Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kiskukacka 2008. febr. 26. Creative Commons License 167

A Chinatownban sztem nincs semmi lanc, csak magan ettermek (nem ugrok be - a sushi japan, a chinatown meg kinai!;) )

A Yo!ban meg nem ettem (nem szeretem a szusit), de az Itsu-ban szoktam venni Spicy Dumpling Noodles-t, ami ugyan 5 font, de ket embernek is siman eleg, ES nincs benne se hal se hus! :) Ha husos meleg etelre vagysz, akkor probald ki a chicken teriyaki-t.

Itsu es yo! is szerteszejjel van a varosban. Itsu pl van a piccadillyn (Ha szemben allsz a Lillywhitessal es hatad mogott a reklamtablak, akkor jobbra kell elindulni, es ahogy mesz a Green Park (buckingham palota) fele, ugy utba esik! De van a Lillywhites masik oldalan is (de ebben nem vagyok bizti) - indulj el az elobb megnevezett poziciobolbalra, es a sarkon lesz egy lovas szokokut. ott induljatok el lefele, es valahol balra egy itsu, jobbra egy YO lesz.

Ja, az itsuban egy adag (negy tekercs) kb 4 font, tehat nem egy olcso mulatsag! Sok szendvicses (pl Pret, Subway, Starbucks, Itsu - kivetel a McDonalds es a Burger King, Kfc es tarsaik) extrat szamit fel azert ha az etteremben eszel, ezert ha megkerdezik hogy eat in or take away, mindig vagd ra hogy take away (meg akkor is ha nem erted mit mond, biztos ami biztos!). Aztan leulhetsz egy asztalhoz megenni - ha rad szolnak (ami meglepo lenne, mert nincs nagyon idejuk piszkalni a vendegeket) akkor nezz nyugodtan boci szemekkel es mond meg hogy nem erted.

Kemeny vilagban elunk, es a koltsegvetes az koltsegvetes! :) amugy ha szep ido van, akkor nyugodtan telepedjetek ki akarmelyik parkba es falatozzatok ott. Ez itt igy szokas.

(ha esik az eso akkor nem. Akkor megy az asztalharc)

Előzmény: Vespi Joe (166)
Vespi Joe 2008. febr. 26. Creative Commons License 166

Minden megoldás érdekel.

A Yo! sushi milyen?

Előzmény: Kiskukacka (161)
Vespi Joe 2008. febr. 26. Creative Commons License 165
A Chinatown mekkora? Van kínai hangulata?
Előzmény: Kiskukacka (163)
Borzolt kedély :) 2008. febr. 26. Creative Commons License 164
Én 2 hét múlva megyek :)
Aztán jó lenne még nyár előtt... pont azon bosszankodom, hogy akivel mentem volna, ő mégsem ér rá, vagyis pénze nincsen már rá... úgyhogy szólóút lesz megint. Akartam volna családot vinni, nade basszus, akkor mindenkinek fizethetem a jegyét. Jó az nekem???????? :)
Előzmény: Kiskukacka (163)
Kiskukacka 2008. febr. 26. Creative Commons License 163

Olyan is biztos van, meghozza a soho kozepen, a chinatown-ban. Tudatosan ugy lehet megtalalni (en mint no, ugye) hogy a piccadilly circusrol elindulsz a leicester square fele. Amikor odaersz a Ter szelehez (allsz az utkeresztezodesnel, toled jobbra az ut masik oldalan egy McDonalds, balra veled szemben meg a Swiss House), akkor fordulj be balra, es menj fel az utcan. Jobb kez felol fogod latni a kinai kaput. Na ott aztan egymasba ernek a kifozdek, ettermek, de meg kinai elelmiszer uzletet is talalsz!

Ha nem tudatosan keresed, akkor is megtalalod, ahogy bolyongsz a hatso utcakon.

A chinatown-ban meg az utcanev tablak is ketnyelvuek!

Te mikor is jossz?

Előzmény: Borzolt kedély :) (162)
Borzolt kedély :) 2008. febr. 26. Creative Commons License 162
Én ilyet keresek London belvárosában, csalk épp a kínaira vagyok rácuppanva :)
Előzmény: Kiskukacka (161)
Kiskukacka 2008. febr. 26. Creative Commons License 161

:D azt olvastam hogyha utban lesz, berugunk!

