Keresés

Részletes keresés

nszethi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22966

Nem ügyeskedem, és nem játszom! A gyöngyösi Vak Bottyánban érettségiztem elektromüszerész szakon, majd nyomtam némi Kandót. Kezdettől fogva a szakmámban dolgozom, és mindig olyan helyen, ahol problémamegoldásról, hibakeresésről szól az élet, mert nem birom az egyhangú melót. Mellesleg a szakmám az egyik hobbim is. Nem tartom magam tévedhetetlennek, de amit próbáltam, és müködik, azt akkor is megvédem, ha mások szerint az elméletben nem jó. Amihez nem értek, pl gáz, azt nem piszkálom, de elég gyorsan észreveszem, ha gányolni, vagy átbaxni akarnak a szakik.

 

Részemről befejeztem, és elnézést kérek a többiektől a rengeteg ONtopikért.

Előzmény: porker (22963)
porker Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22965
Ez viszont jogos! ;)
Előzmény: nszethi (22928)
nszethi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22964

Köszi!

Még utoljáta OFF!

Átgondolva, véletlenül igy alakult. Nem nagyon vannak olyan cuccok a házban, mint pl szivattyú, ami bekapcsolási áramlökésekkel megrángatná a hálózatot. A mikró is egy Gaggenau, ami nullátmenetkapcsolós szilárdtestrelével mükszik gyárilag, ő sem rángat. A sokadik bexart gigavattos klozet porszivót megunva nagyikám vadiúj állapotú 400W-os Rakétáját használjuk, és nem spórolásból, hanem az agyvérzés elkerülése végett. Valahogy úgy alakult, hogy a mosógép szinte mindig reggel, vagy éjszaka megy, de ez sem tudatos, csak jön ki legjobban a lépés nekünk. Egy kezemre ráfér, évente hányszor sikerül túlterhelni a hálózatot, de ez a legjobb családban is előfordul.

ON

 

Nem arról van szó, hogy nem tudnám kifizetni ezeket a fejlesztési hozzájárulgatásokat, de azért a szolgáltatók pofátlanságának is lehetnének határai. Megkeresik rajtunk fogyasztókon az Isten pénzét alapban, de mindenért készenléti, fejlesztési, rendelkezésre állási, és egyéb, ráadásul pofátlan összegeket kérnek, úgy, hogy annó komplett rendszereket kaptak az államtól, ahol meg új közmüvet fektetnek ott beszedik a csatlakozóktól, állami támogatásból, pályázati pénzből, adókedvezményből. Egy rég meglévő rendszer karbantartásának, fejlesztésének, meg az ügyfélszolgos Rozika fizetésének illene kijönni a haszonból. Mindig becsülettel, és trükközés nélkül kifizetem amit elfogyasztok, de az egyéb arcátlan dijjakkal, ha nem muszáj nem gyarapitom a főnökök prémiumkeretét.

Előzmény: micimacho (22961)
porker Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22963
Ügyeskedni lehet, de az elektromossággal IS kár játszani!
Előzmény: nszethi (22903)
monyesz Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22962
És az mennyi is ft-ban, mármint a 60-80kw ?
Előzmény: micimacho (22960)
micimacho Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22961
GYakorló kolléga úr.... ugyanmá!! megbocsáss, de ha ő nem vesz 3,4kWos főzőlapot, akkor simán beleférhet a 3*10A-be. Ha eleve úgy választ késüzléket, tudatosan úgy köt át vagy be mindent, akkor simán működhet. Kérdés, hogy az ember meddig képes türelemmel ezt a tudatosságot követni. De ez nem jelenti azt, hogy lehetetlen. Szóval fogadd csak el bátran , hogy igenis lehet ilyen módon IS spórolni. Nekem még szimpatikus is, hogy valaki ezt felvállalja. Én ehhez már lusta voltam.

mm
Előzmény: r0226 (22947)
micimacho Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22960
szerintem ezt igen kevesen tudják megmondani neked... az boztos, hogy nekem a 120l melegvíz megtartása megvan havi 15m3 körül. Tehát a főzés nálad ezek szerint kb 2-3eFt. Az villanyból 60-80kwh. havonta. Sacc/kb ennyiből ki kell jönnie, mert havi kb. 300kW a villanyszámlánk. hűtő, mosógép, mikró, néha klíma fűtésrásegítés.
mm
Előzmény: monyesz (22958)
micimacho Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22959
Biztos igazad van, de szerintem őt csak az érdekelte, hogy mennyi egy "elfogadható" értékű gázszámla. És ebben vajk adata kicsit jobban használható. Oszt ha sokallja a gázszámlát, majd biztos megint kérdez sokmindent, és elkezdi csinálni az általad előrejlezett szigetelést, kazán és ablakcserét, meg fűtéskorszerűsítést...

mm
Előzmény: Törölt nick (22952)
monyesz Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22958

Villanytűzhelynél, napi sütés-főzés esetén mennyi a költség ?

