Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4892

Hát ezek nem túl jó hírek azoknak, akik ilyen kirándulásokra készülnek. Talán ezért is csak az utóbbi időkben lett ennyire népszerű San Gimignano a turisták körében, amióta autóval is oda lehet menni.

 

Cinque Terre városkáit egy láncként fogja össze a vonat, azon túl csak hajóval lehet közlekedni. Lehet, hogy ez egy speckó vonat, de gondolom ennek kezdőpontja La Spezia lehet. Már csak az a kérdés, odáig hány átszllással lehet eljutni Rómából?

Előzmény: hutlen (4889)
hutlen Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4891

Különben nem egszen rtem, hogy ha Pécsi hornet barátunk uticélja Cinque Terre, miért Róma felől akarja megközelíteni.

Lényegesen egyszerűbb lenne az élete, ha Genova felől közelítene......

Előzmény: anblock_italia (4881)
hutlen Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4890
Május elején Firenzében már meleg van (majdnem nyári), de eső természetesen bármikor is eshet...
Előzmény: anblock_italia (4885)
hutlen Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4889

No Rómából ez egy elég szép út vonattal:

 

a) Rómából Poggibonsi-ig az út több mint három óra (Firenzei átszállással),

b) Nincs olyan hogy "Cinque Terre-s" vonat.

Empoliból indulva vagy Massa-ba, vagy Carrara-ba érhet, és onnan busszal Cinque Terre városaiig (amennyiben van busz, feltételezem hogy igen, de nem tudom, hajó egészen biztosan van)

 

Firenzéből természetesen lehet Sienaig vonattal menni, de hogy az megáll e Poggibonsi/San Gimignano megállónál azt nem tudom, feltételezem hogy nem, különben San Gimignano Idegenforgalmi hivatalának honlapja feltehetően ezt említené, de nem említi, e helyett Empoli-Siena vonalat javasol (feltehetően nem véletllenül).

 

Ugyanez vonatkozik a Firenze-San Gimignano közvetlen buszjáratra, én nem tudok róla hogy lenne, nevezett honlap pedig meg sem említi, tehát feltehetően nincs (de minden meglehet:()

 

Előzmény: anblock_italia (4881)
Frajti Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4888
én tavaly április 21-25 között voltam Firenzébe, kb 30 fok napsütés, leégés... szóval én csak jót jósolhatok neked idénre! :)
Előzmény: anblock_italia (4885)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4887
Ide is belinkelem ezt az aranyos útinaplót, melyet Jókai Mór írt egykoron, ha egy kicsit régen is volt, de ma is időszerű némely meglátásában:-) És legalább örülhetünk, hogy mennyivel jobb dolgunk van most, a XXI. században:-) vagy :-( ?
Catella Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4886

Tudom, hogy májusban mentek. De légy optimista, mindig nem eshet!

Én meg esőben nem tudom elképzelni. Igaz többnyire júli legelején voltam, de egy alkalomtól eltekintve (amikor nagy szél volt, ls csak 25 fok körül), mindig 30 fok feletti ragyogó napsütés volt.

Előzmény: anblock_italia (4885)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4885

Hát nem, gondoltam, hogy ezt is beírom a hsz-embe, de nem akartam túl hosszúra fogni:-)))

Május eleje, esőre azért számíthatok, nekem eddig nincs jó tapasztalatom Firenze és az időjárás összefüggésében:-(

Előzmény: Catella (4884)
Catella Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4884
Azért nem havas Firenzére gyúrsz, ugye :))
Előzmény: anblock_italia (4883)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4883
Amúgy megkezdtem az alapozó edzést az IDEI firenzei kirándulásra, megsétáltattam ebben a szép havas időben a kutyusokat, vagy inkább ők engem, végülis mindegy:-) Jó volt!
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4882
Ja bocs, nem figyeltem, most látom, hogy Firenzéből indulva írod az utat. Hát ez elég rosszul hangzik. Talán busszal közvetlenül Firenzéből? (Ezek a kérdések már nem pécsi hornet útjára vonatkozóak)
Előzmény: hutlen (4880)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4881

Pécsi hornet barátunk Róma felől jönne, azt hiszem út közben érinthetné, így talán egyszerűbb a helyzet, akkor talán csak egyszerűen Poggibonsinál kellene leszállnia és a busz, persze csak akkor, ha van közvetlen járat Róma felől. Továbbmenve meg Empolinál szállna át a Cinque terrés vonatra. Ha már látni szeretne egy toszkán várost, akkor mindenképpen útközben kellene megejteni ezt, nem Cinque Terréből eljöve, hiszen kétszer is meg kell tennie a Cinque Terre-Róma útvonalat, ennyi elégnek látszik a vonatozásból:-(Vajon La Speziánál újra át kell szállnia? Nem könnyű vonattal az utazás:-(

 

És még annyit árulj el légyszi, hogy Firenzéből ugye lehet átszállás nélkül menni Sienába, illetve csak Poggibonsis átszállással San Gimibe?

Előzmény: hutlen (4880)
hutlen Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4880

San Gimignanot vonattal megközelíteni meglehetősen bonyolult.

A legegyszerűbb változat: eljitni Empoli-ig, ott felszállni egy Siena-ba induló vonatra, arról leszállni Poggibonsi/San Gimignano állomásnál, és onnan busszal San Gimignano-ig (ez a regionális vonathálózat + csatlakozó buszjáratok ismeretében legalább 3-4 óra egy irányban, ha nem több, Firenzéből indulva).