Akartam is javasolni hogy vannak ilyen pizzeriak, ahol £6 fontert annyit ehetsz ami beled fer. Biza' kapsz egy tanyert, es annyiszor mesz vissza a bufeasztalhoz amennyiszer akarsz. Pizza, pasta, salad - gyumolcssalatak is, nem csak zoldsegek. Az italt kell kulon megvenni, es ha hozzam sracok jonnek (otthonrol), mindig oda viszem a nagyetku tarsasagot, mert a kaja finom, es biztos jol laknak! A sohoban is van, de nem tudom mi a neve!!! Ha erdekel, megkeresem a terkepen es elkuldom a helyet.

Előzmény: Vespi Joe (160)
Vespi Joe 2008. febr. 26. Creative Commons License 160
Annyira nem fontos ez az illatszeresdi.:) Ha útba lesz, beugrunk.
Előzmény: nempiskóta (158)
Vespi Joe 2008. febr. 26. Creative Commons License 159
A Sohoban lakunk majd, de kimondottan vásárolni nem megyünk. A Lillywhites lesz szerintem közel és még az Oxford street jöhet...
Előzmény: nempiskóta (155)
nempiskóta 2008. febr. 26. Creative Commons License 158
Esetleg az egyfontosban is vehetsz sampont, balzsamot, mert én ott is láttam.Volt pl olyan márka, az ismerteken kívül,amit itthon nem láttam még.Majdnem vettem is csak úgy kipróbálásra egy hajbalzsamot mert 1 fontért nem volt drága, aztán a végén nem vettem meg, mivel úgy voltam vele,nem foglalom a helyet a poggyászomban olyan holmikkal amiket itthon egyébként is rendszeresen veszek.
Testápolók, babaápolási cuccok szintén sokféléket láttam.Ezek között volt olyan is ami nem rossz minőségű itthon sem.Pl Schauma, Nivea termékek.Ugyanitt lehet kapni sminkcuccokat, igaz vegyes a választék, de pl láttam Rimmel szempillaspirált 1 fontért, meg pirosítót, körömlakkot is.(Ez a nejednek talán érdekes lehet..:-))
A fodrászkellékesbe viszont direkt a Tigi termékek miatt mentem be, mivel láttam, hogy 3 nagy forgó állványon ezek voltak kipakolva.Kiváncsi voltam mennyiért adják,aztán mindjárt vettem is belőlük..
Kiskukacka 2008. febr. 26. Creative Commons License 157

Morning,

fodraszkellekes az oxford streeten nem lesz - en amugy sem tudok ilyen uzletekrol, mert hajam termeszetes barna, es nem festetem (se dauer, semmi!). A kulvarosokban vannak, de sztem semmivel sem olcsobb a valasztek mint otthon (sot az otthoni sztem meg szinvonalasabb is..) Ha a kulvarosban szalltok meg, akkor erdemes ott korbenezni, mert ott szoktak lenni elszorva.

Az egesz csaladnak...? Hmm. Ha nagyon az olcsosagra mesz, de megsem Primark, akkor nezzetek be az Officers Club-ba (ebbol tobb is van az Oxford Streeten), itt ferfi es fiu cuccokat lehet venni, az oltonytol elkezdve a farmerig, sportcipoig at mindent. Mivel regebbi szezonok, hat olcsok, de mi nem szoktunk ott vasarolni.

Csajoknak en mindig ajanlom a New Look uzleteit, mert magyar arakhoz kepest is versenykepes, divatos, es en azt mondom hogy tartos is (a farmerjaim, amiket ott vettem 3eve, meg mindig farmerok!). Kosztum, fehernemu, sportos cucc, bikinik, ekszerek, stb. Szinten az oxford streeten (a flagship store-ban meg ferfiruhakat is arulnak, szinten megfontolando. a flagship store a fo uzlete a cegnek a kornyeken).

Gyerekeknek barhova erdemes benezni,mert a gyerekholmikon nincsen ado, ezert tenyleg jo arban lehet kapni a holmikat, de sajnos kifejezett gyerekruha (pl Adams) uzletek nincsenek az ox. streeten, de minden kisebb uzlethazban megtalalhatok.

