Keresés

Részletes keresés

halinorbi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 36

"Miért hoz fel olyan oldalakat, amelyeknek még a "cached" változatán sincs ott a keresett szó?"

 

 

erre is van magyarázat:

 

http://webni.innen.hu/LinkreRakottKulcsszavak

Linkre rakott kulcsszavak

 

 

érdekes cikk a témában:

http://index.hu/tech/net/kutas140907/

 

 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (13)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 35

mondjuk kicsit visszaveszek az okoskodásból, mert Búsképűnek sikerült egy olyan szót találnia, amiből egy értelmes találat sincs. És ha csak ezt nézzük akkor valóban érthetetlennek tűnik a gúgli. (bár a forráskódban ettől még igenis ott van a szó)
Csak ugye mondjuk ha megnézte volna az angol szóra a találatokat, vagy a "szamár" szót, akkor láthatná, hogy mi alapján lesznek elöl az értelmesebb találatok.


Na de hogy segítsünk is gúglizni az erre látogatóknak:

http://weblabor.hu/cikkek/googlealapjai1

 

három részes cikk. És vannak hozzászólások is.

 

de használjátok a google-t, és ezernyi leírást lehet találni.

 

 

 

 

Példul egy érdekes trükk:

 

a képkeresőbe beírtam, hogy "szabó"

http://images.google.hu/images?gbv=2&hl=hu&q=szab%C3%B3

 

és ha most a végére teszed ezt: &imgtype=face akkor az arcfelismerő szoftver csak a portékat (az arcokat) fogja találatként adni:

http://images.google.hu/images?gbv=2&hl=hu&q=szab%C3%B3&imgtype=face

 

 

 

Előzmény: gábris (34)
gábris Creative Commons License 2008.03.24 0 0 34
Pontosan. Én is ezt magyaráztam neki, de hát...
Türelmesen várom, hogy mutasson egy KONKRÉT példát amivel megcáfol minket :)
Előzmény: halinorbi (32)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 33
na majd holnap megnézzük, hogy reagálja le a gúgli ezt a hsz-t...



szinkronugrás, szinkron ugrás, szinkronugras

szinkronugrás

szinkronugras
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 32

hát ahogy nézem szinte az összes találat az eurosport oldalát adja. És mindegyik forrásában (sőt, az oldalon is kiírva) szerepel a "szinkronugrás". (a jobb oldali lista, ami felsorolja az összes sportot)

 

és mivel nincs nagy választék erre a szóra a neten, ezért maradnak az olyan találatok, (azok a képek)  amelyek a legalább egy weblapon szerepelnek a szöveggel. Nézd meg, hogy a szövegkeresésénél a szinkronugrásra mennyi képek nélküli oldal jön ki.

 

A google nem tehet róla, higy csak ezekkel tud szolgálni.

 

 

 

A "szamár" szónál is láthatod, hogy a vége felé, már ugyanúgy nem ad értelmes képeket, mint itt. De ott legaláb  az elején vannak jó találatok, hisz vagy a fájlnév, vagy a közös táblázat (table, tb) miatt nagyob az esélye, hogy a szöveg a képről szól. Azokat előbbre is veszi.

 

Ha példul akarsz csinálni egy weblapot a szinkronugrásra, akkor ez most egy jó alkalom. Tuti, hogy te leszel az első képtalálat.

 

 

Nem lesz nehéz dolgod, mert a szinkronugrás szóra már ez a topic is benne van az első tízben.

Előzmény: Bús képű fotóslovag (30)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 31
egy példát is tudnál írni arra, amikor nincs a forrásban sem?

linket plíz!
Előzmény: Bús képű fotóslovag (30)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 30
5-6 ember + egy halinorbi nikkű sejthalmaz képtelen megérteni, miről pofázok.
Ennyi.
(jelzem: nézz meg kicsivel több találatot! Igen nagy részüknél a forrásban sincs nyoma a keresett szónak)
Előzmény: halinorbi (28)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 29
jav: szinkronugrás
Előzmény: halinorbi (28)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 28

"kiválogatott oldalakon nyoma sem volt a keresett szónak." ... "hanem az oldal szövegében"

 

 

Tévedsz. Nem az oldal szövegében keres, hanem a forráskódjában. Láttál már olyat? (IE ablak: nézet menü: forrás)

 

 

 

Példa:

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://i.eurosport.hu/2006/04/04/267260-945675-458-238.jpg&imgrefurl=http://consumer.eurosport.hu/motocross/sport_sto1224983.shtml&h=238&w=458&sz=10&hl=hu&start=20&tbnid=TiRgQ_wmi9xYnM:&tbnh=67&tbnw=128&prev=/images%3Fq%3Dszinkronugr%25C3%25A1s%26gbv%3D2%26hl%3Dhu%26sa%3DG

 

 

 

 

 

 

Forrás: ..../images%3Fq%3Dszinkronugr%25C3%25A1s

 

 

 

Tehát a kép nevét (a fájl nevét) indexeli a google.

