Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Freddy56 2008.02.21 Creative Commons License 4943
Szépek a terméseid, büszke lehetsz rá! Nálam még nem akar színesedni a kumquát, persze ott volt a citromokkal együtt a 4-5 fokos teleltetőben.

Azt hiszem, itt a tavasz. A kertben hangoskodik a feketerigó, pity-pity-pity-től zeng a környék, a balkáni gerle is turbékolt hangosan, meg a szomszéd eresze alatt lakó veréb fiú is egy gyors szeretkezésre szerette volna rábírni a "nejét" a kerti munkálataim ideje alatt. (kezd éledni a fű ott is, ahol nem kellene, ezeket kapálgattam). Eszembe jutott a kalandod, mert 4 óriás gilisztával is találkoztam, olyan ceruza vastagok voltak, meg vagy 20 centi hosszúak.
Itt 14 fok volt a hivatalos max, a digi hőmérőm 14,2-et mutat(ott), megjegyzi a min. és max. értékeket a következő törlésig.
Üdv.: Freddy
Előzmény: ragusa (4942)
ragusa 2008.02.21 Creative Commons License 4942

vegre nekem is van mit mutatni,,,  a kumkvatom , a draga ... es a vilagbajnok citrom...--a la KurdLaci)))

ragusa 2008.02.21 Creative Commons License 4941
  elfuseralt banan ? szentjanoskenyer?))))))))
petya71 2008.02.21 Creative Commons License 4940

mmag

na vébre sikerült feltenni:)))

petya71 2008.02.21 Creative Commons License 4939
meg tudná mondani nekem valaki,hogy ez milyen növénynek,esetleb fának a magja(gyümölcse?
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4938

Nekem is van Lipo névre hallgató is ez nem az.Ezt olasz óriás néven vettem Zombán.A lipónak a levelei is és a termése is kisebb,de nagyon finom.Azt meg a

Starkltól hoztam Szombathelyről.A virágjuk is teljesen más.

Megnézem mert itt még

nemrég vettem,ha van veszek neked.

Előzmény: gáborke (4934)
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4937

Az a helyzet kaptam egy öreg ,kétágú citromfát,amelyiknek mindkét főágán más

fajta citrom van.Az egyik egy nagyon vékony héjú,bőtermő amerikai citromfajta a másik egy vastagabb héjú,de szintén jótermő fajta.Nemigazán tetszik a korona kialakítása így jócskán alakítottam rajta,a hulladékot meg sajnáltam eldobni.

így lett egy csomó dugvány,amiből vagy alany lesz,v.csereanyag.Vannak ott poméló

magoncok is ami szintén jó alany lessz,és persze egy csomó fügedugvány a tiéid is

többek között.A fügéből most rengeteget csináltam,nagyon sok helyről kaptam

ágat,ezúton is köszönet mindenkinek.Csak itt a városban legalább 15 fáról szedtem

dugványt.Alakul a fügegyűjtemény,most már csak meg kell eredni. 

Előzmény: kurdilaci (4936)
kurdilaci 2008.02.20 Creative Commons License 4936
Úristen!Mennyi dugvány!Mit fogsz csinálni velük?
Előzmény: jozso48 (4925)
ragusa 2008.02.20 Creative Commons License 4935

Ma voltam annal a csaladnal akinek a fia azt mondta a  magrolkelt kb masfelmeteres citromfajukra hogy az pedig kint marad egesz telen ,  es majd megszokja a hideget .... hat kint volt egesz telen ,,az ambitus alatt, es szemmellathatoan levannak fagyva a vekonyabb agai, DE a vastagabbak , foleg a torzse az ÉL !!! ZOLD !!! Most kertek  hogy adnek e oltashoz agat ,, hat adok nekik,,, hagy ugyeskedjenek .

gáborke 2008.02.20 Creative Commons License 4934
Köszi. A lipo féle óriás az nekem is van, olasz ami nincs.
A gombaölőkből amiket ajánlottál, sajnos a fundazol ugy tudom betiltották tehát nem lehet már kapni, a másikat a kasumin-t megkérdeztem a kertészetben de azt mondták ritkán lehet már csak kapni, az sem volt. Sőt már orthocidot sem tudtak adni, az még szerencsére őszről maradt.
Ha esetleg valakinek van bespejzolva fundazol(mivel betiltás elött hallottam mindenki sokat vett), igazán adhatha 100-200 g-ot megköszöném, azzal én jó ideig ellennék.
üdv.
Előzmény: jozso48 (4932)
lucia nono 2008.02.20 Creative Commons License 4933
Sziasztok,