Ha van valami XXLes meretu noi ismeros akkor ajanlanam az EVANS nevu boltot, ahol kifejezetten nagyobb noknek keszitenek csinos rucikat! A legkisebb meretuk a 14-es (L -azt hiszem), de ugy vannak szabva a polok gatyak ingek, hogy az rendesen all az illeton!

A Dorothy Perkins a fiatalos noknek (csajsziknak) valo, a Burtons pedig ugyanez csak sracoknak.

A fenti uzletekben nem varhato nagy learazas marcius kozepen, de mivel jon a nyar es kell a hely a fogasokon az uj ruhaknak, elkepzelheto hogy lesz valami akcio.

Mindenkeppen nezzetek be a Lillywhitesba a piccadillyn, vagy a Sportsworld barmely uzletebe: hihetetlen jo aron lehet sportcuccokat venni!

Merre lesz a szallas?

Előzmény: Vespi Joe (153)
nempiskóta 2008. febr. 26. Creative Commons License 156
Bocs, 48-as busz volt és nem volt fél óra..Sajna mosódnak össze az emlékek....:-)
Előzmény: nempiskóta (155)
nempiskóta 2008. febr. 26. Creative Commons License 155
A fodrászkellékes ebben a bevásárlóközpontban van:
Selbourne Walk Shopping Centre,
45 Selbourne Walk
Walthamstow
London
E17 7JR
United Kingdom

A szállásunktól kb 30 percre volt a 47-es busz végállomásán.Ez egy kisebb bevásárlóközpont, abszolút nem volt tömeg, mindenféle üzletekkel, a fodrászkellékest véletlenül fedeztem fel,a piac felöli kijáratnál,egy Bay üzettel szemközt.
Az Oxford streeten valóban nem láttam ilyesmit, 1 fontos üzletet sem, viszont az 5 fontos ruhaboltnak nagyon megörültem..Csak női cuccok voltak abból viszont inkább a nyári felsők, ruhák, ezek a színes mintás bolondos tunikák..No-name-márkájú, de igazából nem számít, nagyon eredetiek.Ha a nejed szereti akkor feltétlen keressétek meg.Itthon akinek mutattam, mindenkinek tetszettek..Ráadásul próba nélkül vettem meg mindet.Ez elég nagy merészségre vallott de szerencsém volt, mind jó..:-)Ha jól emlékszem a Primarkkal szemközti oldalon, de elég sokat sétáltunk az Oxford Circus felé, de még a H&M előtt volt valahol.Mellette egy kisebb cipőüzlet, (elég drága sztem) ahol a bejáratnál rögtön balra a polcon Converse cipők sorakoztak.ennyi maradt meg, mert tényleg nagyon sok üzletben jártunk és azért az Oxford street hatalmas..:-)

A Primarkba is nézzetek be,de ha rám hallgattok, inkább délelőtt vagy kora délután.Mi este 6 körül jártunk ott első nap és addigra hihetetlen káosz uralkodott a polcok fogasok lefosztva a méretek összekutyulva,tömeg stb.Szóval ha majd újra megyek, remélem ősszel, akkor itt kezdek reggel.Én most pizsamát vettem és fehérneműt,szabadidőalsót teljesen jó minőségben, nyárra vászontáskát, illetve a lányaimnak gyerekruhát.Átlagosan 4 fontért.Jópofa fehérneműszettek is voltak, színes pamut, kicsi csipkével, szóval mindenképp vidd be az asszonyt! :-)
De a férjem is talált volna magának ingeket, nyakkendőt, polót,stb.
Előzmény: Vespi Joe (150)
Vespi Joe 2008. febr. 25. Creative Commons License 154
Apropó! A fodrászkellékes merre van, vagy mi a neve?
Előzmény: Kiskukacka (151)
Vespi Joe 2008. febr. 25. Creative Commons License 153
Egyébként hol érdemes még vásárolni? Normális ruhát gondoltam, az egész családnak, pólót, pulóvert, nadrágot (farmert), és egy kabát is jöhet, ha nagy SALE van. :)
Vespi Joe 2008. febr. 25. Creative Commons License 152
Március közepén.
Kiskukacka 2008. febr. 25. Creative Commons License 151

Hi Joe,

A Poundland nincs jelen az Oxford streeten, inkabb csak olcsobb fekvesu varosnegyedek bevasarlo kozpontjaban (utcajaban) lelheto fel.