Namost mivel a sok lusta weblaptulajdonos baccik átnevezni a képeit (amik normál esetben kábé ilyenek: P00005.jpg, DSC0005.jpg), ezért te nem fogsz találni szinkonugrás nevű képet.

 

Ezért ajánlottuk, hogy keress rá a szinkonugrás szóra, és azokon a weblapokon nézegesd a képeket. Vagy angolul keress rá a szóra, és imádkozz, hogy valaki vette a fáradtságot, és átnevezte a fájlt.

 

 

 

 

 

ezt írod nekem: "A sötétséged reklámozását tartogasd a politikai témákra. "


 

no comment kislány. 5-6 ember próbálja itt megvilágítni az agyad, de szemmel láthatóan esélyünk sincs. Inkább az ekézed a google-t, mintha az poénból tenné, amit tesz.

 

 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 27

Én általában online kamerák keresésénél szoktam alkalmazni az url-keresést, ez sokszor eredményesebb mint az ilyen-olyan speciális keresések. A google rengeteg függvényt kezel, pl. ha a keresőbe beírod inurl:SZÖVEG akkor minden olyan direkt honlapot belistáz ami közvetlenül tartalmaza a SZÖVEG-et. Nézd meg jó-e a problémádra !    

gábris Creative Commons License 2008.03.24 0 0 26
Mindegyik találati oldalon ott szerepel a 'szinkronugrás' szó. (Hacsak nem frissítették azóta az oldalt.)
Szúrópróbaszerűen megnéztem. Nem tudom te hol kalandozol.
Az már más dolog, hogy te mit látsz (vagy akarsz meglátni) és hogy a Google mit lát egy oldalon.
Előzmény: Bús képű fotóslovag (23)
hubab Creative Commons License 2008.03.24 0 0 25
Előzmény: hubab (24)
hubab Creative Commons License 2008.03.24 0 0 24

De ha nem képkeresőt használok, akkor mehet a keresés pl. így:

 

 

Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 23
A képkereső is csak egy példa volt... feljött kb. húszoldalnyi találat, de a szúrópróbaszerűen kiválogatott oldalakon nyoma sem volt a keresett szónak.
Így érthető?
Azt én is tudom, hogy nem a képben keres, hanem az oldal szövegében. :)
Előzmény: gábris (16)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 22
drágaságom! A sötétséged reklámozását tartogasd a politikai témákra. Itt nem kötelező beleokádnod, ha valamit nem értesz.
Előzmény: halinorbi (21)
halinorbi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 21

"egyáltalán nem szerepel az adott szó... :-)"

 

Lófütyit nem szerepel. Minek hazudozol? Ott van a forrásban!!!!

 

Egy motocross versenyen nem nevezheti el valaki a képét szinkronugrásnak? Vagy mondjuk egy házivideót, ahol a macsek és a kutya egyszerre ugrik le az asztalról?

 

Arról nem a google tehet, hogy viszonylag kevés a vizisport kapcsán így elnevezett kép.

 

Mondtuk már neked: huzz el egy szótár-oldalra, fordíttasd le a szinkronugrás szót angolra, és azzal próbálkozz.

 

És legközelebb valami egyszerűbb szót írj a google-be. Abban biztos sok magyar találat is lesz.

 

Példul itt van ez:

http://images.google.hu/images?gbv=2&hl=hu&q=szam%C3%A1r

 

 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (14)
SolarPlexus Creative Commons License 2008.03.24 0 0 20

Igen, a képkereső az más.

 

oké, hogy nem konkrét példa volt, de csak a minusz, plusz jelet akartam érzékeltetni.

más okosságot, mint a -, +, advanced search, nyelvbeállítás, idézőjelek használata, sajna nem tudok mondani...

 

azért sok sikert!

Előzmény: Bús képű fotóslovag (15)
gábris Creative Commons License 2008.03.24 0 0 19
Előzmény: kormendy (18)
kormendy Creative Commons License 2008.03.24 0 0 18

en nekem nincs is olyan,hogy kepkereso,hogy lehet azt beallitani?

 

Via Galvani Creative Commons License 2008.03.24 0 0 17
Hasznos topik. Üdv.
Előzmény: Bús képű fotóslovag (10)
gábris Creative Commons License 2008.03.24 0 0 16
Nézd, a Google képkeresője nem a kép tartalmának megfelelően szortíroz, hanem a szövegkörnyezetből próbál informálódni.
Gondold el a következő példát, felraksz egy lócitromos képet, de azt írod szövegkörnyezetbe mellé, hogy szinkronugrás.
Biztos, hogy a szinkronugrásnál fogja megtalálni.

