Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Judu1974 2007.11.28 13:12:18 © 91

Szia!

Én csak vénykötelest tudok ajánlani

(Fucidin kenőcs és krém, Fucicort krém, Fucidin H krém)

Vény nélkül kapható ilyen területen talán csak a Canesten.

Üdv

Előzmény: Gargoyles (87)
dálf 2007.11.13 17:36:19 © 90

KÖRÖMGOMBÁRA TUDOK TUTI SZERT .

NEM FOGSZ CSALÓDNI .

delfinium@citromail.hu

Gargoyles 2007.09.20 08:23:41 © 87
Sziasztok! Gyors kérdésre rövid választ kérek. Most nem taglalom miért nem tudok orvoshoz menni.

Bőrgombára (talp, fenék) mit ajánlotok ami a patikában RECEPT nélkül kapható? (lamisil?, canesten?)

Amig nem tudok orvoshoz menni, körömgombára mivel kenjem a körmöm? (olyat mondjatok amihez nem kell elmennem tájföldre, h egvegyem a hozzávalóka :) )

U.I: nagyon válasszátok meg melyik szállodába mentek, akkor is ha sok csillaga van.

Köszi mindenkinek
Clau80 2007.07.10 20:24:55 © 86

Sziasztok!

Teafa olajat ajánlom mindenkinek, akinek van (akármilyen)gombás fertőzése.A leghatásosabb gomba, baktérium és vírusölő!Nekem bevált!Itt találtam rá:www.pharmateam-online.com

vitaminek 2007.04.29 16:56:58 © 85
LAMISIL
Nem hittem volna, hogy bármi segíthet. És tökéletes- de....
Egy ilyen korábbi gyógyszer sok mindent rontott az egészségemen. A májra stb. kihathat. Ezért csak óvatosan.
Előzmény: Na iva (84)
Na iva 2007.04.13 12:45:41 © 84

Hála istennek, megtaláltam ezt a topicot (még ha egy időre behalt is).

Rájöttem, hogy én se kerültem ezt a remek történetet, gomba a körmön, mert szűk volt a cipő. Bár a gomba szempontjából ez tökmindegy.

Hétfőn megyek bőrgyógyászhoz, kíváncsi vagyok, mit lép. Az ecetezést mindenesetre elkezdem, és megpróbálom lebeszélni arról, hogy felírjon valami lovat is elpusztító gyógyszert.

Undorító :-(((

Jutka72 2007.02.16 22:05:10 © 83
Ez valóban furán hangzik. Lehet, hogy használ, nem tudom bizonyítani az ellenkezőjét, de pillanatnyilag inkább a teafaolajjal próbálkozom. Azért köszönöm.
Előzmény: erkai (81)
toto1952 2007.02.16 14:04:47 © 82

Ide figyeljenek emberek!

Gondolom a lábköröm-gomga sokféle képpen, sokféle módszerrel gyógyítható-vagyis próbálkozható. Az eredmény többnyire bizonytalan. Sajnos én is megszereztem ezt a kellemetlen betegséget. Az orvos által kiírt gyógyszer, bár drága volt mégsem segített. A szomszéd néninek panaszoltam el bánatomat, aki azt tanácsolta hogy használjak ecetet. Úgy tettem és a körömgombám örökre elmúlt, pedig már majdnem a körömházig benyúlt. Ezt ajánlom én is mindenkinek, olcsó és hatásos, fájdalom és mellékhatás mentes. Reggel és este 20%-os ecettel kell kezeni. Én egy csepegtetős üvegcsébe öntöttem a 20 %-os ecetet és azzal csepegtettem a körmömre illetve alá. Addig kell a kezelést végezni amig a gomba el nem hal, és az egészséges köröm kinövi magát. Nekem több hónapig tartott. Egészségére mindenkinek.

erkai 2007.02.14 15:11:46 © 81

Kedves Jutka !

Én egy bőrgyógyásztól hallotam:  természetes gyógymód a gomba ellen, le kell pisilni a beteg felületet. Kicsit furán hangzik, de hidd el, hogy jobban használ, mint egyik-másik kenőcs.