nagy aggodalommal figyelem mostanság a kis mandarinfámat, mivel elég ramatyul néz ki. 3-4 eves lehet, es eddig egy öreg fémlábosban élt, öreg, tömör, tápanyagban szegény, gyakorlatilag tápanyagmentes földben. mégis jól megvolt, még virágzott is. néha ugyan leszáradt egy-egy ágacskája, de kétszer annyi nött neki máshol.
arra gondoltam, átültetem, vettem neki agyagcserepet, citrusföldet, óvatosan kiemeltem a régi földböl, hagytam egy földlabdát a gyökere körül, és kész.
ez kb 2 hete volt, azóta az összes levele elszáradt! hiába locsolom, próbáltam permetezgetni is (vízzel) a lombját, de nem segít semmi. most mi lesz?
mit csináltam rosszul? menthetö még a fácska? van rá esély, hogy megmarad?
vágjam esetleg vissza a koronáját, hogy újra ki tudjon hajtani?
köszönöm, ha válaszol valaki, aki ért hozzá, nem úgy, mint én...
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4932

A virágzó egy óriás citrom,de nem ugyanaz mint amit neked gyökereztettem annak bimbói rózsaszinesek,de ugyanilyen fürtökben virágzik,Legalábbis annak kaptam az ágacs-

kát három éve,már ott látszott,hogy nem azonos az enyémmel a levelek sem telje-

sen egyformák,vagy még akármi is lehet.Majd a termés remélem eldönti.

A perlitet én előre megnedvesítem mert akkor nem tüszögök tőle,meg könnyebb

kezelni,amikor kész meg még végiglocsolom,ennyi.

Előzmény: gáborke (4928)
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4931
 Szia Citromka én pápai vagyok,szivesen segítek,küldj emailt.
Előzmény: ciromka1 (4914)
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4930

Ebben valószínű neked igazad van,de pont ezért utaltam az imént a nem feltétlen

savanyú talajra,tudniilik amikor annak idején jót akartam és kimondottan savanyú talajban tartottam a citrusokat,gyakori volt ez a probléma annak ellenére,hogy tápoldatoztam,sőt vaskiegészítést is kaptak.Nekem az a tapasztalatom,hogy a semleges körüli a legjobb és azóta nincs ilyen gondom.Esővizzel öntözök így elkerü-

löm a talaj gyors elmeszesedését,de így is a rendszeres az áttültetés és a részleges

v.tejes földcsere .Ha egy új növényt kapok és álltalában tiszta tőzegben,igyekszem

mielőbb saját földkeverékbe áttültetni.

Előzmény: Arth_ur (4924)
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4929

Ez szerintem nem extra méret átlagos,de ha a tiéd olyan pici akkor valószínü még fiatal a fa v.kevés tápanyagot kapott,de az is lehet ,hogy más tipus.Nem gombölyű

véletlenül,mert az másik fajta.

Az etetés alatt azt értem,hogy már maga a földkeverék gazdag:/ált.virágföld,zsá-

kos komposztált marhatrágya,alginit/ez ásványi anyagokban gazdag/,perlit,Osmoco-

te szabályozott tápanyagleadású műtrágya./Néha bazaltörlemény szerkezetjavító

és egyben ásványi anyagokban gazdag.Az téves ,hogy csak savanyú talaj a megfelelő,ezt ma már vitatják.

Azután virágzásindító tápoldat és Wolldünger folyamatos adagolása évközben.

Már elkezdtem mert megindult a virágzás és a nyár folyamán hetente.

Előzmény: taormina1 (4908)
gáborke 2008.02.20 Creative Commons License 4928
Hát igen szép nagy helyed van a dugványokhoz is. Hasonlóan szoktam én is gyökereztetni, betartom az "előírásokat". Lehet hogy csak türelmetlen vagyok:)
Én is csináltam talpfűtést, én viszont ellenállásokból csináltam meg és kellemes langyost ad alulról.
A perlitet hogy locsolod meg mennyire legyen nedves, vagy dugványozás után locsolod be?
Az a középső fürtben virágzó dugvány micsoda?
üdv.
Előzmény: jozso48 (4926)
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4927

Ez is valószínü ugyanaz olyan mint amit leírtál,a banánod viszont nem semmi,

nem biztos,hogy ez ugyanaz mint amiket ma lehet kapni,azt írtad valahol,hogy ez 4m-es

biztos,hogy ez törpebanán?Vannak ültetvények ahol ezt a tipust termesztik 3-5m-

es fák és azok ilyen bőtermők.