Az oxford streeti 5 fontos bolt meg valoszinuleg csak ideiglenesen uzemel - altalaban ha van kiado uzlethelyseg azt egy idore kiadjak ilyen olcso ruhazatot forgalmazoknak, amig nincs meg a rendes nagy uzlet. A marble arch feloli vegen van azonban a Primark, ahol tenyleg olcso ruhakat lehet venni, bar a minoseguk sokszor nem a legjobb, megis ki lehet fogni jo cuccokat.

Ti mikor jottok?

Előzmény: Vespi Joe (150)
Vespi Joe 2008. febr. 25. Creative Commons License 150

Szabad néhány kérdést, miss?

A Poundland és a fodrászos bolt az Oxford street-en volt? Utóbbinak nem emlékszel a nevére? A feleségem csípi az ilyen boltokat.

Mit lehet kapni abban az Oxford streeten levő 5Ł-os boltban?

Előzmény: nempiskóta (149)
nempiskóta 2008. febr. 21. Creative Commons License 149
Sziasztok,meg is jöttem közben még nagyon friss a londoni élmény, de minden képzeletet felülmúlt.:-)
Szóval a walthamstowi környékkel semmi bajom nem volt, igazi külváros,(3.-as zóna) számítottam rá, hogy nem lesz a legtisztább.A fazonok az utcán sem leptek meg nagyjából ennyi szinesbőrű mászkál beljebb is.Mi egyáltalán nem metróztunk Lutonból greenline busszal mentünkbe a kp.ba.Onnan meg a szállásra az 55-ös busszal.A greenline retúrjegye 17 fontba került ,és 3 napos travelcardot vettünk mindkét napra ez volt 7 font./3,5darabja..Reggel volt kis dugó de fél 10 kor már az Oxford streeten voltunk..Egész nap ott kavartunk.Este fél 10-re értünk a szállásra,és mindjárt tovább is haladtunk a 3 háztömbnyire lévő kínaiba vacsorázni, ahol 4,50-ért akkora adag csípős kesudiós csirkét adtak tojásos rizzsel mint az állat.Ennek a motelnek az is az előnye, hogy 15 percnyire van a buszvégállomáson (48-as busszal mentünk.)a Selbourne bevásárlóközpont, ahol alíg van ember-kedden délelőtt- viszont jó üzletek.k
Kedd délelőttre már tele lett egy nagy táska és simán bezárta a recepciós csaj a raktárba amíg elhaladtunk a bevásárlóközpontba.Ebben a a Dorothy Perkinsben olcsóbban vásároltam mint az Oxford streeten levőben.több dolog volt akciós, viszont maga az üzlet kisebb.De itt is van 1 fontos üzlet (Poundland), sőt olyan kis fodrászkellékes üzlet is ahol vettem Tigi termékeket nagyon jó áron..Itthon is fodrászkellékesben szerzem be és elég brutál áruk van.Kifelé jövet a hátsó részen van egy bolhapiac, na ott aztán volt minden..:-)
Visszafelé a szállásra menet találtunk egy Peacock's üzletet is ahol szintén nagyon jó áron vásároltam. pl vettem magamnak tavaszra egy Mary Jane cipőcskét 12 fontért.
Hétfőn egész nap az Oxford streeten mászkáltunk a Primarkba este 5 után estünk be, óriási tömeg a polcok fogasok lefosztva, méretek összekutyulva, de azért sikerült pizsamát,fehérneműt,nyakkendőket, gyerekruhát dögivel sőt vászontatyit, balerinacipőt, gyönygysort nagyon kedvező áron vennem.a gyerekruhás próbafülke előtt miközben keresgéltük a nagyobbik lányomnak a fehér csőgatyát amit külön kért, hogy vigyek neki,ránk köszönt két magyar csaj.:-)Másnap 2 óra körül újra ott voltunk ,addigra a polcok fogasok fel voltak töltve és láttam új árukészletet is.Színes tavaszi kabátokat pl. amikre előző napról nem emlékszem.Benéztünk a Gap-be is, hát nagyon brutál semmit nem vettem, a kisebbik lányomnak inkább az Adams-ben vásároltam, ott volt most 2-őt fizetsz 3-at vihetsz akció pólókból meg pamut macskanadrágok kettő egybecsomagolva.Aztán a Woolworths-ban is találtam neki High School Musical polót meg tolltartót, mikrofont, stb...A mikrofon mondjuk nem volt akciós, 10 fontba került, de itthon még sehol nem láttam, most lesz a szülinapja, arra szánom..
Ja, és a lényeg az Oxford streeten valahol :-) találtam egy kis üzletet, ahol nagyon jópofa színes nyári felsők ruhák voltak olyan hippis mintás, csipkebetétes szóval olyan bolondos holmik, de én ezeket nagyon bírom és szerencsére 8-10-es méretem van fel is vehetem, szóval ott minden 5 fontba került és ott rendesen bevásároltam nyárra magamnak.:-)