Előzmény: Jutka72 (77)
Galocza 2007.01.24 21:37:16 © 79
klasszikus szerek (tömény só, különböző savak, lúgok) nyilván el tudnak érni eredményeket - bár jobb helyeken még eszközfertőtlenítőnek se használják őket.
na jó, túloztam, aki bírja, nyogodtan használjon tömény sós vizet candisiasra szájöblögetőként, működni fog, ha nem hányja ki.
áhhh, eltévedtem, dögöljek meg, ha a klasszikus módszerek ellen beszélnék: ami nagyanyádnál működött, nálad is fog, és olcsóbban mint akármilyen gyári készítmény...
hallottam olyat, hogy vki tömény domestosba áztogatta magát - és segített is! ideiglenesen...
de bárki bármit igér, a bőrgomba irtása ideiglenes:
ha olcsó készítményt veszel, állandóan kenheted,
ha drágát, egy időre megszabadulsz, de akkor is ált. visszajön (ha ki is irtottad, ott a cipődben, a zoknidban, az edzőtermed zuhanyzótálcáján)

szóval kb uott tartasz.

ps: kizártnak tartom, hogy a sol. castellani (sine fuchsino) vérképet befolyásoljon, full külsőleges szerről van szó. amit másokkal együtt (pl sol. antimycotica) érdemes használni: teljes áron nem olcsó (nem is drága), felíratva vmi orvossal aki ért hozzá (vagy meggyőzhető 8( ) filléres dolgok vagyonba kerülő terbisilekkel, lamisilekkel szemben (sőt, lassan canestennel szemben is, 800 ft/tubus).

körömgomba más eset, a hivatalos gyógyászat szerint kizárólag belsőleges (és marha drága és sok mellékhatással rendelkező) dolgok alkalmasak rá.
viszont betegeim beszámoltak módszertanról, miszerint enyhe körömgombát lereszelték (AMEDDIG TARTOTT A KÖRÖM KB), és klasszikus bőrgombás szerekkel (beleértve patikai készítésűt: antimycotica, és gyárit: lamisil is) kezelve meg sikerült szabadulni tőle.

tapasztalat: ha vki ilyennel találkozik:
-ne tököljön, első lépés: lereszelni ameddig nem fáj (vagy azután is) és klasszik bőrgomba-ellenes szer
-ha nem jön össze, sorry, meg kell enni a drága és gyilkos tablettát

uff, én beszéltem
Toomyka22 2007.01.15 16:58:53 © 78
Szerintetek az ecetes víz a talpon és a lábujjak közti gombát is elmulasztja? Én már hetek óta használom és bár egyértelmű javulás következett be,de nem múlt el teljesen.
Továbbá azt javasolnám,hogy vigyázzatok a SOLUTIO CASTELLIANI nevezetű gombaellenes szerrel,vagy 1 hónapig használtam aztán műtét előtt vért vettek és nagyon rossz lett a májfunkcióm,kizárásos alapon attól. Rengeteg komoly mellékhatása van.
Jutka72 2006.12.23 14:30:25 © 77
Helló!
Olvasgattam a hozzászólásokat és remélem nekem is tud valaki segíteni. A lányom 22 hónapos. A gyerekorvos azt mondta a feltevésemre, hogy nem gombás a lábkörme, de azért felírt ecsetelőt, majd jött a bőrgyógyászat, gombavizsgálat. Eredmény: sarjadzósejtek. A felírt ecsetelő hónapok óta nem használ, és szeretnék valami természetes gyógymódot a pirulák helyett. Még semmi mást nem próbáltam, de ha valaki tudna tanácsot adni még az ecet mellé, megköszönném.
V.4_BlackVoid 2006.11.10 10:54:20 © 76
A korom gombara is jo az ecet, a fele labkormom gombas volt, de mostmar nagyon szepen gyogyul. Persze az orvos inkabb felirja a draga es veszelyes gyogyszert.

Naponta 2x egy csep ecettel (15%-os megfelel) kell bekenni a kormoket ott ahol kinonek. Hetente egyszer ajanlott aztatas ecetes vizben (1:20-hoz eleg). Ahogy no le a korom, az uj resz mar nem lesz gombas. Nagyon fontos hogy nem szabad egyetlen napot sem kihagyni (ha 1 alkalom kimarad az meg nem nagy baj, de ha egy teljes nap, akkor lehet elolrol kezdeni az egeszet). A kezelest fel evig kell folytatni.