Mert nálam 30-50m3 a gázfogyasztás HMV+tűzhely esetére.

asdf_ Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22957
Radiant RBS 20E midy-hez nincs valakinek hasznalatija? Se a hozza adottat (ha volt egyaltalan), se az altalam anno kinyomtatottat nem talalom. Futes kozben elkezdett pislogni a Stop alatti led. Megathermen mar nincs fent, a gyarto oldalan angolul megvan, de ott meg ofcoz az az egyetlenegy led nincs feliratozva, hogy mit csinal. Hasonlo tipusnal fustgaz-termosztat van odakotve, velhetoleg itt is. Mire szamithatok? (tavasszal volt eves karbantartasa)
Matrix2006 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22956
Ne lehet! Földbe nem tehetsz acél csövet, épületbe pedig nem léphetsz be KPE csővel. A váltásnak pedig talajszint fölött kell lennie.
Előzmény: gabocsiga (22855)
r0226 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22955
A mindenhova az nem azt jelenti, hogy minden helységbe, hanem minden kiálláshoz.:-)))
Előzmény: nszethi (22954)
nszethi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22954
És eltalátad! Minden helységbe külön megy. Fény 1-es, konnektor 1.5, konyha, sparhelt 2.5. Szögelhetek bátran, mert mindez az álmennyezet alatt. :-)))
Előzmény: r0226 (22947)
nszethi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22953

Látnád a szomszédasszonyt!

7 hónaposan, az útkereszteződés közepén, angyali mosollyal az arcán pucolta meg a gyertyákat, és az akkusarut a ledöglött Trabin! Mellesleg szőkésbarna is. Nála még én is kétszer meggondolom mit mondjak müszaki ügyben. :-))))))))))

Előzmény: micimacho (22945)
rferi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22951

Én mindig villanyhívő voltam.

Sokszor kérdeztek ismerősök, hogy melyiket válasszák.

Amióta kerámiás van (93 óta, Bosch, két lap változtatható mérettel, pláne az egyik oválra, hogy akár jénai is rátehető), bátran vállalom, hogy jöjjön hozzánk és főzzön egyet próbának!

Ketten ki is próbálták.

Azért akkor nagy volt az álmélkodás, mikor a reggeli tükörtojást úgy kezdtem, hogy a hátsó lapot bekapcsoltam 1-re, és rátettem egy üres tányért.

-Azt minek?

-mert mire az utolsó tojás elkészül, kihűlne az első, de ha a melegített tányérra teszem...

 

Mindkettő villanyhívő lett. :)))

Előzmény: micimacho (22935)
totya4 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22950
Kösz, akkor megnézem 24 óra alatt mennyi a fogyasztás, és jelentkezem :)
Előzmény: halaloszto (22949)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22949
Ez foleg a haz falanak anyagatol, nyilaszaroktol, szigetelestol fugg.

Egy 80-as evekben epult atlagos csaladi haznal 0fokban 22 fokra futve szerintem a napi 13-16m3 atlagos.

vajk
Előzmény: totya4 (22946)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22948
Tudl valaki olyan helyet, ahol arulnak aszimmetrikus szarnyas mosdot? Felszarnyu mosdot.

koszi,

vajk
r0226 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22947
A 10 az csak 10 mégha van belőle 3. :-) Mert ha van pl. egy indukciós lapod ami 3400w-os akkor bas.hatod a 3x10A-ed nem fog működni viszont 1x32A akár a dupláját is simán elviszi. És itt ez volt a lényeg. Régebben nem alkalmaztak ennyi elektromos cuccut és ezért nem elég a 3x10A csak ezt te valamiért nem érted és az ilyen nem valami szakmabeliség hanem vaskalaposság. És ez nem olyan mint egy zsebrádió, hogy mindenhová külön vezeték megy , képzeld el ha egy házba mindenhova 3db 1.5 vezeték menni, hova szegelnéd a képet?:-))))
Előzmény: nszethi (22928)
totya4 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22946
Sziasztok!

Mióta gázórát cseréltek feltűnt hogy eléggé teker a lelkem, persze nincs viszonyítási alapom, ezért megkérdezném hogy nagyságrendileg egy átlag családi ház télen mikor kint nulla fok van, 100nm-ert (egy szinten) 22 fokra fűtve, mellette 200L-es bojler nagyon hozzávetőleg hány m3 gázt fogyaszt naponta. Köszönöm! :)
micimacho Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22945
huhhhh. hát nem irigyellek... amikor ott toporogtok a bizti előtt, megvitatva hogy most ki kapcsolja fel, vagy hogy nem egyszerűbb-e cseélni :-DDD
Előzmény: nszethi (22937)
micimacho Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22944
Hát jó nagy darab ember lehecc, ha beléd fér egy stallone...
Előzmény: OsCaR (22940)
dpek Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22943
Köszi szépen.
4-el kötöm akkor be.
A bekötés meg papír szerint, aztán valahogy majd csak működni fog.
Előzmény: Lacivill (22942)
Lacivill Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22942

A 4-es lenne az igazi! Okosan kell használni, kellő odafigyeléssel, vagyis a nagyfogyasztókkal ne menjen együtt...............

Szerintem bekötés kérdése, hogy egyszerre menni fog-e menni 4 lap.