Szóval képkeresőben bejön egy csomó más sportág? Ha megnézed a legtöbb az eurosport-ra hivatkozik.
És ha elmégy az egyik ilyen linkre, azon az oldalon találsz (jól elrejtve) hivatkozást a szinkronugrásra...
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 15
Ja! Ami ezt a példát illeti, majdnem teljesen légbőlkapott, csak illusztrálni próbáltam vele, hogy időnként mennyire közelíti a keresés és a találatlista egymást... :)
Előzmény: SolarPlexus (12)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 14
Hát remélem... ha megnézed a nyitó hozzászólásban felvetett példát: szinkronugrás szóra keresni a képkeresőben, akkor csupa olyan találatot kapsz, ahol egyáltalán nem szerepel az adott szó... :-)
(legalábbis szúrópróbaszerű ellenőrzésem ezt az eredményt hozta)
Előzmény: SolarPlexus (12)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 13
gábris és többiek!
Továbbra is az eredeti problémámnál tartok: rengeteg olyan találat jön fel x keresésre, amelyben egy darab sincs a keresett szavakból. Még akkor is, ha +"szó1" +"szó2" ... formában adom meg.

OK, hogy a témához nem kapcsolódó találatok (is) jönnek, de könyörgöm! Miért hoz fel olyan oldalakat, amelyeknek még a "cached" változatán sincs ott a keresett szó?



szóval nem igazán kerülőutakat keresek, inkább próbálom megérteni a gúgli motorját és kitalálni, hogy mi módon tudok esetenként egészen elvadult kifejezéseket pontosan megtalálni. (ilyen példa, hogy legyen idézőjel a keresett szövegben, ezt az URL-be kódolva lehet megtalálni egyébként)
Előzmény: gábris (11)
SolarPlexus Creative Commons License 2008.03.24 0 0 12

nekem eddig a google bevált, olyat nem tapasztaltam hogy nem a keresett szónak nyoma sincs, hisz ez a keresés lényege. biztos, hogy nem valami hackelt/vírusos google-t használsz? :-)

 

google: ja, meg van - jel is, tehát +oracle +linux -db2 

az idézőjelet nem tudom

 

próbáld a polymetát az mindenféle szűkítés szerint rendezhető. www.polymeta.hu

 

 

 

 

 

 

gábris Creative Commons License 2008.03.24 0 0 11
Bocs, én meg nem tudok olvasni. Na korán van még. ;)
Szóval 'szinkronUGRÁS'-ra kb. 1250 magyar találat van. Úgyhogy ettől ne várj csodát.
Próbáld angolul 'Synchronized diving'. Erre most 20 000 képtalálatot kaptam.
Előzmény: Bús képű fotóslovag (9)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 10
Félreértesz: hogy nem talál valamit, kit érdekel... az a bajom, hogy rengeteg olyan találatot kapok, aminek semmi köze a keresett témához.

Hülye példa, nem is fedi a valóságot, de kb. olyan, mintha beírom, hogy +oracle+linux, mire kapok húszoldalnyi találatot a DB2+AIX témában...
(valami hasonlóhoz volt szerencsém nemrégiben, azért jutott eszembe)


Szóval még1x: nem konkrét keresésre kérek tippeket, hanem arra, hogy mi módon lehet rávenni a gúglit, hogy valóban arra keressen, amit beírok neki?


----------------------------
+1: hogy lehet olyan szöveget kerestetni vele URL hekkelés nélkül, amiben idézőjel is van? Tehát a köv. három karakterből álló stringet keresem: "a" - ezt ő úgy értelmezi, hogy egy darab kis v. nagy a betűt keresek. Én viszont keresek egy idézőjel, kis a, idézőjel stringet...


Az őskori altavista még tudott ilyesmit, ha jól emlékszem. (amikor még a Digital-é volt)
Előzmény: Qqberci (4)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.03.24 0 0 9
Jajj... nem tudom érthetően elmagyarázni?

Ad1 - Nem szinkronúszás, hanem szinkronUGRÁS és nem az a gáz, hogy képet nem találok, hanem az, hogy a képkereső fasságot ad vissza...

Ad2 - Épp abban kérnék segítséget, hogy hogyan lehet használni ezt a nyomorult keresőt, ha valami konkrét dolgot keresek, mert rengeteg keresést kell feladnom pusztán azért, mert a gúgli ki akarja találni, hogy mit is keresek. Hiába az idézőjelek, hiába az Advanced search...




Előzmény: gábris (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 8
Na igen. Sokszor túlbonyolítjuk a dolgokat.:-))))))))
Előzmény: gábris (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 7

Szerintem jól kell megadni a keresőszót. Pl. nem szinkronúszás, hanem műugrás szinkron és ilyenek jönnek elő:

 

kukk
Előzmény: Törölt nick (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!