....szóval egy szónak is 100 a vége, mennék vissza...
Kiskukacka 2008. febr. 18. Creative Commons License 148

az arukeszlet nagyjabol szezonalisan valtozik, de vannak 'orok' darabok (melegitogatyesz, polok, zoknik, futball mezek, cipok) amiket mindig megtalalsz a boltban, de telen pl teli vannak kabatokkal, most meg nemsokara jon a furdoruha-torolkozo-strandgatya szezon. Akkor erdemes ralesni a website-ra is, mert nagyon sok jo strandcuccot kinalnak olcson.

A website sztem amugy a rendes arukeszletnek mindossze 1/3-at takarja. Merettel ugyanigy!

Előzmény: Vespi Joe (138)
Borzolt kedély :) 2008. febr. 18. Creative Commons License 147
Bammeg :)))
Mostantól piros sale táblákkal álmodom :)
Előzmény: csufi.rulez (146)
csufi.rulez 2008. febr. 18. Creative Commons License 146
gambl-R 2008. febr. 17. Creative Commons License 145
Nem tudom a válasz(oka)t, sajnos. Én abból vásároltam be, ami volt ! :)
Vespi Joe 2008. febr. 17. Creative Commons License 144
Akkor szintén muzsikus...:)
Előzmény: Borzolt kedély :) (143)
Borzolt kedély :) 2008. febr. 17. Creative Commons License 143
Én sem sírnék az enyém után. Már annyiszor akartam töröltetni. Csak nem ment. Aztán ment, de kiderült, hogy akkor nem vonhatok párhuzamot ezzel a nickel. És így meg már sokan ismernek. Regeltem másikat is, én lennék másodnicken a Teljes homály :) de sajnos az vmi miatt nem működik.
Előzmény: Vespi Joe (142)
Vespi Joe 2008. febr. 17. Creative Commons License 142

Nem sírok egy nick után. Csak kényelmetlen az új regisztráció és a visszakeresés. Ti tudjátok, hogy ki vagyok, mert jeleztem és jelzem az adatlapomon is, nem érdekelnek a modik. Ha Vespi Joe is lefagy, akkor majd írok nekik.

De azért kösz a jó tanácsot! ;)

Előzmény: Borzolt kedély :) (141)
Borzolt kedély :) 2008. febr. 17. Creative Commons License 141
Írj a modiknak, hátha tudnak vmit csinálni...
Előzmény: Vespi Joe (140)
Vespi Joe 2008. febr. 17. Creative Commons License 140

Valami technikai hiba. A bal oldalon ha regisztrálok, beregisztrál, de nem tudok beírni, mert megáll az oldal és lefagy. Ha hozzászólással logolok be, akkor a hozzászólást még beírja, de lefagy az egész. És csak itt az indexen. Tehát nem az én gépem, vagy böngészőm rossz.

Így csináltam egy újat, ez most jó.

Előzmény: csufi.rulez (139)
csufi.rulez 2008. febr. 17. Creative Commons License 139
Mi lett a másik nick-eddel? A Közlemények rovatban nem szerepel, vagyis elvileg élő nick.
Vespi Joe 2008. febr. 17. Creative Commons License 138
A weblapon nincs minden méret. Lehet, hogy a boltban van esetleg, vagy fordítva? A lapon van, a boltban nincs. Milyen gyakran változik az árukészlet?
Előzmény: gambl-R (134)