Referencia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Onychomycosis

határos 2006.09.24 13:12:47 © 75
hali, nekem nem köröm, csak lágbomba, és vettem ezt  a reklámozott lamisil-t, ismeri valaki? nem tudom, hogyan kéne ennek hatnia, de eddig csak néha jött elő a dolog, főleg a két pici ujj közti kis repedésként meg kis bőrbogyók, erről azt olvastam, hogy tényleg gomba, de mióta kenem ezt a drága vackot rá, azóta totál felerősödtek a tünetek (sokkal nagyobb sebek, viszketés, száradás, bogyók)! ez normális?!?
nagyfejűXXX 2006.08.29 09:54:45 © 74
Hello!
Sima ecetes víz elég nem kell sóval vegyíteni tuti a hatás csak hát van egy kis szaga.
Bőrgombára,akármilyen súlyos is,elegendő ez ,a körömre meg az a méregdrága pirula amit jópárhónapig szedni kell,de még az is lehet hogy körömre is elég ez a víz csak sokkal tovább kell áztatni,hosszabb ideig,az biztos hogy jó biznisz ez a gyógyszerészeknek hiszen rohadt árakon kínálják az alkotmányaikat.
Amúgy én is szedtem gyógyszert 3 hónapig,volt valami hatása,félig begyógyult csak sajnáltam rá plusz 6000HUF-t aztán befejeztem,az a speciális körömlakk szart sem ért,az ecetes víz a király,gyakorlaitlag tünetmentes a lábam.
csimcsike 2006.05.30 12:29:38 © 73

Kedves Pvandor!

Valószínűleg azért nem használhatott a Loceryl, mert nem megfelelően használta a férjed. Emlékszem, amikor Anyának volt, ő sem követte  lépéseket (tisztítás, -újbóli lakkozásnál előző lemosása, reszelés, fertőtlenítés, lakkozás). Aztán volt türelmem végigolvasni és utána tök hamar rendbejött Anya körme. Volt, hogy kellett szednie gyógyszert is, de a gyógyszerek mellett is hatékony a lakk. Szerintem próbáljátok meg mégegyszer!

mozzo 2006.05.30 12:18:46 © 72
A bőrgyógyász akit felkerestem megjegyezte, hogy a gyógyszeres kezelés nem mindig a legmegfelelőbb módszer a gomba ellen. Egy lakkot javasolt, amit azóta is használok, és a körmöm teljes regenerálódásáig használnom kell.
napocska25 2006.05.30 11:57:40 © 71

A mellékhatások (legtöbbször  májkárosodás miatt én sem feltétlenül ajánlanám a gyógyszeres kezelést, ha van más megoldás is. Most mindenhol azt lehet olvasni, hogy figyeljünk oda, és ne hanyagoljuk el körmeinket, mert a gomba gyorsan terjed, és könnyen megfertőzhetünk másokat is (például strandon, fürdőben, stb.). Ráadásul minden harmadik embernek van!  

Előzmény: pvandor (70)
pvandor 2006.05.29 18:23:24 © 70
A férjem már 3 féle gyógyszert szedett, majd jött a körömlakk, a második dobozzal használja , de semmi eredmény. A Magyar RTV-ben egyik vasárnap a jobbulást című műsorban éppen ez volt terítéken, ott a három bőrgyógyász szakorvos szerint ki kell tenyészteni mintavétellel a kórokozót, csak így lehet a megfelelő gyógyszeres kezelést javasolni, szerintük külső kezelés nem használ. Most már férjemnek is ezt a módszert kell elfogadni, hogy mintavétellel kerüljön megállapításra a megfelelő gyógyszer. Sajnos, elég drága gyógyszerekről van szó, és biztosan volt mellékhatása, Egy dolog nem tisztázott: támogatja e a TB ezt a vizsgálatot? Ugyanis eddig egy bőrgyógyász szakorvos sem javasolta a mintavételt! Én már rákérdeztem a WWW.weborvos.hu oldalon, de nem kaptam egyenes választ. Ujra rákérdeztem, meglátjuk, lesz e válasz erre a kérdésre.
Előzmény: csimcsi (69)
csimcsi 2006.05.29 16:12:01 © 69

Nem biztos, hogy a gyógyszeres kezelés a legjobb megoldás, mert - saját tapasztalatból tudom - hogy jelentősen megterhelheti a szervezetet. Szerencsére nem minden háziorvos próbálkozgat a gyógyszerekkel, az enyém például gyógyszer helyett inkább egy körömlakkot írt fel. Egyszerű a használata, pont olyan, mint bármelyik más körömlakké.

Előzmény: pvandor (68)
pvandor 2006.05.28 15:22:40 © 68
Kedves Hardsteel!
Bőrgyógyászhoz fordulj! Vesznek mintát, és igy megállapítják, milyen gyógyszerre van szükséged. Hajlamosak a kísérletezésre, hogy csak úgy kíírják a gyógyszert, de többféle van, így nem biztos hogy eltalálják. Mellesleg a gyógyszerek elég drágák, ezért is nem jó kísérletezni, jobb ha kitenyésztik a kórokozót. Jobbulást!
Előzmény: hardsteel (67)
hardsteel 2006.03.28 11:36:20 © 67
Túl rövidre vágtam a körmöm. A köröm visszanőtt, de alatta egy sávban furcsa színe van (gondolom, elhalt bőrsejtek), és a körmöm is csúnya ott. Várjak és megszűnik magától vagy menjek orvoshoz?
(Tudom, hogy nem ebbe a topikba tartozik, de még nem nyithatok topikot.)
Mungo 2005.11.06 15:10:54 © 66

"Tudtok ajálni egy bőrgyógyászt a XIII-ik kerületben (Váci út környékén)?
Körömgomba problémában"

Nos bőrgyógyászt nem tudok ajánlani, csak egy tapasztalatomat tudom megosztani veled.