Előzmény: dpek (22938)
micimacho Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22941
Először ezt nézegettem, de a szoftver és a szondák isa külön pénz hozzá, igaz, jól szuperált volna... így hogy most látom, miként használom, de végül meg ezt lett belőle.
Jó, későbbi s használható, és kellemes a használata. Tisztább, szárazabb érzés.

mm
Előzmény: OsCaR (22939)
OsCaR Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22940
... OFF: ha már így szóba kerültem ;)
Előzmény: OsCaR (22939)
OsCaR Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22939

Az előző beírás óta szereztem egy hőmérséklet mérés-adatgyüjtőt,

 

milyent, mennyiért, hol, mit tud? (pont ilyen méricskélések előtt állok én is)

Előzmény: micimacho (22936)
dpek Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22938
Üdv mindenkinek.

Ha már villanynál vagyunk, hadd kérdezzek én is.

Épp most állok kerámia lapos főzőlap bekötése előtt.

A cucc már megvan.
A sütő 2kw körül van, a főzőlap max.6,5 kW.
Sajna csak 220V van.
1x32A-es biztivel.

Elég a 32 A ahoz hogy normálisan működjön?
Max áramfelvételnek 27A-t irnak csak a főzőlapra.
Valaki mondott olyat, hogy 220V-nál csak egyszerre max 2 főzőlap használható, a 4 helyett.

Továbbá, hogy elég 2,5-es vezeték neki direktbe az órától, vagy kell a 4-es?
a 2,5-es ? A-t bír el?

Előre is köszi a segítséget.
nszethi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22937
A párom technokrata. Ki is cseréli, nem csak felkapcsolja. :-))
Előzmény: micimacho (22932)
micimacho Creative Commons License 2007.12.06 0 0 22936
Bocs, ha untatok, de hátha valakinek azért eszébe jut valami, szóval felmelegíteném a problémámat.

Az előző beírás óta szereztem egy hőmérséklet mérés-adatgyüjtőt, és azzal vizsgálódtam a meglévő hosszú ágam végén lévő radiátor melegedési idejét.

Nem meglepő, bár váratlan, (mert hát tudtam, csak nem sejtettem, mint Stallone az Oscarban) hogy a vegyes rendszer miatt a radiátorkörbe beépített 2000l/órás szivattyúval a melegedési görbe sokkal egyenletesebb és meredekebb, mint ha a gázkazán 1000l/órás szivattyúja megy. (a rendszer vízmennyisége közelít a 200 literhez.)
Szóval ha a kandallóval is kb 50 fokos vizet állítok elő (ez ugye azért nem annyira állandó, mint pl. gázkazánnal, de igyekezni szabad...) akkor kb fele idő alatt melegszik fel a radiátor, mintha ugyanezt gázkazánnal teszem. Ráadásul, míg 20-ról 30 fokra gázkazánnal 30 perc kell (eddigre jut 30 foknyi melegvíz ehhez a radiátorhoz, igaz közben már az egész lakásban jelentősen emelkedett a hőmérséklet) addig a kandallós esetben (amikor a nagyobb teljesítményű szivattyú megy) elég 16 perc. utána még tovább romlik a gázkazános eset, mert 30-40-re már ma hajnalban a gáznak 2 óra kellett, míg este a kandallónak másik 15 perc... Szóval vicces. Majd ismétlem a mérést.

De! Hosszas gondolkodás után két megoldás látszik (relatíve) egyszerűnek: Az egyik, hogy a kazánban is kicserélni a szivattyút. Ezt már kérdeztem, hogy valaki csinált-e ilyet pl. nekem SD kondenzációs van... milyen hatással lehet a kazánra... és miért nem nagyobb teljesítményű szivattyút tesznek be.

A másik, hogy ebbe a túlzott méretű ágba berakni egy önálló kisméretű, nem túl nagy teljesíményű (pl. cirkulációs) szivattyút, (az osztó nyomóoldali szelepe után), ami meggyorsítja ebben az ágban az áramlást. A kérdés itt az, hogy nem okoz-e egyéb problémát, hatásos lesz-e, hiszen akkor abban az ágban megnő a sebesség, miközben a többiben meg nem. Nekem a villamos agyamnak ez kicsit felfoghatatlan. (nem fog-e kidudorodni a csővég :-) Illetve inkább hogy nem károsodik-e ez a kis szivattyú attól, hogy folyamatosan gyorsabban forog ott a víz. Persze tekinthetek az egész osztóra úgy, mint egy puferre, akkor biztos nem gond, hogy más sebességgel áramlik benne a víz az egyes ágakban...

A harmadik (nem preferrált) az igazi puffer kialakítása, és arról az osztók egyenkénti megtáplálása nagyobb teljesítményű szivattyúkkal. De ez drága, és nagyon nagy átalakítással jár, bár hordoz némi lehetőséget a később továbbfejlesztendő megujuló energiahasznosítással kapcsolatban.

Ha valaki hozzá tud szólni bármelyik változathoz, annak előre is köszönöm.

mm.
Előzmény: micimacho (22791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!