Keresés

Részletes keresés

Kriszcilla Creative Commons License 2008.04.01 0 0 16632
Hozzájárulsz, hogy szemrehányásodat továbbítsuk a Láng-bizottság szakértőinek, mint illetékeseknek? :)

Az ő jelentésükben szerepel " lefedettség 100 méteren". :)

Végülis örülök, hogy felvetetted ezt a problémát, mert a radarfanok készülnek fel a Tubesre elvégezni ezeket a hiányzó méréseket és nekik fontos e jellemző precíz definíciója. Nekem meg az fontos, hogy végre a Tubest is össze tudjuk hasonllítani a többi szóbakerült helyszínnel ebből a szempontból is. Hiszem, hogy ezt az adatot azért nem kapjuk meg a Tubesre vonatkozóan, mert ebből a szempontból a Tubes a legalkalmatlanabb. :)
Előzmény: -=SUSZTER=- (16600)
csapó Creative Commons License 2008.04.01 0 0 16631
Többször leírtam már a tételemet, miszerint az emberek egy része nem azért jár iskolába, hogy tanuljon valamit, hanemhogy bizonyítványt kapjon.
Minden korban van néhány tudós elme, aki megállapítja, mennyire nem kedveli a nagyközönség a természettudományokat (megjegyzem, a többit se), pedig ez az emberiség ősi öröksége. Pl az ókor néhány nagy mérnöki alkotását besorolták a csodák közé, az európai középkornak ismét fel kellett fedezni az ókor tudományát. Lám, Kolumbuszt kinevették, pedig a Föld gömbölyűsége régóta nem volt ismeretlen. Kopernikusz megúszta (messze volt a pápától), Galilei nem annyira. És mennyivel jobb napfogyatkozáskor borzongani a világvége eljövetelétől, mint az a prózai magyarázat, hogy a Hold eltakarja kis időre a Napot.
Az ember imád rettegni.
Előzmény: T_Dream (16629)
Vgyuri Creative Commons License 2008.04.01 0 0 16630

Az ISPA az egy varázsszó? Ha kimondod, Pista bácsi rögtön duplafalú mentőmedencésre fogja cserélni a rozsdás vashordóját, a quadosok pedig azonnal eltakarodnak a Mecsekből? Lehet, hogy az ISPA meg fog oldani néhány meglevő problémát, de a radar nem veszélyezteti a vízbázist. Még azt sem tudjátok bizonyítani, hogy a 20 m3 gázolaj elegendő ahhoz, hogy eljusson a vízrétegig.

 

Ha kíváncsi vagy a részletekre, majd figyelj a bírósági tárgyalásra, ott megtudod, mik ezek. Bár ha figyelmesen olvasod a hatástanulmányt, magad is rájöhetsz.

 

Tudod nekem kicsit nehéz a felfogásom, segíthetnél néhány szájbarágós magyarázattal. (Tudod, mint ahogy mi neked próbáljuk megmagyarázni az általános iskolás geometriát és Magyarország földrajzát. :-)

 

Ez nem trafótelep, ami ténylegesen létezik, berreg, vonzza a villámokat, ténylegesen van elektromágneses erőtere, csak azon lehet vitatkozni, hogy veszélyes-e, vagy nincs.

 

Addig kortyolgasd csak nyugodtan a tevepisit, ha neked izlik. Én le tudom önteni a víz felszínén úszó gázolajat, mert az nem elegyedik a vízzel.

 

Előzmény: Kriszcilla (16617)
T_Dream Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16629

A közösség félelméről jutott eszembe:

 

"... Teller meggyőződése, hogy akár a tanulóifjúság, akár a felnőtt lakosság természettudományos műveletlensége egyre növekvő veszélyt jelent az amerikai társadalomban. Ez a véleménye csak annyiban változott azóta, hogy ezt a veszélyt ma már nemcsak az amerikai társadalomban látja. Egyrészt a földgolyó minden egyes lakójának sorsa szorosan összefügg a természettudomány eredményeivel és alkalmazásaival. A fejlett ipari társadalmakban viszont uralkodóvá kezd válni a természettudomány eredményeitől való félelem. Ez fontos politikai kérdésekben rossz döntésekhez vezethet." [idézet Teller Ede A fizika nagyszerű, mert egyszerű című könyv előszavából].

 

 

Azt nem várhatjuk el, hogy a társadalom minden tagja értse a Maxwell egyenleteket, viszont azt igen, hogy akik értik, azok igenis segítsenek eloszlatni a tudatlan többség félelmeit. Hát, olvasva a CMM honlapján fellelhető szakértői véleményeket, nem csodálkozom azon, ilyen hisztéria alakulhatott ki a radar miatt. 