Előzmény: kurdilaci (4905)
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4926
 Ime a primitiv kis páraszekrény és talpfűtése vm.3 éves már virágzó dugványok:
Előzmény: jozso48 (4925)
jozso48 2008.02.20 Creative Commons License 4925

Bocsi most vettem észre neked nem válaszoltam dugványügyben.Nem nagy üvegházam van/különben is egy üvegház sohasem elég nagy/ez kb 30 négyzetm.-es

De van egy ugyanekkora garázsnak épült tároló,ahol a nagy dézsások telelnek.

Nos a dugványozásról annyit,hogy perlitben gyökereztetek,abban kevésbbé rothadnak és mint írtam Incit-8-at használok.A párásítás tényleg fontos,meg a dug-

ványszedés időpontja is-ezt legjobb nyugalmi időszakban szedett vesszőkkel.

Persz megint más a zölddugvány és megint más a "most volt alkalmam"dugvány.

Sokat permetezgetem őket és a páraszekrény is hálás dolog.Ilyenkor az asztalon

is lehet sok permetezéssel,de nyáron a primitiv kis páraszekrény sokat segít.

fotot mutatok róla.A talpfütést 1-3 db 15 W-os izzó adja,ha szükséges.Fotók a

friss dugványokról és a már megeredtekről.A szögletes cserépben a trehányabb megoldás és mellette a neked félretett óriás citrom,már alul kilóg a gyökere.

Előzmény: gáborke (4899)
Arth_ur 2008.02.20 Creative Commons License 4924

Tápanyaghiányosnak nézem.

Ilyen tünetet (halvány, sárgásba hajló levelek, csak az erek mentén van normális zöld színe) a vas és a magnéziumhiány szokott okozni.

Ez a hiánytünet akkor is felléphet, ha nagyon meszes lett a talaj (pl. jó kemény, vízköves csapvízzel volt locsolva évekig). Ilyenkor túl sok a kalcium a talajban, és ezért a növény nem tudja a felvenni a magnéziumot, hiába lenne elég a földben.

Előzmény: ciromka1 (4921)
ragusa 2008.02.20 Creative Commons License 4923

)))) szervusz CITROMKA))))))

Legy turelmes mindjart jonnek a FÖSZAKIK)))

Előzmény: ciromka1 (4919)
ginoka13 2008.02.19 Creative Commons License 4922
Szia! ezek a fák, nagyon szépek!! Hát az enyémek ehhez képest nyeszlettek. De majd csak alakul. Követem a tanácsaidat. Köszönöm
Előzmény: jozso48 (4889)
ciromka1 2008.02.19 Creative Commons License 4921
ah, beszúrás!
ciromka1 2008.02.19 Creative Commons License 4920
nem sikerül, pedig az első még ment...
ciromka1 2008.02.19 Creative Commons License 4919
   .
ciromka1 2008.02.19 Creative Commons License 4918
Nem lehet igaz!
ciromka1 2008.02.19 Creative Commons License 4917
...
ciromka1 2008.02.19 Creative Commons License 4916
Nem sikerül feltenni, vagy csak én nem látom? -Ne haragudjatok, ha 2x lesz!
ciromka1 2008.02.19 Creative Commons License 4915
Többi kép lemaradt valahogyan...:
Előzmény: ciromka1 (4914)
ciromka1 2008.02.19 Creative Commons License 4914

Valaki segítsen, ha tud!!!!

Nyáron kaptam egy szép kis citromfát a férjemtől, rengeteg virággal-terméssel.Úgy tünt valami rágja, olyan 100 lábú -féle lehetett jó pár db, próbáltam kiáztatni.

Amióta bennt van a télikertünkben, azóta csak dobálja a leveleit és száradnak az ágai.Már szinte csak a citromok vannak rajta.Nem tudnám megmenteni valahogyan???

Teszek fel képet, bár nem tudom látszik-e valami, hogy mi a baja?????

Olyan nagyon apró barna gömbök vannak a levélen, ami letörölhető, de nem pajzstetű.Éjszaka 12-15 fok van, nappal 20.Talán kissé meleg, de a magról kelt grapefruitomnak a 25 fokban semmi baja sincs.Az már vagy 6 éves.Másik kérdés:Ezt nem lehetne beoltani citrommal?Veszprém megyében nem tudtok olyat, aki foglalkozik ilyennel?

a gömböcskék sajnos nem látszanak...