Üdv.

Előzmény: csaba08 (234)
csaba08 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 234

Szia,

 

Én évek óta tartok az erkélyen a virágosládában kálákat.

Déli fekvésű a ház, az erkélyt reggel 9 és este 9 között folyamatos napsütés éri nyáron, igaz van egy hatalmas fenyőfa elöttünk így azért mindíg éri őket egy kis árnyék is.

De mondhatni kedvelik a napos helyet, de a tűző napot és forróságot kicsit nehezen viselik. SOK VÍZ!!!!! Rengeteget kell öntözni, inkább mindíg nedves legyen a talaj, de a pangó vizet nálam nem annyira bírják ezek a nemesített különbőző színű növénykék.

 

Melyik múltiban és mennyiért? És mekkorák?

Én a Tesco-ban vettem a pár hete 459.Ft-ért. Én voltam olyan pofátlan, hogy lepakoltam a polcot és átválogattam őket. Csak az életerős nagyméretű gumókat veszem meg, általában olyat, ami már az ültetés elött több felé szedhető, ha akarod.

Ezzel így duplán vagy triplán jól jár vele az ember. Hogy melyik az életerős??

Nos amelyik gumó nem puha, és nincs összeszáradva! Azt lehet látni, a világosabb gumók a fiatalabbak, a sötétebb színűek az idősebbek.

 

Sokáig virágzanak-e? Növénytől, helytől és a gondozástól függ, de igen, mondhatni sokáig. Mivel a virágosoknál vágott virágként is megtalálható, így elég tartós, szívós növények.

 

Megrendeltem kintről egy csomó különlegességet!!!

Adj mailt és elküldöm miket, ha érdekel. :))

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Lady Blakeney (233)
Lady Blakeney Creative Commons License 2008.03.31 0 0 233

Köszi a válaszod!

Őszintén szólva én még csak most vettem először valamelyik multiban sárgát és narancssárgát!Néztem is nagyot,mert fogalmam sem volt melyik az eleje meg a vége a gumónak,de olvasgattam a fórumot így elültettem és már hajtanak egy picit!

Mennyire bírják a napsütést?

Sokáig virágoznak?

Remélem lesznek olyan szépek mint neked!:-)

Előzmény: csaba08 (232)
csaba08 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 232

Szia,

 

Persze, hogy kint hagyom. Egész nyáron. Ősszel meg mennek ládástól a szekrénybe. (Csak amikor már az össze levél elszáradt, addig a szobában vészeli át azt a nár napot.) És aztán ott, már mint a szekrényben egész idáig semmi se történik velük. Nincs locsolás! Nem veszem ki a földből a rizómákat. Úgy ahogy vannak ládástól pihennek.

 

Most már muszály volt új földbe ültetni őket (minden tavasszal új földet kap!), mert már 5-6 cm-es hajtások vannak a rizómákon, sőt az egyik már ki is dugta magát a földből úgy 4-5 cm-re.

 

Eddig egy speckó földbe voltak, de mivel az elfogyott, most egy hozzá nagyon hasonló új földkompozíciót kellett kitalálnom. Ez lett belőle, íme:

 

1 ültetőlapát = 1 E (Egység)

 

Vettem egy nagy felmosóvödröt és abban jól összekevertem:

 

4 E régi, elhasználódott, cserepekből tavaly kivett és télen jól kifagyott földet

4 E általános új virágföldet

4 E szarvasmarha trágyát

1/2 - 1 liter Hansági kertészeti tőzeget

6 - 8 E Novabalt rostos mohatőzeget

6 - 8 E kókuszrostot

 

Ezeket a vödörben addig kevertem, amíg teljesen el nem keveredtek egymással.

Van is izomlázam a karomban... :))) De jó kis anyag lett belőle.

Ebbe ültettem a Káláimat.

 

Most már kibírják az éjszakát is a ládákban odakint. minimum 6-8 cm föld van a rizómák felett, alattuk is olyan 3-4 cm. A laza szerkezetű talaj a rostos tőzeg miatt nem engedi megfagyni őket, gyorsan felmelegszik, így kevés napsütés is jó hatással van már rájuk.

 

Neked milyen káláid vannak?

 

Most a következők vannak a ládákba: Fehér, Piros, Sárga, Narancs, Schwarzwalder (feketés), Rózsaszín.

Idén nagyon ráálltam a kálákra, készülök rendelni kintról még egy két szép színű egyedet. Már írtam is az USA-ba, a termelő cégnek, hogy tudnak-e küldeni Magyarországra és mennyiért.

 

Szerintem gyönyörű növények, már régóta a szerelmesük vagyok.

 

Itt van néhány kép azt hiszem tavaly elöttről.

 

Üdv: Csabi 

 

Kála 01Kála 02Kála 03kála 04
Előzmény: Lady Blakeney (231)
Lady Blakeney Creative Commons License 2008.03.30 0 0 231

Szia!

 

Kint hagyod a kálákat éjszakára is?

Csak mert én mindig behozom őket este,szóval mi a leghidegebb amit bírnak?

Köszi a válaszod előre is!

Előzmény: csaba08 (230)
csaba08 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 230

Sziasztok,

 

Csatlakozhatok?

Úgy látom leált ez a topik... ép most mikor itt a kálák ültetési ideje...

Én is imádom őket, holnap mennek is ki a virágládákban az erkélyemre.

 

Üdv: Csabi

kertészboy Creative Commons License 2008.02.29 0 0 229

fannyka,

Na mizújs a káláiddal? Hajtanak?

Előzmény: tófannyka (228)
tófannyka Creative Commons License 2008.02.19 0 0 228
Köszi a gyors választ, akkor várok vele, remélem rendben lesz! A gumók, ha jól emlékszem viszonylag laposak és oválisak voltak!
kertészboy Creative Commons License 2008.02.18 0 0 227

Milyen kálagumót ültettél? Azt amelyiknek répaszerűen megvastagodott rizómája van, vagy azt amelyiknek inkább egy erősen lapított gömbhöz hasonlít a gumója?

 

A gumó hoz gyökeret a felső részén is, és ez kibújhat olykor a földfeletti részre. Várj még vele egy kicsit (1-2 napot). Ha nem látsz zöldellő hajtás, akkor óvatosan szedd ki, rázd le róla a földet, és vizsgáld meg.

Előzmény: tófannyka (226)
tófannyka Creative Commons License 2008.02.18 0 0 226

Sziasztok!

 

Teljesen kétségbe vagyok esve, ugyanis most először úgy döntöttem, hogy nekem is lesz fehér kálám, meg is vásároltam gumókat és a forum áttanulmányozása után neki is fogtam a tervem kivitelezéséhez. Nagyon sokat forgattam a gumókat mire sikerült legalábbis azt hittem eldönteni, hogy hogy kellene őket elhelyezni a cserépbe. Most úgy tűnt, hogy megindulnak, de ahogy jobban megnéztem azt láttam, mintha hajszálgyökerek kezdenének a földből kibújni, egy kicsit megigazítottam a földet körülötte és úgy tűnik, rosszul tettem cserépbe a gumókat, az lenne a kérdésem, hogy most megfordíthatom e őket, vagy a természet elrendezi helyettem és csak várnom kell? Remélem valaki tud segíteni!

Előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!