 

T_Dream

 

 

Előzmény: csapó (16607)
Qqberci Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16628
Hát csalni nem ér...
Előzmény: eke (16627)
eke Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16627
te, atyuska, mi van ha ez az olajtartály a radartól 50, vagy 80 m-re van, akkor kell egy külön rakéta hogy a radar mellett szétzúzzák az olajtartályt is?


Mert egy rakétával nem lehet szétkúrni a radart ami a föld felszíne felett van 40 m-rel és az olajtartályt ami a földfelszín alatt van 3 méterrel. És mi van ha kibaszásból az olajtartály az még mellé van téve 40 méterrel? Akkor atombombát kell majd bevetni hogy Kriszcillának összeolajozzák az csapvízét?

Más: Budapesten az csapvíz 5 (azaz öt!!!) %-át használják ivóvízként. Gondolom Pécsen is.
Miről beszélünk?



Előzmény: sandinista (16623)
sandinista Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16626
de egy dámvadpisi messze nem ugyanaz, mint a gázolaj.

"dámvadpisi" (stb.) szennyződés van az Állatkerttől, gázolaj meg nincs a reléállomástól, pedig ez is ott van évtizedek óta.
Előzmény: Kriszcilla (16617)
sandinista Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16625
Ha kíváncsi vagy a részletekre, majd figyelj a bírósági tárgyalásra, ott megtudod, mik ezek. Bár ha figyelmesen olvasod a hatástanulmányt, magad is rájöhetsz.

Miért titkolod? Tőlünk meg elvárod, hogy minden felvetésedre konkrét és korrekt választ adjunk, (az más kérdés, hogy minek, nem úgy tűnik, hogy ezeket elolvasod és megpróbálod értelmezni)
Előzmény: Kriszcilla (16617)
dvhr Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16624
Ha kíváncsi vagy a részletekre, majd figyelj a bírósági tárgyalásra, ott megtudod, mik ezek.

Bírósági tárgyalásod lesz? Mikor?
Előzmény: Kriszcilla (16617)
sandinista Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16623
"Pécs egyetlen vízbázisa megszűnne létezni egy radar megépítése esetén."

Ez azért nem kicsit erős csúsztatás, nem vagy te véletlenül politikus?
A vízbázis akkor kerülhetne veszélybe, ha megtámadnák a levegőből Magyarországot, ha ezen támadás során a lokátort is támadnák, ha ez a támadás félresikerülne és föld alatt lévő tartályt találnák el*, ha ezen félresikerült támadás során megsérülne a tartály külső fala, ha ezen támadás során során megsérüne a tartály külső falán kívül a belső fala is, és ha ezen támadás során megsérülne az a vízzáró kármentő medence is amibe az egész üzemanyagellátó rendszer van. Szvsz ez elég sok ha, különösen hogy a másik oldalról meg azt hangoztatjátok, hogy senki sem akar minket illetve a Natot megtámadni, ezért a radarra sincs szükség.

* azért egy olyan találat is elég valószerűtlen ami úgy találja el a föld alá süllyesztett többszörös biztonsági rendszerrel ellátott tartályt, hogy magát a tüzelőanyagot nem semmisíti meg, csak egy lyukat üt tartályon és a kármentő medencén, mindezt lehetőleg aluról, hogy az olaj el tudjon folyni.
Előzmény: pszichikai bűnsegéd (16612)
eke Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16622
"Minden más víz, amit ma a pécsiekkel megitatnak (Duna, Tortyogó, Pellérd) nem lenne elérhető egy tényleges támadás esetén."

akkor? akkor miért nem csak a tettyei vizet isszátok? az a tuti víz, nem? szerintem egy háborúban amikor lebombázzák pécset, nem fogtok morfondírozni, jó lesz a Old Speyside Malt is ivásra...
Előzmény: pszichikai bűnsegéd (16612)
Qqberci Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16621
Áthoztam egy képet a légvédelmis topicból. Látszik, hogy a környezõ homokzsákok épségben maradtak, a radarnak meg annyi. És ez egy 1973-as technika. Nem a vízbázisra lõnek...

Előzmény: pszichikai bűnsegéd (16612)
csapó Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16620
No, de utána
"Állata őrzeni négy alabárdost"

Meg a magyar versirodalom talán legfurfangosabb sora
" Tudhatta, közöttünk nem vala gát:"
Előzmény: Qqberci (16618)
Qqberci Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16619
marad egy-két olyan elképzelés az építési tervben, ami helyrehozhatatlan környezetkárosítást okoz

Felsorolnád? De lehetõen tényeket, és ne "vélelmeket"...
Előzmény: Kriszcilla (16617)
Qqberci Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16618
ne engedélyezzék a sötét erdőket se? (Hát még az éjszakai sötét erdőket!