 

 

Előzmény: anblock_italia (4878)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4879
Sajnos nem, de itt is nézelődhetnél:-) Én végigrohantam a Riviérán két nap alatt, pedig hány csodálatos gyöngyszemet láthattam volna, ha már ott voltam! Néhányat azért láttam:-) Szerintem nem én lennék az egyetlen, aki arra akarna rávenni, hogy  ha már Cinque Terre, akkor inkább a környéken nézzetek körül egy kicsit. Aztán majd egy másik alkalommal jöhetne Toszkána szíve, Firenze és környéke:-)
Előzmény: pécsi hornet (4874)
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4878
Az engem is érdekelne, hogy San Gimignanót hogyan lehet megközelíteni vonattal. Tudom, hogy lehet, de a térképen erre nem találtam választ. Talán buszos átszállással?
Előzmény: hutlen (4876)
pécsi hornet Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4877

szia,

ragaszkodunk a Cinque Terréhez:-)) a Toszkánán való átutazás miatt fordult meg bennünk egy toszkán város meglátogatása. És Luccára azért gondoltunk,mert tömegközlekedéssel a legkönnyebben megközelíthető. San Gimignanot szívesen megnéznénk, csak utána kell járnunk a busz- és vonatközlekedésnek (Rómából vagy Cinque Terréről)

Előzmény: hutlen (4876)
hutlen Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4876

Szia,

 

Lucca-ban, nem, Lucca környékén tudok nagyon jó szállást, de nem egy éjszakára.

Én un. "agriturizmusokban" , vagyis birtokokon tudok szálláshelyeket javasolni (magyarul falusi turizmus lenne talán a fordítása, de össze nem hasonlítható azzal amit így neveznek), és ezeken (igen ritka kivétellel) csak egy teljes hétre, szombattól szombatig lehet foglalni.

Ilyen jelegő helyeket tudok a Tirrén tenger közelében (de nem közvetlenül a tengerparton, attól 5-7 km távolságra) ajánlani, és Toszkána "belsejében" is (no meg Umbriában).

 

Amennyiben ragaszkodtok Cinque Terre-hez, és innen csak egy napos kirándulást akartok tenni, én sem feltétlenül Lucca-t javasolnám, mint első számú megtekintendő toszkán várost (bár szerintem gyönyörű, egy ékszerdoboz), hanem a nagy történelmi városok egyikét. Egy nap alatt különben csak (megint csak szerintem) San Gimignano ismerhető meg (ami azért nem semmi egy hely:), csodálatos középkori város, a világörökség része).

 

Abban az esetben, ha esetleg eltántorodnátok az eredeti tervtől (Cinque Terre), és Toszkánában szándékoznátok több időt tölteni egy napos kiréndulással Cinque Terre-re, szivesen adok bármiféle tanácsot, ötleteket, szálláshelyet illetően is :)

Előzmény: pécsi hornet (4856)
lavanda Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4875
Ha már hó és Toscana... Csütörtökön azért Arezzo, Cortona, Montepulciano, Volterra fehér lesz. Legalábbis a meteo.it szerint.
Előzmény: Catella (4869)
pécsi hornet Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4874

köszi a tippet:-))

 

erre járt-e valaki?

http://www.tellaro.net/foto.asp?ID=11

Tellaro és Fiascherino... úgy néz ki bekerül a tervbe:-))

Előzmény: anblock_italia (4867)
zebrina Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4873
Á, nem is akarlak. :)

Panzano meg majdnem lemaradt.
Előzmény: Catella (4872)
Catella Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4872
Szép-szép, de azért a nyártól nem fogsz eltántorítani :))
Előzmény: zebrina (4871)
zebrina Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4871
Kedvet kaptam a kereséshez:

Előzmény: Catella (4869)
zebrina Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4870
Óha, de szép! BUÉK Mindenkinek!
Előzmény: lavanda (4868)
Catella Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4869
Nem is tudom, láttam-e már havas toszkán képet... Furcsa, de tetszik.
Előzmény: lavanda (4868)
lavanda Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4868
tél

Mindenkinek Boldog Új Esztendőt kívánok!
anblock_italia Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4867
Bár eszembe jutott, hogy Te szeretsz futni, ezért ha mégis Lucca, akkor nem hagyhatod ki a hajnali futást a várfal sétányán, ahhoz meg ott kell aludnod:-) Ezért érdemes lenne odamenni!
Előzmény: pécsi hornet (4856)
Catella Creative Commons License 2007.12.31 0 0 4865
És nem hívattad meg magad ? Vagy nem jártál arra "véletlenül" ?
Előzmény: Törölt nick (4864)
Catella Creative Commons License 2007.12.31 0 0 4863

Én is Mindenkinek minden jót kívánok, ami kapcsolatban van Itáliával :))

 

BÚÉK !

Előzmény: anblock_italia (4861)
zebrina Creative Commons License 2007.12.31 0 0 4862
Én is remélem és BUÉK! :)
Előzmény: anblock_italia (4861)
anblock_italia Creative Commons License 2007.12.31 0 0 4861

Köszönöm és én is kívánok mindenkinek minden jót, sok Toszkánás és egyéb olasz élményt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hamarosan remélem jókat "dumcsizunk" ismét!:-)

Előzmény: Törölt nick (4860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!