Kiskamasz korom óta kínlódtam a lábamon, ill. a körmeimen tenyésző gombákkal, rendszeres vendég voltam a bőrgyógyászaton. A gombás fertőzés csak lassan gyógyult és rendszeresen visszatért.

Mígnem kipattant az isteni szikra: a cipőimet is ki kell fertőtleníteni!

Annó lehetett kapni a patikákban Micosyd nevű oldatot, akkor nekem bevált. Ma csak hintőpor formában hozzáférhető, kevésbé hatékony és főleg kellemetlen, mert mindenütt fehér nyomokat hagyok, ha leveszem a cipőmet.

Az oldat jobb volt, mert szintelen és az alkalmazása is egyszerű volt: havonta egyszer kb 3 cl a cipőbe. Innen kezdve ez a gondom megszűnt. Gyanítom egyébb bőrbetegségeknél is a ruhát, ágyneműt esetleg az ágy fekvő felületét is fertőtleníteni kellene, hogy ne kapja vissza az ember a fertőzést.

A köröm gomba esetén ugyan ezzel az oldattal a zoni elejét is meg kellet "locsolni", így a deformálódott köröm helyére már teljesen szabályos nőtt vissza.

Előzmény: gemeni (61)
KJanine 2005.10.23 12:41:38 © 65

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyógymódok vannak szoptatás esetén ? Voltam bőrgyógyásznál, aki a szokásos dolgokat irta ki. Mindre rá volt irva, hogy szoptatás esetén ellenjavalt. A bőrgyógyász szerint a mellékhatásokkal nem kell foglalkozni, de én úgy döntöttem, mégsem használom ezeket a szereket. Az alternatívak közül mely a leghatásosabb ( só, ecet, ezüst-kolloid ) ?  

Babco 2005.08.20 01:22:46 © 63

A Mycosyst a férjem körmével is csodát tett, ráadásul nagyon gyorsan. Előtte hónapokig kezelte a Loceryl-lel, de semmit sem használt.

Nekem az egyik strandolós nap után egy kicsivel elkezdett viszketni a lábam. Egy lavór vízbe csepegtettem grapefruitmag-kivonatot, azzal megmostam, és azóta semmi. A lányomnak is sokáig viszketett, hámlott a talpa, kétszer megmosattam vele a lábát és azóta nem viszket. A grapefruitmag-kivonat amúgy sok mindenre használható, akkor ajánlották, amikor a kicsinek nem múlt el a szájpenésze. De használtam már ajak-herpeszre, aftára, szúnyogcsípésre. Állítólag még féregtelenítésre (állatoknál) is lehet használni. A használati utasítás elég gyatra, én a patikában kaptam egy részletesebbet, de ígyis csak saccolni tudtam, hogy mibe mennyit tegyek.

Egyébként borzasztóan csíp, ezért csak hígítva használható! Én csak jaffaszörpben tudom meginni és megitatni a gyerekekkel, mert kesernyés.

Előzmény: Törölt nick (52)
szomorce 2005.06.13 16:45:45 © 62
http://www.lapkereso.hu/index.php?hirstart=1&l=1&s=bőrgyógyász
Előzmény: gemeni (61)
gemeni 2005.06.13 13:35:43 © 61
Sziasztok.

Tudtok ajálni egy bőrgyógyászt a XIII-ik kerületben (Váci út környékén)?
Körömgomba problémában
szomorce 2005.06.05 12:55:07 © 60
Olyat is láttam valami plakáton, hogy csak be kel venni kapszulát... Na az is jó lehet, mer gondolom nem csak a gombákat pusztítja el az emberben...
szomorce 2005.06.05 12:53:20 © 59

És használ?

:(((

Apukám ecettel szokta kenegetni... :(

(Meg volt régebben ilyen lila por, azt kellett vízbe tenni, de most nem tudom a nevét.)

Előzmény: edinacs2 (58)
edinacs2 2005.05.30 19:48:15 © 58

Szia!

Nekem a barátnőm pedikűrös végzettségű, ő hozott nekünk ecsetelőt. Szerintem ha megkérdezle pedikűröst, ő is tud ilyet, és megmondja, hol lehet beszerezni.

Előzmény: nagyévike (43)