Hát persze, tudhatnád, hogy azzal mindig csak a baj van, lásd például a radványi sötét erdõt...
Előzmény: csapó (16607)
Kriszcilla Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16617
Tünci-bünci! ISPA! Még hányszor mondjam, hogy teljes gőzzel folyik a múlt bűneinek felszámolása? Az Állatkertet is el fogják tenni onnan, de egy dámvadpisi messze nem ugyanaz, mint a gázolaj.

Ha nem lenne olajtartály, akkor sem jöhetne, mert még marad egy-két olyan elképzelés az építési tervben, ami helyrehozhatatlan környezetkárosítást okoz. Ha kíváncsi vagy a részletekre, majd figyelj a bírósági tárgyalásra, ott megtudod, mik ezek. Bár ha figyelmesen olvasod a hatástanulmányt, magad is rájöhetsz.
Előzmény: Vgyuri (16616)
Vgyuri Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16616

Pécs egyetlen vízbázisa megszűnne létezni egy radar megépítése esetén.

Miért? A radar elszívja a vizet?

 

Mert a többi, a radar által "okozott" potenciális veszély eltörpül az állatkerti szennyvíz, a rozsdás fűtöolajos hordók, a kivert fenekű emésztőgödrök, az erdei quadosok és szemetelők okozta tényleges és mindennap fellépő veszély mellett.

 

És ha Kriszcilla és társai nem hajalandók sohasem válaszolni erre a kérdésre, te talán vagy elég merész: ha nem lesz olajtartály a Tubesen (mert máshogy oldják meg a szükségáramforrást), a radar jöhet?

 

 


 

 

 

Előzmény: pszichikai bűnsegéd (16612)
csapó Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16615
Már ne is haragudj a kérdésért, honnan veszed ezt?
A tettyei ivóvízbázist a radar nem veszélyezteti, de pl. az Állatkert igen.
Előzmény: pszichikai bűnsegéd (16614)
pszichikai bűnsegéd Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16614
Te, szerinted ki akar a Tubesre vasútállomást, benzinkutat építeni? Mert radart akarnak, és az veszélyezteti Pécs egyetlen ivóvízbázisát.
Előzmény: dvhr (16613)
dvhr Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16613
Tudod, a Tettye-forrás karsztvize az egyetlen pécsi vízbázis. Minden más víz, amit ma a pécsiekkel megitatnak (Duna, Tortyogó, Pellérd) nem lenne elérhető egy tényleges támadás esetén. Ugyanis ezeknek a vizeknek az emberekhez való eljuttatása sok-sok áramot igényelne. Támadás esetén pedig nemcsaka radart lőnék ki, hanem az áramszolgáltatót is (meg a vasútállomást, a távfűtőket, benzinkutakat, stb.). Tehát megszűnne Pécs vízellátása. És mint tudjuk, a víz az élet alapja. A pécsieké is!

Pécs egyetlen vízbázisa megszűnne létezni egy radar megépítése esetén.

Szerinted ez elég nyomós érv?


Mármint a vasútállomás, benzinkút, stb ellen?
Előzmény: pszichikai bűnsegéd (16612)
pszichikai bűnsegéd Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16612
Hülyebagoly, Pécs attól 2000 éves város, hogy van neki egy Tettye-forrása. Ha Pécsett megépülne a radar, azzal Pécs megszűnne létezni.

Tudod, a Tettye-forrás karsztvize az egyetlen pécsi vízbázis. Minden más víz, amit ma a pécsiekkel megitatnak (Duna, Tortyogó, Pellérd) nem lenne elérhető egy tényleges támadás esetén. Ugyanis ezeknek a vizeknek az emberekhez való eljuttatása sok-sok áramot igényelne. Támadás esetén pedig nemcsaka radart lőnék ki, hanem az áramszolgáltatót is (meg a vasútállomást, a távfűtőket, benzinkutakat, stb.). Tehát megszűnne Pécs vízellátása. És mint tudjuk, a víz az élet alapja. A pécsieké is!

Pécs egyetlen vízbázisa megszűnne létezni egy radar megépítése esetén.

Szerinted ez elég nyomós érv?
Előzmény: okos bagoly (16609)
csapó Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16611
Javaslom (mint új belépőnek), hogy olvasd végig a beírásokat, minden kérdésedre megtaláloda választ. Illetve egy kérdésre nem, de annak nyomós oka van. :)
Előzmény: okos bagoly (16609)
csapó Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16610
Felszámolási indítványt nem találtam ama nevezetes Közleményben, csupán méltányolandó szempontot olvastam. Nem tudom, hogy ez pontosan mit jelent, de remélem nem azt, hogy ha a CMM félelmet gerjeszt, akkor nem szabad engedélyezni a létrehozását.
:)
Előzmény: Törölt nick (16608)
okos bagoly Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16609

De mért is fájna egy lokátor a pécsieknek? A többi eddig megépült létesítmény nem szúrja senkinek sem a szemét? Hiszen tele vannak toronnyal a pécsközeli hegytetők. Azt mondják veszélyesen sugározna, de a tv-adótorony nem sugárzik? Összeadódik a sugárzás? Hát igen, ez kb. olyan, mint a mostani népszavazás. Az ezerforintos vizitdíjhoz hasonló baromság ez a vélekedés. De arra, jó, hogy minél több embert meghüllyítve a mi oldalunkra (ellenzők oldalára) állítsunk. Marha jó.  Egyébként várom a javaslatokat tőletek az új helyszínre a lokátor kapcsán. Vagy hagyjon minket békén a NATO a "környezetszennyező" létesítményeivel? Szóval csak jogaink vannak a katonai szervben, kötelezettségeink nincsennek?

Válaszoljatok!

csapó Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16607
Azért, mert kovacsgyula44 nem a szíved csücske, még elolvashatnád, akár meg is jegyezhetnéd, amiket ír. De ez csak javaslat.

"A demokráciában méltányolandó szempontnak kell elfogadni egy közösség értékrendjét, vagy akár félelmét is."
Mit jelent, amit kiemeltem? Esetleg ne engedélyezzék a sötét erdőket se? (Hát még az éjszakai sötét erdőket!)
Előzmény: Kriszcilla (16588)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16606
Akkor egyelőre megbeszéltük, később még pontosítunk.
Előzmény: sandinista (16605)
sandinista Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16605
A kezem közé nem került eccer sem. Párszor felállítottuk a menetoszlopot, hogy megyünk kitelepülni, egyszer az előörs is kiment egy UAZ-zal terepszemlére valahová Hajdúnánás környékére, de végülis némi motorjáratás után mindig visszamentünk a szépen kiépített helyünkre. Gondolom kitelepülés esetén a tájolást a szakaszpk csinálta volna, mert mi ezt nem gyakoroltuk, bár magát a bontást-telepítést meglehetősen sokszor. Talán még most is menne, mondjuk nem is volt nagyon bonyolult a művelet, talán csak PRV-16-ot volt egyszerűbb.
Nekem megfelel az időpont.
Előzmény: Volt tüzér (16604)
Volt tüzér Creative Commons License 2008.03.31 0 0 16604

Pedig a P-15-ben is volt.

Mit szólnátok egyébként a 12 - 13-ai hétvége valamelyik napjához. Nekem tulajdonképpen mindegy, csak jó idő legyen.

Off: Ez a szemét éppen most készült velem kibabrálni. Nem hagyott bejelentkezni, és ráadásul az aranyhalam is megdöglött. Aztán szerencsére rájöttem, mi a baj. Az előbb néztem itt a naptárt, és átléptem áprilisba keresgélni. Aztán kikapcsoláskor véletlenül átléptem május elsejére. Ez meg itt megsértődött, hogy olyan még nincs, mit hülyítem őtet. Szerencsére megoldódott, pedig már készültem kétségbe esni.

On:

Előzmény: sandinista (16603)
sandinista Creative Commons License 2008.03.30 0 0 16603
Sosem láttam még olyan műszert közelről, benne vagyok. De nekem csak valamikor április 10 után jó, addig az ország egy másik szegletében leszek.
Előzmény: Volt tüzér (16593)
sandinista Creative Commons License 2008.03.30 0 0 16602
Az előbb leírtam, de mégeccer, és remélem utoljára kell. Egyetlen számottevő kitakarás lenne a Tubesről, ez pedig a Kelet-Mecsek tömbje (incl. Hármashegy&Zengő stb). Ez kb. 20 fok. A TV torony<1°, ez a gyakorlatban elhanyagolható.
A Duna völgyét látná a Tubes az országhatártól délre is, a határon belül pedig észak felé haladva kb. Szekszárd magasságáig, innét lenne egy holtzóna kb. Kalocsa-Paks vonaláig alacsony magasságon, amit viszont tökéletesen lefed a medinai alakulat.
Ettől jobb helyszín csak egy van, a Zengő, az összes többbi mind rosszabb (sokkal rosszabb) adottságokkal bír.
Egy illusztráció, publikus digitális terepmodell alapján csináltam, ahol metszi a piros vonalat a kék ott van a takarás. A TV torony kb. fél fokja nincs rajta, ez valahol 140-150° körül lenne. Ettől tovább nem mennék, csináltam lefedettségi térképet is, de azt azért már inkább nem tenném fel ide.
horizont
Előzmény: Kriszcilla (16592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!